Stadion nakonec ve velmi vyrovnaném utkání vítězí nad rivaly z Ústí nad Labem. O branky Stadionu se postarali David Švagrovský a kapitán týmu Martin Novák. Na druhé straně se prosadil jediný střelec Vít Budínský.
60:00
59:29
Litoměřice právě vstřelily branku!
Míka vyhodil kotouč, pro který si dojel MARTIN NOVÁK a zavěsil do odkryté sítě. Asistence: Radek Míka.
58:48
Tlak Ústí přerušilo odpískání postavení "útočícího hráče v brankovišti".
58:17
Teď to budou krušné chvilky pro Stadion. Slovan hraje se šesti hráči v poli!
58:17
Oddechový čas pro hosty.
58:17
Vyloučení domácích. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává David Švagrovský.
56:52
Baránek překvapil asi všechny v Kalich Areně. Dal totiž malou domů Volkemu, který měl plné ruce práce s tím aby kotouč zkrotil. Avšak vše zachránil, i těch pár dorážek.
55:08
Roubík vybruslil z rohu, vypálil, ale Přikryl je stále připravený. Dokonce se ještě stihl přesunou k druhé tyči, kam se pokoušel zasunout Rod.
54:08
Brož pálil z první, ale Přikryl s přehledem vyrazil kotouč do bezpečí.
53:25
Vyloučení domácích. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Vítězslav Bílek.
52:55
Stadion je kompletní.
51:50
Vedoucí týmů připisují Přikrylovi další čárky v kolonce zásahů, ale jsou to střely, které vidí, což by ho nemělo ohrozit.
50:55
Vyloučení domácích. Dvě minuty za držení dostává Jiří Rys.
50:43
Kalla se dostal k odraženému puku po střele D. Bílka, ale nezakončil přesně.
49:26
Další promarněná přesilovka na straně Litoměřic. Téměř v kuse hráli dvě přesilové hry, ale ani to jim nepomohlo ke vstřelení další branky.
47:26
Vyloučení hostí. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Vít Budínský.
47:12
Zakázané uvolnění Slovanu.
46:03
Slovan hraje v pěti.
45:21
Dobře, opravuji se. Absolutně se jim přesilová hra nedaří, další vyhozený kotouč až k Přikrylovi.
44:45
Zatím se přesilová hra Litoměřicím moc nevede.
44:03
Vyloučení hostí. Dvě minuty za držení dostává Martin Vágner.
43:11
Dominik Bílek nabral rychlost v obranném pásmu, vydal se na výlet, který skončil vypíchnutým kotoučem při bekhendovém blafáku. A následná dorážka Schwambergera také nebyla gólová.
42:14
Procházka tvrdě vypálil pravého kruhu, bohužel tím vyhnal své spoluhráče z útočného pásma.
40:52
Slovan přežil dvojnásobné oslabení bez újmy a hraje v plném počtu.
40:50
Ani Víťa Bílek ani Dvořáček nedokázali překonat z bezprostřední blízkosti Volkeho.
40:38
Hosté hrají se čtyřmi hráči v poli.
40:01
Stadion stále pokračuje v dvojnásobné přesilové hře.
40:01
Po druhé třetině je usměvavějším týmem domácí Stadion, který díky dvěma brankám Švagrovského otočil vývoj utkání na svojí stranu.
Další třetina začne v 18:47.
40:00
39:22
Plášilova střela mířila příliš vysoko a hosté vyhazují.
38:52
Slovan jde opět do tří! Dvě minuty za podražení dostává Ondřej Holomek.
38:38
Vyloučení hostí. Dvě minuty za hákování dostává Martin Baránek.
37:31
DAVID ŠVAGROVSKÝ dobruslil vyhozený kotouč z hole Ondráčka a jednou rukou ho poslal pod Volkem, který špatně vyjel. Asistence: Martin Ondráček, Jakub Šulc.
37:08
Černý dostal nabito od Smetany, jenže Přikryl vyrazil kotouč do ochranné sítě.
37:07
Oba týmy hrají v plném počtu.
36:34
Kolář obětavým zákrokem zblokoval střelu Brože.
35:07
Vyloučení na obou stranách. Dvě minuty za hrubost dostává Jiří Černoch (LTM) a Jan Kloz (UNL).
35:07
Po jedno ze zákroků Volkeho se seběhla mela kolem brankoviště, ze které se budou vyloučeni hráči na obou stranách.
33:34
Slovan je kompletní.
33:00
Domácí ještě pokračují v přesilové hře pět na čtyři.
33:00
Domácí využívají dvojnásobnou přesilovou hru. Kališníci kombinovali, až vykombinovali. Míka přihrál na brankovou čáru Novákovi, který skrz brankoviště našel DAVIDA ŠVAGROVSKÉHO, jenž neměl problém uklidit kotouč do prázdné brány. Asistence: Martin Novák, Radek Míka.
32:01
Tvrdá Šulcova střela se otřela o horní tyč a skončila v ochranné síti!
31:34
Slovan jde do tří! Dvě minuty za podražení dostává Jaroslav Roubík.
31:17
Vyloučení hostí. Dvě minuty za hákování dostává Štěpán Kuchynka.
30:31
Novák z první prověřil rychlost reakcí Volkeho.
29:42
Domácí hrají v plném počtu.
29:22
Doležal vyhrál buly přímo na D. Bílka, který neváhal a okamžitě vyhodil kotouč do bezpečí.
28:33
