Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Rapperswil : Slovan Bratislava  - 11. října 2022   19:30

St. Galler Kantonalbank Arena

Je dohráno. Slovanu jistě musí běžet hlavou, jak by zápas vypadal, kdyby začínal mezi třemi tyčemi Coreau. Barošovy tři branky ze čtyř střel podepsaly ortel. Bratislava byla lepším týmem v posledních dvou třetinách, šance si také vytvářela, ale manko nezvládla dorovnat.

To je ode mě vše, děkuji vám za sledování a přeji hezký zbytek noci.
59:58'
Pásmo ztraceno, ale hřebíček do prázdné brány zažehnán. Ackered pálil od modré, minul.
59:27'
Bratislava vyšla ze svého pásma a usadila se v útoku, operace v šesti zatím nevede k nebezpečné příležitosti.
58:40'
Slovan s prázdnou bránou.
58:35'
Fominykh si řekl o pas do slotu, kde pálil, ale nepropašoval puk přes rameno Meyera.
58:07'
Slovan neuspěl při pokusu o vyčištění pásma, ale soupeři střelou nepohrozili.
57:38'
Střela z pravého kruhu brankáři Slovanu vypadla, ale žádný kolega Capaula nebyl po ruce k dorážce.
56:51'
Moy nahání kotouč ve třetině soupeře, skrytý pas do mezikruží vyústil ve střelu, ale Coreau nepřestává čarovat.
56:30'
Matoušek vypálil od modré, puk vyražen do rohu, kde jej získali domácí a uklidňují hru.
56:04'
Lakers zase na chvíli v pásmu, kde vystrkují růžky. Dlouhé nahození a skrumáž měli potenciál, ale Coreau zasáhl.
55:02'
Rapperswil uklidnil hru u sebe a přechází do akce, ale neprošel přes střed. Vrátil se do pásma, kde ale nepřesný pas odevzdal puk Minárikovi přímo před Meyera. Brankář vykoupil chybu.
54:06'
Coreau musel být pozorný, když po levém křídle přijel Moy a obelstil několik hráčů. Zakončoval zblízka, ale neuspěl.
53:45'
Další prošoupnutí puku k bráně Slováků, kde se boje přesunou k hrazení. Týmy si jen předávají puk.
53:15'
Lakers pouze nahazují do pásma, čímž získávají čas, Takáč ze své třetiny zahájí další akci.
52:32'
Bratislava je už druhou třetinu výrazně lepším týmem, ale čas se jí velmi krátí.
52:31'
Bezák skvěle přečetl rozehrávku soupeře a vypálil na překvapeného Meyera z mezikruží, ten tak tak zasáhl!
52:12'
Slovan na puku většinu hry ve sníženém počtu, ale velké akce z toho nebyly.
51:40'
Výborná práce Takáče na modré čáře zastavila útok soupeře a téměř pustila do brejku Fominykha, ale ten neprošel dvěma obránci na středové čáře.
50:53'
Pecararo se dostal do částečného brejku na levém křídle, vypálil ostře zápěstím. Meyer puk neudržel, ale nebyl poblíž nikdo, kdo by ho dopravil za záda gólmana.
50:26'
Více místa na ledu při hře 4 na 4 zatím více vyhovuje Slovanu, který ale končí svůj útok špatnou nahrávkou.
49:57'
Po píšťalce se do sebe pustili Matoušek s obráncem Rapperswilu, sudí ale bitku zachytili v zárodku.
49:43'
Slovan, který je mnohem lepší na buly, zvládl i to v útočném pásmu. Zpracování puku po vhazování už ale vlajkovou lodí hostí není.
49:16'
U hrazení je přetlačovaná o puk, odkud odcházejí spokojenější Lakers. Hru ale přerušuje následné vyhození touše při útočné akci.
48:51'
Meyer pozastavil puk pro kolegu za bránou, kde se ho ale zmocnil Fominykh. Ten nabil kolegům na modrou, kde se spřádají plány.
47:57'
Tvrdá rána z pravého kruhu od Capaula prověřila reflexy brankáře, vyražený puk si poté vzali Slováci.
47:23'
Přihrávka rukou přesunula hru na střed, kde vyhráli buly hosté. Nahození ale zpracoval lépe domácí celek.
46:57'
Golian a švýcarský bek si to rozdali o kotouč, z čehož vyšla akce Lakers. Ta ale skončila už ve středním pásmu.
46:04'
Za Meyerem Slovan boje zvládl, ale nepřesná nahrávka je z pásma vyhnala. Kotouč Bratislava ale neztratila.
45:32'
Fominykh uklidňuje hru a Slovan střídá. Nové síly jdou do útoku.
45:04'
