KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Kazaň - 10. prosince 2018   18:30

Kazaň
04:48' Tkačov  (Jarullin) • 38:24' Sekáč  (Pedan, Zaripov) • 44:03' Sekáč  (Zaripov)
Riga
Nikolay Akuzovskiy, Sergey Belyaev – Gleb Lazarev, Yakov Paley
Arena Riga
Kazaň

To je ode mě pro dnešek vše. děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný pondělní večer.
Československá stopa v utkání
Jiří Sekáč (KZN) 2+0, 4 střely, čas na ledě 14:39.
Utkání je u konce. Zvítězila Kazaň, i když Riga byla aktivnějším celkem. Na střely totiž vyhrála poměrem 33:26, na rozdíl od hostů však své šance nedokázala využít. Na straně Bars byl jednoznačně nejlepším hráčem Jiří Sekáč, který si připsal dvě branky a vyhrál tak zápas. Zajistil tak Kazani dva body, zatímco domácí Dinamo je bez bodu. Prodlužuje tak svou sérii proher.
59:45'
Gudlevskis v závěru sbírá zákroky do statistik. Chytá další střelu, která byla vystřelena od modré čáry.
59:27'
Ještě jeden zákrok pro Gudlevskise. Bude tak následovat vhazování před ním.
59:08'
Kotouč je za brankou Dinama. To ho dostalo do střední třetiny, výsledek už je ale jasný.
58:20'
Kazaň vyhrála vhazování v útoku, nic už neriskuje. Snaží se tam hrát co nejdéle, aby se Riga ještě nemohla prosadit.
57:51'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Linus Videll – 2 min., podrážení).
57:51'
Riga sice získala pásmo, nic už ale nevymyslela. Poté dokonce domácí faulují a to už asi pro Dinamo bude konečná.
57:08'
Nyní se sice většinu času hraje v útoku Rigy, ta se však stále ve třetí třetině gólově neprosadilo. Ta to teď může napravit, Kazaň se totiž proviňuje zakázaným uvolněním.
56:20'
Bars si ještě vystřelil, Gudlevskis si připisuje zákrok. Ten se už dívá na střídačku, otázkou je, jestli se to ještě vůbec vyplatí.
55:28'
Riga má ještě nějaký čas, musela by ale začít využívat šance. To se stále nedaří, Kazaň odráží další útok a domácí musí opět začínat zpoza své branky.
54:38'
V závěru přesilové hry ještě domácí vyslali na branku dělovku od modré čáry. Tu Garipov jistě vyráží a má tak za sebou další oslabení svého týmu.
54:04'
Dinamo je sice opět v útočné třetiny, konec přesilové hry se velmi rychle blíží. Nakonec přece jen přišla velmi nebezpečná střela, kterou opět skvěle kryje Garipov.
53:08'
Riga je usazená v útočné třetině, kde se snaží kombinovat. To domácím vůbec nevychází, Kazaň vyhazuje a oslabení zatím zvládá v klidu.
52:32'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Abrosimov – 2 min., nedovolené bránění).
50:56'
Riga se ještě snaží něco vymyslet a případně vyrovnat, nedaří se ji ani dostat se před vlastní modrou čáru. Při rozehře tak ztratila puk a Kazaň může své vítězství potvrdit.
50:08'
Domácí to nyní zkoušeli dopředu pomocí nahození, to se nevyplatilo. Hosté totiž získali kotouč a velmi rychle se dostali do brejku dva na jednoho. Naštěstí pro domácí Galijev minul branku.
49:23'
Riga drží kotouč v útočné třetině, dokonce i vystřelila. Garipov dokázal zareagovat a poté se o puk postarala hostující obrana.
48:47'
Riga se teď může pokusit něco vymyslet, Kazaň se totiž provinila zakázaným uvolněním. Hra se tak přestěhuje před Garipova.
48:10'
Dinamo na chvíli dostalo puk do útoku, nepřišla ale ani střela. Poté se hosté osvobozují a kotouč je opět daleko od Garipovi branky.
