1. česká hokejová liga - 42. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Slavia - 24. ledna 2024   17:30

Přerov
Přerov
08:50' Mácha  • 30:36' Březina (Nemec, Zeleňák) • 59:00' Lednický (Pechanec) • 59:28' Chludil (Pospíšil)
Slavia

Slavia si do třetího dějství přenesla část přesilové hry, Zubři ji v ní stejně jako po většinu utkání ale do ničeho výrazného nepustili. Ve vlastním pásmu odváděli perfektní práci nejen holemi, ale i tělem. Slavia neměla prakticky žádný manévrovací prostor ke kombinaci a cokoliv prošlo přes málokdy pootevřenou obranu, to zastavil Michal Postava. Utkání ale přeci jen nabralo hektický závěr. Slavia vyvinula v závěru tlak při powerplay, ve které po neodpískaném ofsajdu zaznamenal kontaktní branku Matěj Beran. Tím sice přerušil Postavovu 190minutovou neprůstřelnost, Hanáci si ale osmé vítězství z posledních devíti zápasů a šesté v řadě pohlídali i tak, když se do prázdné branky prosadili ještě Vojtěch Lednický a Lukáš Chludil. Vítězná šňůra tak končí pražské Slavii. Já se s vámi pro dnešek z Přerova loučím a budu se těšit zase příště. Na počtenou!
59:37'
Buly po levici Michala Postavy.
59:28'
Přerov právě vstřelil branku!
Je definitivně jasno, Zubři si dokráčí pro pátou výhru v řadě! LUKÁŠ CHLUDIL dokázal přebruslit Kajínka a Pospíšilem vyhozený kotouč usměrnil do prázdné branky! Asistence: Tomáš Pospíšil.
59:13'
Slavia to dál zkouší bez brankáře, po mantinelu odpálený kotouč Přerova končí na zakázaném uvolnění.
59:00'
Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.
59:00'
Gól z ofsajdu může ovšem mrzet maximálně Michala Postavu, který nezapíše třetí nulu za sebou, Zubři si s nejvyšší pravděpodobností totiž pro vítězství dojdou i tak! V útočném pásmu totiž dokázali zatlačit na hostující rozehrávku bez brankáře a její vabank se nyní nevyplatil. VOJTĚCH LEDNICKÝ totiž do odkryté branky zasunul třetí kotouč. Asistence: Antonín Pechanec.
58:26'
Slavia právě vstřelila branku!
Neprůstřelnost Michala Postavy končí po velmi sporné situaci! Hostům totiž nebyl odpískán přibližně 15centimetrový ofsajd, a tak se mohli usadit v útočné třetině. Od modré za záda Postavy propadla střela MATĚJE BERANA. Asistence: Tomáš Knotek.
58:04'
Další přerovské vyhození z vlastního pásma letí mimo branku, probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:57'
Postava schoval do výstroje další kotouč, jeho neprůstřelnost trvá už více než 180 minut!
57:40'
Hosté sice uspěly na buly, Krisl ale zanedlouho odpálil kotouč přibližně metr vedle odkryté branky Slavie!
57:28'
Oddechový čas pro tým HC Slavia Praha.
57:28'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
Antonín Pechanec – 2 min., hákování.
57:20'
Hosté mají velký tlak. Poblíž tyčky byl aktivní Slavík, zastavil jej ale za cenu faulu Pechanec.
56:34'
Hosté se po přerovském vyhození vrátili zpět do útočné třetiny.
55:45'
Slavia konečně vyvinula na domácí hráče nějaký tlak! Brož ale na brankovišti úspěšný nebyl a stejně tak se neujaly ani střely z dálky, které letěly mimo.
54:59'
Puk končí v ochranné síti za Michalem Postavou, buly v pásmu Přerova.
54:36'
Pospíšil si nabruslil za útočnou modrou, Holý mu ale jeho střelu skvěle zablokoval holí!
54:05'
Hosté to velmi časně zkoušejí v šesti bez brankáře.
53:50'
Po delší době zajímavá střelecká pozice pro hosty. Křížný pas obdržel Brož, co však projde přes málokdy pootevřenou domácí obranu, zastaví Michal Postava.
53:14'
Icing Slavie. Stejně jako s dvojicí posledních soupeřů Přerova – Kolína a Znojma, kteří vždy shodně padli 0:2 – to nevypadá na žádný závěrečný nápor. Přerov to zkrátka nepovoluje.