Švýcaři se nadále drží v útočné třetině, vyhráli totiž boj u hrazení. Středová přihrávka skončila tečí na Coreaua, ale minula.
44:20'
Slovanu nevyšel výboj, Meyer zahájil další akci, která už byla nebezpečnější. Coreaua zachránila až tyčka!
43:30'
Konečně je i švýcarský tým vepředu, střela z levého kruhu skončila na boční síti. Pásmo nadále okupováno.
42:46'
Lakers se opět nedokázali udržet na puku dlouho, Takáč s Harrisem do protiofenzívy.
41:57'
Akce 3 na 2 na druhé straně končí ofsajdem, týmy střídají lajny.
41:45'
Další prověření připravenosti Meyera po teči rány z pravého kruhu.
41:21'
Slovan napotřetí získal útočné pásmo, od modré vypálil MacKenzie a vyvola tím skrumáž. Meyer neměl dlouho kotouč pod kontrolou, ale nikdo z dorážejících hráčů nezvládl zasadit do sítě.
41:03'
Bratislava začíná znovu ze svého pásma, ale na středu se setkala s odporem. Nahození odehrál Meyer na hokejky kolegů.
40:22'
Poslední dějství zahajují na puku hosté, nahození do pásma se ale rychle zmocňuje Rapperswil.
40:01'
Druhá třetina přinesla mnohem vyrovnanější hokej. Usnuli Lakers na vavřínech, nebo měl Pardavý skvělý proslov v kabině? Pravda bude někde uprostřed. Faktem ovšem je, že hostující celek byl ve druhé periodě mnohem lepší. Přehrával soupeře, jen mu místy chybělo štěstí. Třígólové manko se bude dohánět ve 20 minutách špatně.
40:00'
39:58'
Hezký pas do mezikruží dostal do jízdy Harris, ale nemohl dobře zakončit po excelentní obranné hře hráče za ním.
39:19'
Několik kroků od modré udělal s pukem Moy a pálil zápěstím, Coreau našel touš v teploměru.
39:07'
Tvrdá rána ze slotu od Goliana byla zablokována švýcarským obráncem, tohle jistě zanechá velkou modřinu!
38:28'
Rapperswil vyhrál buly v útoku, ale byl nepozorný na modré. Díky tomu prošli dopředu bratislavští, dalekonosná rána skončila v lapačce Meyera.
37:49'
Sudí nepískají sporný ofsajd, tak se Rapperswil udržel v pásmu. Po nahození vznikla před Coreauem skrumáž, kde byli Švýcaři lepší, ale nedokázali propašovat touš do sítě.
37:06'
Bratislava si hraje se svým soupeřem, jen jí chybí štěstí. Harris opět získal útočnou třetinu.
36:20'
Akce 3 na 2 skončila na holi Harrise, který zakončoval v bezprostřední blízkosti kličkou, ale došlo mu místo a Meyer se stihl přesunout doprava!
35:57'
Bojuje se v rohu za švýcarskou klecí, Slováci se k puku dostali první, ale nahrávka do slotu skončila na nesprávných holích.
35:19'
Meyer odevzdal puk do rohu soupeři, ale Slovan si ho neudržel. Lakers tak vyhodili do středního pásma.
34:41'
Coreau musel hrát, aby se Noreau nedostal k puku před ním sám. Naštěstí našel svého kolegu dalekonosným pasem.
33:54'
Dobrou přihrávku z rohu dostal do slotu Brüschweiler, ovšem ten se nedokázal do střely po ostré nahrávce pořádně opřít, čímž zachránil Bratislavu od dalšího inkasování.
32:55'
Nepřesný pas zatrhl Slovanu dobré přečíslení a zahájil útok na druhé straně.
32:26'
Coreau si raději podržel odraz od plexiskla za ním, který vznikl po střele Wicka od modré.
32:21'
Lakers ze své třetiny zahajují další útok, pásmo je získáno, hledá se střelecká pozice.
31:46'
Bratislava se drží na puku mnohem lépe, než v prvním dějství, ale zakončení akcím stále chybí.
31:07'
Török pálil hned po vhazování, rozduněl jen Meyerovy betony.
30:48'
Přesilovka se uchýlila ke konci, Rapperswil se opět osvobozuje. Výborný zákrok Meyera vzal hostům vítr z plachet.
29:43'
Fominykh dostal výborný pas na levý kruh, měl místo, počkal se střelou, ale gól mu o centimetry utekl!
29:35'
Takáč dostal dobrý pas na pravý kruh, ale neměl dost prostoru pro zakončení. Lakers opět vyhazují na délku hřiště.
29:15'
Domácí vzápětí vyhazují, Bratislava musí znovu dobývat pásmo.
28:53'
