1. česká hokejová liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Kladno - 17. listopadu 2018   17:00

Prostějov
Prostějov
49:24' Karpov  • 55:28' Dvořáček (D. Kolář, Karpov)
Kladno
Cikánek (Brízgala) – Kehar, P. Hořava, Zajíc, Nash, Zelingr, J. Říha – Svedlund, Machač, Š. Bláha – Zikmund, T. Kaut, Redlich – Hajný, Vildumetz, Vampola – Kružík, Jelínek, Kubík.

Sledovali jsem dobré utkání.I když to v první třetině vypadalo, že se branek nedočkáme, nakonec dvě slepené branky Kladna v závěru druhé třetiny rozpohybovalo hru a ve třetí části jsme mohli sledovat honbu Prostějova za vyrovnáním a brejkové situace Kladna. Prostějov nakonec proti Kladnu vyválčil bod. V prodloužení byla hra vyrovnaná, se štěstím na straně Kladna. Branek mohlo každopádně být více, ale oba brankáři se prezentovali dobrými výkony a navíc střelci měli dlouho velký problém se pořádně trefovat mezi tři tyče.
62:38'
Kladno právě vstřelilo branku!
Autorem branky je LADISLAV ZIKMUND, který kroužil dobrou chvíli s pukem, nakonec se skvěle uvolnil, najel si do střelecké pozice a dává rozhodující branku! Bez asistence.
62:09'
Možný protiútok Kladna, Zajíc byl nakonec pokryt a vystaven ofsajdu.
61:47'
Cikánek kryje střelu soupeře a vhazování před jeho brankou.
61:21'
Nyní Prostějov v útoku a moc nechybělo, aby se k zakončení mohl dostat Divíšek. Divíšek i podruhé, který to myslel dobře, ale jeho provedení už nebylo tak dobré.
60:43'
Vampola dlouho s pukem na hokejce, nakonec byl vytlačen z pásma Prostějova a skoro mohl přijít o puk a to by znamenalo šanci pro soupeře. Nakonec to zvládl.
60:01'
Třetí třetina nám přinesla nejzajímavější pasáž hry. Hrálo se prakticky na jednu branku, kdy Prostějov v polovině třetiny snížil a následně dokázal vyrovnat. I za vyrovnaného stavu se obě mužstva dostávala do zakončení a velkou šanci rozhodnout měli domácí, ale nakonec si tento zápas zaslouží nadstavbu, v podobě prodloužení. Tak uvidíme, kdo bude brát plusový bod za prodloužení, jdeme na to!
60:00'
59:04'
Prokeš v šanci, ale střílí nad branku!
58:30'
I za vyrovnaného stavu můžeme sledovat, že obě mužstva se snaží rozhodnout ještě před závěrečnou sirénou.
57:55'
Prostějov se dostal do rychlého útoku a po střele Cikánek vůbec netušil kde se puk od něj odrazil, nakonec se rychle vzpamatoval a ukrývá puk.
57:30'
...Kladno v pásmu soupeře, ale bez střelby.
56:57'
Kladno je aktivnější a snaží se ještě o rozhodnutí...
55:28'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Jestřábi zaslouženě vyrovnávají, Kolář střílí od modré a před brankou mírně tečuje puk DAVID DVOŘÁČEK a závěr třetiny bude ještě zajímavý! Asistence: Daniel Kolář a Tomáš Karpov.
55:08'
Dvořáček poslal puk hodně mimo. Karpov již neudržel puk na modré a Prostějov musí od středního pásma.
54:47'
Kladnu se daří nyní držet soupeře dál od své branky a dokonce donutilo Neužila přerušit hru a vhazování před jeho brankou.
53:20'
Prokeš v zakončení, Cikánek chytá. Prostějov se žene za vyrovnáním.
52:40'
Avšak nyní drží puk v pásmu Prostějova Nash, ale nakonec je okraden o puk a domácí se snaží o další zteč branky Cikánka.
52:11'
Milkliš dvakrát střílel, ale jeho první rána šla mimo, druhá byla sražená. Domácí v tlaku!