47:42'
Kazaň se pokouší držet kotouč co nejdál od své branky. To se celkem daří, dlouhou chvíli se o kus gumy bojovala v obranném pásmu Rigy.
47:06'
Riga vhazování vyhrála a rychle se přesunula do útoku. Tam vyprodukovala pár nebezpečným střel, všechny jistě pokryl Garipov.
46:33'
Po konci přesilové hry si Bars ještě vystřelili, Gudlevskis si připisuje snadný zákrok. Bude následovat vhazování před ním.
45:56'
Riga kotouč vyhodila, Kazaň je velmi rychle zpět. Její přesilovka se už pomalu chýlí ke konci a tak se snaží aspoň jednou nějak výrazně ohrozit branku.
44:59'
Kazaň ví, že kdyby skórovalo, dost by si pojistila vítězství. Proto kombinuje v útočné třetině a snaží se něco vymyslet. Střela zatím nepřichází.
44:25'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., vysoká hůl).
44:03'
Kazaň vstřelila branku!
Bars vstřílí velmi důležitou branku! Domácí zachybovali při rozehře a puk tak získal Zaripov. Ten našel před brankou volného JIŘÍHO SEKÁČE, který nemilosrdně poslal kotouč po břevno. Asistence: Danis Zaripov.
43:38'
Po dlouhé době se do útočné třetiny dostala Kazaň. Tam velmi nebezpečně kombinuje a občas i vystřelí.
42:29'
Domácím se nepovedl přechod přes útočnou modrou a píská se ofsajd. Vhazovat se bude ve střední třetině blíže ke Garipovi.
41:56'
Dinamo zkoušela něco vymyslet pomocí nahození. Kotouč se sice dopředu dostat, nakonec ho vybojolva Riga, která ho okamžitě vyváží.
41:13'
Riga je stále u kotouče, ale nemůže se vůbec dostat dopředu. Kazaň velmi dobře střeží střední pásmo.
40:28'
Na úvod třetí třetiny se dopředu tlačila Riga, která tam opět nic nevymyslela. Kotouč sice rychle získala zpět, musí ale začínat zpoza své branky.
40:01'
Druhá třetina nám přinesla hned dvě branky, na obou stranách. Nejprve vyrovnal přesnou střelou Darzinš a poté se z protiútoku prosadil Sekáč. Nutno ale dodat, že Dinamo je lepším týmem, jelikož nad svým soupeřem vede o dvacet střel. Hosté jsou v koncovce zatím přesnější a drží tak těsný jednobrankový náskok.
Další třetina začne přibližně v 20:17.
40:00'
39:11'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Abrosimov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kevin Clark – 2 min., hrubost).
38:24'
Nakonec se Kazaň trefuje z rychlého protiútoku a opět vede! Příhrávku na modrou dostal český forvard JIŘÍ SEKÁČ. Ten mířil do útočné třetiny v plné rychlosti, čehož skvěle využil. Dostal se před domácí obranu, položil si Gudlevskise a poté zasunul kotouč bekhendem k pravé tyči. Asistence: Andrej Pedan a Danis Zaripov.
37:34'
Hru nakonec přerušuje zakázané uvolnění Rigy, která se tak bude muset chvíli bránit. Buly před Gudlevskisem, který byl snad v této třetině bez práce.
36:36'
Hrajou se už tři minuty bez přerušení, což více svědčí Dinamu. Většinu času je totiž u puku, ale do žádné nebezpečné šance se zatím nedostalo. To platí i o Barsu.
35:42'
Domácí jsou usazení v útočné třetině, kde se snažili o kombinaci. Ta moc dlouho nevydržela, jelikož hosté získali kotouč a vyvezli ho.
34:59'
O kotouč probíhá souboj ve střední třetině, který nakonec vyhrála Riga. Ta se snaží založit další útočnou akci.
34:14'
Kazaň ho však stále nedostala ze své třetiny. A když už se tak stane, velmi rychle ho hosté ztratí.
