Hokejová Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  IFK Helsinky : Skellefteå - 9. října 2018   18:00

IFK Helsinky
17:37' Eronen
1:5
(1:1, 0:0, 0:4)
Skellefteå
Skellefteå
10:16' Wingerli   • 41:16' Mőller   • 43:34' Mőller   • 44:14' Pettersson   • 54:56' Mőller
Schrubok A., Lindqvist P. – Nikulainen L., Pesonen J.
Helsingin Jäähalli
Skellefteå

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeju Vám příjemný zbytek úterního večera a u dalších textových přenosů na počtenou.
Skellefteå AIK si díky dnešní výhře zajistili postup do další fáze Ligy Mistrů. Pokud v zítřejším zápase vyhraje Bolzano na ledě polských Tychy, zajístí si také italský celek postup dál a pro IFK Helsinki letošní působení v Lize Mistrů skončí neúspěchem.
Máme tu konec dnešního zápasu ve kterém díky povedené třetí třetině zvítězili hosté. V rozmezí tří minuty rozhodli třemi brankami o osudu dnešního střetnutí. Hattrick si v dnešním zápas připsal OSCAR MŐLLER.
59:02'
Šance Lundella, tomu nakonec utekl puk od čepele.
58:32'
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:31'
Mezikruhy dostal nabito Thorell, minul branku.
56:38'
Eronenova střela od modré končí mimo.
56:32'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Granberg – 2 min., podrážení).
56:03'
Hosté hrají v obrovském klidu. Domácí již nijak nespěchají, vypadají, že jsou smíření s dnešním výsledkem.
54:57'
Domácí opět s Engrenem v brance.
54:56'
Skellefteå právě vstřelila branku!
Pátá branka hostů. Prázdnou branku trefil OSCAR MŐLLER a kompletuje hattrick. Bez asistence.
54:40'
Icing AIK.
54:21'
Pitkânen ujel na Armalise ten jeho pokus vyrazil ramenem.
53:58'
Berggren ze středního pásma minul prázdnou branku.
53:33'
Rána od modré v podání Motina minula branku.
53:00'
Berggren se zmocnil puku ovšem nedokázal ho dostat z obranného pásma.
52:16'
Domácí bez brankáře.
52:16'
Komerční přestávka.
52:13'
51:57'
Na kruhách připravený Petrell ovšem trestuhodně minul branku.
51:35'
AIK vyhazuje.
51:04'
Domácí s pukem v obranném pásmu.
50:23'
Výborný zákrok Armalise proti zakončení Thorella.
50:13'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Stenvall – 2 min., podrážení).
49:45'
Domácí nahazují puky do pásma a to jim moc úspěchů nepřináší.
49:24'
Oddechový čas pro hosty.
49:24'
Berglund vyhodil na zákázané uvolnění.
48:47'
Domácí se snaží s výsledkem něco udělat, Armalis svůj tým výborně drží.
48:33'
47:13'
Hosté jsou nabuzení třemi rychlými brankami a na ledě létají.
46:02'
Icing AIK.
45:57'
45:22'
Hosté vyhazují.
44:14'
ADAM PETTERSSON ujel v oslabení a překonal Engrena. Bez asistence.
43:57'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Andersson – 2 min., příliš mnoho hráčů).
43:34'
Dvoubrankové vedení hostů. Lindstrőm vybídl na pravém kruhu OSCARA MŐLLERA, který poslal puk přesně nad rameno Engrena. Asistence: Joakim Lindstrőm.
42:57'
IFK vyhazuje.
42:49'
Střela Hollowaye od modré Engren vyrazil puk do ochranné sítě.
42:18'
Domácí vyhazují.
41:57'
Střela od modré od Hollowaye sražená do ochranné sítě.
41:34'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Varakas – 2 min., hákování).
41:16'
Hosté se dostávají podruhé v zápase do vedení. Střela OSCARA MŐLLERA od modré prošla mezi betony Engrena. Asistence: Joakim Lindstrőm, Patrik Norén.
40:10'
Střela z levého kruhu od Wingerliho minula branku.
40:01'
Buly pro IFK.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:45.
Po druhé třetině máme stále skóre 1:1. Největší šance druhé třetiny přišli na konci periody. Nejprve Nordgren a po něm Rask ztroskotali na Armalisovi, který podržel svůj tým. Třetí třetina bude rozhodně zajímavá tak si jí nenechte ujít.
40:00'
39:58'
Thorell měl u pravé tyčky prázdnou branku, Armalis se rychle přemístil a puk vyrazil.
39:57'
39:17'
Mezikruhy dostal přihrávku Nordgren, Armalis vyrazil střelu ramenem, výborný zákrok hostujícího brankáře.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:21'
Santalovu střelu ztečoval před Armalisem do ochranné sítě Rask, vhazování ve středním pásmu.
37:56'
Vyhození Petterssona.
37:52'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Hedberg – 2 min., hrubost).
37:40'
Hosté výborně brání a znovu vyhazují.
37:03'
36:53'
Zpoza branky vystřelil Rask, Armalis pozorný u své tyčky.
36:20'
36:03'
Střela Eronena od modré, Armalis vyrazil střelu vyrážečkou.
35:57'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Granberg – 2+2 min., faul loktem).
35:15'
Hosté jdou nyní aktivnější a snaží se dostal podruhé v dnešním zápase do vedení.
34:11'
Střela Berglunda od modré končí mimo branku.
