Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Tappara : Wolfsburg - 3. září 2017   18:00

Wolfsburg

Statistiky: Střely na bránu: 26-33; Vhazování: 39-30; Trestné minuty: 6-8; Přesilové hry: 1/4-0/3; Zablokované střely: 2-4.
Hokejisté Tappary potvrdili i ve čtvrtém zápase základní skupiny A svou skvělou ofenzivní sílu a po vítězství nad Wolfsburgem si v domácím prostředí Hakametsä Stadium zajistili postup do vyřazovací části Champions Hockey League z prvního místa! Konečný výsledek: Tappara Tampere 4 Grizzlys Wolfsburg 2.
59:46'
Ještě jedno vhazování v obranném pásmu Tappary. Brankář Wolfsburgu Gerald Kuhn je na střídačce!
59:00'
Do konce dnešního atraktivního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:46'
Niko Ojamäki se rozjel a v mezikruží napřáhl ke střele zápěstím, která minula pravou tyč! Trestné střílení proměněno nebylo a stav zůstává 4:2.
57:46'
Niko Ojamäki se řítil do samostatného úniku a těsně před bránou ho zezadu vpádu podrazil Armin Wurm. Gerald Kuhn sice dobře zakročil pravým betonem, následovat ale bude trestné střílení!
57:03'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
SEBASTIAN FURCHNER napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která nad levým betonem Dominika Hrachoviny, který vůbec nic neviděl přes hradbu těl, zamířila k pravé tyči – 4:2! Asistence: Jeremy Dehner a Kris Foucault.
56:21'
Kris Foucault si najel do levého kruhu na zpětnou přihrávku, bez přípravy ale pálil pouze do pravého ramene brankáře Dominika Hrachoviny, který vzápětí puk podržel!
55:45'
Veli-Matti Vittasmaki byl vyloučen za nedovolené bránění na dvě minuty a Wolfsburg to zkusí bez brankáře v přesilové hře 6 na 4!
53:59'
Před bránou Geralda Kuhna bylo opět pořádné horko, jenže domácí hráči to v její blízkosti překombinovali.
52:02'
Tappara ve třetí třetině zjednodušila hru, jenže Wolfsburg toho zatím nedokázal využít a nevytvořil si žádnou obrovskou šanci, která by za stavu 3:1 přinesla kontaktní gól. Naopak před chvíli inkasoval počtvrté.
50:51'
Všechny góly padly ve hře 5 na 5 až na ten úvodní, který vstřelil v přesilové hře Mikko Lehtonen.
48:14'
Tappara právě vstřelila branku!
Tomáš Záborský v blízkosti pravého rohu útočného pásma předvedl zaseknutí puku, které mu úplně nevyšlo, vzápětí ho od něj ale mezi dvěma protihráči převzal MATTI JÄRVINEN a sjel si obloukem před bránu, kde svou jízdu protáhl ke vzdálenější levé tyči a puk těsně vedle pravého betonu ležícího Geralda Kuhna zasunul do brány – 4:1! Slovenský útočník má "áčko". Asistence: Tomáš Záborský a Jukka Peltola.
48:00'
Přesně 12 minut před koncem zápasu přišel na řadu Powerbreak, během něhož hlavní trenér Wolfsburgu Pavel Gross promlouval ke svým svěřencům, zatímco Jukka Rautakorpi si užíval hudby a přestávku přečkal mlčky.
46:47'
Jeremy Dehner na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl po rychlém úniku k pěkné střele letící těsně nad ledem a mířící k přední tyči, Dominik Hrachovina měl ale skvělý výhled a puk pravým betonem vyrazil do rohu kluziště!
45:43'
Unavená pětice hráčů Tappary nahodila puk za bránu Wolfsburgu, kam si pro něj dojel brankář Gerald Kuhn, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
45:07'
Vyloučený Tyler Redenbach se vrátil z trestné lavice zpět na led a Tappara hraje v plném počtu.
44:30'
A další zákrok Dominika Hrachoviny poté, co střelu Wolfsburgu z vrcholu pravého kruhu podržel ve své výstroji.
43:58'
Gerrit Fauser pálil na pravém křídle z ostrého úhlu pouze do středu brány a náruče Dominika Hrachoviny.
43:07'
Tyler Redenbach dostal dvě minuty za držení a přesilovou hru si podruhé v zápase zahraje Wolfsburg.
42:35'
Tomáš Záborský se ocitl v pravém rohu útočného pásma v těžké pozici na střelu, která přišla z vrcholu pravého kruhu pro vhazování po jeho zpětné přihrávce, pokus Tappary ovšem v poslední sekundě přesilové hry zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Gerald Kuhn a puk podržel. Wolfsburg hraje v plném počtu.
