Střely na branku – 4:11 (17:36)
Zblokované střely – 3:3 (19:7)
Vyhraná vhazování – 5:13 (16:39)
Hity – 0:1 (4:4)
Ufa ve třetí třetině otočila skóre na 2:3 a připisuje si tedy třetí vítězství v sezóně. Naopak Jugra v domácí premiéře své fanoušky nepotěšila. Hráči Chanty-Mansijsku vstupovali do závěrečné části s vedením 2:1, o které je připravil v 50. minutě kapitán Salavatu Julajev Igor Grigorenko a hned o minutu později dokonal obrat dělovkou od modré Denis Kuljaš.
59:57
Kotouč je v obranném pásmu domácích a můžeme tedy konstatovat, že je hotovo!
59:49
Hosté jsou v pěti.
59:42
Ankudinov se natlačil před Svedberga, ten si prostor u tyčky pohlídal!
59:28
Rána Valentěnka byla sražena do ochranné sítě. Buly před Svedbergem.
59:01
Poslední minuta, čas utíká.
58:30
Branka Jugry je prázdná! Domácí to tedy zkouší v šesti proti čtyřem!
58:30
Pokus Gorbunova vyrazil Svedberg do ochranné sítě. Domácí si berou oddechový čas.
57:49
Domácí v plném počtu a teď budou hrát přesilovku!
57:37
Síly na ledě se vyrovnávají! Za držení je potrestán Michail Vorobjov.
57:25
Po šanci Kaprizova udržel Fokin své spoluhráče ve hře. Domácí brankář šel rychle do rozkleku a vyrazil puk!
56:34
Hartikainen našel před brankou volného Grigorenka, jenž se vytočil až před Fokina, ale gól nedal!
55:48
Hodně zbytečně se nechal vyloučit Majorov, který podrazil soupeře v momentě, kdy už měli domácí puk. Ufa má dvouminutovou přesilovku.
54:57
Pět minut do konce třetí části, hráči Jugry jsou v útočném pásmu, ovšem nedostávají se do zakončení.
53:47
Hosté se nyní snaží podržet puk v útočné třetině a pošetřit nějaký čas.
52:57
A teď nebyli zase tak daleko. Přihrávku Ankudinova na Akmaldinova stačil tečovat Svedberg.
51:57
Najednou to jsou domácí, kteří musejí útočit. Mají osm minut na vyrovnání.
50:32
Ufa právě vstřelila branku!
Hostům stačila minuta na to, aby otočili skóre! Bodrov posunul puk na modrou čáru, kde byl DENIS KULJAŠ, jehož dělovka skončila až v síti! Přestože měl Fokin volný výhled, tak lapačkou na kotouč nedosáhl. Asistence: Jevgenij Bodrov.
50:02
Hosté tedy vyrovnali a závěrečné desetiminutovka může být hodně zajímavá.
49:34
Takhle pálí kapitán! Před brankou se dostal k puku IGOR GRIGORENKO a zblízka ho poslal přesně k bližší tyčce domácí svatyně – 2:2. Asistence: Sami Lepistö.
48:20
Po rychlém kontru Jugry hosty podržel brankář Svedberg. Ten schoval kotouč pod sebe na poslední chvíli.
47:46
Mladá čtvrtá řada Ufy je velmi aktivní. Kaprizov před brankou natahoval hůl po přihrávce Michaila Vorobjova, ovšem kotouč nezasáhl.
47:14
Hosté mají ve třetí třetině územní převahu a snaží se o vyrovnání. Skórovat se jim však stále nepodařilo. Reklamní přestávka.
46:25
Hartikainen z pravé strany nahodil puk na Fokina. Ten ho vyrazil mimo dosah dojíždějících protihráčů.
45:10
45:01
Hosté se teď sami vytlačili z útočného pásma a jejich přesilovka je téměř u konce.
44:27
Nyní už domácí vyhodili.
44:12
Nahození Hartikainena tečoval Grigorenko vedle branky.
43:20
Od modré vypálil Denis Kuljaš. Fokin vyráží jeho projektil.
43:08
Pavel Valentěnko přidržel hůl Lazarova a posílá tak Jugru na dvě minuty do čtyř.
42:35
Kotouč vypadl na domácí střídačku. Vhazuje se v útočném pásmu Salavatu Julajev.
41:51
Fokin dnes chytá velmi dobře! Lisin přenesl hru na Bodrova, který mířil pod břevno. Fokin tam ale máchl lapačkou a efektním zákrokem zabránil vyrovnání.