33:15'
Bars se nakonec ubránil, musí být stále ve střehu, neboť domácí stále útočí. Ti už branku nevstřelí, jelikož ztratili kotouč.
32:40'
Kazaň se už osvobodila a dokonce i chvíli útočila. Získávala spíše čas, než aby se pokoušela skórovat.
31:43'
Dinamo má šanci na otočení zápasu a snaží se ji využít na maximum. Puk drží v útočné třetině a odstřeluje Garipova jednou střelou za druhou.
31:04'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., nedovolené bránění).
30:35'
Dinamo se tentokrát nepovedl přechod přes střední třetinu a ztratil kotouč. Kazaň má však velké problémy s rozehrou a tak ho Riga získává zpět.
29:37'
Další rychlá akce domácích končí velmi nebezpečnou střelou. Tu opět zneškodnil Garipov. Ten kotouč podrží a bude se tak vhazovat před ním.
28:52'
Riga je stále při střelecké chuti a žene se za další brankou. Garipov zatím podruhé neinkasuje.
27:41'
Riga právě vstřelila branku!
Dinamo nakonec přesilovku využívá a srovnává stav zápasu! Od modré nahodil kotouč na branku Maione. Puk se poté od Garipova odrazil k LAURISOVI DARZINŠOVI, který se trefil nad jeho pravý beton. Asistence: Andris Džerinš a Mathew Maione.
27:08'
Kazaň již podruhé v oslabení vyhazuje a má za sebou tři čtvrtiny početní nevýhody. Riga během této doby ani jednou nevystřelila.
26:36'
Riga se snaží skórovat, stále se k tomu moc nepřibližuje. Kazaň se velmi dobře brání a branku lehce nedovolí.
25:42'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vjačeslav Osnovin – 2 min., nedovolené bránění).
25:41'
Obrovská šance domácích! Riga se dostala do přečíslení dva na jednoho. Hráč s kotoučem to vzal na sebe, na Garipova nevyzrál. Dinamo aspoň čeká dvouminutová přesilová hra.
24:56'
Dinamo získalo kotouč ve své třetině a velmi rychle ho dostalo do té útočné. Kazaň ho také velmi rychle dostala ze svého pásma.
24:03'
Hosté se po dlouhé době usadili v útočné třetině, žádná nebezpečná střela zatím nepřichází. Riga se skvěle brání a rozhodně nechce inkasovat podruhé.
23:17'
Vhazování ve svém pásmu tentokrát vyhrála Kazaň. Ta si tak může na chvíli oddechnout a kotouč vyváží do střední a následně do útočné třetiny.
22:37'
Domácí jsou velmi rychle vepředu a prověřili Garipova střelou od modré. Ten pokus vyrazil a jeho spoluhráči startují protiútok.
22:02'
Hosté vhazování vyhrála a ihned startují protiútok. Ten je neúspěšný a puk má tak ve svém pásmu pod kontrolou Riga.
21:47'
Kazaň je pod tlakem a nyní byla donucena k vyhození. Vhazovat se tak bude pře Garipovem.
21:17'
Riga se zkouší dostat dopředu pomocí nahození. Byl to velmi dobrý nápad, puk totiž zachytili domácí a vyslali na Garipova velmi nebezpečnou ránu. Ten ji skvěle vychytal.
20:53'
Do útoku se dostala také Kazaň, ta ani nevystřelila. Poté je hra přerušena kvůli ofsajdu domácích.
20:25'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrála Riga, která se rychle tlačila dopředu. Tam sice vymyslela nějaké střely, ani jedna neskončila v síti.
20:01'
První třetina byla velmi vyrovnaná, o trochu aktivnější ale byla Riga. Domácí totiž přestříleli svého soupeře, platnou branku ale nevstřelili. O jedinou branku utkání se zatím postaral Tkačov, který se trefil přesnou střelou pod břevno. Před námi je druhá třetina, ve které se jistě Riga pokusí vyrovnat stav utkání.