52:31'
Pšurný našel v mezikruží Indráka, ten z otočky v dobré pozici netrefil zařízení!
51:18'
Zubři odvádějí perfektní práci holemi ve vlastním pásmu. Slavia nemá prakticky žádný manévrovací prostor na to, aby dokázala nějak kombinovat. Hráči ve žlutém jsou na ně nalepení vždy včas.
50:11'
Marek Slavík po přerušení hry přepadl přes Postavu, domácí hráči ale drží koncentrovanost a nemíní situaci zbytečně hrotit.
49:56'
Icing odpískán pro změnu na straně Přerova.
49:38'
Volevecký se ocitl mimo brankoviště, přičemž puk byl stále ve hře! Natahoval se po něm Roman Pšurný, avšak marně!
49:23'
Zakázané uvolnění sešívaných. Ti by, pokud chtějí pomýšlet na nějaký bodový zisk, měli urychleně vymyslet recept na to, jak se efektivně usídlit v útočném pásmu. To se jim už poměrně dlouho nepodařilo.
48:53'
Lednický vybojoval kotouč pro Zeleňáka, který zkusil vystřelit od modré. Rána, která nabrala teč před brankou Voleveckého, se zastavila až v ochranné síti.
48:15'
Puk teď odletěl v přerovském pásmu z hole Nemce mimo kluziště, bylo to ovšem zapříčiněno tečí, nikoliv úmyslem či chybnou rozehrávkou. Vylučovat se za zdržování hry tedy nebude.
47:45'
Talafa se pěknou prohazovačkou dostal na dostřel Voleveckého, zápěstím ale brankovou konstrukci přestřelil.
46:32'
Dnešnímu utkání kromě zhruba necelé tisícovky diváků přihlížejí také dvě výrazné osobnosti českého hokeje. Na střídačce Slavie asistuje coby sportovní poradce odchovanec Třebíče a legenda New Jersey Devils Patrik Eliáš, v modrožlutých ochozech mohli přerovští fanoušci narazit zase na úspěšného trenéra Václava Varaďu.
46:10'
Slavia hru z vlastního pásma dostala pouze za cenu zakázaného uvolnění.
45:33'
Chroboček nahodil kotouč na branku ihned po vhazování, hostující gólman jej skryl ve výstroji.
45:27'
Buly po levici Tomáše Voleveckého.
45:13'
Slavia zatím útočné pásmo dobývá marně. Hrdinkova rozehrávka končí pouze na holích hráčů ve žlutomodrých dresech.
43:02'
Hejcman předvedl technickou střelu a vyslal nabídku Chludilovi, tomu ale rána z prvního doteku poblíž levého mantinelu nesedla.
42:25'
Poslední minuta nabídla doslova hromadu osobních soubojů. Po jednom takovém se v útočném pásmu dostal na kotouč Lednický, z dobré pozice v mezikruží ale svoji prudkou střelu vyslal mimo tři tyče!
41:42'
Zakázané uvolnění domácích.
41:17'
Přerov v plném počtu.
40:52'
Přerov vybojoval puk po buly a vyhazuje.
40:39'
Slavia má k dispozici ještě zbytek přesilové hry, do pásma se však po nahození Průžka dostala až nyní. Do lapačky jej sbalil Postava, buly po jeho pravici.
40:01'
Také druhá třetina nabídla velice svižný a bruslivý hokej. Tempo se sice zmírnilo poté, co Zubři hráli dvakrát po sobě oslabení kvůli hře v šesti a hned nato si sami zahráli přesilovku, beze změny na skóre se ale pokračovalo dál. Ovšem jen do 31. minuty. Nemec po vyhraném buly vykoukl zpoza branky a se štěstím dostal kotouč na Davida Březinu. Ten se nezalekl ani záporného úhlu, velmi chytře nastřelil kotouč Voleveckému do zad a i z místa odkud se gól dát „nedá“, navýšil přerovské vedení. Druhé, rozkouskovanější a na šance chudší dějství tak skončilo za stavu 2:0. Pokračovat dál budeme přibližně od 19:07 hodin.
40:00'
39:57'
Postava skvěle likviduje ránu Všetečky. Závěr druhého dějství byl pro oslabené Hanáky frmol, Michal Postava je ale zkrátka nadstandardním brankářem.
