KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : OMSK - 18. října 2019   16:00

Jekatěrinburg
18:15' Golyšev (Dawes, Macek)
1:3
(1:2, 0:0, 0:1)
OMSK
OMSK
00:47' Klinkhammer  (Beck, Košelev) • 04:08' Pjanov  (Andrighetto, K. Semjonov) • 47:34' K. Semjonov  (Andrighetto)
Ovčinnikov, Sergejev – Sazonov, Šeljanin
Uralec Arena, Jekatěrinburg
5 545 diváků
OMSK

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) 25 zákroků, 3 góly, 89,29%
Dnešní utkání sledovalo 5 545 diváků.
Střely na branku: 22 – 28
Je dobojováno. Hosté ve třetí části hry navýšili svůj náskok na dvoubrankový. Domácí se snažili se zápasem něco udělat, ale pečlivá obrana Omsku to nedovolila a samozřejmě i zákroky Igora Bobkova. Omští tak po zásluze získávají dva body, domácí na domácím ledě zůstanou bez jediného bodu.
59:15'
Puk je ve středním pásmu a to rozhodně hraje do karet hostům. Ti nepouštějí domácí celek k powerplay a kráčejí tak k výhře na cizím kluzišti.
58:54'
Omsk je v plném počtu.
58:14'
Další vyhození kotouče hosty až před branku domácích a pošetřili tak další cenné vteřiny ze svého oslabení.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:23'
A po chvilce se jim to povedlo znovu.
57:03'
Hosté se hned po vhazování v jejich pásmu dostali na kotouč a odpálili ho daleko od své branky.
56:54'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Igor Makarov – 2 min., podrážení).
55:25'
Ivan Višněvskij objel vlastní branku a vyvezl puk až před branku Bobkova, ten znovu dokázal zastavit domácí akci.
54:54'
Závar před brankou Omsku, Bobkov však celou situaci ustál a po skákavé střele Georgije Bělousova ukryl puk do lapačky a přerušil hru.
54:31'
Následuje komerční přestávka.
54:01'
Čas domácím začíná velmi rychle utíkat, na to, aby s utkáním ještě něco udělali mají téměř šest minut.
52:50'
Nyní se musel ve svém brankovišti činit Bobkov, který nedovolil kombinaci domácích zakončit úspěšnou střelou. Hned na to míří do akce na druhé straně jeho spoluhráči.
51:23'
Hosté nadále hýří větší aktivitou než domácí Jekatěrinburg. Své vedení si pečlivě hájí a neradi by o něj přišli. Proto drží kotouč co nejdále od své branky.
50:36'
Ville Pokka pálil od modré čáry a jeho pumelici zastavil Jakub Kovář. Ten poté hru přerušil a vhazuje se po jeho levé ruce.
50:00'
Polovina třetí třetiny za námi, hosté stále drží dvoubrankový náskok. Domácí se zatím marně snaží o korekci skóre a kontaktní branku.
48:49'
Dan Sexton napřáhl mezi kruhy, jeho střela ale byla tečována vysoko nad branku hostů. Hra je přerušena a vhazování proběhne v blízkosti hostující branky.
47:34'
Avangard právě vstřelil branku!
Ovšem místo, aby ho zavezli na druhou stranu, špatnou rozehrávkou o něj přišli. Puk se pak dostal na pravou stranu ke KIRILLU SEMJONOVOVI, jenž prostřelil Jakuba Kováře a navyšuje vedení na rozdíl dvou branek – 1:3. Asistence: Sven Andrighetto.
46:40'
Nepřesná rozehrávka hostů v útočném pásmu a domácí jim sebrali puk.
46:15'
Následuje další komerční přestávka.
45:47'
Kovář čelil nájezdu Andreje Stase, který na něho zblízka vyslal nebezpečnou střelu, ale domácí brankář vytasil další přesný zákrok.
44:18'
Kirill Semjonov se prodral ze středního pásma až před branku Jakuba Kováře, mezi jeho betony puk nezamířil. Brankář Jekatěrinburgu je sklapl v pravý čas.