Další třetina začne přibližně v 19:27.
20:00'
19:42'
Riga ještě vyvíjí tlak na svého soupeře. Z toho vznikla jedna střela, kterou Garipov vyrazil a poté už hosté vyhazují.
18:57'
Do poslední minuty první třetiny vstoupí Kazaň s kotoučem na hokejkách. Do útoku se už moc nežene, v závěru třetiny spíše nechce inkasovat.
18:00'
Kazaň sice puk z nahození Rigy nezískala, dostala aspoň kotouč ze své třetiny. Tam jsou domácí opět velmi rychle a Garipov tak musel zase zasahovat.
17:19'
Souboj o kotouč vyhrálo Dinamo, které má nyní problémy s rozehrou. Bylo tak donuceno k nahození.
16:24'
Na chvíli se dostala do útoku i Kazaň, domácí obrana střelu nedovolila. Je tu tak další protiútok Rigy, která se také neprosadila.
15:32'
Riga se po konci obou trestů dostala do další šance, tu opět likviduje Garipov. Ten je tak stále stoprocentní.
14:04'
Hra čtyři na čtyři svědčí lépe domácím, kteří drží kotouč v útočném pásmu. Všechny střely ale skvěle blokuje hostující defensiva. A když už ta nemůže, tak si zákrok připíše Garipov.
13:40'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Linus Videll – 2 min., držení).
13:34'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Garipov – 2 min., napadání rozhodčích).
13:31'
Píská se další zakázané uvolnění proti Kazani, vhazovat se tak bude před Garipovem.
12:40'
Tentokrát si vítězné vhazování připsali hosté, kteří rychle dostali kotouč ze své třetiny.
12:08'
Vhazování velmi jistě vyhrála domácí. Ti počkají na vystřídání a poté se vrhnou do další útočné akce. Z té nakonëc získlali vhazování před Garipovem, jelikož se hosté provinili zakázaným uvolněním.
11:49'
Další útočná akce Dinamo končí neúspěchem. Kazaň z toho nakonec vytěžila vhazování až před Gudlevskisem.
11:17'
Ta moc nevyšla, domácí získali kotouč ve střední třetině. Konkrétně to byl Razgals. Ten se hned vydal dopředu a prověřil pozornost hostujícího gólmana.
10:52'
Nyní mají kotouč za svou brankou Bars. Kazaň tak čeká na střídání a poté se pokusí založit útočnou akci.
10:09'
Kotouč už mají pod kotrolou hosté. Ti zakládají útok, který je dostal až do útočné třetiny. Tam přišly rovnou dvě střely, ani jedna neskončila v síti.
09:19'
Kazaň už nějakou chvíli hraje v plném počtu a oslabení bez problémů ustála. Stále se však musí bránit náporu Rigy.
08:28'
Hosté nejprve vyvezli kotouč a poté svého soupeře ani nepustili přes střední třetinu. Domácí tak musí držet kotouč za vlastní brankou a čekají na střídání.
07:50'
Riga vyhrála další vhazování a opět drží kotouč v útočném pásmu. Ke střele se zatím nedostala.
07:26'
Dinamo je velmi rychle zpět v útoku, kde už rozestavilo přesilovkové rozestavení. Nakonec přišlo nahození od modré, se kterým měl Garipov velké problémy. Puk za své záda nepustil.
06:58'
Kazaň hned na úvod oslabení vyhazuje a rychle střídá.
06:50'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., faul kolenem).
06:30'
Riga se snaží hrát tak, jakoby žádná uznaná branka nepadla. Hraje se stále v její útočné třetině a nyní dokonce vybojovala přesilovku.
05:31'
Branka neplatí! Jak už jsem zmínil, gól padl po odrazu od brusle, navíc byl hráč Rigy v brankovišti.
05:31'
Další branka bude přezkoumána na videu. Gól totiž padl po odrazu od brusle domácího hráče.
