Já se s vámi loučím a u dalšího přenosu z přerovského zimního stadionu na shledanou.
Poslední část přinesla velkou zápletku a skvělou podívanou se šťastným koncem pro domácí Zubry. Motor dokázal dvakrát ve třetí třetině vyrovnat, ale Přerov se nenechal zlomit a brankou Kovaříka minutu a čtyři vteřiny před koncem nakonec definitivně strhl vedení na svou stranu.
59:17
Přerov právě vstřelil branku!
Přerov definitivně ztvrzuje své vítězství. Mrázek dojel vyhozený kotouč. Šikovně se vyhnul padajícímu obránci, a poté předložil puk ROMANU PŠURNÉMU před prázdnou branku, pro který trefil prázdnou klec. Asistence: Petr Mrázek a Milan Procházka
59:04
Hosté hrají v šesti bez brankáře.
58:54
Motor České Budějovice si vyžádal oddechových čas.
58:54
Zubři jdou potřetí v zápase do vedení. Po závaru v brankovišti Motoru se nejlépe zorientoval LUBOMÍR KOVAŘÍK a překonal Bláhu ranou k tyči. Asistence: Jiří Goiš
58:42
Stoklasův pokus zblokovala hostující obrana.
58:12
Mrázek bekhendovou střelou prověřil Bláhu, ten vyrazil puk. Černý nesmysl nakonec skončil na horní síťce. To je velká smůla.
57:31
Po Kovaříkově zásahu končí kotouč na střídačce hostů.
57:21
Přerov nehodlá složit zbraně a opět se usadil před Bláhou.
56:28
České Budějovice právě vstřelily branku!
Motor opět srovnává. Po rychle kombinaci na jeden dotyk se sám před Klimeš zjevil ROK PAJIČ, který ukázal svou chladnokrevnost a s přehledem překonal domácího brankáře. Asistence: Jakub Suchánek a Lukáš Květoň
56:00
Hraje se hokej nahoru dolů. Zubři se snaží být i nadále aktivní.
Omlouvám se za menší výpadky.
51:00
Stoklasa byl blízko druhému zásahu v dnešním zápase, ale nedokázal prostřelit ležícího Bláhu.
48:01
Přerov si bere své vedení zpět. MAREK SIKORA najel do útočného pásma a skvělou střelou přes obránce vymetl pavučinky v levém horním rohu Bláhovy klece. Asistence: Lukáš Vágner
47:11
Motor vyrovnává. Poměrně z ničeho se k puku dostal LADISLAV MAREK, ze strany vybruslil před Klimeše a procedil puk mezi jeho betony. Asistence: Jakub Babka
46:29
Chmelíř měl trochu problémy při rozehrávce. Celou situaci nakonec vyřešil Sýkora, který se zmocnil puku a vyvezl jej ven ze třetiny.
45:35
Zubři stále hrají v obranné třetině Motoru.
44:56
Král se uvolnil za hostující kleci a oslovil před brankou najetého Přindiše. Přerovský vousáč vystřelil z první a trefil rameno Bláhy. Další velká šance Zubrů.
43:29
Puk byl dlouho pod masou těl za brankou Bláhy. Nakonec s ním vybruslil Sikora, který následně nabil Vágnerovi, tomu však střela vůbec nesedla.
42:40
Motor vyhazuje a Nouza spěchá za vyhozený kotoučem.
42:04
Vyloučení na straně Českých Budějovic. Za hákování bude pykat Kříž.
41:38
Kotouč po zásahu jednoho z domácích skončil v ochranné síti.
41:10
Další závar před Bláhou. který se vrátil zpět do branky Motoru.
41:00
Hosté vystřídali brankáře a Gába si poradil s bekhendovým blafákem Sikory.
41:00
Sýkora nahrál do samostatného úniku Sikorovi, kterého fauloval Zíb. Uvidíme trestné střílení.
40:27
Klimeš pohotově schoval ve své lapačce nahození Pajiče.
40:01
Hráči i rozhodčí již krouží po hřišti..
I po druhé třetině mohou být veselejší Zubři. Nejprve se dostali do dvoubrankového vedení díky povedené střele Sýkory a mohli přidat i další branky. Motor se dokázal prosadit až v závěru třetiny, po hezké akci Mikysky. Třetí dějství bude velmi zajímavé. Uvidíme, kdo nakonec zvítězí.
40:00
39:46
Přerovští hráči mají puk na svých holích a třetinu už asi dohrají za svou brankou.
38:24
Hosté vycítili svou šanci a nepříjemně dotírají na domácí hráče.
37:56
Hosté se dostávají zpět do utkání. Po krásné akci se prosazuje JOSEF MIKYSKA a snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Tomáš Guman
37:26
Sikora dostal nabito mezi kruhy, ale minul.
36:21
Pala se vrátil zpět na led. Přerov přežil zkrácenou přesilovku Motoru bez úhony.