51:44'
Vampola střílí z pravé strany a puk se odrazil za branku, nebezpečná střela. Na druhé straně tečuje Rašner a Cikánek drží ambice svého celku důležitým zákrokem.
51:05'
Nyní se hraje víceméně ve středním pásmu a Kladno se snaží trochu zvednout a nepustit Prostějov do tlaku.
49:45'
Prostějov má poměrně dost času na vyrovnání a nyní bude nejspíše pořádně horko před Cikánkem. Jestřábí měli ihned možnost po vyhraném buly, ale Cikánek udržel puk před sebou.
49:24'
A je tu snižující branka, kdy TOMÁŠ KARPOV protrhává střeleckou nemohoucnost a bekhendem zakončil přesně k pravé tyčce. Bez Asistence.
48:29'
Kladno si nyní po nahozeném puku téměř vstřelilo vlastní branku, což by byl velký paradox. Jelikož Prostějov se dnes v útoku nesmírně trápí.
48:10'
A případně se dostávají do brejků, jako nyní Vampola, ale ten střílí mimo branku. Následně hra přerušena, protože na ledě leží Machač.
47:44'
Kladno ve třetí třetině prakticky neútočí a jen se snaží zadržovat útoky svého soka a vyhazovat puky.
45:50'
Po střele Zdráhala nevěděl Cikánek, kde má puk, nakonec se objevil mimo jeho brankoviště.
45:20'
Další velká šance Prostějova, kdy se puk pohyboval před brankou, ale ani tahle skrumáž nekončí brankou Prostějova a pro domácí už je to velký zmar.
44:09'
Kladno se zatím spokojuje s vyhazováním puku a čeká na případnou chybu soupeře, kterou by mohli potrestat.
42:40'
Přišla šance, ale hráč Prostějova nedokázal doklepnout puk, který se šoural před brankou. Prostějov měl v závěru přesilovky tlak, ale spíše takový uspávací.
42:06'
Domácí se již usadili, ale střela Žalčíka byla špatná a puk je sražený. Prostějovu se zkrátka nedaří nyní dostat do šance.
41:27'
Prostějovu se nedaří usadit v pásmu a Kladno se zatím brání vyhazováním puku.
41:06'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Kaut – 2 min., zásah do nohou).
41:02'
Kružík se dostal před Neužila, ale nepřekonal jej, následně faul Kladna ve středním pásmu a další šance pro Prostějov.
40:26'
Kladno je v plném počtu a Prostějov se v dohrávce své přesilovky nedostal ničemu. Jestřábi se budou snažit o co nejrychlejší snížení.
40:01'
Druhá třetina nám přinesla opět mnoho šancí, které zůstaly nevyužity. Hosté opět nastřelili tyčku. Následně se hodně často přerušovalo a hra ztratila tempo. Nicméně Kladno se dokázalo prosadit a od jejich branky se hra opět zvedla. Kladno se prosadilo i podruhé a to ve vlastním oslabení. Prostějov měl krátce před koncem opět přesilovku pět na tři, kdy si vypracoval šance, ale jejich střelci zatím nemají svůj den, zejména Divíšek, který měl na čepeli snižující branku.
40:00'
39:49'
Další dobrá šance, ale není to branka! No, závěr třetiny se nám již rozjel!
39:30'
Prostějov se snaží o snížení, ale další střela jde do Cikánka a domácí by potřebovali trochu přesnější a a častější střelbu.
39:00'
Prostějov kombinuje v pásmu soupeře, ale Cikánek kryje jejich pokusy.
38:23'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
38:00'
Kladno se prosazuje v oslabení a tak jak se střelcům doposud nedařilo, tak TOMÁŠ KAUT dává lehkou branku, kdy střílí puk pod břevno z levé strany. Asistence: Petr Vampola.
37:54'
Hořava ve středním pásmu srazil Starého, který se těžce zvedá z ledu, ale na střídačku odjíždí po svých. Šance pro Prostějov, pro jejich případné vyrovnání. Hořava dostává dvě minuty a taky osobní trest.
