Československá stopa v zápase
Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.
Hostující celek sice po první třetině vedl o dvě branky, ale svůj náskok neudržel. Lada dokázala třemi góly v prostřední periodě otočit stav. Jugra se nedokázala vrátit k aktivní hře z první třetiny. Ve třetí části pak Togliatti své vedení navýšilo. Tři sekundy před koncem snížil Jevgenij Lapenkov. Na vyrovnání už ale hosté neměli sílu ani čas.

Střelecky to byl zápas poměrně vyrovnaný – 22:21. Diváci v Lada Aréně viděli celkem sedm branek. Domácí tým dokázal otočit zápas, prohrával 0:2 a raduje se z výhry 4:3.
59:57
Jugra právě vstřelila branku!
Tři sekundy před koncem třetí třetiny hostující celek snižuje, postaral se o to JEVGENIJ LAPENKOV. Asistence: Pavel Valentěnko, Pavel Varfolomejev.
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:30
57:50
Domácí tým se zatím velmi dobře brání.
57:25
Hostující celek nehraje přesilovku špatně, dostal se do útočného pásma, pokusil se o několik tečí před brankou. Edgars Masalskis je zatím pozorný.
57:00
Lada se zatím dobře brání a soupeře do vyložených šancí nepouští. Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:30
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Vladimir Maleňkich – 2 min., sekání).
55:55
Dostáváme se do finální části třetí třetiny, hostující celek má ponechanou výhodu, brankář Vladislav Fokin míří na střídačku.
54:56
Domácí celek nedokázal v přesilové hře nic vymyslet. Vladislav Fokin si připsal několik poměrně snadných zákroků.
52:56
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Alexandr Ugolnikov – 2 min., držení hole).
52:02
Domácí přesilovou hru proměnit nedokázali, hosté hrají v plném počtu.
51:30
Jugra Chanty-Mansijsk dostala hru do středního pásma, domácí celek nemůže najít cestu do útočné třetiny.
50:45
Domácí celek hraje v početní výhodě aktivně, pokouší se něco vymyslet v předbrankovém prostoru. Obránci Jugry čekají na možnost vystřelit puk z obranného pásma.
50:02
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Konstantin Panov – 2 min., podražení). Hostující celek bude hrát v oslabení, neboť Panov hodně zbytečně fauloval.
48:50
Hostující celek se dostal do dobré střelecké pozice, gólman Edgars Masalskis nadvakrát dokázal kotouč vyrazit a následně přerušit hru.
48:25
Sledujeme velký boj, k vidění ve velké množství osobních soubojů ve středním pásmu.
20:17, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Domácí celek je v tomto ohledu aktivnější.
46:01
Nyní se bojuje ve středním pásmu o každý metr ledové plochy. Ani jeden celek se nikam žene a přednost před rychlou hrou dostává taktická bitva.
45:00
Ve třetí třetině hraje domácí mužstvo aktivně, hostující celek se musí bránit tlaku Lady.
44:57
Lada má hru pod kontrolou, nikam se nežene a hraje zodpovědně.
44:37
Hosté v plném počtu. Domácí celek nedokázal proměnit přesilovou hru.
43:45
Hostující brankář znovu dokázal zastavit hru. Buly před brankou Vladislava Fokina.
43:10
Denis Zernov se dostal do zakončení, s jeho střeleckým pokusem si dokázal brankář Vladislav Fokin poradit.
42:37
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Sergej Gusev – 2 min., sekání).
42:11
V brance Jugry došlo ke změně. Alexandr Šaryčenkov odchází ze hry, místo něho míří do brankoviště Vladislav Fokin.
42:11
Togliatti právě vstřelilo branku!
Vstup do třetí třetiny se domácím povedl na výbornou. DENIS ZERNOV dostal hodně prostoru a dokázal ho využít ke střele, která končí v brance. Bez asistence.
41:35
Edgars Masalskis kryje střelecký pokus jednoho z hráčů Jugry. Hra je přerušena.
40:50
Lada zatlačila soupeře do obranného pásma, střela Andreje Ivanova končí mimo branku.
40:01
Skvěle vyšla domácím druhá třetina. Vasilij Strelcov a Jefim Gurkin dokázali skóre vyrovnat. K velké radosti domácích fanoušků se prosadil také Anton Šenfeld, jehož branka poslala Ladu do vedení. Domácí tak vedou po čtyřiceti minutách 3:2.
40:00
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:25
Hra je přerušena pro postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:50
Edgars Masalskis pomohl s rozehrávkou, práce s holí patří mezi jeho silnější stránky, což dokázal i nyní.
37:25
Denis Zernov se výborně položil do střeleckého pokusu jednoho z hráčů Jugry. Hosté se po dlouhé době dostali z obranného pásma.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Domácí fanoušci dál hlasitě fandí a podporují Ladu.
