1. česká hokejová liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Litoměřice - 3. ledna 2024   17:30

Litoměřice

Zubři byli sice v celém zápase útočiví, nejednou ale ponechali soupeři otevřená vrátka v obraně. Ve 44. minutě se v plné rychlosti řítil na Postavu Přemysl Svoboda, mezi betony jej ale nepřekonal. Ani jedno mužstvo neuspělo ve zkrácených přesilovkách a Kališníci promarnili další brejk. Ton nastřelil jen tyč, stejně jako o dvě minuty později ve slibné pozici Pechanec. Krásná individuální akce nevedla ke druhé trefě Lednického, a tak utkání dospělo do prodloužení. Rozhodnutí měli na holích Zubři, nakonec ale zamířili do oslabení, které ubránili až do nájezdů. V nich se za Zubry trefil Jakub Svoboda s Joshuou Máchou, zato hosté neuspěli ani jednou. Přerov tak po šesti porážkách bez bodu bere alespoň dvoubodové vítězství všema deseti. Já se s vámi pro dnešek z Hané loučím a budu se těšit zase příště. Na počtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC ZUBR Přerov.
Autorem vítězné branky je JAKUB SVOBODA.
64:33'
Sihvonen si stoupl na své místečko, s dvojicí střel ale znovu neuspěl. Nyní dokonce vyhnal své spoluhráče podél mantinelu z pásma.
64:06'
Aubrechtova střela nabral teč, Postava ale v přesunu zasáhl a drží Zubry nad vodou!
64:00'
Minuta do konce prodloužení, hosté hrají s pukem v útočném pásmu.
63:22'
Přerov uspěl na buly a vyhazuje.
63:18'
Přemysl Svoboda to chtěl vzít na sebe, kotouč končí pouze v ochranné síti.
63:03'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
Tadeáš Talafa – 2 min., krosček.
63:03'
Dnešní zápas je pro Zubry opravdu velkou zkoušku. Hejcman inkasoval na brankovišti kotoučem přímo do tváře. Pomalu se vrací na střídačku, bez krve to ale zřejmě není.
62:46'
Hosté hrají po zaváhání Talafy a následném krosčeku v signalizované výhodě.
62:11'
Pospíšil nachystal gólovku Pechancovi, ten ale zblízka branku minul!
61:53'
Krisl se snažil natlačit před branku, ale nezakončil.
61:03'
Lednický vyslal prudkou ránu Cichoňovi do masky, z čehož se po chvíli urodila velká šance pro Jakuba Svobodu. Ten ale situaci golfákem ze dvou metrů nevyřešil dobře!
60:36'
Přerov vybojoval puk ve svém pásmu, oba celky střídají.
60:05'
Buly pro Litoměřice.
60:01'
60:00'
59:57'
Oddechový čas pro tým Michala Mikesky, klíčové bude pro jeho svěřence vyhrát buly.
59:57'
V akci ochranná síť za Postavou, buly se odehraje 2,8 vteřiny před koncem v pásmu Přerova.
59:15'
Puk opět za brankou Stadionu.
58:34'
Rozehrávka se Zubrům nepodařila, puk mají za svou brankou hosté.
58:00'
Rozeběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:56'
Přerov je v posledních minutách mírně pasivnější, spoléhá zejména na obranu, aby zamezil dalším brejkům, kterých v dnešním zápase nebylo málo.
55:42'
Vojtěch Lednický předvedl krásnou akci po levém mantinelu! Do pásma vyrazil sám proti třem, přesto se ale nezalekl, nabral rychlost a zbavil se prvního soupeře. Kličkou u branky obešel i druhého a dostal se až před Cichoně, za kterého už ale kotouč nezametl! Tato akce si zasloužila gólovou tečku!
54:25'
Zpoza vlastní branky rozehrává Jakub Tůma.
53:01'
Další nepříjemný moment pro přerovskou soupisku. Na ledě se srazili domácí Chroboček s Březinou, kteří dlouho zůstali ležet na ledě. Druhý jmenovaný inkasoval zřejmě nepříjemně do kolene a vypadá to, že srážku schytal mnohem hůř.