37:02'
A máme tu konečně první branku zápasu, která by nám mohla rozpohybovat zápas. Přihrávka zpoza branky šla na střed kluziště, následně střela a odraženého puku se ujmul mladík ŠIMON JELÍNEK a dává svou třetí branku v této sezóně. Asistence: Patrik Machač a Adam Kubík.
36:37'
Kladno operuje v pásmu soupeře, avšak nyní se hraje spíše podél mantinelu a Prostějov se snaží vybojovat puk pod svou kontrolu.
35:33'
Kladno v útoku tři na dva, následně dva na jednoho a Hajný v dobré příležitosti nepřekonává Neužila. Prostějovský brankář předvedl velmi dobrý a důležitý zákrok.
35:07'
Tomáš Redlich si nabruslil do volnějšího prostoru a jeho dobrá střela jde mimo tři tyče. Na druhé straně chytá Cikánek.
34:26'
Po šanci Venkrbce vyráží Kladno do útoku a poměrně velkou šanci zazdil Kaut. Útočníci v tomto utkání mají zatím vlekou střeleckou smůlu.
34:05'
Kladno a jeho další zakázané uvolnění, zakládání útoku Kladna, jim nyní vůbec nejde.
33:34'
O změnu se snažil Zdráhal, ale i jeho pokus Cikánek vyrazil, na druhé straně šance Jelínka, ale ani to nekončí úvodní brankou.
33:02'
Karpovovu střelu vyrazil Cikánek. Následně se snažil dostat k dorážce, ale puk se mu zamotal pod nohama a nakonec o něj přichází. Ve druhé polovině zápasu nám úroveň hry notně poklesla.
32:35'
Zelindr dokázal vyvézt puk a snažil se založit útočnou akci, ale nakonec byl dvěma hráči dojet a obrán o puk.
32:18'
Od posledního přerušení jsme neviděli nic zajímavého a hosté vyhazují na další zakázané uvolnění.
31:27'
Bažant nahodil puk ze středního pásma, ale domácím to nic nepřineslo. Kladno se nakonec provinilo zakázaným uvolněním.
31:16'
Tak jak nám plynula první třetina, tak ta druhá se nám hodně kouskuje a tempo hry upadlo.
30:30'
Dva kladenští hráči šli dva na jednoho, ale celou situaci nevyřešili nejlépe a přihrávku stačil blokovat prostějovský hráč.
30:03'
Domácí v plném počtu. Prostějov se nakonec ubránil, ale Kladno mělo velmi dobrý tlak.
29:35'
Kladno se dostávalo do dalšího tlaku, ale Svenlund už neudržel puk na modré čáře a je odpískán ofsajd.
29:02'
Kladno motalo svého soupeře rychlými přihrávkami, ale jejich střelba nebyla přesná... Kladno opět v pásmu soupeře po vyhození Prostějova.
28:44'
Další střela od Říhy a Neužil kryje, Kladno si vytvořilo tlak.
28:20'
Brendon Nash střílí od modré, ale jeho střela byla dvakrát tečována a puk se ocitl zcela mimo tři tyče.
28:03'
Kladno bude hrát přesilovku pět na čtyři, Karpov vyloučen za pozdní dohrání.
27:54'
Již se po delší době hraje a vzápětí se ocitl ve velké šanci Divíšek, který neuspěl!
27:41'
Nyní se nehraje a na stadionu je nějaký problém s časomírou!
27:41'
Kladno se dostalo do dalšího zakončení a Neužil měl opět co dělat, aby puk udržel pod sebou. Následně se za brankou strhla bitka a tady se bude vylučovat. Zikmund zajel do prostějovského hráče, který zůstal ležet na ledě a do Zikmunda se pustil Račuk, který šel pomstít svého spoluhráče. Oba vyloučeni za hrubost.
27:26'
Svenlund...Neužilovi vypadl puk, o dorážku se snažil Vampola a ani tohle nebude končit brankou.