33:17'
Z pravého kruhu rána Mőllera, Engren vyrazil puk nad sebe, ale Olimb se k dorážce nedostal.
32:53'
Nepřesná rozehrávka IFK končí icingem.
32:16'
Motinova střela od modré a Armalisův zákrok.
32:13'
Střelu Thorella od modré vyrazil Armalis do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
32:05'
Icing AIK.
31:33'
Střela Stenvalla od modré na Engrena neprošla.
30:44'
Oba týmy v plném počtu.
30:28'
Střelu Mőllera vyrazil Engren betonem do rohu.
28:44'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Åsten – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Lindstrőm L. – 2 min., hrubost).
28:44'
Velký závar u branky Armalise brankou neskončil.
27:53'
Mezikruhy tečoval puk Nordgren, jeho pokus mířil mimo.
27:17'
Na druhé straně střela z pravého kruhu od Mőllera do lapačky Engrena.
26:49'
Se střelou od modré v podání O´Connora měl Armalis problémy.
26:41'
Dělovka Thorella zamířila do klína Armalise. Následuje komerční přestávka.
26:10'
Rychlá akce Thorella zastavená na modré čáře.
25:10'
Další zákrok Armalise po střele Pitkânena.
24:58'
Chyba v rozehrávce od Berglunda a Armalis měl plné betony práce po střele od modré čáry v podání Santali.
23:57'
Střelu Mőllera vyrazil Engren do rohu.
23:06'
Od modré vypálil Rask, Armalis i přes clonu Eronena puk viděl a chytil do lapačky.
22:46'
Motinova střela sražená do ochranné sítě.
22:12'
Chybu v hostující rozehrávce nepotrestal Nordgren.
21:56'
Nahození Varakase od modré Armalis schoval v lapačce.
21:30'
Santala hledal na pravém kruhu Nordgrena ten na puk nedosáhl.
21:05'
Icing AIK.
20:33'
Hedberg nedobrzdil a vrazil do Engrena, oba vypadají být v pořádku.
20:01'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:53.
Po první třetině máme vyrovnané skóre 1:1. První branku dnešního utkání vstřelil hostující ANDREAS WINGERLI. Za domácí vyrovnal z přesilové hry střelou od modré TEEMU ERONEN. Uvidíme co přinese druhá třetina, jestli jste také zvědaví zůstaňte s naším přenosem.
20:00'
19:28'
Nyní se hraje mezi modrými čárami bez střel na obou stranách.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:37'
Domácím se nedaří založit útok, hosté vysunuli napadání.
17:59'
Se střelou od levého kruhu měl Engren potíže.
17:37'
Helsinky právě vstřelily branku!
Domácí využívají přesilovou hru. Nahození od modré v podání TEEMU ERONENA skončilo až za zády Armalise. Asistence: Niklas Nordgren, Joonas Rask.
17:12'
Eronenovu střelu od modré Armalis viděl.
16:55'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Lindgren – 2 min., hákování).
16:36'
Od modré střílel Joakim Lindstrőm, ale minul Engrenovu branku.
16:19'
Nepřesná kombinace domácích končí icingem.
16:00'
Petrell se ocitl v ofsajdu.
15:23'
Eriksson se dral ke střele byl zastaven podle rozhodčích čistě.
14:54'
Olimb hledal na levém kruhu spoluhráče, do jeho přihrávky vložil hůl protihráč.
14:14'
Snadný zákrok pro Engrena po střele Hedberga z levého kruhu. Následuje komerční přestávka.
13:28'
Domácí výborně napadají a snaží se o vyrovnání.
11:05'
Joakim Lindstrőm v dobré šanci minul branku.
10:38'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Lundell – 2 min., vysoká hůl).
10:16'
Hosté udeřili z ničeho nic. Výborná individuální akce ANDREASE WINGERLIHO končí brankou backhendem zamířil nad rameno Engrena. Asistence: Filip Berglund, Fredrik Lingren.
09:23'
Joakim Lindstrőm nahodil na Engrena a ten měl plné betony práce.
08:35'
Výborný zákrok Armalise proti střele Raska.
07:52'
Nahození Ulandera sebral raději Armalis.
07:14'
Střela Ulandera od modré nadělala Armalisovi problémy.
06:57'
Od modré vypálil Granberg, jeho střela byla sražená. Následuje komerční přestávka.
06:24'
Hosté byli pod tlakem proto puk vyhodili do středního pásma.
05:55'
Z levého kruhu střela Raska na Armalise neprošla.
05:23'
Ofsajd hostů.
04:45'
Chyba v hostující rozehrávce, sám na Armalise ujel Åsten, Armalis podržel svůj tým a následně z dorážky Lundell trefil tyčku.
04:04'
Střela Aaltonena zamířila mimo branku.
03:15'
Dělovka od modré v podání O´Connora byla sražená.
03:10'
Nahození od levého mantinelu od Thorella Armalis pokryl.
02:41'
Eronen byl sám na pravém kruhu, přihrávka od spoluhráče na něj neprošla.
01:55'
Lundell byl sám před Armalisem, nedokázal přesně zakončit.
01:10'
Střelu z pravého kruhu od Mőllera Engren příliš neviděl, přesto jí vyrazil do rohu.
00:26'
Berglund nahodil od modré Engren pohlídal puk do rohu.
00:21'
Ofsajd hostů. Aaltonen byl dříve v pásmu než puk.
00:01'
Úvodní buly pro hosty.
00:01'
Domácí dnes nastoupí v červených a hosté v bílých dresech.