Slovan může zdramatizovat vývoj dějství v přesilovce, úvodní buly zvládl, rozestavuje formaci.
28:43'
Elsener – 2 min., nedovolené bránění.
28:35'
Slovan s dalším dlouhým pasem, který jim přinesl více škody, než užitku – zakázané uvolnění.
28:21'
Slovan hraje roztaženou hru, který vinou dlouhých nahrávek vede ke ztrátám puku. Meyer neměl problém odehrát kotouč a poslat svůj tým dopředu. Na druhé straně tak byl nucen zasahovat Coreau.
27:43'
Dlouhý pas měl záměr poslat bratislavského útočníka do brejku, ale Lakers přečetli úmysly. Švýcaři tak mohou opět operovat s pukem.
26:47'
Harris s Pecararem kutili další akci, ale ta už byla přečtena defenzívou. Protiútok následuje.
25:55'
Slovan právě vstřelil branku!
Je sníženo, LIAM PECARARO dostal nahrávku do volného místa od Takáče, který perfektně přečetl soupeřovu rozehrávku. Zakončení pod horní tyč už bylo bezchybné. Asistence: Harris.
25:32'
Slovan získal útočné pásmo, ale nepřipravená střela ze slotu neohrozila Meyera příliš. Lakers ale mají problémy dostat se z pásma.
24:43'
Profico se snažil udržet útok naživu, ale tento puk už byl mimo útočnou třetinu – ofsajd.
24:34'
Lakers drží zuby, nehty útočné pásmo a ohrožují branku, Coreau vytáhl skvělý zákrok po střele od pravé tyče od čekajícího soupeře.
23:43'
Pas mířil moc vpřed, díky čemuž se puku zmocnil Ackered, ten ale jen nahazuje do pásma a umožňuje střídání.
22:59'
Capaul prověřil střelou zápěstím maskovaného muže, zákrok pouští Slovan do útoku, ale jen na pár sekund.
22:22'
Za Coreauem vyhrávají souboj domácí, pas na modrou vedl k okamžité střele, ale brankář vyráží.
21:43'
Další akce domácích je zastavena vyhozením kotouče, nyní nevyšlo obhození Embacherovi.
21:30'
Puk protečován mimo hru, buly před Meyerem.
21:29'
Slovan vede těžké boje v rohu za Meyerem, ale prohrává. To otevírá led protiakci domácích.
20:57'
Zigo vyváží puk z pásma po přihrávce Coreaua, ale ofsajd jeho snažení zastavuje.
20:46'
Lakers se drali dopředu, ale obranný val odolal. Meyer si pak musel připsat těžký zákrok, když z levého křídla pálil na teč Takáčovi Minárik, ale brankář byl pozorný.
20:24'
Druhé dějství začínají s pukem hosté, ale nehozením puku jej tychle ztrácí z kontroly.
20:01'
Dominantní první perioda Švýcarů je u konce. Čtyři branky v rozmezí osmi minut a trestání faulů vyústilo ve velice divácky atraktivní dějství, byť nemá ani jeden z týmů šanci na postup do play-off. Ján Pardavý bude mít co se svými svěřenci v následujících minutách probírat.
20:00'
19:51'
V mezikruží se zjevil Zigo, který dostal pas od Beňa na příklep, ale Meyer zaklapl betony.
19:24'
Solidní obranná hra Slováků vykoupila ztracené vhazování, ale puk nezískala.
18:58'
Embacher vybojoval puk v rohu útočné třetiny, Slovan nakonec zvládl z jeho hole alespoň vyhodit, ovšem pouze na icing.
18:24'
Nahození od modré Coreauovu klec minulo a Lakers jsou vyhnáni z pásma, ovšem ne zbaveni kotouče.
17:45'
Meyer odehrál puk za bránou, nepřesný pas kolegové vykoupili. Přesto se Bratislava dostává k touši a pálí, ale Takáč netrefuje přesně z levého kruhu.
17:01'
Slovan se konečně dostává ven z obranného pásma a střídá, ale švýcarský protějšek se rychle dostává zpět k taktovce.
16:08'
Nádherná nabídka na příklep do slotu Proficovi nesedla, velké štěstí pro Bratislavu.
15:32'
Nahození do pásma překazil Coreau, který po rozehrávce posílá dopředu své borce, kteří se ovšem nedostali daleko. Protiakce vznikla na pravém křídle, brankář zamával lapačkou.
15:04'
Ofsajd překazil plány Kukumbergovi, Slovan se opět nedostává k zakončení.
14:56'
Menší náznaky akce na straně Slovenska, ovšem všechno bylo zažehnáno v rohu. Lakers uklidňují hru.
14:09'