27:10'
Domácí fandové si přejí branku, ale Prostějov se provinil zakázaným uvolněním a hra se vrátí před Neužila.
26:28'
Ofsajd ze strany Prostějova a vhazování ve středním pásmu.
25:40'
Račuk neuspěl, následně Starý, ale ani on nadvakrát neodkázal ideálně přihrát. Střelcům není v tomto zápase zatím vůbec přáno.
24:02'
V úvodu druhé třetiny jsou kladenští aktivnější, ale i domácí se dokáží dostat do zajímavých střel, jako nyní, ale Cikánek našel puk ve své lapačce.
23:40'
Oba celky hromadně střídají a bude se vhazovat ve středním pásmu.
23:01'
Na druhé straně zakončuje Karpov, Cikánek kryje.
22:14'
Chyba Prostějova a další tyčka, tentokrát ji trefil Jelínek. Aby Kladno tyto dvě tyče ještě nemrzely.
21:32'
Luňák vystřelil a Cikánek měl problémy s vyražením puku, nakonec to zvládl a stále máme bezbrankové skóre.
20:51'
Karpov se dostal podél mantinelu do pásma, ale nakonec je od puku odzbrojen a nedokázal zakončit.
20:01'
První třetina přinesla vyrovnanou hru. Prostějov měl na začátku zápasu přesilovku pět na čtyři, následně hrál minutu přesilovku pět na tři, avšak domácí z toho nic nevytěžili. Kladno pak zahrozilo ze svého rychlého útoku, kdy nastřelilo tyč! Kladno dokázalo následně vyrovnat hru a mohli jsme sledovat šance na obou stranách, avšak obou týmům chybí kousíček štěstí k tomu, abychom mohli vidět první branky zápasu.
20:00'
19:43'
Luňák mohl dát úvodní branku, ale minul puk!
18:52'
Další útok Kladna vedl Redlich, jeho pobídka před branku nepřinesla úspěch. K puku se dostává znovu a po obkroužení branky Neužila nevytvořil příležitost pro své spoluhráče a první třetina nám skončí s největší pravděpodobností bez branek.
17:54'
Prokeš přihrál zpoza branky na Starého, ale ten minul puk! Velká příležitost pro Prostějov. Velkou zásluhu na dané akci měl i blok hostujícího hráče.
17:02'
Bláha v krátké době podruhé, ale ani tato střela se mu nepovedla a obránce Prostějova vyváží puk ze svého pásma.
16:29'
Zajíc zavezl puk do pásma soupeře, ale následně Bláha nedokázal udržet puk a soupeř otáčí hru směrem dopředu.
15:28'
Nahození Prostějova míří až do ochranné sítě a bude se vhazovat ve středním pásmu.
15:14'
Divíšek střílí, ale jen doprostřed branky, Cikánek neměl vůbec problémy s touto střelou a udržel puk ve své náruči.
14:52'
Ani Kladno nesehrává přesilovku zrovna nejlépe a i Prostějov zvládne tohle oslabení.
13:55'
Přesilovka je zatím plná nepřesností v kombinaci. Za zmínku stála přihrávka Machače, ale najíždějící spoluhráč zcela minul letící puk.
13:16'
Daniel Kolář vyhazuje puk a hosté se musí soustředit na nové založení útočné akce.
12:57'
První přesilovka pro hosty, Matouš Venkrbec vyloučen za podrážení.
12:44'
Tomáš Redlich před brankou a snažil se zakončit pobídku z pravé strany. Hosté se udrželi v pásmu a po střele Bláhy je puk ve výstroji Neužila.
11:57'
Karpob v obranném pásmu nepřesně rozehrál a skoro toho využil hráč Kladna, nakonec to domácí zvládají a mohli se dokonce dostat do úniku dva na jednoho.
11:00'
Bažant střílí od modré čáry, ale jeho pokus byl blokovaný, Kladno dostává puk ze své třetiny. Prostějov je brzy dostal na své hokejky, ale nemohl do pásma, jinak by se vystavil ofsajdu.