52:50'
Zubři mohli jít do vedení! Rychlý brejk zakončil mezi Cichoňovy betony Pechanec, přízemní pokus ale letěl pouze do tyče, od které si jej Litoměřičtí jen šťastně nesrazili do prázdné branky!
52:18'
Cichoňovi vypadl další kotouč do nebezpečného prostoru. Střela letící od modré ihned po buly naštěstí pro něj nebyla nikým dorážena.
52:07'
Zakázané uvolnění Litoměřic.
50:53'
Zubři měli dobrou příležitost v útoku, opět se ale urodil litoměřický brejk, tentokráte přečíslení 2 na 1. Petr Ton nastřelil vzdálenější tyč!
49:52'
Jak se první dvě třetiny nesly v poměrně solidním duchu, třetí třetina je zatím dost upjatá z obou stran. Hra je nyní plná různých nepřesností, odskakujících kotoučů či soubojů v rohu kluziště, což nyní rozčísl dobrým bekhendovým pokusem na bližší tyč Ministr.
48:08'
Icing Litoměřic.
47:33'
V plném počtu také Zubři.
46:45'
Hosté hrají v plném počtu, k dispozici mají necelou minutu v přesilovce.
46:15'
Jícha po ladné otočce zkusil vystřelit bekhendem, Postavův beton byl připravený.
45:33'
Tomáš Pospíšil – 2 min., podrážení.
45:24'
Jakub Svoboda pálil z levého kruhu bez přípravy. Cichoň puk pouze vyrazil, z následné skrumáže se ale Zubři neprosadili.
44:45'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
Jan Cikhart – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
44:39'
Puk končí sražen v ochranné síti nad Michalem Postavou.
43:46'
Zubři jsou dnes útočiví, o to víc ale ponechávají otevřená vrátka vzadu. Teď jim jednoduše po dlouhém pasu ujel Přemysl Svoboda, který jel v plné rychlosti sám na Postavu, mezi betony ho ale nepřekonal!
42:07'
Pospíšil si dobře vyhlédl rozjetého Indráka a předložil mu kotouč do jízdy, domácí hráč měl puk ale přes ruku a nemohl zakončovat.
41:36'
Sihvonen znovu střílel z křížné přihrávky z pravého kruhu, Postava byl opět úspěšnější.
40:56'
Ihned po buly pálil z první Sihvonen, Postava puk skvěle vykopl pravým betonem.
40:49'
Zakončení z pravého kruhu prošlo na Postavu přes sérii tečí, přerovský gólman puk zakryl lapačkou.
40:05'
Na buly uspěly Litoměřice. Ty mají k dispozici ještě téměř kompletní přesilovou hru.
40:01'
Také na startu druhé třetiny si modrožlutí zahráli přesilovou hru. Její první polovina se jim sice nevydařila, poté si ale do volného prostoru dobře poodstoupil Vojtěch Lednický a dobrou pozici v mezikruží využil přesnou střelou k oslavě první trefy za Zubry v premiérovém startu. Hned vzápětí se znovu ozval Pospíšil, když pěknou žabkou vybídl k teči Březinu, puk ale branku těsně přeletěl. Herní projev Zubrů zaznamenal po výměně trenéra jasný vzestup. Na kotouči trávili více času než soupeř, v závěru ale mohly urvat vedení také Litoměřice. Po čtyřiceti minutách souboj Přerova a Litoměřic – 1:1.
40:00'
39:49'
Přerov rychle po buly vyhazuje.
39:45'
Tadeáš Talafa – 2 min., sekání.
38:17'
Litoměřice se na konci druhého dějství ozvaly a Postavovi přichystávají jednu pohledávku za druhou. Šikovný domácí brankář teď skvěle zlikvidoval kotouč, který nabral teč jen pár metrů před ním!
37:52'
Tak tohle může být pro Zubry velká ztráta. Tomáš Doležal zamířil okamžitě po souboji se soupeřem ve velkých bolestech do kabin. Vzhledem k jeho grimase a držení se za pravou paži to úplně nevypadá, že by měl dnes na led ještě naskočit.
