1. česká hokejová liga - 58. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Litoměřice - 20. února 2019   18:00

Prostějov
Prostějov
06:02' Nouza (Divíšek) • 22:46' V. Meidl (Prokeš, Venkrbec) • 53:36' Starý (Račuk, Žálčík) • 59:16' Starý
Litoměřice

Máme zde konec bojovného zápasu, který nakonec dopadl lépe pro Prostějov. O vítězství rozhodl Jan Starý v 54. minutě a dokonce pojistil i výhru střelou do prázdné branky.

Střely na branku – 43:27

Tímto vítězstvím má Prostějov jisté play-off!
59:54'
Hraje se ještě v pásmu domácích, ale střely již nevidíme. Tohle již domácí zvládnou a připíšou si tři body!
59:16'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Je nejspíš rozhodnuto! Hostům hra bez brankáře nakonec nevyšla. Puku se ujal ve středním pásmu JAN STARÝ a poté neměl problém jej poslal do prázdné branky. Bez asistence.
59:10'
Střela netrefila branku a puk se ocitl ve středním pásmu!
58:47'
Hosté hrají v šesti!
58:47'
Jestřábi nahodili kotouč za branku Michajlova. Stadion se nedokázal usadit ve třetině domácích, ale píská se icing Prostějova.
57:59'
Čápova rána trefila jen Štohanzla, jenže s pukem hrají stále domácí a tohle jim vyhovuje.
57:33'
Zakázané uvolnění hostů! Necelé dvě a půl minuty do konce třetí třetiny. Udrží domácí náskok?
57:09'
Hosté kombinují v pásmu Prostějova, Marcelova střela neměl však razanci a skončila navíc vedle.
56:10'
Nyní dokonce vidíme závar před brankou Michajlova. Nahození Venkrbce nadělalo velké problémy brankáři, jelikož se puk snad dvakrát odrazil a poskakoval poblíž jeho brankoviště.
55:31'
Stadion se nevzdává a snaží se, nyní ale Ščegolkovovi utekl puk a hosté jej ztratili. Prostějov získal puk a drží ho.
54:34'
Voženílkovo nahození raději podržel v lapačce Neužil a bude se vhazovat před ním.
54:15'
Dnešní utkání sleduje 1377 diváků.
53:36'
Velice důležitá branka domácích! Domácí se ujali vedení 3:2! za brankou se obtočil s pukem Račuk a našel před brankovištěm JANA STARÉHO, který pohotově poslal kotouč do branky. Asistence: Marek Račuk a Lukáš Žalčík.
53:30'
53:25'
Václav Meidl se dostal do slibné šance, po nahrávce se zjevil před brankovištěm, ale kotouč mu trochu utekl z čepele.
53:12'
Opravdu vidíme vyrovnaný souboj ve třetí třetině. Hosté nyní díky Kadlecovi hrozili zas kolem branky, ale nic z toho nebylo. Domácí hrají již v pěti!
52:07'
Bude se hrát nakonec ve čtyřech, Račuk uspěl v souboji o puk a lze na to střílel od modré Žalčík, jeho pokus zblokoval Pavlas.
51:24'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Josef Jícha – 2 min., sekání).
50:50'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., napadení).
50:45'
Před branku posílal Merta a pak jsme viděli další šanci hostů. Ale domácí vše doslova přežili a po závaru před brankou je z toho vyloučení.
50:10'
Ščegolkov měl před sebou prázdnou branku, když stál na brankovišti, nahrál mu Kadlec, ale první jmenovaný toho nedokázal využít!
49:45'
Zápas je stále vyrovnaný a zbytek bude jistě zajímavý, jedná se důležitý zápas pro oba celky.
49:25'
Domácí jeví velkou snahu o přidání branky, to lze vidět, ale hosté přeci jen brání tak, že domácí se do vyložených šancí přeci jen nedostávají až tolik.
48:50'
Za brankou podržel puk Luňák a nyní Prostějov díky tomu kombinuje. Dvořáček střílel z první, kotouč se odrážel před brankou. vše dopadlo pozitivně pro Stadion.
47:40'
Na konci přesilovky přišla zajímavá šance, před brankoviště obdržel nahrávku jeden z hráčů, ale Michajlov si vyjel proti střelci a nedopustil vstřelení branky.
47:28'
47:10'
Druhé vyhození hostů v tomhle oslabení. Račuk trefil jenom nohu hráče hostů a kotouč je ve středním pásmu.
46:18'
První střela skončila těsně vedle, hosté se poté dokázali osvobodit. Nyní ale jsou u puku domácí.
45:27'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Kadlec – 2 min., hákování).
45:20'
Mikliš se ihned po buly dostal ke střele, ale jeho projektil ani netrefil branku.
44:53'
Až maska strážce hostující svatyně zachránila celou situaci. Hosté jsou v plném počtu.
44:10'
Litoměřice vyhodili přes všechny čáry. A díky napadání ušetřili mnoho sekund.
43:31'
Divíšek hledal zpoza branky Nouzu před brankou, ale nepovedlo se mu usměrnit kotouč do branky. poté střílí od modré Čáp, ovšem jenom do náruče Michajlova.
42:53'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (František Klejna – 2 min., podrážení).
42:41'
Ve středním pásmu získal hrací předmět hráč domácích, ale poté se Prostějov nedokázal prosadit do útočného pásma.
41:57'
Poprvé zakročil i Michalov, ale jednalo se o střelu z dálky a navíc brankář měl čistý výhled. Píská se ofsajd domácích.
41:24'
A hosté pokračují zase v tlaku, domácí až nyní dostali puk alespoň do středního pásma.
40:16'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Tohle je parádní nástup Litoměřic do třetí třetiny! Kadlec se dostal do úniku, jeho klička ale nebyla úspěšná. Nicméně kotouč se odrazil před brankoviště a po velkém důrazu jej doklepl do branky JIŘÍ PRŮŽEK. Bez asistence.
40:01'
Druhá třetina nabídla jednu branku a domácí vedou 2:1. Prvních deset minut patřilo hlavně Jestřábům, kteří byli aktivnější, hosté vyrovnali hru až postupem času. Na konci mohli i vyrovnat, ale zazvonila jen tyčka Neužilovy branky.

