Eliod - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Havířov - 14. září 2017   18:00

0:9
(0:3, 0:5, 0:1)
Havířov
Havířov
05:55' Čempel   • 14:48' Byčkov   • 18:46' Bochnak   • 26:44' Horvát   • 29:56' Adámek   • 30:10' Pavlačka   • 35:54' Bochnak   • 39:31' Adámek   • 41:13' Černý
Poruba
Čahoj – Bojda, Mikler
RT TORAX ARENA
Havířov

Z porubské RT TORAX ARENY se loučím, přeji hezký zbytek večera a někdy příště na počtenou.
Druhé kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu je za námi. Po výsledkově uspokojivém utkání Poruby ve Vítkovicích asi nikdo nečekal takový debakl v zápase s Havířovem, který měl v prvním kole s Šumperkem na cestě za body menší problémy, ale zvládl to.

Dnes byl AZet na ledě velkým šéfem a vládcem. Nutno říct, že mu to domácí RT TORAX hodně ulehčil svým přístupem a herním nasazením. To zůstalo někde v kabině zřejmě.

AZ Residomo Havířov dnes v Porubě vyhrál víc než zaslouženě včetně Nowakovy vychytané nuly.
59:40'
Ještě další porubský útočný pokus, ale Nowakovi už spoluhráči vychytanou nulu uhlídají. jsou v napadání aktivní a úspěšní.
58:55'
Na steč se vydal Kotásek a svůj únik zakončil bekhendovou střelou k pravé Nowakově tyči. Kotouč skončil na boční síti.
57:39'
56:40'
Porubští jsou v útočné třetině, ale hraje se po mantinelu. Hosté umí hráče s pukem vytěsnit mimo brankoviště.
55:39'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Čempel – 2 min., faul kolenem).
54:44'
Havířovští jsou opět uvelebeni v útočné třetině a unavená pětice se už sotva na ledě drží. Nakonec osvobozuje tým vyhozením puku do středního pásma Halata.
53:10'
špatnou rozehrávku domácích mohl potrestat Bochnak. Gelnar kotouč nakonec odpravil dál od brankoviště.
51:44'
Po dalším porubském útoku hosté hru otáčí a Vojkůvkovo nahození si sbírá domácí brankář.
50:48'
Kotásek se dostal před Nowaka, ale střelu namířil nad horní tyč.
50:18'
Ale není jim to nic platné. Do útoku se vřítil Bochnak s Horvátem. Nahrávku jim překazil Machů.
49:59'
Icing Havířova. Porubští dostávají pásmo zadarmo.
49:11'
Hosté v plném počtu. Domácí se před Nowaka dostali, ale nevyslali na jeho branku ani jednu střelu.
48:59'
V oslabení se na výlet k porubské brance vydal Mastič. Jeho dělovku Calábek lapil pod tělem.
47:11'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Koubek – 2 min., vražení na hrazení).
46:01'
Adámek zahrozil z levé strany.
44:50'
Calábek chytá střelu Vojkůvky.
41:13'
Havířov právě vstřelil branku!
A přeci jen se Havířovští prosazují! ADAM ČERNÝ se na modré čáře napřáhl a z první poslal kotouč za překvapeného Calábka. Kotouč totiž viděl až za svými zády. Asistence: Filip Byčkov a Matěj Čempel.
40:40'
Teď měli domácí víc štěstí než hokejového umu! Odvrátili tři střelecké pokusy a až na podruhé dostali kotouč za modrou čáru.
40:01'
Vypadá to, že se porubští hráči někde zapomněli. Nebo zapomněli, jak se hraje hokej a jak se bojuje o kýžené body. Ano, Havířov je papírový favorit, ale ve sportu je možné vše, jen chtít. A to se dnes večer domácím evidentně nechce. Jinak si nelze vysvětlit, že nechávají soupeře tak lehce procházet nejen středním pásmem, ale také před Calábka a i v tísni dvou hráčů střílet. A úspěšně!
Havířov v druhé třetině zvedal ruce nad hlavu pětkrát a do třetí dvacetiminutovky bude vstupovat s náskokem 8:0.
Ta začne cca v 19:35.
40:00'
39:31'
Návrat domácích obránců byl sice rychlý, ale útočníci nikterak nepomohli a tak mohli hosté slavit další vstřelený gól. Svou druhou branku dnes večer střílí LUKÁŠ ADÁMEK. Kotouč nadzvedl nad beton a po dvou třetinách stanovuje skóre na neuvěřitelných 8:0 Asistence: Marek Vojkůvka.
38:20'
Krátká návštěva Porubských v útočné třetině neměla střeleckou tečku. naopak se musí okamžitě a hlavně rychle, vrátit do obrany.
37:50'
Porubští puky jen odpalují a evidentně jim nejdou nohy.
36:48'
Zakázané uvolnění Poruby.
35:54'
WIKTOR BOCHNAK překonává Calábka střelou mezi betony.
35:54'
za faul na Bochnaka je nařízeno trestné střílení.
34:50'
Koubek nastřelil levou Calábkovu tyč.
33:25'
Domácí v plném počtu. S vypětím všech sil nedovolili Havířovu skórovat.
32:37'
Hosté jsou vykázáni z útočné třetiny pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
32:10'
Podobný počin se podařil Spurnému. Jeho projektil byl nebezpečnější, ale i tak si Nowak poradil. Bude se vhazovat po jeho levici.
31:57'
Kotásek se vdal do útoku a svou rychlostí se dostal za obranu. Střílel ale jen do gólmana.
31:25'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Krčmarský – 2 min., hákování).
30:10'
Vyhrané středové buly a okamžitý vstup do třetiny a střela na bránu znamená, že Havířov už po šesté překonává porubského gólmana. Autorem branky je MARTIN PAVLAČKA. Asistence: Gabriel Szturc.
29:56'
LUKÁŠ ADÁMEK se projel přes celé kluziště a byť na něm viseli oba obránci, Gelnar s Hlaváčem, vystřelil bekhendem a klečícího Calábka překonal. Asistence: Wiktor Bochnak a Maxim Mastič.
29:13'
