KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Dynamo Moskva - 7. prosince 2017   17:30

Jokerit
Rämö (Zapolski) – Rissanen, Lepistö, Gilroy, Kivistö, J. Jensen, O. Lauridsen – Anttila, Mäki, Pihlström – Wirtanen, Jormakka, Palola – Norman, Tolvanen, Marjamäki – Regin, N Jensen, H. Ikonen.
Sergei Kulakov, Maxim Sidorenko – Sergei Kulakov, Maxim Sidorenko
Hartwall Arena
Bočarov (Jerjomenko) – Rylov, D. Višněvskij, I. Nikulin, Hietanen, Solovjov, Korjagin – Volkov, Dm. Kazionov, Jefremov – Arťuchin, Sopin, Petunin – Alexejev, Markovin, Ignatuškin – Varnakov, Tarasov, Boyd – Karsums, Anisin.

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost!
Celkově jsem sledovali vyrovnané utkání a nejzajímavější byla ihned první třetina, kdy jsme viděli několik zajímavých střel na branku. Druhá třetina byla hodně ospalá. Stejný trend se přenesl do závěrečné periody. Oba celky hrály s přibývajícím čase opatrně a čekalo se kdo udělá jako první chybu. Osudnou chybu udělal Jokerit a díky ní prohrál tento zápas.
Je tu konec! Dynamo dokázalo využít velké chyby soupeře, kdy propadl ve středním pásmu a Tarasov s Varnakovem ujížděli sami na brankáře a věděli si rady. Jokerit mohl v závěru ještě srovnat, zejména Jensen.
59:59'
Jokerit vyhrál buly a Petteri Wirtanen vystřelil od modré, ale jeden z hráčů Dynama mu dobře skočil do dráhy puku a to je konec!
59:55'
Oddechový čas pro domácí.
59:44'
Dynamo vyhazuje do středního pásma, Jokerit však velmi rychle bere puk zpět a zahajuje další útok.
59:19'
Jokerit již v šesti hráčích v poli a jsou v útočném pásmu soupeře.
59:00'
Poslední minutá zbývá Jokeritu, aby zápas dovedl do prodloužení.
58:25'
Nicklas Jensen měl šanci na vyrovnání, ale neuspěl před Bočarovem!
57:52'
Puk v obranném pásmu domácích, kteří rozjíždí další pokus za vyrovnáním.
57:11'
Jokerit bude muset nyní všechny zbytky sil vrhnout do útočení, což bude voda na mlýn pro hostující útočníky.
56:36'
Dynamo se dostalo do další velké šance, ale Karri Rämö drží naděje svého týmu a nyní podržel!
55:14'
Dynamo právě vstřelilo branku!
A přece jsme se dočkali! Do úniku se dostali dva hráči Dynama. Varnakov přihrával Tarasovi a ten pak zpět na MICHAILA VARNAKOVA, který neměl problém zasunout puk do poloprázdné branky. Asistence: Daniil Tarasov.
55:00'
Opatrná hra obou cleků pokračuje a zbývá nám pět minut do konce zápasu.
53:55'
Na ledě není nic k vidění, obrany obou celků jsou ke konci zápasu hodně soustředěné a ani jeden z týmů se taktéž nežene do nějakého bláznivého útočení.
52:56'
Michail Varnakov při souboji ztratil hůl a rychle bruslí na střídačku. Jokerit se zatím chystá zaútočit.
50:25'
Dlouho se hraje bez přerušení. Oba týmy si půjčují puk a ví, že nyní nemohou udělat žádnou velkou chybu.
48:40'
Karri Rämö zasahuje na druhé straně proti větší šanci Rylova, který ihned po přihrávce vystřelil z pravé strany.
47:43'
Pekka Jormakka ve velké šanci, ale ani on nedokázal otevřít stav zápasu a rozjásat fanoušky v Hartwall aréně!
46:47'
Stav je stále bezbrankový. Nyní se o změnu snaží domácí celek, který je v útočném pásmu, ale o nějakém nebezpečí pro Bočarova nemůže být řeč.
45:29'
45:14'
...Dynamo se záhy dostává zpět do útoku a zbývají poslední vteřiny přesilové hry.
45:00'
Jokerit se osvobozuje...
44:38'
Andrej Alexejev číhal u pravé tyčky, ale trefuje nad branku!
44:15'
Karri Rämö zasahuje proti Višněvskému, jeho střelu vyrazil před sebe. Následně hra přerušena, nejspíše pro postavení hráče Dynama v brankovišti.
43:56'
Martinš Karsums se dostal do ofsajdu a následovat bude vhazování ve středním pásmu.
43:29'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min., nesportovní chování).