Střely na branku – 26:19

Další třetina začne cca v 18:39.
40:00'
39:32'
Nyní ještě zvonila dokonce tyčka Neužilovi branky! Obránce František Klejna byl blízko vyrovnání!
39:15'
Hra je před Michajlovem ,jelikož jeho spoluhráči rozehráli jenom na icing.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:53'
Litoměřicím dělal problém dostat se vůbec do pásma, povedlo se jim to nyní. Domácí jsou v plném počtu.
38:10'
Ofsajd Stadionu, navíc buly vyhráli domácí a pošetřili chvíli čas.
37:30'
Litoměřicím chvíli trvalo, než se dostali do klasického zámku. Nyní již ale kombinují a hledají ideální pozici ke střele. Ta však nepřišla domácí vyhodili puk pryč.
36:53'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Zdeněk Čáp – 2 min., sekání).
36:34'
Nenápadná střela z dálky trefila Neužila do masky, nyní již ale hrají domácí a Divíšek poslal nebezpečnou nahrávku do brankoviště, kde puk po odrazu končí vedle.
35:52'
Kadlec po pravé straně pronikl do blízkosti Neužila a hledal ještě někoho před brankou, jenže domácí si tohle pohlídali.
35:03'
Michajlov pomohl s rozehrávkou, hosté se probojovali do pásma útočného, ale defenzíva Prostějova nedovolila žádnou střelu, ani náznak šance.
34:20'
Hra je nyní v neutrální zóně, kde se kotouče chopili domácí a Divíšek v klidu po mantinelu nahrával na spoluhráče.
33:17'
32:45'
Voženílek zavezl kotouč do třetiny domácích a střílel po chvíli nebezpečně Kadlec, jeho pokus byl ještě asi tečovaný, ale Neužil vše dokázal zvládnout.
31:51'
Trestů jsme se nakonec nedočkali, vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:50'
Luňák získal puk a dokonce jel na brankáře, jenže na poslední chvíli se ke střele již nedostal. Hra je poté přerušena u mantinelu, kde jsme viděli i menší šarvátku.
31:17'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Matouš Venkrbec – 2 min., podrážení).
31:10'
Druhá třetina je zatím lepší od domácích, ale nyní se provinili faulem a Litoměřice budou mít šanci na vyrovnání.
30:37'
Litoměřice vyhodili kotouč jenom za cenu zakázaného uvolnění. Buly po pravici Michajlova.
30:24'
Domácí však pokračují i po přesilovce v tlaku a do další šance se dostal Račuk, ale ani na dvakrát neuspěl.
29:28'
29:15'
Hanták dostal nabito na levý kruh, Michajlov však ještě vyrazil kotouč za branku! O chvíli později brankář ležel na zádech, ale kotouč udržel pod tělem.
28:45'
Dobrá nahrávka na Lukáše Volfa před branku, tomu se však nepovedlo usměrnit kotouč. Litoměřice poté vyvezli puk.
27:57'
Michajlov přikryl puk do lapačky. Nicméně domácí nyní hrají již přesilovku. Která bude trvat kolem minuty a půl.
27:50'
Chvíli se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, zatím se hosté dostali do pásma.
27:31'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (David Merta – 2 min., držení).
27:20'
Nyní již hosté kombinují před Neužilem, ale ten nakonec nemusel zasahovat. Domácí se zase dokázali osvobodit.
26:27'
Kadlec zavezl kotouč do pásma, ale defenzíva Prostějova zapracovala na jedničku a vyhodila kotouč pryč.
25:52'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Filip Hanták – 2 min., hákování).
25:45'
Hrací předmět je opět v pásmu Jestřábů, Marcel pálil od modré, ale netrefil branku.
25:11'
Ve středním pásmu sebrali kotouč hosté a jsou již usazeni v pásmu Prostějova. Voženílek se s pukem vytočil a našel Smetanu, ten si popojel s pukem, ale Neužil jeho ránu dokázal vyrazit!
24:27'
Hosté rázem ožili a zvýšili své úsilí. Střílel třeba dnes aktivní Kadlec, jenže jeho pokus skončil jenom vedle tyče.
22:46'
Tak přeci jen jdou domácí do vedení! Od levého mantinelu přišla nahrávka na střed, kde střílel Prokeš, jeho pokus ještě lehce tečoval VÁCLAV MEIDL a kotouč končí v síti! Asistence: Radek Prokeš a Matouš Venkrbec.
22:28'
Slušná šance Prostějova! Luňák se s pukem dobře zorientoval mezi kruhy a střílel z dobré pozice na branku, Michajlov jeho pokus vytěsnil mimo branku.
21:49'
Domácí jsou aktivní hned ze začátku, brankář hostů musí být pozorný. Naopak hosté ještě nevystřelili na branku.
20:59'
Čápovu střelu od modré Michajlov vyrazil do rohu, poté střílel i Žalčík, ale těsně minul branku.
20:19'
Kotouče se ujali hned domácí, ale ve třetině hostů se dlouho neudrželi. Na druhé straně však ani Litoměřice neohrozili branku.
20:01'
První perioda nevyzněla lépe pro žádný celek, jelikož skončila remízou. Poprvé šli do vedení hosté, ale Jestřábi zásluhou Nouzy vyrovnali a postupně se dostávali do větší aktivity. Šance jsme nicméně viděli na obou stranách, ovšem bez úspěchu.