Roubík vyjel zpoza hradby těl a prudkou střelou napálil břevno! Při Přikrylovi teď stáli všichni svatí.
27:42
Vyloučení domácích. Dvě minuty zadržení dostává Jakub Šulc.
27:29
Švagrovský se pokoušel změnit stav skóre, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
26:18
Budínský už je zpět na ledě a Ústí je v plném počtu.
25:15
Kotouč, který mířil na V. Bílka skončil až modré čáře u Šulce, jenže ten z první nedokázal trefit bránu a ani následná dorážka Víti Bílka nezaměstnala Volkeho.
24:18
Vyloučení hostí. Dvě minuty za hákování dostává Vít Budínský.
23:51
Volke raději přikryl kotouč před číhajícímu supy.
23:34
Černý vyhodil kotouč přímo na Přikryla a odchází na střídačku.
21:26
Rys střílel přes obránce Černého, kterého však trefil a kotouč skončil v rohu ústecké třetiny.
21:09
Zakázané uvolnění Stadionu.
20:30
Rod chtěl nahodit kotouč do útočného pásma, jenže byl ztečován mimo hrací plochu.
20:01
První dvacetiminutovka patřila spíše hostujícímu týmu, který měl několik přesilových her, díky kterým se dostal do tlaku. Ovšem jediná branka padle v oslabení. Volke vyklepal kotouč z lapačky, dlouhým pasem našel Víta Budínského, který se v samostatném úniku nemýlil.
Další třetina začne v 17:50.
Během první přestávky se na ledě představuje sledge hokejová reprezentace, která se zítra ve 13:45 utká o prvenství na turnaji Czech Sledge Open 2014 zde v Litoměřicích.
20:00
19:30
Novák objel bránu, přihrál na modrou čáru Plášilovi, který bohužel pro domácí trefil před sebou stojícího Tůmu.
18:26
Brož dostal nabito od Vágnera po modré čáře, vypálil z první Přikryl byl opět ostražitý.
18:20
Budínský chtěl z otočky překvapit Přikryla, ale jeden z domácích hráčů jeho střelu zblokoval.
17:28
Doležal vyhrát buly přímo na D. Bílka, který osvobozuje svůj tým.
16:31
Vyloučení domácích. Dvě minuty za sekání dostává David Švagrovský.
15:49
15:45
Kolář vyhazuje až k Volkemu.
14:30
D. Bílek vzal Tůmovi z hole jasnou gólovku, jelikož na něj zívala prázdná brána.
13:49
Vyloučení domácích. Dvě minuty za podražení dostává Lukáš Špelda.
13:06
Zrovna když se Schwamberger vracel z trestné lavice, tak se ke střele dostal Holomek, ale Přikryl byl naprosto klidný pozorný.
12:10
Dominik Bílek vyhazuje přes všechny čáry odchází na střídačku společně se spoluhráči.
11:06
Slovan tedy hraje v početní výhodě.
11:06
Vyloučení na obou stranách. Za hosty David Merta dvě minuty hrubost. Na domácí straně dostal Martin Ondráček dvě minuty za krosček a dvě minuty za hrubost.
10:58
Ondráček se pokoušel dorazit Míkovu střelu, ale někdo jiný byl rychlejší a zametl kotouč do rohu.
10:30
Další vyhozený kotouč, který dolétl až k Přikrylovi.
09:42
Kalla nalil Šulcovi na modrou čáru, odkud vypálil z první, jenže jeho projektil neprošel skrz hradbu těl před Volkem.
09:11
Kalla tak dlouho váhal s přihrávkou, až mu V. Bílek vjel do ofsidu.
08:52
Vyloučení hostí. Dvě minuty za podražení dostává Martin Baránek.
08:19
Slovan hraje v plném počtu.
08:10
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Volke zachytil střelu jednoho z domácích hráčů, bleskurychle položil kotouč na led, dlouhým pasem našel na útočné modré čáře VÍTA BUDÍNSKÉHO, který v samostatném úniku poslal kotouč Přikrylovi mezi betony. Asistence: Martin Volke.
07:18
Šulc si párkrát vyměnil kotouč s Dominikem Bílkem, ale následná střela letěla kousek vedle pravé tyče.
06:40
Střelu Vítězslava Bílka Volke vyrazil a Smetana vyhazuje až k Přikrylovi.
06:19
Vyloučení hostí. Dvě minuty za držení dostává David Merta.
05:20
Švagrovský z levého mantinelu předal puk Novákovi, který už se chystal poslat kotouč na Volkeho, jenže obránci Slovanu k němu přistoupili velmi rychle.
04:24
Neposedný kotouč odpálil Šulc ven ze hřiště, ovšem za pomoci ústeckého hráče.
03:50
Kolář dojel nahozený kotouč, vyměnil si jej v Vítězslavem Bílkem a rozjel nový útok.
03:15
02:19
Následně přihrával Roubík mezi kruhy na Tůmu, ten byl však pozorně bráněn a domácí vyhazují.
01:39
Roubík si to vzal na "vlastní triko", ale přestřelil.
01:15
Vyloučení domácích. Dvě minuty za držení dostává Martin Procházka.
00:43
Rod nabil Tůmovi na vrchol pravého kruhu a ten orazítkoval tyč!
00:10
Tůma jen protečoval kotouč do útočného pásma a domácí obránci můžou založit útočnou akci.
00:01