41:21'
Wolfsburgu se podařilo vyhodit a s bolestivou grimasou ve tváři odjel na střídačku Aleksi Salonen.
40:35'
Armin Wurm byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Tappara si zahraje čtvrtou početní výhodu. Zatím využila jednu.
40:01'
Na druhý pokus už proběhlo vhazování v pořádku a vstupujeme do závěrečných dvaceti minut. Tappara vede nad Wolfsburgem ve vyrovnaném zápase po 40 minutách 3:1.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-20; Vhazování: 32-21; Trestné minuty: 2-6; Přesilové hry: 1/3-0/1; Zablokované střely: 1-2.
Třetí třetina začne přibližně v 19:46.
Kris Foucault po šesti minutách druhé třetiny dokázal svou třetí slibnou šanci využít a po skvělé individuální akci odpověděl na úvodní branky Mikka Lehtonena a Otsa Rantakariho. Netrvalo to ovšem dlouho a Tappara si vzala dvoubrankové vedení zpět, když se uprostřed zápasu prosadil dorážející Jere Karjalainen. V druhé části se ani jednou nevylučovalo. Skóre po druhé třetině. Tappara 3 Grizzlys Wolfsburg 1.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
37:31'
Vzápětí přišla další tvrdá rána, tentokrát z levé strany, Gerald Kuhn byl ale opět připraven a puk sevřel v náručí.
36:41'
Jeden z hokejistů Tappary napřáhl na modré čáře ke tvrdé střele s příklepem, Gerald Kuhn měl ale skvělý výhled a u své pravé tyče brány ji ztlumil tak, aby mu puk nevypadl.
36:33'
Alexander Weiß se uprostřed obranného pásma v blízkosti modré čáry nepříjemně srazil zřejmě s Tomášem Záborským, který ho nešťastně zasáhl holí do obličeje. Rozhodčí nechali hru chvíli pokračovat, poté ji ale přerušili a zkontrolovali jeho zdravotní stav.
36:01'
V prostřední části jsme byli svědky dalších dvou gólů, na rozdíl od té první se ve druhé třetině ale zatím nevylučovalo.
35:07'
Wolfsburg se pokoušel založit útok dlouhou kolmou přihrávkou středem kluziště, která skončila na zakázaném uvolnění.
33:50'
Po třetím gólu Tappary a neúspěšném útočném snažení Wolfsburgu byla hra přerušena. Powerbreak.
30:58'
Otto Rauhala si z levého kruhu rychle sjel před bránu, kde se ho snažil i vleže s nataženou holí marně zezadu zastavit Armin Wurm. Domácí hokejista těsně před bránou zvolil kličku na vzdálenější tyč, jenže než se tam dostal, Gerald Kuhn mu skvěle puk holí vypíchl. Ze druhé vlny si ale najel na puk rozjetý JERE KARJALAINEN a přes jeho ležící tělo ho poslal z mezikruží k pravé tyči! Tappara vede znovu o dva góly. Nyní 3:1! Asistence: Otto Rauhala a Mikko Lehtonen.
27:31'
Tappara se pokusila rychle vrátit do dvoubrankového vedení, střela od modré čáry ovšem našla pouze náruč brankáře Geralda Kuhna, který puk podržel.
26:09'
KRIS FOUCAULT ve středním pásmu u hrazení naproti střídačkám převzal puk po krátké přihrávce do jízdy od Alexandera Weiße a nabral velkou rychlost, když se jako rychlík z Prahy do Ostravy prohnal kolem Aleksiho Salonena a po skvělém oblouku a pokrytí puku bekhendem se před něho těsně před bránou natlačil. Vzápětí přišlo na přední tyči zakončení na dlouhou ruku a kotouč se od hole Dominika Hrachoviny odrazil do pravého horní rohu brány! Nádherná individuální akce! Asistence: Alexander Weiß.
25:40'
Statistiky po první třetině byly hodně vyrovnané, samozřejmě až na skóre. Uvidíme, jak tomu bude po druhé části.
25:14'
Statistiky vhazování vyznívá pro Tapparu, která vyhrála 17 buly, zatímco Wolfsburg o tři méně.
24:32'
Kris Foucault míchal v blízkosti pravé tyče s pukem jako zkušený barman a poté se ho snažil z úhlu poslat pod horní tyč, Dominik Hrachovina byl ale připravený a nadvakrát puk zmrazil!
24:13'
Jeremy Dehner nabral na pravém křídle velkou rychlost, jenže se ocitl ze střeleckého úhlu a byl vytlačen za bránu, kde o puk vzápětí přišel.