04:48'
Branka nakonec platí a Kazaň jde do vedení! Gudlevskis zasáhl proti první střele, puk ale vyrazil jen k VLADIMIRU TKAČOVOVI, který ho poslal přesně pod horní tyč. Asistence: Albert Jarullin.
04:39'
Nyní už hraje vepředu Bars. Ten velmi nebezpečně kombinuje a nakonec kotouč skončil na brankové konstrukci. Situace se nejspíš půjde přezkoumat na video, jelikož se hostující hráči z gólu radovali.
03:58'
Riga opět dostala puk dopředu, tentokrát nic nevymyslela. Kotouč má však stále pod kontrolou.
03:04'
Souboj o kotouč dopadl vítězně pro Rigu, která má kotouč za svou brankou. Hráči v červeném počkají na střídání a poté se pokusí založit úspěšný útok.
02:36'
Domácí se dostali do krátkého tlaku, který musel ukončit svým zákrokem až Garipov. Poté se už hosté dostali z pásma a vybojovali i vhazování v útoku.
01:56'
Kazaň se na chvíli podívala do útoku, Gudlevskis nemusel zasahovat. Kotouč má tak opět Dinamo, které zakládá další útočnou akci.
01:20'
Riga je stále aktivnější, kotouč totiž drží v útočném pásmu. I vhazování tam vyhrává, nedokáže se ale trefit mezi tři tyče.
00:54'
Nyní už zaútočila Riga a hned z toho vznikla první střela utkání. Z otočky pálil Meija, Garipov střelu zneškodňuje.
00:20'
První vhazování vyhrála Kazaň a ta okamžitě spěchá dopředu. Střelu tam nenachází.
00:01'

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Sotnieks (A), Balinskis, Ališauskas, Maione, Zile, Zanetti, Aljajev – Darzinš (A), M. Redlihs (C), Videll – Clark, Gillies, McMillan – Dzierkals, Pavlovs, Meija – Myttynen, Džerinš, Marenis – Razgals.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Abrosimov, Batyršin, Pedan, Postma, Jarullin, Markov (A) – A. Michejev, Lukojanov, A. Potapov (A) – Zaripov (C), Azevedo, Sekáč – An. Popov, M. Gluchov, Galijev – Osnovin, Kara, Klinkhammer – Tkačov.

Rozhodčí: Nikolay Akuzovskiy, Sergey Belyaev – Gleb Lazarev, Yakov Paley.
Zápas v Areně Riga začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Jiří Sekáč (KAZ) 29 (14+15)
Ak Bars Kazaň

Hosté jsou na třetím místě Východní konference a mají plných 57 bodů a pokukují po čele tabulky, vždyť na první Jekatěrinburg ztrácí pouhé čtyři body. Kazaň v minulém utkání zapomněla na výprask z Petrohradu a odvezla si body za výhru 2:1 z ledu Slovanu Bratislava. Kazaň vedla po trefě Azeveda, na tu ale zvládl zareagovat Lamper, jenže na úder Alberta Jarullina ze 42. minuty už Slovan odpověď nenašel a skóre se už nepohnulo.

Dinamo Riga

Domácí tým je v současné době na devátém místě Západní konference se ziskem 32 utkání. Riga nyní nezažívá nejlepší část sezóny, vždyť na výhru čeká už plných šest utkání! Naposledy se Dinamo představilo před svými fanoušky proti Ufě a prohrálo 2:4. Sotnieks a Pavlovs sice smazali dvoubrankovou ztrátu z první třetiny, jenže ještě na konci druhé třetiny vrátil hostům vedení Kemppainen a stejný hráč pečetil výsledek těsně před koncem utkání. Riga tak dnes má další pokus na přerušení černé série, nicméně proti bude stát těžký soupeř.

Riga – CSKA 0:5
Čeljabinsk – Riga 1:0
Spartak – Riga 3:2 sn
Soči – Riga 3:2 sn
Riga – Ufa 2:4
Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Dinamo Riga a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.