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Michajlov) – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Ondráček – Dvořáček, Volek, Procházka – Schwamberger, Z. Doležal, Černoch.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Petrásek) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček – Tůma, Roubík, Rod – Budínský, Kloz, Merta – Suchan, Baránek, Vávra – Kuchynka.

Rozhodčí: Horinek – Štofa, Beneš..
Stadion letos na Slovan umí

V prvním Severočeském derby se jako první do vedení dostali hosté, v páté minutě Krále překonal Budínský. To však bylo ze strany Slovanu všechno a dále v zápase úřadoval pouze Stadion. Domácí soupeře smetli pěti brankami, když se dvakrát prosadil David Švagrovský a Zdeněk Doležal a jednu branku si připsal Vítězslav Bílek. Kališníci deklasovali Slovan v poměru 5:1.

Litoměřice – Ústí 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Švagrovský (Chlapík, Novák), 17. Doležal (Antončík, Špelda), 39. Švagrovský (Novák), 40. Bílek (Kalla,Rys), 47. Doležal (Plášil,Kalla) – 5. Budínský (Rod, Roubík).

I druhé Severočeské derby patřilo Litoměřicím. Stadion lépe vstoupil do zápasu a po brankách Procházky a Jarůška vedl po první třetině rozdílem dvou branek. Po první přestávce přidal třetí zásah Litoměřic kapitán Martin Novák. Slovan se poprvé prosadil poprvé až ve třetině zásluhou Roubíka a těsně před koncem zápasu ještě zkorigoval skóre Merta. Stadion si tak z Ústí nad Labem odvezl tři body za výhru 3:2.

Ústí – Litoměřice 2:3(0:2,0:1,2:0)

Branky a nahrávky: 43. Roubík (Tůma, Kolafa), 58. Merta (Kloz) – 4. Procházka (Šulc, Bílek), 5. Jarůšek (Hašek, Míka), 22. Novák (Krstev, Kalla).

Slovan v minulém kole hostil Jestřáby z Prostějova a svému soupeři povolil vyhrát pouze první třetinu. V druhé dvacetiminutovce už Ústečané začali úřadovat a svého soka smetli čtyřmi góly. Prostějov dlouho ještě bojoval, ale svému soupeři nakonec podlehl vysoko 5:8. Nejproduktivnějším mužem zápasu se stal Jaroslav Roubík, který vstřelil dvě branky a přihrál na stejný počet gólů. Roubík je i nadále tahounem Slovanu a doposud nasbíral 47 kanadských bodů ( 26+21).

Další krajské derby mezi Litoměřicemi a Ústím je na programu 37. kola první hokejové ligy. Stadion vyzve Slovan na domácím ledě a i tentokrát bude v roli favorita. Momentálně desátý tým tabulky z Ústí nad Labem má letos s Kališníky negativní bilanci, když oba vzájemné zápasy prohrál. Stadion v minulém kole ztratil body v Benátkách a na domácím ledě musí zabrat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.