39:27'
Nepříjemná situace pro Zubry. Na buly ve vlastním pásmu neuspěli a Pechanec navíc zlomil hůl.
39:18'
Vojtech Zeleňák – 2 min., krosček.
38:54'
Zakázané uvolnění Přerova.
38:32'
Kajínek vyslal od modré příklepem dobře mířenou střelu k tyči, Postava zde ale nechal levý beton.
37:47'
Tohle nebyla vůbec špatná příležitost, když se jeden hráčů v červeném ocitl s pukem na holi v brankovišti, všemu ale předcházelo bránění brankáři Postavovi soupeřem. Sudí situaci vyhodnotili správně coby postavení útočícího hráče v brankovišti.
37:30'
Holý vycítil příležitost, když se před Postavou ocitla čtveřice hráčů, jeho přízemní střelu si ale brankář, který neinkasoval už více než 160 minut, stejně jako šermířský souboj o dorážky pohlídal.
36:58'
Druhé dějství je o poznání méně plynulé než to předešlé. Hru přerušuje další zakázané uvolnění v podání Hanáků.
35:47'
Talafa zkusil schovat střelu od modré, Volevecký si ji ale očima našel a poklidně zasáhl.
35:31'
Buly se odehraje před brankou Pražanů, kotouč zde totiž vyletěl mimo kluziště.
35:22'
Slavia mohla zkusit po delší době zakombinovat v útočné třetině, ale proti kompaktní domácí obraně to nemá vůbec lehké. Její ofenzivní snahy nyní přerušil ofsajd při pokusu o návrat za útočnou modrou.
34:37'
Na rozehrávce si nyní neporozumělo ani MEO. Rovněž končí icingem.
33:39'
Slavia se sice snaží být ofenzivně aktivní, Přerov ale směrem dozadu zabral a svého soupeře do ničeho příliš nepouští. Další špatná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.
32:57'
Čím se Zubři mohou v posledních týdnech pyšnit, je výborná defenziva. Skvěle se teď ve vlastním pásmu angažoval domácí útočník Hejcman, který sérii zákroků holí dokázal soupeře odzbrojit.
31:56'
Puk po Postavově zákroku vyletěl mimo kluziště, buly se odehraje po jeho levici.
31:45'
A pro změnu opět zakázané uvolnění hostů.
31:10'
Icing Přerova.
30:36'
Zubři odskakují do dvoubrankového vedení! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu zpoza branky vykoukl s kotoučem Nemec, který spoluhráčovu hokejku přesně nenašel, puk ale díky odrazům od bruslí proklouzl dál na DAVIDA BŘEZINU. Další navrátilec do sestavy Zubrů po zranění prokázal svoji chytrost a byť už byl za brankovou čárou, rychle se otočil a kotouč nastřelil do zad Voleveckého, odkud se odrazil do branky! Asistence: Richard Nemec, Vojtech Zeleňák.
30:21'
Zakázané uvolnění Slavie.
29:39'
Pospíšilova přihrávka na Hejcmana měla oči, hůl do ní ale tak tak stihl vložit Knotek. Velmi dobrý obranný zákrok.
28:03'
27:46'
Zubři musejí útočné pásmo dobývat nanovo, z první přesilovky se zřejmě neprosadí.
27:06'
Hejcman si nabruslil do dobré pozice a zkusil vystřelit na horní rožek branky, Volevecký, ač nejistě, zasáhl.
26:40'
Také Pražanům se oslabení daří bránit. Puk u Michala Postavy.
26:03'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Josef Slavíček – 2 min., hákování.
25:20'
Přerov druhé oslabení zvládl bez větších potíží.
25:02'
Všetečkova rána končí opět na přerovském bloku, domácí se znovu osvobozují.
24:36'
A k Voleveckému letí další kotouč...
23:49'
Přerov díky dobrému blokování střelby vyhazuje.
23:20'
Tak to je velmi kuriózní situace. Zubrům poté, co skončil trest za hru v šesti, se znovu "povedlo" špatně vystřídat. Slavia tak dostává druhou přesilovku zadarmo po sobě.

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Richard Nemec.
23:04'
Všetečkova rána od modré nabrala nebezpečnou teč, naštěstí pro domácího brankáře ale neletěla mezi tři tyče.
22:25'
Zubři se po šťastném odrazu, který ovšem nečekaně proletěl brankovištěm nic netušícího Postavy, dostávají na kotouč a podruhé během krátké chvíle vyhazují.