Hosté jsou hodně aktivní ve všech směrech. Porubští hráči nemají "šťávu" a uchylují se jen k defenzivní hře. V každé akci jsou o krok, možná dva, pozadu a to je stojí hodně sil.
26:44'
A využívá početní výhodu. Před brankou číhal KEVIN HORVÁT. Nahrávku Čempela přes brankoviště poslal pohodlně do odkrytého prostoru Calábkovy brány. Asistence: Matěj Čempel a Filip Dabrowski.
25:58'
Nahrávka na modré čáře se dostala až do středního pásma. Havířov je vykázán ze třetiny.
25:40'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Bechný – 2 min., pád pod nohy). havířovští se dostali do rychlého protiútoku a obránce Bechný za modrou čarou zvolil záchrannou brzdu v podobě pádu pod nohy.
25:25'
Pískán ofsajd Havířovu.
24:16'
Nowak jen lehce odklonil kotouč od svého brankoviště. Střela Bukovjana neměla potřebnou razanci a tvrdost, aby havířovského gólmana více zaměstnala.
22:36'
Domácím se nedaří udržet si kotouč na hokejkách. Vypadají rezignovaně a bez chuti hrát hokej. Nejsou vůbec draví po puku.
21:30'
Zpoza brány se pokusil Calábka přelstít Urbančík. Pravou tyč i spodní polovinu brankoviště si porubský gólman pohlídal.
20:57'
Havířov teď nesměl hrát, byl by to ofsajd. Domácí z toho stejně nic nevytěžili. O puk ve středním pásmu přišli.
20:24'
Střelu od modré čáry v podání Koubka, Calábek s přehledem chytá.
20:01'
Uvidíme co nabídne další třetina, která začne přibližně v 18:47.
První třetinu máme za sebou a pro domácí nebyla vůbec příjemná. Hosté se jim usadili de fakto před brankou a jen zřídka opouštěli útočnou třetinu. Calábek pokračuje ve svém standardu a kryje střely jak se dá. Jenže na tři letící kotouče nedosáhl. V šesté minutě jej překonal Čempel, který pak o devět minut později druhou nahrávkou vybídl Byčkova. Minutu před koncem třetiny pojistil havířovské vedení ex porubský hráč Wiktor Bochnak.
20:00'
18:46'
Hosté se dostávají do slušného náskoku! WIKTOR BOCHNAK našel skulinu mezi levou Calábkovou tyčí a ramenem. Asistence: Jakub Frančiak.
17:59'
Únik Mastiče zaváněl dalším havířovským gólem. V rozhodujícím okamžiku namířil kotouč mimo tři tyče.
17:35'
17:03'
Szturc se pokusil překvapit střelou přes obránce. Nemířil však přesně.
16:55'
Hosté se sami vytěsnili do středního pásma. Píská se navíc ofsajd.
15:35'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Macias Krzysztof – 2 min., podražení). Domácí útočník si za svou brankou počínal dle sudího nedovoleně a tak má Havířov další početní výhodu.
14:48'
Calábek se chystal zasahovat proti střelci Horvátovi, ale ten nakonec nahrál na mezikruží FILIPU BYČKOVI, který se trefil nad levé gólmanovo rameno. Asistence: Kevin Horvát a Matěj Čempel.
14:20'
Adámek se hned zapojil do hry a domácí obrana jej nechala celkem pohodlně vystřelit. Calábek puk hokejkou vytěsnil na zadní mantinel.
13:53'
13:17'
Spurný byl s kotoučem nucen zajet až za Nowakovu branku, a ani nahrát před brankoviště se mu v tísnění Bílkem nepodařilo.
12:20'
Domácí v plném počtu a jsou na kotouči.
11:53'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Adámek – 2 min., držení protihráče).
10:20'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kotásek – 2 min. + 10 OT, zásah do hlavy nebo krku).
09:14'
nakonec se domácím přeci jen podařilo být v útočné třetině a na Nowaka vystřelit. Gólman, zatím bez větší práce, chytá pokus Foldyny.
08:50'
Kotásek se chtěl prosmýknout přes dva obránce. Na poslední chvíli si to rozmyslel a zvolil zpětnou kličku. Jenže mu žádný spoluhráč nenajížděl a tak musel tlaku obrany čelit sám. nakonec byl vytlačen do středního pásma.
08:37'
Icing Poruby.
07:56'
Porubští se podívali zblízka na Nowaka, ale nedokázali nikterak ohrozit havířovské vedení. Naopak se nyní musí rychle vracet.
05:55'
Byčkovova nahrávku z levého rohu tečuje před brankou nikým nekrytý MATĚJ ČEMPEL. Asistence: Filip Byčkov.
05:45'
Calábek si připisuje další úspěšný zákrok. Střelu Čempely má v lapačce.
05:31'
Domácím se podařilo dostat puk za modrou čáru. Následný vstup hostů byl posouzen ofsajdově.
04:36'
Calábek skáče po kotouči před ním. Střela Szturce byla razantní a kotouč od výstroje odskočil. Bude se vhazovat po levé ruce Calábka.
04:14'
Hosté jsou v útočné třetině doslova zakotveni. Střely ale havířovští útočníci posílají jen kolem brány.
03:30'
Havířov se provinil zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat po pravici Nowaka.
03:11'
Domácí jsou na kotouči, ale nedaří se jim přechod přes střední pásmo. Havířovští jsou aktivní v napadání a vykrývání volných prostor.
02:49'
02:20'
Druhý Havířovský vstup do útočného pásma a střely z obou stran. Finální pokus z hole Bochnaka Calábek schovává do lapačky.
01:07'
Domácí kotouč vyhodili až k Nowakovi. Oba týmy mohou vystřídat.
00:58'
Bude se vhazovat po pravici porubského gólmana, který skryl kotouč po střele Čempela.
00:49'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Machů – 2 min., hákování).
00:16'
Havířov se usadil před porubskou brankou. Calábek odklonil puk po střele Bochnaka.
00:01'
Krásný podvečer z RT TORAX ARENY!