41:08
Svedberg musel řešit střelu z ostrého úhlu, gólman Ufy puk odrazil do rohu.
40:43
Další icing, tentokrát ho vyprodukovala Ufa.
40:26
Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Fokina.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 17:43.
Máme za sebou velmi zajímavou druhou třetinu! Domácí se ujali vedení v přesilové hře, kterou ve 23. minutě využil po parádní nahrávce Ljudučina Pavel Medveděv. Hosté poté výrazně přidali na aktivitě také oni se prosadili v početní výhodě, ve které se trefil Zachar Arzamascev. Ve 31. minutě ale opět skóroval Pavel Medveděv a Jugra znovu vedla. V závěru třetiny se ještě urodilo spoustu šancí na obou stranách, ale skóre se už znovu nezměnilo.

39:34
Také střela Medveděva z vrcholu pravého kruhu měla zajímavé parametry. O hattrick domácího forvarda připravila vyrážečka Svedberga, který reagoval na poslední chvíli.
39:08
Další příležitost hostí skončila valnou hromadou ve Fokinově brankovišti! Vše vyvolal svou aktivitou Arzamascev, který si z pozice obránce sjel až před branku.
38:50
Další velké šance na obou stranách! Nejprve zblízka neuspěl před Fokinem Omark a na druhé straně odmítl zvýšení stavu Lapenkov!
38:15
Konstantin Majorov jel sám na Svedberga, ale ten jeho střelu vyráží!
37:45
37:35
Téměř celou přesilovku tráví Ufa v útočném pásmu, ale ne a ne to tam spadnout!
36:40
Hosté jsou vyslali na branku soupeře tři nebezpečné střely, ovšem Fokin chytá velmi dobře.
35:44
Hosté ale budou hrát přesilovku. Za krosček je vyloučen Konstantin Majorov.
35:44
Lazarev se okamžitě po naskončení z trestné lavice zapojil do hry. Po jeho nebezpečné střele ještě dorážel Něstěrov, ovšem domácí podržel Fokin!
35:25
Hosté vyhazují a tohle oslabení zřejmě přežijí.
34:12
Už v době, kdy skákal Kornějev na led, se snažil dotlačit puk za záda Svedberga zblízka Bortnikov. Gólman Ufy odolal!
33:40
Další trest pro hosty! Těch bylo na ledě v oslabení pět a dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Anton Lazarev. Půlminutová přesilovka 5 na 3 pro domácí!
32:10
Bude se vylučovat! Hostující Konstantin Kornějev dostává dvě minuty za vysokou hůl.
31:55
Obrovská šance domácích! Bortnikov nahrál v dalším přečíslení Kurjanovovi, který přestřelil poloodkrytou klec soupeře!
31:00
Jugra právě vstřelila branku!
Z brejku udeřila Jugra a byli u toho stejní hráči, kteří se postarali i o první domácí zásah! Přečíslení 2 na 1 řešil Roman Ljudučin střelou, kterou Svedberg betonem vyrazil jen k PAVLOVI MEDVEDĚVOVI a ten kotouč bekhendem zametl do odkryté klece. Asistence: Roman Ljudučin.
29:39
Hosté jsou při chuti a nadále o ostřelují brankáře Fokina.
28:59
Hosté početní výhodu přeci jen využili a vyrovnávají na 1:1! Byl to velmi podobný gól, jaký vstřelila i Jugra. Anton Lazarev si stáhl puk mezi kruhy a nahrál před branku ZACHAROVI ARZAMASCEVOVI, který přízemní ranou překonal přesouvajícího se Fokina. Asistence: Anton Lazarev a Kirill Kaprizov.
28:28
A to potvrdilo i video, puk zůstal ležet u tyčky na brankové čáře!
28:28
Po další ráně Kuljaše kotouč skákal někde u brankové čáry, kde ho následně zalehl ve spolupráci se spoluhráči Fokin. Hosté se domáhají uznání gólu, ovšem rozhodčí, který stál přímo u branky, signalizuje, že kotouč brankovou čáru nepřešel.
28:19
Vorobjov na modré posunul kotouč na spoluhráče Kuljaše, jehož ránu vyráží Fokin.
27:57
Omark byl za brankou tvrdě atakován a rozhodčí raději přerušili hru. Otřesený švédský forvard zamířil na střídačku, ale vylučovat se nebude.
