Senzační výkon prostějovských hokejistů je odměněn vítězstvím nad jednoznačným favoritem utkání.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
59:03
Jestřábi si hlídají kotouč a nikam se příliš neženou.
58:42
Střela Protivného od modré skákala kolem tyče, do branky ale nezapadla.
57:39
Hostující Lukáš Zíb oslabuje svůj tým a na 2 + 2 minuty (držení + nesportovní chování) jde na trestnou lavici.
57:15
Další senzační zákrok Horčičky! Ten se na brankovišti přesunul skvěle proti pokusu Švihálka.
56:31
Zakázané uvolnění Motoru.
55:18
Krásný signál předvedli hosté, jenže na konci akce byl Josef Straka, a ten trefil jen boční oblouk branky.
54:35
Úmyslný ofsajd Motoru, vhazuje se v obranném pásmu Budějovic.
54:05
Pajič poslal kotouč z úhlu na branku, ten pak poskakoval v brankovišti, ale Luňák se dobře zorientoval a kotouč zavezl do bezpečí.
53:44
Další střela na domácí branku, tentokrát to byl Žovinec, ale spíše se jednalo o propagační střelu od mantinelu.
53:12
Josef Straka prověřil Horčičku z kruhů.
52:42
Švihálek zpoza branky našel Zíba, ten z brankoviště přestřelil.
51:54
Ofsajd Prostějova.
51:29
Jestřábi nyní vyrovnali hru a ta se drží hlavně ve středním pásmu, to bude domácím vyhovovat.
50:25
Moskal vyvezl kotouč do útočného pásma a poté z otočky zkoušel překvapit Bláhu, ten poslední minuty nemá mnoho práce.
49:41
Hosté teď valí jeden útok na Horčičku za druhý, nyní byl v jasné tutovce znovu Žalčík, ale domácí brankář betony vytěsnil mimo.
49:06
Hosté jsou hodně nebezpeční. Ján Mucha teď dlouho míchal s pukem před Horčičkou, ale nakonec ho nenechala obrana zakončit.
47:33
České Budějovice právě vstřelily branku!
Hosté rychle přesilovou hru využívají, před Horčičkou se zjevil nikým nehlídaný LUKÁŠ ŽALČÍK a zvedl kotouč pod horní tyčku. Asistence: Michal Švihálek a Lukáš Zíb.
47:03
Vyloučení domácí hráče, po buly zahákoval svého protihráče Aleš Staněk (PRO) a tato výpomoc z Havířova si jde dnes už podruhé sednout na trestnou lavici.
46:59
Jestřábi si vybírají oddechový čas, zřejmě musel trenér Prostějova hráče uklidnit, aby se nenechávali strhnout do hry nahoru dolů.
46:59
Další velké šance hostů, Švihálek s Robem doráželi z blízka, jenže Horčička je dnes téměř nepřekonatelný.
46:29
Dragoun byl v dobré příležitosti, ujížděl zleva sám na Bláhu, kterého pak trefil do ramene.
45:55
Horčička zasáhl proti pokusu Přibyla, kotouč jen tak tak přešel přes horní tyčku.
45:01
Jestřábi právě vstřelili branku!
Nedáš, dostaneš. Jakub Čuřík posunul na lépe postaveného TOMÁŠE PROTIVNÉHO a ten trefil milimetrově přesně horní pravý růžek hostující branky. Asistence: Jakub Čuřík a Patrik Moskal.
44:46
Obrovská šance Švihálka, který byl sám před Horčičkou ale trefuje jen prostějovského brankáře.
44:19
Jestřábi v plném počtu, Horčička nemusel vůbec zasahovat.
44:10
Hostům se přesilovka vůbec nedaří.
43:35
Sova vyhodil kotouč na střídačku, vhazuje se v obranném pásmu Jestřábů.
43:05
Jestřábi se zatím dobře brání.
42:19
Hokejka Moskala (PRO) uvízla v brusli jednoho z hostů. Ten předvedl pěkné divadlo a domácí budou hrát oslabení za hákování.