10:30'
Hosté v další střelecké možnosti, ale puk jde mimo, následně střílí Zikmund a jeho pokus míří nad branku. Kladno po ubráněných přesilovkách soupeře, začalo jakoby konečně hrát.
10:15'
Kladno se dostalo do úniku dva na jednoho. Blaha zakončoval nakonec sám, ale možná mohl svou přihrávkou oslovit najíždějícího Hajného z pravé strany.
10:00'
Polovina první třetiny za námi a hra se nám již poměrně vyrovnala.
09:06'
Kružík opět v akci a Neužil jen srazil puk do rohu kluziště. Kladno vyrovnává hru a snaží se ihned po přechodu modré čáry o střelbu.
08:45'
Následně zásah Neužila po střele Kružíka. Stále se nám hraje ve vysokém tempu.
08:38'
Dopředu šel Adam Kubík a ten trefuje tyčku po nájezdu z pravé strany!
08:08'
Hořava provedl dobrý zákrok a Kladno ubrání i tohle oslabení. Prostějov přesilovku příliš dobře nezahrál.
07:30'
Říha na ledě a Prostějov pokračuje v přesilovce pět na čtyři a při hře pět na tři toho moc nevymyslel.
07:05'
Kladnu se opět podařilo vyhodit, ale Prostějov se rychle vrací do pásma Kladna.
06:28'
Prostějov svírá soupeře, ale bez střelby, následně pálil Račuk, ale puk jde mimo branku a odrazil se až do středního pásma.
06:10'
Zelinger vyhodil puk a nyní se Kladno bude přes minut bránit ve třech hráčích!
06:06'
Cikánek kryje nepříliš nebezpečnou střelu a bude se vhazovat po jeho pravici. Prostějov zatím není nebezpečný...
05:32'
Vyhozený puk, za kterým spěchá Vampola, ale do zakončení se nakonec nedostal a byl dobruslen a ubráněn.
05:17'
Prostějov může využít svou aktivitu ve vedoucí branku, protože nyní bude hrát svou první přesilovku. Vyloučen Říha za hru vysokou holí.
05:13'
Cikánek vyráží pokus Bažanta a Prostějov je aktivnější od úvodních minut.
04:35'
Nahozený puk na branku domácích, ale Zikmund se proti přesile nedokázal prosadit a domácí vyváží puk.
04:15'
Po dlouhé době zasahuje Cikánek, který má puk ve své lapačce a přerušuje se hra.
03:40'
Nyní Karpov, ten střílí vedle a hra má v úvodu zápasu velký spád a hraje se prakticky bez přerušení.
03:20'
Divíšek v šanci, ale nepřesně a jeho pokus byl sražený.
02:41'
Na druhé straně Mikliš, ale ani jeho rána nebyla přesná, následně mohla přijít další střela, ale hráč Prostějova si to nakonec se svou střelou rozmyslel.
01:50'
Po odraženém puku se k němu dostal Tomáš Redlich, který poslal puk mimo levou tyčku. Obrana Prostějova není na začátku zápasu zrovna v nejlepším rozpoložení.
01:24'
David Dvořáček na levé straně, ale nepodařilo se mu rozehrát puk na své spoluhráče před brankou.
00:27'
Do první vážnější šance se dostalo Kladno, konkrétně Brendon Nash, který však minul branku Neužila!
00:01'

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – D. Kolář, Bažant, Havlík, Rašner, J. Zdráhal, Mikliš – Prokeš, Krejčiřík, L. Luňák – Dvořáček, Starý, Karpov – Račuk, Matýs, Divíšek – Žálčík, Venkrbec.

Rytíři Kladno: Brízgala (Cikánek) – Kehar, P. Hořava, Zajíc, Nash, Zelingr, J. Říha – Svedlund, Machač, Š. Bláha – Zikmund, T. Kaut, Redlich – Hajný, Vildumetz, Vampola – Kružík, Jelínek, Kubík.

Rozhodčí: Petr Přikryl, Daniel Jechoutek – Petr Kotlík, Roman Zídek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.