36:55'
Hráči Litoměřic už se radovali v domnění, že jdou do vedení, skóre se ale nemění! Puk se zpoza branky zastavil u tyče o Postavu, kde do něj šťouchl jeden z dalších Kališníků. Následně zamířil pod přerovského brankáře a zastavil se zřejmě těsně na brankové čáře! Rozhodčí za brankou situaci zřejmě dobře viděl a netrvalo dlouho, než rozpažil.
36:34'
Doležal vybídl ke střele dojíždějícího Krisla, jeho tvrdý příklep schoval Cichoň do lapačky.
35:46'
Hraje se dlouho bez přerušení, těžiště hry leží opět v pásmu Litoměřic, nejedná se ale o žádný drtivý přerovský tlak.
33:45'
Veledůležitý zákrok Michala Postavy! Domácí obrana před litoměřickým útokem pouze couvala, čehož využil Přemysl Svoboda a najel si k brance. Tam ho skvělým pasem našel spoluhráč, zakončení po kličce ale skončilo pouze na betonu roztaženého brankáře!
33:18'
Zubři tráví na kotouči více času a logicky mají i více ze hry, zatím jsou proti nim ale odrazy a skákavé kotouče.
32:27'
Němec zkoušel využít clony před Cichoněm nahozením od modré, hostující gólman ale puk polapil.
32:00'
30:50'
Buly v pásmu Zubrů po zákroku Michala Postavy.
30:30'
Krisl dostal z vlastního pásma nahozením o zadní mantinel do rychlého útoku Hejcmana, proti jeho příklepu si ale Cichoň dobře povystoupil.
29:49'
Přemysl Svoboda už se viděl v úniku poté, co Talafa zaváhal na útočné modré, domácí bek, rovněž jedna ze tří čerstvých posil Přerova, ale problému na poslední možnou chvíli zabránil.
28:58'
Tomáš Doležal se dostal středem do bleskového nájezdu, hůl mu ale těsně před zakončení zablokoval jeden ze soupeřů!
28:25'
Hostům se prakticky nedaří dostat přes polovinu, aktivnější jsou nyní rozhodně Přerovští.
26:20'
Kuťák se po zaváhání domácí obrany dostal opět do střelecké pozice, na bližší tyči ale Postavu nemohl překvapit.
26:07'
Icing Přerova.
25:58'
Kuťák střílel z hrany pravého kruhu, Postava střelu zneškodnil.
24:51'
Zubři mohli jít rychle do vedení! Domácí obránci rychle otočili hru a do rozestoupené obrany se vyřítil Pospíšil. Ten si na pravém mantinelu chytře počkal, až se do dobré pozice dostane Březina, a tomu dal přesnou nabídku na teč. Ta proletěla jen těsně nad Cichoňovou brankou!
23:52'
Přerov právě vstřelil branku!
Přesilovky letos nejsou pro Zubry silnou disciplínu, svoji druhou šanci v zápase už ale proměňují! V první minutě sice Hanáci nic nepředvedli, pak si ale Lednický našel volné místečko na pravém kruhu, nabídl se ke střele a po pasu Indráka Cichoně prostřelil! První zápas za Přerov a hned branka! Asistence: Daniel Indrák, David Březina.
22:40'
Lukáš Plos – 2 min., podrážení.
22:08'
Zubři hráli minimálně minutu s kotoučem v útočném pásmu, hosté ale dobře drželi své pozice a kromě střely Talafy, která rozduněla Cichoňův beton, se nic zajímavého nedělo.
20:12'
Černohorského nahození Costa tečoval nebezpečně do protipohybu Postavy, puk ale naštěstí pro Zubry letěl mimo tři tyče.
20:01'
Hned v úvodním střídání předvedla dobré bruslení přerovská posila Pospíšil, který nachystal střeleckou pozici Němcovi, na opačné straně měl gólové parametry zase pokus Costy. Zubři se vzápětí dostali k přesilovce, se kterou ale nenaložili dobře a po jejím skončení naopak inkasovali. Za obranu se dostal Filip Kuťák, který v úniku zasunul kotouč za beton Postavy. Brzy mohl srovnat Lednický, nastřelil ale pouze tyč. Domácí byli navzdory neúspěšné šňůře z posledních týdnů ofenzivně aktivní a velké šance se naskytly také Ministrovi nebo Pospíšilovi, první třetina ale nabídla pouze jednu branku. Hra má zatím dobrou kvalitu z obou stran, uvidíme, co přinese druhé dějství.