41:13
Domácí jsou v plném počtu.
40:53
Střela Vráblíka z vrcholu kruhů mířila mimo a poté kotouč opustil obranné pásmo Prostějova.
40:25
Prostějov dohrává oslabení, zatím se hostům nedaří obsadit pásmo.
40:01
I po druhé třetině jdou domácí do šaten s dvoubrankovým náskokem. Hosté byli ve druhé třetině mnohem nebezpečnější než v té první, dokázali také nejprve snížit, když využili přesilovou hru pěti proti třem. Jestřábi ale hrají s Motorem více než vyrovnanou hru a v nejlepší možné přesilovce 4 na 3 se jim podařilo znovu odskočit. Třetí třetina začne zhruba v 19:48.
40:00
39:30
Protivný zablokoval střelu od modré a vyhodil do středního pásma.
39:13
Zbytečný faul Staňka (PRO), ten oslabuje Prostějov, když hákoval hostujícího hráče v jejich obranném pásmu.
38:53
Dragoun už mohl zakončovat v přečíslení dva na jednoho, ale nesmyslně cpal kotouč pod ležícího obránce.
37:35
Hosté jsou v plném počtu, druhá polovina přesilovky se Jestřábům nepovedla.
36:26
Čuřík si vybruslil zpoza branky a trefil tyčku!
35:51
Kotouč poskakoval v brankovišti, ale hostující obránci nenechali Venkrbce zakončit.
35:35
A další faul Motoru. Luboš Rob (CEB) si pomohl hokejkou a za podražení jde na trestnou lavici.
35:03
I hosté jsou již kompletní.
34:20
Kazí však rozehrávku a kotouč utíká přes všechny čáry.
33:57
Jestřábi jsou v plném počtu a hrají zkrácenou přesilovou hru.
33:48
Obrovský tlak Prostějova! Bláha už byl několikrát mimo branku a překonán, nakonec se ujala až několikátá dorážka MATOUŠE VENKRBCE. Asistence: Martin Novák a Marek Drtina.
33:03
Další vyloučení na straně hostů. Za nedovolené bránění usedá na trestnou Jakub Suchánek (CEB). Jestřábi budou hrát přesilovku 4 na 3.
32:27
Jestřábi si svou aktivitou i ve čtyřech vynutili faul. Za stejný prohřešek vyrovnává počet hráčů na ledové ploše Ján Mucha (CEB).
31:57
Vyloučení na domácí straně. Za vysokou hůl oslabuje svůj tým Pavel Mojžíš (PRO).
31:25
Jestřábi propadli ve středním pásmu, Žalčík už ujížděl sám na Horčičku, ale kotouč mu příliš utekl a zakončoval jen jednou rukou.
31:05
Další nahození Roba na Horčičku, ten kotouč zklidnil ve své výstroji.
30:03
Novákovu ránu vytěsnil obránce Motoru do sítě nad tvrzeným sklem.
29:28
Čuřík přebral ve středním pásmu a zkoušel tvrdě jako první třetině Husák, branku netrefil, následující dorážku po odražení kotouče od mantinelu vyrazil Bláha vyrážečkou.
29:13
Další skvělý zákrok Horčičky, tentokrát proti pokusu Luboše Roba z blízka.
28:51
Illéš vyjel zpoza branky a zakončoval k bližší tyči, tam si prostor Bláha hlídal.
27:47
Venkrbec byl ve skvělé šanci, z prostoru mezi kruhy trefuje mimo.
26:12
Tak toto opravdu ubránit nešlo. Hosté rozebrali domácí trojici do posledního šroubku a TOMÁŠ NOUZA už zakončoval do prázdné branky. Asistence: Rok Pajič a Luboš Rob.
25:24
A Jestřábi jdou do tří! Vyloučen Tomáš Protivný (PRO) za podražení. Hosté mají minutu a šestačtyřicet vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3.
25:10
Hosté budou hrát přesilovou hru, za hákování de na trestnou Aleš Sova (PRO) za hákování.