21:28'
Slavia uspěla na buly, a tak mohl Holý pálit do skrumáže před brankou. Odtud se puk odrazil pouze do rohu, poté ale přišla nebezpečná rána Gumana. Postava se skvěle přesunul a zasáhl vyrážečkou.
21:11'
20:25'
Kotouč vyletěl do ochranné sítě nad Postavou, buly se odehraje po jeho pravé ruce.
20:01'
Úvodní minuty zápasu chytli lépe hosté. Na Zubry nastoupili velmi aktivně, dobrým napadáním je příliš nepouštěli k bezpečné rozehrávce a ve 2. minutě málem otevírali skóre. Kajínek před odkrytou částí branky kotouč promáchl. I přes soupeřovo nasazení to ale byli domácí, kdo v 9. minutě otevíral skóre. Chrobočkovo nahození od modré čáry Volevecký neudržel, kotouč vypadl před něj a v následné skrumáži si jej pro gólovou dorážku našel navrátilec do sestavy Joshua Mácha. Hosté ale z tempa neslevili a Zubry forčekingem nutili k chybám, čímž se urodily velké šance pro Kremláčka či Berana. Ty obětavě zastavil Talafa, respektive Pšurný. Druhá třetina bude pokračovat přibližně v 18:15.
20:00'
18:58'
Další velká gólovka pro Matěje Berana! Tomu u odkryté tyče vyfoukl trefu v šestém zápase v řadě Pšurný! Skvělý obranný zákrok čerstvé posily domácích!
18:16'
Hosté na Zubry dotírají při jejich rozehrávce velmi natěsno, díky čemuž je nutí ve vlastním pásmu chybovat. Zaváhání domácí obrany teď mohl trestat Kremláček, Talafa jeho střelu ale obětavě zblokoval!
16:28'
Zakázané uvolnění hostů.
16:12'
Ministr si klepal o křížnou přihrávku, Krisl ale nakonec zkusil využít clony před brankou a nahodil puk směrem na Voleveckého. Ten jej schoval do lapačky.
15:58'
Hejcman měl další dobrou možnost na pravém kruhu, povyjetého Voleveckého ale trefil do výstroje. Hostující gólman se teď velmi dobře postavil. Buly v pásmu Slavie.
14:56'
Zeleňák zabránil před vlastní brankou nebezpečně vyhlížejícímu kotouči, který letěl na Slavíka. Zubři protiútok soupeře zvládli ubránit a sami se nyní mohou pustit do rozehrávky.
14:24'
Ofsajd Přerova.
12:42'
Teď se ale hosté dopustili obrovské chyby v rozehrávce! Potrestat ji mohl Hejcman, ten ale tváří v tvář Voleveckému střelou zápěstím neuspěl! Naštěstí pro pražský celek se neujala ani nebezpečná dorážka Pospíšila.
12:30'
Slavia se nezdá být úvodní brankou převelice otřesena. Asi nebudu přehánět, pokud řeknu, že její nasazení by odpovídalo tempu play-off.
11:19'
Sešívaní se dvakrát vydali zaútočit, pokaždé se ale značně zdrželi bitvou o kotouč v rohu kluziště. Na kotouči jsou opět domácí.
10:12'
Indrák dobře napadal, Pšurného pas poté ale nenašel na modré čáře Chrobočka. Do protiútoku se vydávají hosté.
08:50'
Start utkání možná lépe chytla Slavia, jsou to ale Zubři, kdo otevírá skóre! Tentokrát už se Hanákům podařilo přejít do útočného pásma, kde Chroboček na nic nečekal a vypálil puk od modré čáry na branku. Volevecký ale kotouč nepolapil a vypadl před něj do skrumáže, kam si sjel JOSHUA MÁCHA a úspěšně dorazil! Bez asistence.
08:07'
A usadit se v útočném pásmu se jim znovu nedaří, po levém mantinelu naopak vyvezl kotouč Všetečka, jehož rána letěla mimo tři tyče.
07:39'
Zubři znovu rozehrávají z vlastního obranné pásma.
06:36'
Hosté se prezentují velmi dobrým napadáním, Přerov toho zatím moc nevymyslel.
05:14'
S přechodem přes střední pásmo si ale domácí nedokázali poradit. Po získání kotouče rozehrála Slavia pouze na zakázané uvolnění.