To už se ale Bratislava osvobozuje, ovšem ne na dlouho. Rapperswil zpět za útočnou modrou.
13:41'
Přihrávka po ose hřiště vypadala nadějně pro Baragana, ten se ale rozhodl puk si ponechat a operovat dál.
13:03'
Slovan pálil hned po buly v útočném pásmu, pokus zblokován. Soupeř vyráží do protiakce po levém křídle.
12:34'
Další těžké chvíle pro Coreaua, když byl před ním ztečován příklep od modré čáry. Nyní se ovšem strážce svatyně stihl přesunout.
12:05'
Ofsajd končí další výboj Lakers.
11:47'
Ve velké šanci se ocitl Lipiansky, který dostal přihrávku z Gretzkyho kanceláře do slotu, ale neproměnil svůj pokus zblízka.
11:21'
Do brejku se dostal Forrer po obhození beka, zakončil příklepem, ale tentokrát puk neskončil ve slovenské brance.
10:53'
První větší zákrok pro Meyera, který musel likvidovat příklep z pravého kruhu od Šotka, ten ale trefil jen do hrudi.
10:39'
Coreau rozehrál za svou svatyní, ale jeho kolegové touš rychle odevzdali. Pásmo křižuje Lammer, Moy dostal solidní křižný pas na pravý kruh, ale minul klec.
09:47'
Lakers se nevzdávají kotouče a rychle jdou zpět do útočného pásma, tato střela z dálky ale byla zblokována.
08:49'
Rapperswil právě vstřelil branku!
Gólové hody pokračují, Švýcaři trestají další provinění. MAXIM NOREAU se blýskl druhou trefou večera, když vypálil z dálky pumelici. Asistence: Moy.
08:04'
Gachulinec – 2 min., hákování.
08:04'
Barošův debut v CHL netrval dlouho, ale málem teď inkasoval i Coreau, když se do brejku dostal Sataric, ale byl faulován.
07:54'
Střídání v týmu HC Slovan Bratislava:
ze hřiště odchází Baroš, přichází Coreau.
07:54'
Studená sprcha pro debutujícího brankáře. Nahození od modré čáry vedlo k teči před Barošem, kterou se může pyšnit NANDO EGGENBERGER. Asistence: Profico.
07:45'
Dopředu se v oslabení žene Harris, ale neuspěl. Lakers se jednoduše zmocňuje puku a rozestavuje powerplay.
07:10'
Demo – 2 min., nedovolené bránění.
07:10'
Lakers zvládli buly na své modré po vyhození, ale píšťalka přerušuje hru po hitu u hrazení.
06:58'
Koordinovaná hra umožňuje domácím jednoduché přechody do útočného pásma, kde zbytečně nestřílí. Vyváží puk zpět do středního pásma kvůli absence střelecké pozice.
06:15'
Lakers uklidňují hru na své polovině, oba celky střídají.
06:00'
Bratislava se snažila o ostřelování klece, ale puk byl ztečován mimo útočnou třetinu. Následná ztráta v obranném pásmu prověřila Barošovy reflexy, ale ten ze slotu nekapituloval podruhé.
04:53'
Bratislava ztratila kotouč ve středním pásmu, kde se ho zmocnil Embacher. YANNICK CAPAUL pak dostal krásnou nahrávku do mezikruží a jen protečoval touš za Baroše. Asistence: Embacher.
04:39'
Rapperswil zvládl oslabení a na své polovině operuje s pukem, připravuje útok.
04:12'
Nepřesný křižný pas vyprovodil ze třetiny Slovan. Na druhé straně vystrkoval v akci 1 na 1 Zangger, Baroš zasáhl betonem.
03:24'
Lakers se osvobozují po buly a získávají důležitý čas.
03:04'
Od modré pálil Beňo, jeho pokus prošel davem, ale nebyl tečován, Meyer tedy zasahuje.
02:51'
Slovan se konečně usazuje v pásmu, pokus o vyhození byl zastaven. Fominykh operuje za bránou.
02:09'
Bratislava má šanci vrátit se do zápasu v přesilovce, ale první buly nevyšlo a Rapperswil se osvobozuje.
01:50'
Albrecht – 2 min., podrážení.
01:48'
Lakers se pokusili a další průnik, který byl tentokrát zastaven. Baroš rozehrává puk, ale jeho tým je zastaven po přechodu modré čáry.
00:32'
Velice rychlá trefa. MAXIM NOREAU se rozjel po pravém křídle, pohrál si s Beněm a zakončil k pravé tyči Baroše, který se připsal svůj první start v CHL. Bez asistence.
00:21'
Slovan vyhrál úvodní buly, ale jejich postup je zastaven ve středním pásmu.
00:01'