43:18'
Stále sledujeme vyrovnanou hru a oba celky se příliš do šancí nedostávají. Zkrátka pokračujeme v trendu z druhé třetiny.
42:23'
Nikulin střílí z pravé strany, ale jeho pokus nebyl přesný.
41:45'
Domácí v plném počtu. Ani další přesilová hra není využita.
40:58'
Karri Rämö zasahuje proti dorážce z bezprostřední blízkosti. Puk mu ještě vypadl na led, ale velmi rychle se zorientoval a má jej pod svou lapačkou.
40:01'
Je tu konec druhé třetiny, která byla hodně ospalá. Brankáři neměli mnoho práce. Za zmínku stojí jen velká šance Dynama, kdy Kazionov v úniku nastřelil horní tyčku. Jinak se vůbec nic důležitého nestalo. Uvidíme, co nám přinese závěrečná perioda, která započne zhruba 19:10.
40:00'
39:45'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tomi Mäki – 2 min., nedovolené bránění).
39:16'
Olli Palola se dostal do zakončení z pravé strany, ale Bočarov v klidu chytá a nepřipouští žádné drama před koncem druhé třetiny.
38:32'
Útok Jokeritu vypadal zajímavě, ale Eeli Tolvanen nedokázal vystřelit, neboť jej obránci ubránili.
38:00'
Poslední dvě minuty prostřední části.
37:10'
Ani další přesilová hra nebyla využita. Každý celek hrál čtyřikrát přesilovou hru a skóre je i tak stále 0:0.
35:45'
35:45'
Hietanen nebezpečně operoval před brankou, ale puk je stále ve hře.
35:00'
Konečně se povedlo vystřelit a o tuto střelu se zasloužil Nikulin. Karri Rämö je však připraven!
34:32'
Dynamo je v pásmu, ale opět jim schází střelba.
33:46'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., hákování).
33:34'
Domácí hrají s pukem, ale při přechodu do útoku se jim vůbec nedaří ohrozit brankáře.
32:39'
V prostřední části nevidíme tolik šancí, respektive střel na branku.
31:46'
Těsný ofsajd hráče Jokeritu a vhazování ve středním pásmu, které vyhráli domácí a jsou v pásmu soupeře.
30:38'
Jokerit držel puk ve svém pásmu a dlouho mu trvalo než se dokázal dostat do útoku. Tam vybojoval vhazování, které vzápětí prohrává a Dynamo útočí.
29:25'
Po delší době bylo živo před branku Jokeritu, kdy se snažil o změnu stavu Jevgenij Arťuchin.
28:11'
Sledujeme nyní hlušší pasáž hry, kdy se hraje hlavně ve středním pásmu.
26:27'
26:04'
Kazionov se dostal do úniku a poslal puk do horní tyče! Velká šance na vstřelení branky a v ní hosté v oslabení.
25:27'
Polovina přesilové hry je pryč a domácí se vůbec k ničemu nedostali.
24:54'
Domácím se nedaří dostat do útočného pásma a hosté velmi dobře brání střední pásmo.
24:27'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Igor Ignatuškin – 2 min., podražení).
24:08'
Domácí v plném počtu. Dynamo nesehrálo přesilovku špatně, jen tomu chyběl větší počet střel na branku.
23:40'
Juuso Hietanen zkusil vystřelit, ale netrefuje branku soupeře.
22:54'
...Dynamo se velmi rychle vrátilo zpět, zatím se jim však nedaří vyslat žádnou střelu.
22:33'
Domácí vyhazují do středního pásma...
22:13'
Hosté vyhráli buly a již se snaží o dobytí domácí svatyně.
22:08'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Olli Palola – 2 min., hákování).
21:34'
21:12'
Dynamo dokázalo vyhodit až k brance Jokeritu a ten musí zahájit nový pokus o útok.
20:53'
Jokerit vytvořil přesilový vzorec a snaží se o vstřelení první branky. Hodně aktivní je Eeli Tolvanen.
20:14'
Jokerit bude ještě přes minutu dohrávat přesilovou hru.
20:01'
První třetina byla ve znamení boje o puk. Každý tým se dostal do několika šancí, ale brankáři zatím chytají velmi jistě, zejména Bočarov. Brankáři Jokeritu zase hodně pomáhají obránci, kteří blokují pokusy soupeře.
20:00'
19:34'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Arťom Volkov – 2 min., hákování).
19:28'
Peter Regin pohotově vystřelil z levé strany, ale před Bočarovem nikdo nestínil a tak vše dobře viděl a se svým zákrokem neměl žádné problémy.
18:39'
Tomi Mäki musel zasahovat proti šanci jednoho hráče hostů, který si počínal drze před jeho brankou, když se snažil dorazit nahozený puk.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty první třetiny a obě mužstva hrají s pukem bez šancí na branku.