23:25'
Teemu Nurmi mezi kruhy pro vhazování pěkně tečoval nahození z pravého křídla a od modré čáry, přestože stál zády k bráně, mezi nohama a Gerald Kuhn puk sevřel ve své výstroji!
22:59'
Hra byla znovu přerušena poté, co hokejisté Wolfsburgu poslali puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
22:24'
Alexander Karachun na levém křídle u hrazení rozhýbal v útočném pásmu rameny bránícího Nika Mikkolu a poté se kolem něj prodral do šance. Následná střela zápěstím z ostrého úhlu mířila nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, také ale do lapačky připraveného a jistého Dominika Hrachoviny.
21:57'
Dominik Hrachovina si snadno poradil s nahozením německého týmu z levého kruhu pro vhazování a puk podržel.
21:31'
Gerald Kuhn u své levé tyče brány zmrazil vkleče puk pod lapačkou a ve stejný moment se vrátil Gerrit Fauser na led.
20:24'
Wolfsburg se i přes oslabení dokáže dostávat do šancí a nyní to opět zavánělo gólem při menším počtu hráčů na ledě. Hráči německého týmu z pravého křídla přihráli puk mezi kruhy pro vhazování a následná střela zamířila nad ledem vedle pravé tyče!
20:01'
Tappara vyhrála úvodní vhazování druhé třetiny, do které vstupuje s dvoubrankovým vedením a navíc v početní výhodě poté, co byl v závěru úvodní části vyloučen Gerrit Fauser.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-13; Vhazování: 13-11; Trestné minuty: 2-6; Přesilové hry: 1/3-0/1; Zablokované střely: 1-1.
Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
Ačkoliv hrál Wolfsburg v úvodní části utkání třikrát v oslabení, dokázal se dostávat do šancí. Tapparu ovšem v klíčových okamžicích podržel výtečně chytající Dominik Hrachovina. Skóre se tam měnilo pouze na jedné straně, když se nejprve prosadil tvrdou střelou bez přípravy Mikko Lehtonen a poté Otso Rantakari. Největší šanci hostí měl Kris Foucault, který po krásném úniku a skvostné stahovačce mířil pouze doprostřed brány a hrudi Dominika Hrachoviny. Skóre po první třetině. Tappara 2 Grizzlys Wolfsburg 0.
20:00'
19:31'
Gerrit Fauser byl těsně před první sirénou vyloučen, když za bránou zezadu zbytečně vrazil do rozehrávajícího Dominika Hrachoviny. Tappara si zahraje třetí přesilovou hru.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:26'
Tappara se v rychlém sledu dostala ke dvěma střelám. První z levého křídla skončila v náručí Geralda Kuhna a druhá ihned po vhazování z vrcholu pravého kruhu, brankář německého týmu ovšem skvěle zasáhl špičkou pravého betonu a puk mířící ke vzdálenější levé tyči vykopl! Wolfsburg potřetí zatím neinkasoval.
17:06'
Gerald Kuhn v blízkosti své levé tyče vyjel z brány, aby před jedním z hráčů Tappary odpálil puk holí do bezpečí.
15:51'
Tappara ihned po Powerbreaku a vyhraném vhazování ve středním pásmu napálila puk za bránu Geralda Kuhna, tam už ovšem byli hráči německého týmu, kteří rozehráli.
13:02'
V závěru přesilové hry se Wolfsburg ocitl v obrovské šanci, jenže jeden z jeho hráčů Dominika Hrachovinu z blízkosti nepropálil. Vzápětí ani na opačné straně neuspěl ve hře 5 na 5 v podobné šanci Tomáš Záborský. Další šance už ovšem gólem skončila, když Valtteri Kemiläinen na pravém křídle podržel puk na holi v blízkosti kruhu pro vhazování u hrazení a poté diagonální přihrávkou přenesl hru doleva, kde v blízkosti kruhu pro vhazování napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem OTSO RANTAKARI a vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Asistence: Valtteri Kemiläinen.
10:30'
Joona Luoto byl vyloučen na domácí straně na dvě minuty za sekání a Wolfsburg si zahraje první přesilovou hru.
09:21'
Kris Foucault zavezl puk po levé straně do útočného pásma a z levého kruhu si poté sjel do středu, kde se parádní stahovačkou zbavil protihráče, vzápětí ale zamířil z mezikruží střelou zápěstím pouze do hrudi Dominika Hrachoviny!
08:27'
Wolfsburg ze strany nebezpečně nahodil puk před bránu, kde jeden z jeho hráčů zakončoval bez přípravy a dobrou tečí usměrňoval puk mezi betony Dominika Hrachoviny! Domácí brankář je ovšem sevřel včas a kotouč vyrazil!