27:10
Něstěrov obcházel padajícího Alexandera Akmaldinova, který ho stačil podrazit. Přesilovka pro hosty.
26:45
Domácí jsou teď pod velkým tlakem. Tohle nemohou vydržet dlouho.
25:59
Lisin přenesl parádním pasem hru na Grigorenka. Hostující kapitán pálil z první, ovšem nalezl jen rychle se přesouvajícího Fokina!
25:30
Hráči Ufy po inkasovaném gólu přidali. Důrazněji napadají a střílejí z každé pozice. Domácí zatím odolávají.
25:01
Hosté začali více střílet. Dalekonosný pokus Něstěrova zase končí v rukavici Fokina.
24:24
Domácího gólmana prověřil Bodrov. Fokin zakročil lapačkou a drží čisté konto.
23:42
Domácí jsou ale nabuzeni a chtějí útočit. Kurjanov s Panovem ohrožovali klec soupeře, ovšem stav se tentokrát nemění.
23:05
Hosté spěchali s rychlou odpovědí, ovšem puk je v lapačce Fokina.
22:41
Domácí početní výhodu využívají a ujímají se tak vedení! Roman Ljudučin to udělal parádně, když už mohl z mezikruží střílet, ale místo toho ještě nezištně nahrál PAVLOVI MEDVEDĚVOVI, který pálil do odkryté klece. Svedberg byl v tu chvíli vyšachován. Asistence: Roman Ljudučin.
20:59
Rozhodčí se po přerušení poradili a nakonec faul opravdu odpískali. Niklas Svedberg – 2 min., podražení.
20:36
Tak tohle byla velká šance! Kurjanov vysouval Bortnikova, který si stáhl puk na bekhend, ale přepadl přes vytrčenou hůl brankáře Svedberga. Tohle zavánělo faulem, domácí hráč totiž mohl zasouvat kotouč do odkryté klece!
20:01
Hráči obou týmů už jsou zpět na ledě. Druhá třetina začne za pár okamžiků.
Další třetina začne přibližně v 16:48.
První třetina nenabídla gól, ani vyložené šance. Mírně aktivnější byl celek Ufy, ale domácí zatím velmi dobře brání a nepouštějí svého soupeře do výhodných střeleckých pozic.

19:26
Omark chtěl překvapit Fokina střelou z ostrého úhlu. Domácí gólman v rozkleku zasáhl.
19:00
Začíná už poslední minuta úvodní části hry.
17:56
Hosté jsou v posledních minutách aktivnější. V útočném pásmu pobývají častěji než soupeř.
17:03
Lazarev dal kotouč na modrou, kde byl Vorobjov. Jeho nahození ale neohrozilo branku soupeře.
16:27
Medveděv číhal na zadní tyči na přihrávku, ale ke kotouči to měl daleko. Svedberg se tak jen cvičně sklouzl svým brankovištěm.
15:50
Ofsajd Jugry, vhazuje se ve středním pásmu.
15:05
Omark nahrnul puk před brankoviště, kde operoval Hartikainen. Finský útočník však nedokázal ohrozit gólmana Fokina.
13:49
Hokejisté Salavatu Julajev motali kotouč po rozích, odkud domácím nehrozilo bezprostřední nebezpečí. Fokin tedy mohl zůstat v klidu.
13:20
Svedberg raději přidržel puk v lapačce a je tu další reklamní pauza.
13:05
Domácí dobře brání, nyní vystavěli těžko prostupnou hráz na své obranné modré.
12:30
Rána Arzamasceva od modré byla sražena do rohu kluziště.
11:43
Hráči Jugry se snaží komplikovat soupeři situaci aktivním forčekingem. Tato taktika zatím domácím docela vychází.
10:42
Další střela Lapenkova. Puk je v ochranné síti a máme tu první reklamní přestávku.
10:24
Z pravého křídla střílel Lapenkov. Svedberg puk vyrazil za svou klec.
09:25
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení, hra má zatím rychlé tempo.
08:54
Nahození domácího obránce Valentěnka bylo sraženo do rohu kluziště. Tam se nyní bojuje o kotouč.
08:21
Domácí se už vymanili, kotouč je ve středním pásmu.
07:33
Výborné střídání druhé formace Ufy. Brankář Fokin se má co ohánět!
07:14
Pěkná akce Ufy! Lisin na útočné modré pustil puk Chripunovovi, který přečíslení 2 na 1 řešil střelou. Tu Fokin vyráží!