Střely na branku
– 16:12

Další třetina začne cca v 18:50.
20:00'
19:56'
Třetina se již dohrává, branky se již nedočkáme.
19:31'
Hraje se již poslední minuta třetiny a je spíše opatrná. Račuk raději přenechal kotouč obránci, aby zbytečně neriskoval.
18:35'
Střela od modré v podání hostů zvláště plachtila vzduchem, ale Neužil i tak puk lapl do lapačky a přerušil hru.
18:35'
A vidíme zda další přerušení hry. Opět se pískal ofsajd hostů. Prostějov po vhazování hraje s pukem na holích.
18:05'
Již delší dobu hrají domácí v plném počtu. Litoměřice se dopustili při přechodu do pásma jenom ofsjadu.
17:32'
Opět získal puk Starý a ujel s ním po pravé straně, před ním byl ještě obránce, ale i tak střílel nebezpečně.
16:51'
Prostějov dokázal vyhodit kotouč a dokonce Starý si připsal střelu na brankáře.
16:15'
Hosté kombinují dobře, ale chybí tomu zatím střela. Nyní sice přišla, ale kotouč končí vedle branky.
15:28'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Meidl – podražení, 2.minuty).
15:15'
Po ráně od modré Neužil přerušil hru. Domácí po vhazování vyvezli kotouč do středního pásma.
14:58'
V posledních minutách jsou lepší domácí a připisují si docela hodně střel. Jenže nyní ujel všem Kadlec a Neužil se musel opravdu hodně činit! Vše ale zvládl a podržel svůj celek.
14:07'
Další akce Divíška a Nouzy! První jmenovaný mu opět nahrál na střelu z první a Michajlov si připisuje těžký zákrok betonem.
13:37'
Zakázané uvolnění domácích.
13:31'
Kolářova rána od modré skončila jenom na mantinelu a poté se kotouč zjevil u brankoviště, kde strážce branky hostů přerušil hru.
12:59'
Domácí jsou aktivní a zase se tlačili do dalších náznaků. Rána přes obránce nebyla špatná, beton Michajlova však zasáhl.
12:25'
Prostějov poté držel hru v třetině hostů, ale po nepřesné nahrávce se sami o pásmo připravili.
11:49'
V situaci dva na jednoho střílel z pravé strany Luňák, ale nepovedlo se mu umístit střelu přesně do branky!
10:45'
Stadion zklidnil hru a vystřídal, poté střílel Průžek z první, ale netrefil vůbec branku.
09:53'
Střela Žalčíka skončila v lapačce Michajlova, buly před ním vyhráli sice domácí, ale hosté dokázali puk dostat pryč ze svého pásma.
09:35'
Zatím sledujeme vyrovnaná zápas, hosté však v posledních minutách měli dvě velké šance, ty však využít nedokázali.
09:05'
Divíšek nahodil puk za branku hostů, ale jeho spoluhráči nedokázali dojet jako první ke kotouči, takže se píská icing.
08:49'
Nyní však již hrají s pukem domácí a ohrozili trochu branku Michajlova, ten nakonec vyrazil hrací předmět do bezpečí.
08:19'
A další šance hostů! Zcela osamocen před brankou byl opět Průžek, ale branku jenom přestřelil.
07:58'
Průžek nabral slušnou rychlost po pravé straně a dostal se až před Neužila, ten ho z blízkosti však vychytal.