16:18'
Domácí zahrávali buly v útočném pásmu, ale Dynamo se ihned osvobozuje a vyhazuje puk. nakonec vybojovalo vhazování před brankářem Jokeritu.
15:49'
Oliver Lauridsen se nyní prezentoval tvrdou střelou od modré, ale Bočarov měl odkrytý výhled a všechno dobře viděl.
15:21'
První třetina se blíží ke svému konci a hra je zatím od obou týmů vyrovnaná.
14:10'
14:06'
13:50'
Ilja Nikulin se dostal ke střele, ale tato střela nemohla nadělat vážnější problémy brankáři domácího celku a ten puk v pohodě chytá do své lapačky.
13:07'
Eeli Tolvanen si šikovně od modré čáry povodil puk a ukázal svou skvělou práci s pukem a nakonec vystřelil z kruhu pro vhazování, ale přímo do Bočarova.
12:10'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Daniil Tarasov – 2 min., podražení).
12:06'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Antti Pihlström – 2 min., sekání).
11:55'
Domácí nyní před brankou soupeře a hodně aktivní je Marko Anttila.
10:34'
Nicklas Jensen dorážel před brankou, ale puk mu nejspíše sjel z čepele a Bočarov jej přikrývá svou lapačkou.
10:01'
Hosté se po vyhraném buly dostali opět do útočného pásma soupeře, Karri Rämö musel být ostražitý. Jokerit následně vyváží puk.
09:07'
Nyní se musel brankář Jokeritu činit a chytat střelu od modré čáry.
08:38'
Jokerit se nacházel delší dobu v útočném pásmu soupeře, ale do vážnější šance se nedostal. Hráči si spíše přihrávali a snažili se dostat do výhodné pozice.
07:17'
06:48'
Palola je aktivní a byl v další střelecké možnosti, ale Bočarov a jeho obrana zatím odolává.
06:13'
Olli Palola se ihned dostal do šance, když si nabruslil před branku, ale nedokázal dobře zakončit!
06:05'
Palola opouští trestnou lavici a začíná přesilovka pro domácí celek.
05:17'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Michail Varnakov – 2 min., vysoká hůl).
05:13'
Střela, kterou vyslal Dmitrij Višněvskij, Karri Rämö nemusel zasahovat.
04:42'
Dynamo bylo chvíli v útočném pásmu, ale nakonec Jokerit vyhazuje do středního pásma.
04:05'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Olli Palola – 2 min., vysoká hůl).
04:01'
Ofsajd, do kterého se dostal John Norman a bude se vhazovat ve středním pásmu.
03:41'
Bočarov zasahuje proti další střelecké možnosti soupeře, který se ihned po vyhraném buly dostal k této možnosti.
03:20'
Dobrá střela hráče Gilroye, ale Bočarov stál na pravém místě a puk zamířil do jeho výstroje.
02:50'
Marko Anttila se snažil přihrát od modré čáry na pravou stranu, ale byl bodyčkem odstaven od puku.
01:41'
Domácí se usadili v útočném pásmu soupeře, ale Bočarov nemusel zasahovat proti žádné vážné akci soupeře.
00:58'
Střela od modré se k brankáři Bočarovi nedostala.
00:21'
Do první akce se mohli dostat hosté, ale přihrávka na Anisina nebyla přesná.
00:01'
Jokerit se nachází na třetí příčce Západní konference. Žolíci v posledním zápase porazili venku Čerepovec 3:2. Jokerit příliš ve svém svatostánku neprohrává a z devatenácti odehraných duelů vyhrál čtnáctkrát za tři body. Dvakrát bral bod za prohru po prodloužení a celkem třikrát odešel z ledu s prázdnou.

Jejich soupeř, Dynamo Moskva, se nachází na šestém místě s počtem 59 bodů. Poslední zápas hrálo Dynamo s Ufou, které podlehlo 2:3 po prodloužení. Dynamo je momentálně na venkovním tripu a již odehrálo celkem dva zápasy. V prvním nestačilo (1:4) Soči, druhý prohrálo s již zmíněnou Ufou a nyní je na řadě silný Jokerit. Dynamo Moskva, co se týká venkovních zápasů, není na tom nejhůře a celkově patří mezi prvních šest nejúspěšnějších týmů. Bilance je následující – 9-2-1-6 = 32 bodů. Tedy více než polovinu bodů nasbíralo Dynamo právě na venkovních tripech. Přidá další? To sledujte v našem on-line přenose!
Jokerit Dyn. Moskva 2 : 3 (2 : 2)

A statistika zápasů, odehraných v letech 2016 a 2017) ukazuje jasně pro hostující celek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.