Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Luleå : Aalborg - 11. října 2022   18:05

Luleå
Barcelo (FRA), Sjöqvist (SWE) – Almerstedt (GER), Strömberg (SWE)
Aalborg

Luleå dnes potvrdila roli favorizovaného celku, nicméně poprvé ve skupinové fázi ztratila bod. Jistý výkon domácí jednoznačně nepodali, přestože bylo na hrací ploše jasně vidět, který z týmů oplývá lepšími technickými dovednostmi. Aalborg dokázal pravidelně ohrožovat bránu švédského výběru a může ho mrzet, že dnes nezvítězil. Lepší příležitost k zisku takhle cenného skalpu totiž už nejspíše mít dlouho nebude.

62:54'
Luleå právě vstřelila branku! Ani sympatický výkon na výhru nestačil. Z mezikruží vypálil ISAC HEDQVIST, jehož ránu hostující brankář smolně pustil za svá záda. Asistence: Carl Mattsson, Jesper Sellgren.
61:50'
Lillie se blýskl dalším fantastickým zákrokem! Dánský výběr se poprvé v prodloužení dostává ke kotouči.
60:50'
Oscar Engsund měl na hokejce rozhodující branku! Tváří v tvář brankáři soupeře ale nedokázal uspět.
60:01'
Tři třetiny o vítězi utkání nerozhodly, Luleå bude poprvé v letošním ročníku Ligy mistrů tratit body.
60:00'
59:00'
Nahození Anderssona od modré čáry pořádně vyděsilo hostujícího brankáře! Těžko říct, zda mu i nevypomohla tyč.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29'
Linus Fröberg mířil z ostrého úhlu na přední tyč, kde měl ovšem Lillie své rameno.
57:20'
Isac Hedqvist vypíchl kotouč, jenomže neměl dost sil k tomu, aby se vydal do protiútoku.
56:27'
Hraje se rychlý hokej ze strany na stranu. Piráti vědí, že nemají co ztratit.
54:32'
Rychlý průnik hostujícího hráče podél pravého mantinelu. Probojoval se až před bránu, kde z bekhendu trefil připraveného Warda.
53:59'
Jonathan Andersson se snažil nadvakrát zakončit z bezprostřední blízkosti. Oba jeho pokusy byly zablokovány.
53:34'
Lillie podržel kotouč před dorážejícím Komarkem. Bude se vhazovat po pravé ruce hostujícího gólmana.
53:11'
Rollin Carlsson se natlačil před vracejícího se soupeře, načež hledal najíždějícího Spellinga. Nastal chaos v brankovišti, který svým zákrokem ukončil Ward.
52:54'
Domácí brankář znova v akci, tentokrát vyrazil svým levým betonem krosovou střelu.
51:28'
Trevor Gooch se procpal z pravé strany před Warda, který ale včas dokázal utěsnit prostor u levé tyče.
51:08'
Střely na bránu: 8 – 17
49:50'
Ladehoff se neúspěšně snažil tečovat nahození od modré čáry. Následuje reklamní přestávka.
48:17'
Přečíslení dva na jednoho! Šanci Aalborgu zhatil vracející se obránce, který soupeřům obětavě skočil pod nohy.
46:50'
Hokejisté v bílých dresech kombinují na vlastní polovině a ukrajují cenné vteřiny z oslabení.
46:28'
Dánský obránce vyhazuje přes všechny čáry, Piráti se osvobozují.
45:38'
Linus Fröberg vyslal přízemní pobídku spoluhráči. Ten se pokusil zakončit mezi nohami, jenže neúspěšně.
45:13'
Vyloučení v týmu Aalborg Pirates:
Caroll – 2 min., hákování.
43:59'
Švédům se nevydařilo střídání, čehož mohl využít jeden z hostujících hokejistů. Jeho pokus z hranice pravého kruhu byl sražen.
43:15'
Sellgrenovo nahození od modré čáry mezi tři tyče nemířilo. Luleå musí ven z útočného pásma.
42:25'
Překvapivě to je Aalborg, který v úvodu třetiny drží více kotouč na svých hokejkách.
40:35'
Rychlá kombinace dánského týmu k zakončení nevedla. Bylo to těsné, letící kotouč musel na brankovišti zachytit Pyrochta.
40:01'
Luleå dnes rozhodně nepředvádí stoprocentní výkon. Domácí hokejisté často vypouštějí souboje, taktéž v útočné fázi příliš nebezpeční nejsou. Dánský výběr dnes může překvapivě bodovat, bude ale záležet také na tom, jak k poslední dvacetiminutovce Švédové přistoupí.