06:14
Kurjanov si sjížděl před branku na přihrávku Bortnikova. Skákavý puk ale nezpracoval.
05:34
Domácí drží puk za svou brankou a dostřídávají.
05:04
Domácí jsou kompletní.
04:59
Po vhazování to zkusil Arzamascev. Fokin znovu přerušil hru.
04:56
Další jistý zákrok Fokina. Domácí oslabení se pomalu chýlí ke konci.
04:17
Od modré vypálil Kuljaš. Fokin si našel puk i přes clonícího Grigorenka a sáhl si pro něj lapačkou.
03:50
Hosté jsou v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.
03:03
Domácí Oleg Pogorišnyj za svou brankou sekl protihráče, který tam sbíral cenné sekundy pro Ufu a síly na ledě se vyrovnají.
02:50
Gorbunov se natlačil s kotoučem až mezi kruhy a ještě dokázal ohrozit Svedberga. Ten má puk ve výstroji.
02:36
Hostům se podařilo vyhodit.
02:01
Na střelu od modré měl Svedberg volný výhled a svým zákrokem přerušil hru.
01:49
Až teď byla hra přerušena. Za podržení odešel na trestnou lavici Kirill Kaprizov.
01:24
Hráči Jugry budou hrát přesilovku, zatím ale mají puk, takže se hraje dál.
01:01
Domácí mají puk za svou brankou a zakládají útočnou akci.
00:04
Úvodní buly vyhráli hosté. Kotouč se odrazil až k jejich brankáři Svedbergovi, který musel rozehrávat.
00:01
Oficiality jsou konečně za námi, teď už se bude hrát v Chanty-Mansijsku hokej.
Zazní hymna Ruské federace.
Na ledě probíhá předzápasová show. Jde totiž o letošní premiéru Jugry před vlastními diváky.
Jedním z dvojice hlavních rozhodčích bude Antonín Jeřábek, který je tedy jediným zástupcem českého hokeje v tomto utkání.

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Šaryčenkov) – Želdakov, Valentěnko, S. Gusev, Pogorišnyj, Šulakov, Ugolnikov – Bortnikov, Kurjanov, Panov (C) – Varfolomejev, Lapenkov, Gorbunov – K. Majorov, P. Medveděv, Ljudučin – D. Chlystov, Akmaldinov, Ankudinov – Koževnikov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Lepistö, Kuljaš, Loginov, Gončarov, D. Bodrov, Arzamascev, D. Vorobjov – Omark, Engqvist, Hartikainen – I. Grigorenko (C), Lisin, Chripunov – Něstěrov, I. Makarov, J. Bodrov – A. Lazarev, M. Vorobjov, Kaprizov.

Rozhodčí: Gusev, Jeřábek – Sivov, Šeljanin.
Československá stopa

V kádru obou klubů nejsou čeští ani slovenští hokejisté.
Vzájemné zápasy v loňské sezóně:
30.08. 2015: Ufa – Jugra 4:2
25.01. 2016: Jugra – Ufa 5:3
Jugra Chanty-Mansijsk:
Také Jugra získala ze tří zápasů shodný počet bodů. Nejprve prohrála jediným gólem v Omsku, ovšem poté si hokejisté Chanty-Mansijsku výrazně spravili chuť v Novokuzněcku, odkud si odvezli vysokou výhru 7:1. Následující výjezd do Novosibirsku se už ale zase obešel bez vstřelené branky, Jugra si totiž připsala porážku 0:2.
Salavat Julajev Ufa:
Ufa loni odehrála výbornou sezónu, když se dostala až do finále konference, ovšem zde už byla zastavena Magnitogorskem. Letošní ročník zahájili hokejisté Salavatu Julajev domácí výhrou 3:2 nad Čerepovcem, ovšem poté už to zdaleka tak dobré nebylo. Hodně nepříjemnou ranou byl debakl 1:7 na ledě Petrohradu a bodovat se hráčům Ufy nepodařilo ani na půdě mistrovského CSKA Moskva, odkud si odvezli porážku 1:3.
Všechny hokejové příznivce vítám u sledování on-line přenosu z utkání KHL mezi Jugrou Chanty-Mansijsk a Salavatem Julajev Ufa. Oba týmy mají shodnou bilanci, když ze tří zápasů uhrály jednu výhru, ovšem favoritem duelu je přeci jen Ufa, která to v minulé sezóně dotáhla až do finále Východní konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.