20:00'
19:58'
Zubři si ještě vypěstovali zajímavou šanci, Březina ale pálil pouze do protihráče.
18:53'
Goiš těžký pas ve středním pásmu nezpracoval, zakázané uvolnění Přerova.
18:24'
Poblíž litoměřické střídačky probíhá přetlačovaná o kotouč.
17:47'
Černohorského vybídka na teč od modré končí pouze v lapačce Michala Postavy.
16:52'
Přemysl Svoboda nachystal z otočky přihrávku do jízdy Kuťákovi, ze slibné pozice ale nedokázal vytěžit přesné zakončení.
16:16'
Kordule se pokoušel projít přerovskou defenzívou dvojicí stahovaček, ta druhá už mu ale nevyšla.
14:23'
Čerstvá přerovská posila Tomáš Pospíšil u další velké šance! Zpoza branky letící kotouč se odrazil od Cichoňových betonů přímo jemu do jízdy, z velké blízky ale na litoměřického gólmana nevyzrál.
14:10'
Ofsajd Přerova.
12:57'
Cichoň vyrazil do bruslařského souboje naproti Ministrovi. Branku sice nechal odkrytou, ke kotouči se ale dostal těsně včas. Žádné drama se tedy nekoná.
12:29'
Petr Ton hledal před brankou Kroupu, toho si ale dobře pohlídal jeden z přerovských obránců. Žádné nebezpečné zakončení se tak neurodilo.
11:15'
Po úspěšném buly střílel zápěstím Talafa, Cichoň puk schoval ve výstroji.
10:13'
Dobrá šance pro Hanáky! Ministr se natáhl po kotouči a dostal se do velmi dobré pozice, ze které povyjetého Cichoně nepřekonal. Puk se poté odrazil Máchovi pouze na brusle a prosvištěl brankovištěm bezpečně daleko od hostující branky. Zubrům chybělo trochu pověstného štěstíčka.
09:41'
Zakázané uvolnění přerovských Zubrů.
08:51'
Zajímavá akce se rýsovala před Cichoněm, Hejcmanovi se ale kotouč zamotal pod bruslemi také díky nátlaku jednoho z obránců Litoměřic.
07:21'
Kroupa už už hledal Přemysla Svobodu, který se dostal za obranu, Krisl ale prostor dobře vystínoval a dalšímu nebezpečnému brejku zabránil!
06:56'
Kroupova střela neprošla přes skrumáž před Postavou, naopak se zastavila o brusli prvního hráče ve žlutém dresu.
05:50'
Jakub Svoboda se čistým hitem v mezikruží dostal na kotouč, poté ale bránu přestřelil.
04:13'
Na opačné straně mohlo být rychle srovnáno! Vojtěch Lednický prudkou ranou z levého kruhu nastřelil Cichoňovu brankovou konstrukci!
03:25'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Na první branku dnešního utkání dlouho čekat nebudeme! Z protiakce, která nevypadala bůhvíjak nebezpečně, se najednou díky rychlým nohám dostal do úniku FILIP KUŤÁK! Ten si Postavu položil kličkou a zasunul za něj kotouč úspěšně! Asistence: Pavel Kordule, Jakub Černohorský.
03:05'
V samotném závěru trestu Husáka si ještě hledal střeleckou pozici Pospíšil. Na bližší tyči Cichoně nenachytal.
02:52'
Hosté vyhazují přes celé kluziště, první oslabení zvládnou nejspíše bez újmy.
02:31'
Přesilovka se Zubrům nedaří podle představ. Další ztráta znamená zákrok pro Postavu, který vyústil v kotouč vyražený do ochranné sítě.
01:50'
Chroboček v roli posledního beka udělal velkou chybu na modré a do protiakce se mohl ihned řítit napadající soupeř, naštěstí pro Zubry však dokázal chaotickou situaci domácí bek zachránit.
01:30'
Jebavý sebral kotouč po vhazování a vyvezl jej do středního pásma.