43:23'
Bobkov opět čelil dvěma střelám domácího celku, ale ukázal svůj um a neinkasoval. Opět tak drží svůj tým a jeho těsný náskok.
42:47'
Brooks Macek napřáhl na pravém kruhu a jeho dělovka končí na vyrážečce Igora Bobkova, jenž dalším zákrokem znovu svůj tým podržel.
41:55'
Závar před brankou Omsku, domácí hráči ale opět nedokázali vyrovnat. Nicméně stále operují před jeho klecí.
41:31'
Pjanov svůj pokus namířil jen vedle pravé Kovářovy tyče.
41:16'
Na druhé straně šel do pokleku brankář domácích Jakub Kovář a dostal kotouč k sobě. Posléze ho nasměroval na hokejky spoluhráčů.
40:33'
Domácí do třetí třetiny vlétli a hned se dostali před Bobkova, střela Garejeva ale skončila mimo tři tyče.
40:01'
Střely na branku: 13 – 21
Také druhá třetina je minulostí. Ta nepřinesla žádnou branku a hosté tak stále drží nejtěsnější možný náskok. Ještě nás čeká hodně zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 17:43.
40:00'
39:38'
Naopak na druhé straně nebezpečně pálil Vjačeslav Vojnov, někdejší hráč Los Angeles Kings či Petrohradu však pálil vedle pravé Kovářovy tyče.
39:21'
Další zakázané uvolnění hostů a hra se ještě dostane před Igora Bobkova. Domácí tak mají poslední šanci v této části hry, ho překonat.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:28'
Ve středním pásmu sebral puk jeden z beků Jekatěrinburgu a domácí se pak dostali opět před branku Omsku. Pokus Nikity Setdikova ale zamířil jen vedle jeho levé tyče.
36:45'
Obraz hry se nemění a je stále stejný jako před malou chvílí. Domácí se natlačili před Bobkova, který vytasil další přesný zákrok.
35:37'
Peter Holland podél levého mantinelu spěchal do útočného pásma, kde před Bobkovem nevystřelil. Do akce se tak znovu vydávají hosté.
34:26'
Košelev se dostal před branku domácích, kde vystřelil, ale jeho pokus srazil znovu betonem Jakub Kovář. Následně pak se stále v útočném pásmu hosté zdrželi.
33:41'
Jefim Gurkin dostal nabito na modrou čáru, vyslal střelu z první, která ale zaletěla jen hodně vedle Bobkovy brány.
33:14'
Tentokráte se zase icingem provinili domácí a zadarmo útočné pásmo získal Omsk. Vhazuje se po levé ruce Jakuba Kováře.
33:06'
Zakázané uvolnění Omsku stěhuje hru před branku Igora Bobkova a vhazovat se tak bude v jeho těsné blízkosti.
31:46'
Hosté stále drží těsný náskok, domácím se nedaří vyrovnat. Sledujeme pasáž hry, která nepřinesla žádnou větší šanci.
31:05'
Pavel Dacjuk se otočil na levém kruhu a dostal puk před hostující klec. Nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal poslat kotouč za Bobkova záda.
30:29'
Jsme za polovinou řádné hrací doby a hosté stále drží velmi těsný náskok. A to i po další střele Svena Andrighetta.
29:36'
Jakub Kovář se musel mít na pozoru, z levé strany na něho mířil Rob Klinkhammer a okamžitě vystřelil. Brankář Avtomobilistu ale zasáhl svým pravým betonem.
29:31'
Následuje ještě ale další komerční přestávka.
29:31'
Nyní už musel Igor Bobkov zakročit proti nebezpečné střele Arťoma Garejeva, jenž na něho střílel z pravé strany. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
28:49'
Znovu hráči Jekatěrinburgu marně dobývali branku Igora Bobkova. Obrana Omsku byla neprostupná a dostala nakonec kotouč na své hole.
28:12'
Nikita Trjamkin sebral puk ve středním pásmu a vydal se s ním do útočné třetiny, ale domácí celek se znovu nedostal do ohrožení hostující klece.
26:54'
Hra byla nyní trochu neučesaná, kombinace vázla na obou stranách. Teď už jsou u kotouče zase hosté a směřují před Jakuba Kováře.