SC Rapperswil-Jona Lakers: Meyer (Nyffeler) – Profico, Pauchard, Sataric, Baragano, Elsener, Noreau – Zangger, Albrecht, Forrer – Lammer, Čajka, Moy – Eggenberger, Wick, Brüschweiler – Capaul, Alge, Embacher

HC Slovan Bratislava: Baroš (Coreau) – Beňo, MacKenzie, Golian, Gachulinec, Ackered, Maier, Demo – Takáč, Harris, Pecararo – Šotek, Zigo, Fominykh – Matoušek, Minárik, Lukošík – Kukumberg, Török, Lipiansky, Bezák

Rozhodčí: Kopitz, Hebeisen – Cattaneo, Altmann.
Česká a slovenská stopa v utkání

Roman Červenka (Rapperswil)
Petr Čajka (Rapperswil)
Vzájemná utkání

V prvním vzájemném měření sil v letošním ročníku Ligy mistrů se dařilo lépe Rapperswilu, který na půdě bratislavského Slovanu zvítězil 6:4. Slovan tak má svému soupeři dnes co vracet.
HC Slovan Bratislava

Hosté ze Slovanu Bratislava jsou na tom ještě hůře a i oni se po dnešním duelu budou s letošním ročníkem Ligy mistrů loučit a vyřazovací boje je minou. Ve všech pěti odehraných utkáních nezískali ani bod a jsou tedy na posledním čtvrtém místě. V úplně posledním zápase v této prestižní evropské soutěži by chtěli získat alespoň čestné body do tabulky, ale proti Rapperswilu je nečeká nic lehkého. Ten bude hrát doma nabuzen svými fanoušky a požene se za výhrou.

Nejproduktivnější hráči

Marcel Haščák 3+1
Tomáš Zigo 1+2
Michal Beňo 0+3
SC Rapperswil-Jona Lakers

Červenkův Rapperswill totiž v tabulce ve skupině C získal šest bodů a vzhledem k tomu, že soupeři před ním mají shodně dvanáct bodů, postupují dále oni. Jde o celky Tappary a Mnichova. Body získali hráči Rapperswilu za jednu výhru v základní hrací době, jednu pak v prodloužení. Jednou pak také prohráli v nastaveném hracím čase. Hráči Rapperswilu tak dnes budou chtít sezónu v Lize mistrů ukončit se ctí a doma před svými diváky budou rozhodně chtít zvítězit.

Nicklas Jensen 2+3
Tyler Moy 3+1
Roman Červenka 2+2
Hezký úterní večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu jsou poslední zápasy ve skupinách v Lize mistrů a my dnes budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy SC Rapperswil-Jona Lakers a HC Slovan Bratislava. Půjde tedy o švýcarsko-slovenský souboj, ve kterém ale o nic nepůjde. Oba celky totiž ztratily šanci na postup do další fáze Ligy mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.