01:21'
Chroboček si vyměňoval puk na střelu s Jakubem Svobodou, jeho rána z levého kruhu končí sražena v ochranné síti.
01:01'
A Zubři si hned po minutě hry. Hokejka Patrika Husáka vystřelila až do obličeje Darka Hejcmana. Dvě minuty za vysokou hůl pro hostujícího beka.
00:52'
Po zakázaném uvolnění Zubrů byl odpískán icing hostů.
00:26'
A hned na start tu je dvojice dobrých šancí na obou stranách! Útočnou akci rozjel nejprve Pospíšil, po jehož pasu vyslal dobře mířenou ránu Němec, na opačné straně zase lapačku Postavy prověřil Costa! Obě střely měly gólové parametry!
00:05'
Úvodní buly dopadlo lépe pro Zubry.
00:01'
Utkání za malou chvíli začne. Domácí Přerov obléká žluté dresy, hosté z Litoměřic dnes hrají v tmavě modré kombinaci.

HC ZUBR Přerov: Postava (Němeček) – F. Němec, Kudělka (A), Chroboček, Talafa, Krisl (C), Cubo, Hanák – Březina, Pechanec, Pospíšil – Jak. Svoboda, Hejcman, Indrák – T. Doležal (A), Ministr, Lednický – Mácha, Nemec, Goiš.
Trenér: M. Mikeska

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý, Černohorský, Husák, Aubrecht, Kroupa, Tůma – Costa, Jícha, Sihvonen – Cikhart, Ton, Poppel – Korkiakoski, Plos, Senčák – Kordule, Kuťák, P. Svoboda.
Trenér: M. Přerost

Rozhodčí: Valenta, Hucl – Štěpánek, Dědek.
Přerov vs. Litoměřice
Nový rok je často příležitostí nejen pro předsevzetí, ale také pro změny a restart. Právě restart nyní notně potřebují přerovští hokejisté, kteří za své devítileté působení v první lize zažívají druhé nejhorší období. Šestkrát za sebou nebodovali pouze v nováčkovské sezoně 2015/2016, ve které se – počítaje jeden zápas s koncem v prodloužení – počet proher v řadě zastavil až na čísle sedm. Aby tuto statistiku letos neopakovali, musejí se zavčas zmátořit. Nadcházející šanci se nakopnout budou mít proti šestým Litoměřicím na domácím ledě od středečních 17:30 hodin.

Bilance ze vzájemného prvoligového působení staví Přerov a Litoměřice do rolí vyrovnaných celků. Šestnáct výher Hanáků, sedmnáct vítězství zase pro Kališníky. Nejinak je tomu i v průběhu aktuální sezony, kde oba celky uhájily svůj led pokaždé za tři body. Na začátku října zvítězili po trefách Vojtěcha Tomiho (7+3, na hostování ve Zlíně), Patrika Tarnoczyho (1+0) a Jakuba Svobody (3+6) 3:0 Zubři, a k úspěchu měli nakročeno i pod Radobýlem. Dobře rozehrané utkání však ztratili v závěrečné třetině, kde obrat na 4:2 dokonali Petr Hauser (4+3), navrátilec Riku Sihvonen (9+16) a Přemysl Svoboda (11+19).

První polovinu základní části zakončovali svěřenci Miroslava Přerosta a Františka Ptáčka na třetím místě s 47 body. Podobně jako Hanákům se jim však v prosinci výsledkově nedařilo. Ztratili dobře rozehraný zápas se Slavií (3:4), nestačili na Prostějov (3:5), vyhořeli na Lapači (5:8) a neobrali ani Porubu (3:4). Litoměřice však oslavily alespoň dvě výhry (4:2 s Jihlavou, 5:3 s Třebíčí), které proložily ztrátou s béčkem Pardubic (1:2). Zubři pak v posledním kalendářním měsíci roku 2023 získali pouze dva body (3:2p s Kolínem) a na první výhru pod novým trenérem Michalem Mikeskou stále čekají. Slabá forma tak Zubry sesadila na 11. místo, středeční hosty pak na pozici s číslem 6, zpátky na „bednu“ mají ale pouze čtyřbodové manko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.