26:18'
Obrana Omsku nyní zastavila pokus domácích hráčů a puk tak mají hosté ve své moci. A hned od svého brankáře zakládají další útočnou akci.
25:23'
Domácí si sjeli do blízkosti brankáře Bobkova, ale Maxim Berezin svoji přízemní střelu dostal jen k jeho připravenému betonu.
24:58'
Pavel Dědunov se napřáhl ke střele z vrcholu pravého kruhu, proti ale byl brankář Kovář, jenž i připsal zákrok a po něm hru přerušil.
23:25'
Ale také Jekatěrinburg je už kompletní a hraje se zase po delší době v klasickém počtu hráčů.
22:51'
Hosté jsou kompletní, začíná jejich zkrácená přesilová hra pět na čtyři.
22:12'
Bobkov podržel puk za vlastní brankou a poté ho rozehrál mezi své spoluhráče, kteří okamžitě míří do útočného pásma.
21:55'
Domácí jsou ve čtyřech a znovu se bude hrát ve čtyřech hráčích na obou stranách.
21:35'
A najednou hrají hosté čtyři na tři. Z dlouhé přesilovky domácích, která mohla trvat pět minut, nakonec mnoho nebylo.
21:25'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., krosček).
20:45'
Hosté drží kotouč na svých holích a jdou směrem před branku Jekatěrinburgu. Obrana však dostala puk do bezpečí a otáčí hru na druhou stranu.
20:10'
Druhá třetina začíná hrou ve čtyřech hráčích na obou stranách a před branku hostů se dostali domácí hráči, ale před Bobkovem nezahrozili.
20:01'
Střely na branku: 6 – 11
První část hry je za námi. V ní se hosté brzy dostali do dvoubrankového náskoku, ale v závěru dostal vyšší trest hostující Pivcakin, jenž zamířil i pod sprchy, a část dlouhé přesilové hry domácí využili, když snížili na rozdíl jediné branky. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 16:55.
20:00'
19:55'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jakub Kovář – 2 min., upuštění puku brankářem na vnější síť branky). Trest odpyká Georgij Bělousov.
19:53'
První třetina se už jen pouze dohrává. Puk je v obranném pásmu Jekatěrinburgu a ještě se bude jednou vhazovat před Kovářem.
19:31'
Domácí se usadili znovu v pásmu Omsku a roztáčejí další přesilovkovou akci. O chvíli později střílel Anatolij Golyšev, ale proti ní zasáhl Igor Bobkov. Hra je přerušena.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:15'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
A domácí ji využívají prakticky okamžitě. Dawes poslal puk do předbrankového prostoru, kde ho za Bobkova záda poslal svižnou střelou ANATOLIJ GOLYŠEV – 1:2. Avtomobilist je tak zpátky ve hře a přesilovka pokračuje dále. Asistence: Nigel Dawes a Brooks Macek.
17:51'
Hosté nyní budou čelit dlouhé přesilovce domácích, která bude určitě trvat pět minut, ať padne gól či nikoli.
17:51'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Pivcakin – 5 min., vysoká hůl + 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Pivcakin – osobní trest do konce utkání, vysoká hůl).
17:16'
Alexej Vasilevskij pálil od modré čáry, jeho dělovku vyrazil Bobkov před sebe a následnou dorážku Dawese už si pohlídal a dalším zákrokem podržel svůj tým.
16:15'
Od vlastní branky jdou do útoku domácí hráči a pokusí se konečně ohrozit branku hostů. Zatím na ni příliš moc střel nevyslali.
15:18'
Valentin Pjanov znovu číhal u tyče Jakuba Kováře, tentokráte se však k puku nedostal a slibná akce Omsku končí.
14:43'
Ti rychle otočili hru a znovu to zkusili před Jakubem Kovářem. Ten po střele Semjonova sklapl betony a kotouč za svá záda nepustil.
13:56'
Náznak akce domácích končí na betonu Bobkova. Ten hned nechal hru plynout a poslal puk svým spoluhráčům.