08:18'
Tomáš Záborský se pokoušel na pravém křídle vypálit z ostrého úhlu. Ať se ale otáčel, jak chtěl, jeden z hráčů německého týmu mu zakončení neumožnil a za bránou mu puk sebral.
07:39'
Tappara se dostala na levém křídle ke střele z kruhu pro vhazování, Gerald Kuhn ale na přední tyči tentokrát zasáhl přesvědčivě a po rychlém zakleknutí puk zmrazil v náručí.
05:39'
Kristian Kuusela na vrcholu levého kruhu pro vhazování skvěle podržel puk a poté ho poslal do mezikruží, kde MIKKO LEHTONEN napřáhl bez přípravy k tvrdé střele s příklepem a puk nešťastně propadl Geraldovi Kuhnovi mezi betony do brány! Asistence: Kristian Kuusela.
04:21'
Brent Aubin byl zřejmě hráčem, který se krátce před vyloučením ocitl v první velké šanci, když si z pravé strany sjel na bližší tyč, puk se mu ale mezi betony Dominika Hrachoviny zasunout nepodařilo! Brankář Tappary skvěle zasáhl levým betonem!
04:21'
Brent Aubin fauloval zbytečně za bránou Tappary, kde během napadání podrazil rozehrávajícího Nika Mikkolu.
02:56'
Vyloučený Stephen Dixon je zpět na ledě a Wolfsburg úspěšně přečkal první oslabení.
02:56'
Grizzlys vyrazili v závěru oslabení do nebezpečného přečíslení 3 na 1, jenže se jim nepovedl přechod přes modrou čáru a pískalo se postavení mimo hru. Německý tým ovšem vzápětí vyhrál vhazování a z prostoru mezikruží zamířil zápěstím do náruče Dominika Hrachoviny zakončující Alexander Weiß.
01:28'
Tomáš Záborský z pravého kruhu pro vhazování nebezpečně nahazoval puk před bránu, kde se po něm natahoval Jukka Pentola, domácí kapitán ale na kotouč těsně nedosáhl.
00:56'
Tomáš Záborský byl zřejmě hráčem, který se řítil do samostatného úniku, z blízkosti ale pozorného brankáře Geralda Kuhna, jenž fantasticky zasáhl levým betonem a puk vyrazil, nepřekonal! Ještě před zakončením ovšem přišla sekera ze strany Stephena Dixona, který dostal dvě minuty za sekání.
00:35'
Nahození Grizzlys z levého křídla zamířilo od modré čáry pouze do náruče připraveného Dominika Hrachoviny, který puk podržel.
00:06'
Puk dopadl na led a utkání Champions Hockey League mezi Tapparou a Wolfsburgem bylo zahájeno. Hráči německého týmu okamžitě nahodili puk podél hrazení za bránu brankáře Dominika Hrachoviny, vzápětí už ho ale nedojeli.
00:01'
V dresu hostujícího Wolfsburgu, jehož soupiska opět není kompletní, nechybí Stephen Dixon, kterého čeká výjimečný zápas. Útočník Wolfsburgu Grizzlys s Tapparou v sezóně 2015/2016 získal ligový titul.

Tappara: Hrachovina (Heljanko) – Lehtonen, Kemiläinen, Vittasmaki (A), Salonen, Mikkola, Rantakari, Rouhiainen, Levtchi – Kuusela (A), Kärki, Ojamäki – Záborský, Järvinen, Peltola (C) – Rauhala, Redenbach, Karjalainen – Luoto, Jasu, Nurmi. Hlavní trenér: Jukka Rautakorpi.

Grizzlys Wolfsburg: Kuhn (Brückmann) – Wurm, Likens (A), Krupp, Ankert, Roach, Dehner – Karachun, Voakes (A), Aubin – Furchner (C), Fauser, Hoehenleitner – Foucault, Dixon, Weiß – Mulock, Riefers. Hlavní trenér: Pavel Gross.

Rozhodčí: Mikael Sjöqvist, Lassi Heikkinen. Čároví: Pasi Nieminen, Tommi Niittylä.
Tappara prožila fantastický vstup do nového ročníku Champions Hockey League, když po třech zápasech a třech výhrách vede s plným počtem devíti bodů základní skupinu A. Finský celek v neděli večer čeká důležitý zápas proti Wolfsburgu, na jehož ledě před týdnem zvítězil vysoko 7:1, a pokud výhru zopakuje, zajistí si postup do playoff předčasně z prvního místa. Tampere se prezentuje ofenzivním hokejem a jeho skóre činí 17 vstřelených gólů oproti 4 inkasovaným.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.