37:48'
Švédský výběr se trápí i v tomto případě. Schyluje se ke konci druhé třetiny a Aalborg stále drží remízový výsledek.
37:21'
Bjorkstrand – 2 min., podrážení.
37:10'
36:49'
Až teď. Jenže Luleå nezvládla kombinaci na malém prostoru a je jasné, že z této přesilové hry nic nevytěží.
36:02'
Z trestu Goocha uplynula už jedna minuta a švédskému celku se stále nedaří usadit před bránou Aalborgu.
35:18'
Obránce švédského týmu zariskoval. V roli posledního hráče si troufl probruslit mezi dvěma napadajícími soupeři.
35:10'
Gooch – 2 min., nedovolené bránění.
33:20'
33:02'
Isac Brannstrom si najel mezi kruhy a vypálil. Lillie pohotově vyrazil kotouč.
32:15'
Luleå drží modrou čáru, i tentokrát si vede v oslabení velmi dobře.
31:20'
Vyloučení v týmu Luleå Hockey:
Andersson – 2 min., držení.
28:58'
Trochu mi teď přišlo, že domácí rezignovali na obrannou činnost. Mezi třemi hokejisty v černých dresech proklouzl Erik Hannu, načež dokonce ohrozil bránu.
28:40'
Jakobsen se obtočil kolem své osy a nahodil na přední tyč. Lillie puk vyrazil svým betonem.
27:28'
Až teď se hra zastavuje. Stalo se tak poté, co Ward pokryl nahození soupeře. Následuje reklamní přestávka.
26:34'
Jeden z hostujících hokejistů to vzal na sebe, projel do útočného pásma a vystřelil. Ward to neměl vůbec jednoduché.
25:57'
Hra poměrně plyne, takřka vůbec se nepřerušuje.
23:51'
Aalborg kombinuje a uklidňuje hru. Stejně jako do první třetiny i do té druhé vstoupili lépe hokejisté švédského celku.
22:10'
Domácí teď dostali své soupeře pod tlak. Ten vyústil ve střelu Magnuse Bösena od modré čáry, která byla zablokována.
20:01'
Úvodní třetina je za námi. Do ní podle předpokladů vstoupili lépe domácí, jenže od té doby se hra postupně vyrovnávala. Dánský Aalborg zatím podává sympatický výkon, v dosavadním průběhu hry dokonce vyslal více střel na bránu. Pokud v tom budou hosté pokračovat, mohou dnes překvapit.