36:10
Hosté se usadili v přerovské obranné třetině a nebezpečně ostřelují Klimeše.
35:00
Velký tlak si vypracovala domácí čtveřice. Do dobrých střeleckých možností se propracovali Chmelíř a Pšurný. Především proti Pšurného ráně se Bláha hodně zapotil.
34:21
Bude se hrát ve čtyřech. Za držení je potrestán Pala.
33:45
Hosté se poprvé osvobozují.
33:26
Pala s Vágnerem ostřelují klec Motoru.
33:10
Početní výhodu si konečně zahraje i domácí celek. Po zbytečném útočném faulu je vyloučen Mikyska.
32:44
Další výstavní semafor Klimeše.
32:25
Goiš velmi chytře zkusil zaskočit Bláhu pokus zpoza jeho klece, ten však celou situaci ustál.
31:35
Kovařík okamžitě po buly poslal puk na hostující svatyni. Bláha schoval letící černý nesmysl pohotově do lapačky.
30:58
Přerovští přežili dlouhé minuty v početní nevýhodě a hrají konečně v pěti.
30:10
Po velmi nepřehledné situaci u Klimešovi branky se nakonec dokázali Zubři osvobodit.
29:40
Domácí se zatím statečně brání.
28:58
Další vyloučení na straně Přerova. Procházkův zákrok na Kuchejdu posoudili rozhodčí jako krosček. Před tím však přehlédli, že budějovický hráč Klimeše sekl.
28:58
Přerovský brankář se opět zaskvěl, Kuchejda se před ním ocitl zcela sám, ale ani jeho opakované pokusy k brance nevedly.
28:30
Hosté se usadili před Klimešem.
27:41
Skvělá práce Klimeš. Zachytil nahození Motoru, a poté poslal puk středem hřiště pryč ze své třetiny.
27:32
Útočnou akci hostů zastavuje ofsajd.
27:01
Hosté mají šanci na snížení. Za nedovolené bránění je potrestán Dujsík.
26:37
Domácí celek se dostává do dvoubrankového vedení. Sýkora se dostal ke kotouči a z otočky vypálil. Jeho rána zapadla přesně nad lapačku Bláhy. Asistence: Marek Sikora
25:38
Po pár šťastných odrazech se z ničeho nic ocitl před Bláhou Procházka, který však nepropasíroval puk do sítě.
25:10
Grofův pokus vyráží Bláha do ochranné sítě.
23:54
Popelka v přečíslení proti jedinému obránci vybídl ke střele Goiše, ale přihrávka byl příliš divoká a přerovská čtyřicet sedmička ji nedokázal trefit.
22:42
Bláha si také šáhl na kotouč. Zatím je to hokej nahoru dolů.
21:50
Po nečekaném odrazu Žalčíkova nahození se ke střele dostal Žovinec. Klimeš však dobře četl hru a jeho pohotovou ránu vyrazil.
21:23
Klimeš zalehl puk. Bude se vhazovat po jeho pravici.
20:37
Po vzájemné šarvátce putují na lavici hanby Vágner s Kuchejdou.
20:37
20:37
Nouza tvrdě vypálil přes obránce, ale Klimeš se blýskl efektním semaforem.
20:01
Hráči se vrací zpět na ledovou plochu...
První třetina je za námi a veselejší může být prozatím domácí celek, který se brankou v poslední minutě ujal vedení. Hosté si rovněž připravili několik slibných šancích, ale přerovská obrana s jistým Klimešem za zády pracuje velmi dobře a drží čistý štít.
20:00
19:50
Popelka stačil přiťuknout puk Goišovi do jízdy. Přerovský útočník nedokázal ideálně trefit neposedný kotouč a jeho střela tak skončila mimo tři tyče hostující klece.
19:00
Přerov se nakonec dočkal vedoucí branky. Po obléhání Bláhovy klece se k dorážce dostal FILIP STOKLASA a prostřelil českobudějovického brankáře. Asistence: Lukáš Chmelíř
18:00
Chmelířova několikrát tečovaná střela prošel těsně mimo.
17:26
Žalčík Kovaříka hákoval a půjde si na dvě minuty odpočinout.
17:26
Zubři podnikli rychlý kontr, na jehož konci zakončoval Kovařík. Bláha dokázal puk vyrazit mimo tři tyče.
17:08
Pajič z vrcholu kruhu trefuje pouze hruď Klimeše.
16:15
Druhý útok hostů vedený kapitánem Strakou zavařil přerovské obraně, ale na dobře chytajícího Klimeše si nepřišel.
15:24
Hosté si při zakládání útoku neporozuměli a jejich rozehrávka končí icingem.
14:55
Bláha nerozehrál vůbec dobře, ale Popelka nepotrestal jeho zaváhání.
14:19
Sikora zkusil od mantinelu své štěstí. Bláha trochu s problémy dokázal udržet puk ve své výstroji a přerušuje hru.
13:17
Budějovice se opět osvobodili. Zubři tu přesilovku nehrají příliš dobře.