36:10
Kristaps Sotnieks, obránce domácích, to vzal na sebe. Dostal se až do předbrankového prostoru. Jeho zakončení tak tak minulo branku.
35:27
Aktivní hra domácích nepřestává. Lada se neustále dobrým pohybem pokouší probojovat do vyložených gólových pozic. Hosté se musí bránit.
34:39
Dlouhou dobu čekala Lada se založením útoku. Puk nakonec do pásma zavezl Nikita Filatov. Střelecký pokus obránce Jefima Gurkina končí mimo branku.
33:50
Alexandr Šaryčenkov nyní musel zasahovat proti zakončení Alexandra Bumagina. Hostující brankář si dokázal poradit.
33:08
Domácí fanoušci jsou v extázi. Lada otáčí průběh zápasu. Andrej Ivanov našel výborným pasem ANTONA ŠENFELDA, který si dokázal poradit s brankářem soupeře. Alexandr Šaryčenkov se mohl jen ohlédnout za kotoučem. Asistence: Andrej Ivanov, Alexandr Bolšakov.
30:45
Hra se nyní ve středním pásmu, k vidění je velké množství osobních soubojů a hitů.
30:15
Urga se dostala před branku domácích, do zakončení se ale Arsenij Chacej neprobojoval, zradila ho jeho hůl, která se při pokusu o střelu zlomila.
29:59
Dostáváme se do poloviny druhé třetiny i zápasu. Skóre je vyrovnané. Diváci sledující tento zápas živě v Lada Aréně se rozhodně nenudí.
29:10
Lada pokračuje v nátlakovém stylu hry, nyní to dobře zkoušel Nikita Filatov. Jeho rána byla ztečovaná nad branku.
28:35
9:13, tak vypadá aktuálně statistika střelby. Domácí jsou lepším týmem a dokázali vyrovnat dvoubrankový náskok soupeře. Lada dominuje.
28:01
Sledujeme rychlý hokej, domácí fanoušci nyní hlasitě podporují své oblíbence v cestě za další brankou. Hostující obrana v čele s brankářem má hodně práce.
26:50
Jugra Chanty-Mansijsk hraje velmi nervózně, vedení o dva góly je rázem pryč a domácí hrají vel velké pohodě.
26:28
Lada dál hrála aktivně a výsledkem je vyrovnávací branka. I tentokrát to domácí zkusili individuálně a vyšlo to. Alexandr Šaryčenkov vyrazil puk jen nad sebe a následně se dostal za čáru. Autorem gólu je JEFIM GURKIN. Asistence: Alexandr Bolšakov.
24:25
Lada Togliatti je podstatně aktivnějším týmem, stále častěji se snaží o zakončení. Alexandr Šaryčenkov má hodně práce.
23:40
Po zajímavé střelecké pozice se dostal Anton Krysanov. Jeho zakončení zápěstím míří jen malý kousek nad horní tyčku.
23:15
Lada hraje dál aktivně, snaží se velmi rychle vyrovnat. Hostující obrana má nyní hodně práce.
22:54
Aktivněji hrající domácí hokejisté z kraje druhé třetiny snižují, postaral se o to po krásné samostatné akci VASILIJ STRELCOV. Asistence: Stanislav Bočarov.
22:10
Domácí hokejisté hrají aktivněji než v první části, snadno se dostávají do útočného pásma.
21:17
Pavel Varfolomejev se probojoval do zakončení, ale nedokázal přesněji vystřelit.
20:40
První velkou šanci druhé třetiny měl domácí Nikita Filatov. Jeho střela z rohu nebyla nikterak přesná.
20:01
Zápas pokračuje druhou třetinou, domácí diváci by se rádi dočkali první vstřelené branky od svých oblíbenců.
20:01
Úvodní třetina přinesla dvě branky. Střelecky aktivnější hosté se díky brankám dvou hráčů dostávají do vedení. Prosadil se Pavel Varfolomejev a Jevgenij Lapenkov.
20:00
19:30
V poklidném tempu se dohrává první třetina.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:30
V poklidném tempu se dohrává první třetina, domácí se snaží držet hru daleko od své branky.
17:57
17:32
Lada se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, zatím marně.
17:00
Sledujeme finální část první třetiny.
16:50
Maxim Rybin se dostal do dobré střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.
16:35
Střelecky jsou aktivnější hosté, ti se ale nyní musí bránit další přesilovce soupeře.
15:57
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Alexandr Ugolnikov – 2 min., podražení).
15:20
Vyloučený hráč se vrací do hry, výborně se Jugra dokázala ubránit. Jednu jedinou střelu vyslali hráči v početní výhodě na branku.
14:00
Přesilovou hru hrají domácí hokejisté velmi nevýrazně, nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.