19:46'
Nahození obránce Aalborgu končí na zakázaném uvolnění. Švédský celek bude mít ještě jednu šanci před úvodní sirénou.
19:00'
Pobíhá poslední minuta první třetiny.
17:35'
Kontr Pirátu zastavil Filip Pyrochta, když píchl rozjetému soupeři kotouč.
16:35'
16:18'
Další osvobození hokejistů v černých dresech, tohle oslabení přečkají bez ztráty kytičky.
15:29'
První přesilová hra v utkání se nedaří ani dánskému celku. Luleå se poměrně v klidu brání.
14:35'
Själin – 2 min., nedovolené bránění.
14:07'
Ani jednomu z týmů se nedaří přechod do útoku, vidíme spoustu chyb na obou stranách.
11:43'
Vzápětí se ke střele procpal Carl Mattson. Z hranice levého kruhu netrefil puk ideálně.
11:18'
Oscar Engsund to zkusil příklepem od modré čáry. Jeho pumelice prosvištěla kolem pravé tyče.
09:36'
Pontus Själin se už chystal, že pošle unikajícího soupeře bodyčekem k zemi. Ten se mu na poslední chvíli vyhnul.
09:18'
Úspěšný zákrok si připsal na druhé straně taktéž Lillie, následuje první reklamní přestávka v dnešním zápase.
08:37'
Jeden z hostujících hokejistů zakončil svou individuální akci dělovkou z vrcholku pravého kruhu.
07:21'
07:09'
Aalborg právě vstřelil branku! Tohle je studená sprcha pro domácí! Ve vlastním oslabení se všem trhl PATRICK BJORKSTRAND, jenž svůj samostatný únik přetavil ve srovnání. Asistence: Ben Carroll.
06:18'
Sellgren na modré čáře zachytil vyhození soupeře, přesto švédský celek v útočné třetině příliš dlouho nezůstal.
05:42'
Domácím se zatím nedaří usadit v útočném pásmu. Piráti si nevedou při oslabení vůbec špatně.
05:21'
Ladehoff – 2 min., podrážení.
03:58'
Luleå má podle předpokladů jednoznačně více ze hry. Divil bych se, kdyby si dnes nedokráčela pro šestou skupinovou výhru.
02:04'
Luleå právě vstřelila branku! To byla rychlost! Carlsson zaváhal za bránou, čehož okamžitě využil Nordström a poslal kotouč před hostujícího gólmana. Ten ještě lehce usměrnil Hedqvist, OSKAR LUNDKVIST díky tomu měl jednoduchou práci. Asistence: Viggo Nordström, Isac Hedqvist.
00:58'
Radek Mužík to neudělal vůbec špatně. Od pravého mantinelu vybruslil mezi kruhy, odkud vyslal jedovatou střelu k levé tyči. Lillie chytá.
00:26'
Victor Rollin Carlsson vyslal žabičku do lapačky brankáře švédského celku. Bude se vhazovat po pravé ruce Warda.
00:01'

Luleå Hockey: Ward (Lassinantti) – Sellgren, Pyrochta, Själin, Andersson, Hannu, Engsund – Komarek, Fröberg, Rask – Mužík, Berglund, Štefančík – Brännström, Mattson, Nikupeteri – Nordström, Hedqvist, Lundkvist

Aalborg Pirates: Lillie (Sørensen) Carstensen, Knudsen, Drugge, Koch, Caroll, Nielsen, Frederiksen – Jul Korsgaard, Jakobsen, Kabanov – Gooch, Bjorkstrand, Bösen – Ladehoff, Carlsson, Spelling – Anker, Marcussen, Rasmussen

Rozhodčí: Barcelo (FRA), Sjöqvist (SWE) – Almerstedt (GER), Strömberg (SWE).
Aalborg Pirates

Hosté vstoupili do letošního ročníku Ligy mistrů famózně. Nečekaně zaskočili Spartu Praha, kterou v českém hlavním městě udolali 3:2. Jenže od té doby dánský výběr neuhrál ani bod, dnes už bude tedy hrát hlavně o čest a třetí místo, kterého se může ujat právě na úkor Pražanů.

Zajímavostí je, že ani jeden hráč Aalborgu v této sezoně LM nedokázal skórovat víc než jednou. Jedním přesným zásahem disponuje hned devět hokejistů Pirátů.
Luleå Hockey

Domácí celek je ve skupině A naprosto bezkonkurenční. V pěti zápasech ani jednou neprohrál, skóre týmu ze severní části Švédska pak činí 20:10. Během své cesty za postupem se i dvakrát utkal s českým soupeřem, přesněji pražskou Spartou. Tu přehrál po výsledcích 3:2 a 5:2.

Bodově Švédy táhne Isac Brannstrom. Ten v dosavadním průběhu Ligy mistrů nastřádal čtyři branky a stejný počet asistencí. V žebříčku kanadského bodování mu náleží šestá pozice.
Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky u závěrečného skupinového utkání Ligy mistrů, ve kterém proti sobě od 18:05 nastoupí celky Luleå Hockey a Aalborg Pirates.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:05.