Týmy nastoupí v těchto sestavách:

HC RT TORAX Poruba: Calábek (Števanka) – Dobeš, Machů, Hlasváč, Gelnar, Macias Kac., Bechný, Elbl – Kotásek, Macias Kr., Halata – Foldyna, Krčmarský, Fojtík – Spurný, Pavlík, Barčák – Bukovjan

AZ RESIDOMO Havířov: Nowak (Ludvik) – Topolanský, Černý, Bílek, Puzoň, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Macurák, Zmarzlak – Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horvát

Rozhodčí: Čahoj – Bojda, Mikler.
Textový přenos začíná úderem osmnácté hodiny.
V havířovském drese se proti Porubě postaví její někdejší hráč Wiktor Bochnak.
Dnešní soupeř porubských mladých dorostenců si naopak v sobotním kole vedl dobře. Připsal si tři body za výhru s Šumperkem. Sice se na ně nadřel, protože vedení 3:0 AZet promarnil, ale ve třetí periodě se vzchopil a dvěma góly pečetil výhru 5:4.
Domácí v prvním kole hráli ve Vítkovicích a velmi dlouho s městským rivalem hráli vyrovnanou partii. Hlavně díky výbornému výkonu gólmana Calábka, který pochytal padesát střel. A i když je prohra mrzutá, s Vítkovicemi sehráli svěřenci trenéra Leksovského výsledkově výborný zápas.
Druhé kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu se odehraje v RT TORAX ARENĚ.
Mladíci HC RT TORAX Poruba budou hostit nedaleký AZ RESIDOMO Havířov.