13:02
Postavení mimo hru v podání domácího týmu.
12:40
Přerov se nemůže usadit v útočném pásmu a Motor šetří drahocenný čas.
11:56
Na lavici hanby putuje Nouza.
11:32
Žovinec předvedl krásný bodyček, kterým poslal na oběžnou dráhu Sýkoru.
10:48
Švihálek posílal nebezpečnou nabídku před branku. V obecenstvu to jen tak zahučelo.
10:16
Klimeš vyjel ze své klece a raději přikryl puk před dotírajícími hostujícími hráči.
09:41
Chmelíř je zpět na ledě.
09:30
Grof tvrdým hitem srazil Chovana a Přerov vyhazuje.
08:38
Vhazování po Bláhově levici.
08:20
Přerov zatím hraje oslabení velmi dobře a drží puk na svých holích.
07:41
Motor si zahraje další přesilovku. Vyloučen je přerovský Chmelíř.
07:16
Dobrá práce čtvrtého útoku domácích. Zakončoval Kratochvíl, Bláha puk lapil.
06:21
Stoklasa si okamžitě nabruslil do slibné šance, ale Bláha se rychle přesunul a jeho ránu zneškodnil. Po přerušení se strhla menší potyčka mezi Goišem a Suchánkem.
06:07
Přerov také v pěti.
05:40
Domácí se znovu osvobozují.
05:10
Pala se s ničím nepáral a nekompromisně vyhazuje až k brance Motoru.
05:09
04:56
Opět v akci přerovský brankář.
04:43
Rob prověřil Klimeš, který raději přikryl puk. Vhazování po levici domácího brankáře.
04:07
Počet hráčů na ledové ploše se srovná. Útočným faulem se provinil Stoklasa.
03:09
Pajič Procházku při zakončení sekl a půjde si odpočinout na dvě minuty.
03:09
To byl obrovská šance Procházky, který se ocitl sám před Bláhou, ale nestačil dotlačit puk za jeho záda.
02:50
Rozhodčí přerušují kvůli ofsajdu Zubrů.
02:34
Zatím vidíme velmi aktivní hokej se skvělou diváckou kulisou.
01:54
Ve dvou slibných střeleckých příležitostech se ocitl Babka. Klimeš si připsal další dva zásahy.
01:20
Stoklasa nebezpečně nahazoval puk od modré čáry, ale Bláha puk dobře viděl a stačil ho vyrazit.
00:37
Straka poprvé v zápase prověřil Klimeše.
00:05
Přerov začíná svou první útočnou akci.
00:01
Týmy jsou již nastoupené na modrých čarách...
Rozhodčí se nám již prohánějí po ledové ploše a nyní čekáme na příchod hráčů z útrob stadionu.
Dnešní zápas bude opravdovým svátkem. Meo-arena je zaplněná až po strop fanoušky.
Domácí tým bude i dnes postrádat svého nejlepšího střelce Vlastimila Dostálka, který nastoupí v dresu brněnské Komety proti Olomouci.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Řehoř) – Chmelíř, Grof, Pala, Vágner, Novotný, Dujsík, Přindiš, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Mrázek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Kratochvíl, Král, Blinka

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Kříž, Vráblík, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec, Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žalčík, Rob, Babka – Guman,Mikyska, Švihálek – Marek

Rozhodčí: Doležal – Měkýš, Reich.
V této sezoně jde už o třetí vzájemné klání. Z obou předchozích odešel jako vítěz domácí ZUBR. Ten nejprve zvítězil v Meo-areně 2:0, a poté dokázal poměrně překvapivě vyloupit i českobudějovickou Budvar arenu a bral všechny 3 body po výsledku 2:1
HC ZUBR Přerov
Přerov si zatím vede nad očekávání. Svěřenci trenérů Dočkal. Kočary a Kudělky okupují skvělou 6. příčku se ziskem 54 bodů a skóre 99:97. Domácí se budou snažit natáhnout svou vítěznou sérii. Posledních dvou ligových duelech totiž zvítězili. Nejprve přemohli Ústí nad Labem 4:2 a těsně před vánocemi vyloupili Šumperk, který doslova udolali 2:1.
ČEZ Motor České Budějovice
Hosté z jihu Čech se aktuálně nachází ve skvělé formě. Hořkost porážky nepoznal již 9 zápasu. Během této šňůry výher získali 26 bodů z 27 možných. V posledním předvánočním duelu si na svém ledě smlsli na třebíčské Slavii, kterou přejeli 6:2.
V průběžné tabulce zatím drží Motor třetí pozici se ziskem 68 bodů a skóre 121:87. Na vedoucí Jihlavu přitom ztrácí pouhé dva body.
Krásný sportovní večer, vítejte u sledování zápasu z 35. kola WSM Ligy, ve kterém na sebe narazí ZUBR Přerov, netradičně v růžovo-modré sadě dresů, a Motor České Budějovice.