13:20
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Sergej Gusev – 2 min., hrubost).
10:47
Hra je přerušena pro postavení hráče v brankovišti. Akce domácích končí dříve než se dostali do zakončení.
10:00
Střelecky je zápas vyrovnaný, oba celky vystřelily třikrát na branku.
09:16
Blíží se polovina první třetiny, dosavadní průběh zápasu se velmi daří hostům. Ti vedou o dva góly.
08:50
Výborně to nyní udělal Alexandr Ugolnikov. Výborně se položil do střely Maxima Rybina.
08:20
Domácí hokejisté se snaží něco vymyslet v předbrankovém prostoru, ale zatím nemá brankář Jugry mnoho práce.
07:59
Domácí se dostali do zakončení, Gurkinova střela od modré končí před brankou. Beci dokázali kotouč zblokovat.
07:20
Romanov se dostal na modré čáře ke kotouči a okamžitě vystřelil. S jeho ránou neměl brankář žádný problém.
06:55
Domácí brankář dokázal zastavit nahození od modré čáry. Autorem této střely byl Anton Kurjanov.
06:30
Hostující celek se dostává do dvoubrankového vedení. Po krásné přihrávce spoluhráče se prosazuje JEVGENIJ LAPENKOV. Asistence: Pavel Varfolomejev.
05:41
Hraje se hodně ve středním pásmu, ani jeden celek momentálně nechce udělat chybu.
05:10
Optickou převahu mají hráči hostujícího celku, domácí komanda se nyní musí bránit tlaku soupeře.
04:30
Alexandr Bolšakov se dostal do zakončení, jeho střela zápěstím končí ve výstroji brankáře.
04:01
Lada hraje hodně aktivně, Jugra se musí bránit. Hosté zatím drží jednobrankové vedení.
03:50
Arťom Buljanskij dostal hodně prostoru pro zakončení, jeho rána končí ve výstroji domácího maskovaného muže.
02:45
Domácí celek se dostal do útočného pásma, do zakončení se probojoval Vasilij Strelcov. Jeho střela byla snadnou prací pro brankáře.
01:50
Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho střel. Úvodní braku vstřelili hosté. Jugra tedy vede.
01:09
Hostujíc celek se dostává do jednobrankového vedení. Po pěkné kombinaci se prosazuje PAVEL VARFOLOMEJEV. Asistence: Jevgenij Lapenkov a Denis Gorbunov.
00:40
Domácí celek začal aktivněji, probojoval se do útočného pásma a snaží se něco vymyslet.
00:01
Zápas za malý moment začne.

Lada Togliatti: Masalskis (I. Ježov) – Korjagin, Sotnieks, Maleňkich, A. Bolšakov, Kostromitin, Aronson, Gurkin – V. Strelcov, Bumagin, A. Ivanov – Filatov, V. Komarov, Šenfeld – Krysanov, Zernov, Rybin – Achmetov, A. Strelcov, Bočarov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Šaryčenkov) – Valentěnko, S. Gusev, Malevič, N. Chlystov, S. Romanov, Ugolnikov, Orlov – Akmaldinov, Buljanskij, Kurjanov – Panov, Gorbunov, Varfolomejev – Lapenkov, Dvurečenskij, K. Majorov – P. Medveděv, Chacej, Sokolov..
Česká stopa v zápase
Ani jeden tým nemá na soupisce hráče z České republiky.
Nejproduktivnějšími hráči během posledních pěti zápasů Jugry jsou Konstantin Majorov (3+0) a Pavel Varfolomejev (1+2) – oba 3 body.
Nejproduktivnějšími hráči během posledních pěti zápasů Lady jsou Stanislav Bočarov (2+2 Anton Šenfeld (1+3) a Nikita Filatov (0+4) – všichni 4 body.
V letošní sezóně se oba kluby potkaly již dvakrát. Nejprve v přípravě vyhrála Lada 5:2, v dlouhodobé části pak Jugra svému soupeři oplatila porážku a vyhrála 4:1.
Lada Togliatti z posledních pěti zápasů dokázala porazit jen Amur Chabarovsk 5:1. Zbylé čtyři zápasy prohrála. Nestačila na Kunlun 2:3, Vladivostok 2:3, Slovan Bratislava 0:3 a Medvěščak Záhřeb 2:3.
Jugra Chanty-Mansijsk z posledních pěti zápasů vyhrála jen dva. V základní hrací době porazila Traktor Čeljabinsk 2:0 a Metallurg Magnitogorsk 3:2 v prodloužení. Zbylé utkání prohrála. Nestačila na Podolsk 1:2, Lokomotiv Jaroslavl 0:1 a Dynamo Moskva 0:1.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Lada Togliatti a Jugra Chanty-Mansijsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.