07:15'
Stadion až nyní se vymanil ze své třetiny a dostal se do pásma Jestřábů, kde však Mikliš odebral kotouč hostům.
06:35'
Michajlov si připsal další zákrok, kdy hned po buly střílel Račuk. Po buly pokračují na puku domácí.
06:02'
V přesilovce máme vyrovnáno! Domácí se sice krkolomně dostali do pásma, když Divíšek díky odrazu poslal kotouč před kruhy na TOMÁŠE NOUZU, ten se s tím nepáral a příklepem propálil brankáře hostů. Asistence: Tomáše Divíšek.
05:55'
Hosté se osvobodili a domácí jsou až nyní v pásmu hostů.
05:28'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jirásek – podražení, 2. min.)
04:49'
Tak začátek vyšel lépe hostům a v tomhle důležitém zápase vedou. Jestřábi přenesli hru před Michajlova a kotouč skončil nakonec v ochranné síti.
03:52'
Hosté sebrali kotouč domácím a vyrazili ihned do brejku. Jícha vyvezl kotouč do pásma a posunul jej Voženílkovi, ten ihned střílel na branku. Neužil jeho pokus vyrazil před MARTINA KADLECE, jenž doklepl kotouč do sítě. Asistence: Daniel Voženílek a Josef Jícha.
03:25'
Kotouč drží domácí, zatím se ale do větších šancí nemohou dostat.
02:49'
Poprvé se ukázali i hosté, jenže střelu Neužil betonem vyrazil do rohu a hraje se dále.
01:59'
Další střelu musel Michajlov krýt. Luňákova střela přes obránce nebyla však tolik nebezpečná.
01:25'
Druhá domácí formace si vytvořila slušný tlak, před brankou se zjevil Račuk, ale jeho pokus nebyl přesný.
00:49'
Neužil poprvé v zápase se dotkl kotouče, jednalo se však jen o lehčí nahození, ale raději puk přikryl. Stadion se poté dopustil jen ofsajdu.
00:18'
Domácí vyhráli buly a od své branky zakládají útok. Jenže hosté jim vše pokazili a odebrali jim kotouč.
00:01'
Za okamžik zápas začne, v domácí brance se představí Jakub Neužil. Litoměřickou klec bude hájit Martin Michajlov.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Havlík, Mikliš, Čáp, D. Kolář, P. Krejčí, Husa, Žovinec – L. Volf, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Hanták, Dvořáček – Venkrbec, V. Meidl, Prokeš.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Sklíba) – Marcel, Pavlas, Strejček, Smetana, Dluhoš, Jebavý, Klejna – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Jánský, D. Merta, Ščegolkov – Jirásek, Štohanzl, Průžek – Kropáček, Sklenář.

Rozhodčí: Kíka, Obadal – Bartek, Poruba.
Vzájemné zápasy v sezóně

Litoměřice – Prostějov 5:1
Prostějov – Litoměřice 4:3n
Litoměřice – Prostějov 4:5
Souboj šestého celku s osmým se bude dnes konat v rámci 58. kola CHANCE ligy. Jestřábi jsou play-off přeci jen blíže a mají náskok na devátý Frýdek čtyř bodů, jejich dnešní soupeř Litoměřice ovšem má jen dvoubodový. Tudíž tento zápas bude velice důležitý pro oba celky, jinak Frýdek-Místek hraje dnešní kolo na ledě Českých Budějovic.