24:21
Zakázané uvolnění Budějovic.
24:01
Kolmann zkoušel schovat svou střelu od modré za obránce. Horčička toho moc neviděl ale brankou to neskončilo.
23:03
Další střela Šlahaře po chybě v rozehrávce hostů. Bláha byl proti příklepu prostějovského útočníka připraven.
22:49
Venkrbec zatáhl kotouč do pásma a Šlahař zakončoval, našel jen připravenou náruč Bláhy.
22:16
Nyní Čuřík znovu vyhodil přes všechny čáry, Prostějovu se zatím nepodařilo vystřídat.
22:02
Nyní raději domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
21:48
Motor do druhé třetiny vstupuje mnohem lépe, Jestřábi se zatím jen brání.
21:15
Škoda tvrdě pálil po přihrávce z rohu, branku přestřelil.
20:48
Na druhé straně stejnou situaci musel řešit Bláha.
20:35
Horčička radši podržel nahození Motoru, bude se vhazovat po jeho pravici.
20:01
Řekl bych že jsme dnes viděli asi nejlepší třetinu v letošní sezóně v podání Jestřábů. Ti svou aktivitou zaskočili svého soupeře a jejich dvoubrankové vedení je určitě zasloužené. Skvělý výkon podtrhl několika dobrými zákroky brankář Horčička. Druhá třetina začne přibližně v 18:54, uvidíme zda se hostům podaří eliminovat prostějovskou převahu.
20:00
19:54
Na druhé straně obdobná situace, tentokrát našel Novák před brankou Venkrbce, ale i Bláha se dobře přesunul.
19:20
Rob se Žalčíkem jeli dva na jednoho, druhý jmenovaný zakončoval do odkryté branky, ale Luboš Horčička famózním přesunem ve vstřelení branky zabránil!
19:02
Další nebezpečí musel hasit Bláha u tyčky, přesunul se však dobře a všechny skulinky ucpal.
18:29
Zmar hostů podtrhuje Žalčík, který tvrdou ránou od modré trefil svého spoluhráče Kuchejdu do hlavy. Ten otřesen odchází na střídačku po svých.
17:54
Jestřábi jsou v pěti.
17:17
A nyní chyba hostů při přechodu přes modrou čáru. Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.
17:04
Budějovická přesilovka zatím mnoho vzruchu nepřináší.
16:43
Znovu kotouč míří do středního pásma.
16:25
To se mu ale zatím nedaří.
16:05
Jestřábi se osvobozují Motor se bude muset proplétat do útočného pásma.
15:54
Vyloučen Jakub Čuřík (PRO) za hákování.
15:54
Skvělý zákrok Horčičku po střele Švihálka od modré!
15:01
Zakázané uvolnění Prostějova.
14:48
Motor je v plném počtu.
14:25
A znovu musí domácí rozehrávat z vlastního obranného pásma.
14:06
Prostějov dohrává standardní přesilovku, zatím se mu nedaří usadit v pásmu.
13:14
Tuto přesilovku již Jestřábi využívají! Po střele Drtiny doráží do branky za bezmocného Bláhu MARTIN NOVÁK. Asistence: Jakub Čuřík a Marek Drtina.
12:48
Neskutečný tlak Prostějova! Mojžíš byl faulován před Bláhou Přibylem (CEB) a ten za vražení posílá Motor znovu do tří.
12:15
Dragoun nedokázal rozehrát a hosté posílají kotouč zpět za branku.
11:52
Hosté se osvobozují a střídají.
11:20
Jestřábi si zahrají další přesilovou hru. Na trestnou znovu usedá Dušan Žovinec (CEB), nyní za podražení.
11:04
Kotouč přes všechny čáry i v podání hostů.
10:21
Prokeš s Markem teď ostřelovali Horčičku, zatím nemají hosté přesnou koncovku.
09:43
Další zakázané uvolnění Prostějova.