04:55'
Na prostřídání čerstvých sil čeká domácí kapitán Krisl, Zubři budou zakládat útok.
03:54'
A před Postavou se rodila další šance. Brož si všiml volného Knotka, jeho pas brankovištěm se ale zastavil na domácím obránci.
03:30'
Začátek mají zatím lepší Pražané, kteří okupují pásmo Přerova. Postava sbalil příklep od modré čáry do lapačky.
01:43'
Nyní se ale první dobrá šance urodila! Po nahození z pravého křídla vyrazil Postava kotouč do míst, kam si sjížděl David Kajínek, puk ale promáchl!
01:20'
Obě mužstva si odkroutila první desítky vteřin v útočném pásmu, zatím jsme nic zajímavého neviděli.
00:30'
Buly v pásmu hostů.
00:10'
Úvodní buly dopadlo lépe pro domácí.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Postava (Němeček) – Zeleňák, Kudělka (A), Chroboček, Talafa, Krisl (C), Cubo, J. Adámek – Mácha, Pechanec, Lednický – Chludil, Hejcman, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Březina, Nemec, Dobša.
Trenér: M. Mikeska

HC Slavia Praha: Volevecký (Hölsä) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (A), Kajínek, Kremláček, Stejskal – Matě. Beran, V. Polák II, Guman – Průžek, Knotek (C), J. Brož – Všetečka, Slavík, Kulda – Strnad, Havrda, Slavíček.
Trenér: A. Totter

Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Maštalíř, Hájková.
Přerov vs. Slavia
Měsíc leden za několik dní končí, prvoligové hokejisté ale v posledním týdnu stihnout odehrát ještě tři duely. Svěřenci Michala Mikesky nalezli pohodu, která jim scházela prakticky od začátku sezony a prožívají momentálně nejlepší období. Díky dobré fazóně se jejich tažení lednem odrazilo na sedmi výhrách z osmi zápasů, přičemž aktuální pětizápasová forma je plná zelených výsledků. Po Znojmě vyzvou ve 42. kole dalšího soupeře ze dna tabulky, kterým je pražská Slavia. Proti ní budou chtít od středečních 17:30 popáté za sebou ukořistit tři body.

Každá série jednou končí a jedna taková skončila 9. prosince loňského roku. Přerov vyrazil do pražského Edenu, kde vyzval svěřence Aleše Tottera, Daniela Tvrzníka a Pavla Kolaříka v rámci 29. kola. Do zápasu se Slavií nastupovali s výrazně lepší bilancí – uzmuli 10 výher z posledních 10 střetů, domácí ale tentokrát řekli ne a druhou třetinou si po trefách nejproduktivnějšího hráče Tomáše Knotka (13+21), Jaroslava Brože (11+15) a Jiřího Průžka (11+11) zajistili vítězství. Odpovědi Jiřího Goiše (4+2) a Antonína Pechance (5+11) už jim na bodový zisk nestačily.

Přerovští hokejisté v posledních zápasech odvádějí velmi stabilní a kvalitní výkony, také proti Slavii však budou muset na ledě odevzdat maximum. Sešívaní se totiž nyní pokusí ukončit další vítěznou přerovskou šňůru, tentokrát už ale ne tu vzájemnou. Zatímco Zubři si výrazně pomohli a od spodku tabulky mohou oči pomalu převracet směrem vzhůru, lítý boj Slavie o udržení v lize pokračuje dál. Její sezona totiž zatím připomíná biatlonovou „stíhačku“. Na startu byla pozdě, a tak jí nyní nezbývá nic jiného než sprintovat i do kopce.

To se jí ovšem daří. Potom, co Pražané před pár týdny padli se Znojmem (3:5) a Frýdkem-Místkem (2:3), tedy dalšími konkurenty v boji o záchranu, se nakopli a stejně jako Zubři vyhráli poslední čtyři kola bez ztráty jediného bodu. Uspěli v Třebíči (4:2), doma s Kolínem (4:1) a poté připsali i dvě výsledkově jasná vítězství. Na venkovním ledě skvěle chytli úvodní třetinu s Litoměřicemi (5:1) a naposledy doma zastavili Vsetín (3:0). Skvělou formu má Matěj Beran (14+10), jenž se trefil už v pěti zápasech po sobě a vyšvihl se na střelecké čelo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.