IFK Helsinky: Engren (Ruusu) – Eronen, Motin – Finley, O´Connor – Varakas, Ulander – Kankaanperâ – Thorell, Tyrvâinen, Rask – Petrell, Nykopp, Kerâinen – Tallberg, Santala, Nordgren – Engberg, Åsten, Lundell, Pitkânen

Skellefteå AIK: Armalis (Lindvall) – Djuse, Granberg – Lingren, Berglund – Alm, Norén – Stenvall – Hedberg, Wingerli, Aaltonen – Mőller, Olimb, Lindstrőm J. – Eriksson, Petterson, Holloway – Andersson, Alvarez, Lindstrőm L., Berggren

Rozhodčí: Schrubok A., Lindqvist P. – Nikulainen L., Pesonen J..

Skellefteå AIK

AIK má za sebou čtyři utkání ve skupině. AIK se to těchto zápasech nachází na 1. místě tabulky, když si připsalo bilanci 3-0-1-0 při skóre 19:8. Na úvod prohráli po samostatných nájezdech na ledě Bolzana 3:4. Poté již následovali pouze výhry dvakrát si poradili s Tychy doma 6:2 a venku 8:1 a také v domácím zápase porazili Bolzano 2:1. V ligové soutěži se tým po 7 odehraných zápasech nachází na 4. místě z 14 při bilanci 3-3-1 a skóre 20:14.
IFK Helsinki

IFK má za sebou čtyři utkání ve skupině. IFK se po těchto zápasech nachází na 3. místě tabulky, když si připsalo bilanci 2-0-1-1 při skóre 9:10. První výhru si připsali při výhře na ledě polského Tychy 5:3 a druhou když porazili stejného soupeře na svém ledě 2:1. Dále podlehli na domácím ledě italskému Bolzanu 1:2 po nájezdech a na ledě italského týmu prohráli 1:4. V ligové soutěži se tým po 9 odehraných zápasech nachází na 5. místě z 15 při bilanci 3-5-1 a skóre 32:27.
Příjemné úterní odpoledne všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu ze skupinové fáze Ligy Mistrů mezi týmy IFK Helsinki vs. Skellefteå AIK čeká nás tedy skupina C. Úvodní buly je stanoveno na 18:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.