08:54
Mohlo být vyrovnáno! Nouza se dostal sám před Horčičku a z otočky už zasunoval za domácího brankáře, ten v poslední chvíli vykopl betonem.
08:36
Jestřábi kazí rozehrávku a kotouč jim utíká na zakázané uvolnění.
07:41
Motor je kompletní, až na pár střel Drtiny od modré toho moc domácí neukázali.
07:27
Jestřábům se druhá půlka přesilovky vůbec nedaří.
06:59
Hosté jsou již ve čtyřech.
06:29
Další pecka Drtiny od modré, Bláha krotí kotouč v lapačce.
06:00
Drtina od modré zamířil nad branku.
05:41
Další vyloučení na straně hostujícího týmu. Dušan Žovinec (CEB) vyhodil kotouč z obranného pásma mimo ledovou plochu a za zdržování oslabuje svůj tým. Jestřábi maji 1 a 18 vteřin dlouhou přesilovku 5 proti 3.
05:24
Drtinovu bombu od modré k tyči Bláha vytáhl vyrážečkou na zadní mantinel.
04:59
Venkrbec si vykoledoval faul. Za hákováni byl vyloučen Petr Kolmann (CEB).
04:43
Jestřábi jsou zatím aktivnějším týmem a jde na nich vidět tah do branky. Bláha znovu jen zastavuje hru a bude se vhazovat po jeho levici.
03:56
Neskutečná rána PATRIKA HUSÁKA, který projel celé hřiště a po přejetí modré zamířil přesně mezi betony Bláhy. Asistence: Martin Novák a Tomáš Protivný.
03:24
Staněk nahodil od modré na Bláhu a ten raději pozastavuje hru. Vhazuje se v obranném pásmu Budějovic.
02:52
Až nyní kontroloval střelu Žalčíka nad branku.
02:27
Motor poprvé kombinuje v útočném pásmu, Horčička je ale zatím bez zákroku.
01:58
Další zákrok Bláhy, nyní proti rychlému průniku Venkrbce.
01:17
Ale rozehrávka se jím nedaří a Moskal prověřil Bláhu z blízka. Poté se hra přerušuje po nahození Sovy od modré.
01:00
Nyní už rozehrávají hosté.
00:20
Jestřábi vyhráli buly a hned se jali útočení, až na několik přihrávek v útočném pásmu jsme ale nic vážnějšího neviděli.
00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Vydržel) – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Sova, Husák, Protivný, Rudl, Šenkeřík – Illéš, Dragoun, Luňák – Staněk, Moskal, Čuřík – Novák, Venkrbec, Šlahař – Kuncek, Volek, Kajaba. Trenér: K. Přecechtěl.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec, Kříž – Kuchejda, Pajič, Guman – Nouza, Straka, Škoda – Žalčík, Rob, Švihálek – Marek, Prokeš, Přibyl. Trenér: P. Rosol.

Rozhodčí: V. Fiala – Barteček, Vengřín.
České Budějovice dnes budou hrát o šestou výhru v řadě, naposledy hráči jihočechů nečekaně prohráli na konci září s Přerovem, kdy nedokázali vsítit ani jednu branku. Pak už přicházely samé výhry, a to i na horkém ledě na Kladně v prodloužení nebo doma s letos nevyzpytatelnou Jihlavou.
Prostějov byl před sezónou pasován na černého koně tabulky. Dle kádru měli Jestřábi kousat v utkáních s celky úplné špičky. To se však zatím příliš nenaplňuje a Hanáci se velice pozvolna odlepují od předních příček. V posledním kole přetlačili na svém ledě Benátky nad Jizerou a posunuli se už na devátou příčku. Pro mnohé fanoušky je však pohled na tabulku zajímavější z toho důvodu, že se Prostějovu konečně od začátku letošní sezóny podařilo přeskočit nedalekého rivala z Přerova. Uvidíme zda se Jestřábům podaří držet krok s Budějovicemi, v prvním utkání na jihu Čech se jim to nepodařilo a prohráli jednoznačně 7:2.