13:08'
Domácí dostali puk do útočného pásma, ale před Bobkovem nezahrozili. Místo toho mají kotouč znovu Omští a už se derou do další útočné akce na opačné straně.
12:29'
Od modré čáry pálil z první Kirill Spicenko, jeho pokus pak srazila obrana Jekatěrinburgu mimo tři tyče. Hosté však znovu drží pásmo a hrozí před Jakubem Kovářem.
11:49'
Agilní hostující celek se opět hladce dostal do útočné třetiny, kde vznikla další kombinace, ale Kovář mohl být v klidu. Obrana mu pomohla a dostala puk do bezpečí.
Střely na branku: 1 – 9
11:04'
Jekatěrinburg je v plném počtu.
10:49'
Po dlouhém pobytu hostů v pásmu Jekatěrinburgu se k puku dostala domácí obrana a poslala ho až před branku Omsku. Hosté musejí zakládat další akci od Bobkova.
09:12'
Sven Andrighetto pálil z vrcholu levého kruhu, jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel. Nicméně hosté stále drží útočné pásmo.
09:04'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dan Sexton – 2 min., hákování).
08:49'
Následuje první komerční přestávka tohoto zápasu.
06:47'
Hosté hrají velmi dobře, neustále se tlačí do útočného pásma a hrozí před Kovářem. Ten společně s obranou nyní zvládl další pokus Omsku.
06:31'
Jekatěrinburg své oslabení zvládl a nyní je už v plném počtu.
05:10'
Hosté mají možnost své vedení ještě navýšit, jako první hrají přesilovou hru. Avšak domácí se hned dostali k puku a vyhodili ho až před Igora Bobkova.
04:31'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Maxim Berezin – 2 min., nedovolené bránění).
04:08'
Omsk odskakuje svému soupeři do dvoubrankového náskoku. Andrighetto si sjel před Kováře a vystřelil k bližší tyči. Kotouč se však jen odrazil před jeho branku, kde ho prudce dorazil za jeho záda VALENTIN PJANOV – 0:2 Asistence: Sven Andrighetto a Kirill Semjonov.
03:15'
Od vlastní branky zakládali svou akci domácí hráči, ale nakonec puk z obranného pásma nevyvezli. Místo toho znovu útočí hráči Omsku.
01:25'
Domácí se snažili o rychlou odpověď na druhé straně, ale Nigel Dawes neprostrčil kotouč za Bobkova záda.
00:47'
Hosté se už v první minutě utkání do vedení. Taylor Beck poslal puk ROBU KLINKHAMMEROVI, jenž si sjel ke Kovářově levé tyči a kotouč za jeho záda zasunul – 0:1. Asistence: Taylor Beck a Semjon Košelev.
00:15'
Hosté získali puk a mířili s ním před branku Jakuba Kováře, zblízka se snažil prosadit Taylor Beck, avšak neúspěšně.
00:01'
Uralec Arénou v Jekatěrinburgu už zní ruská hymna. Utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – I. Višněvskij, Mamkin, Alexej Vasilevskij, Gurkin, Trjamkin, Berezin, Valitov – Golyšev, Macek, Dawes (C) – Sexton, Holland, Bělousov – Litovčenko, Kučerjavenko (A), A. Garejev – Setdikov, Dacjuk (A), Obidin – Suslov.

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Pivcakin, Martynov, Manuchov, Spicenko – Beck (A), Klinkhammer, Košelev – Andrighetto, K. Semjonov, Pjanov – A. Potapov, Stas (C), Dědunov – I. Makarov, Gračjov, Ščerbak.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Sergejev – Sazonov, Šeljanin.

Jakub Kovář (Jekatěrinburg)
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu v letošní sezóně už utkaly. Jekatěrinburg zvládl domácí zápas, když Omsk porazil 3:2 po prodloužení. Budou se i dnes hokejisté Jekatěrinburgu radovat z výhry, nebo budou Omští oplácet?
Avangard Omsk

Hosté z Avangardu Omsk mají na svém kontě o jeden zápas méně, než jejich dnešní soupeř, a sice sedmnáct. Dosud nasbírali pětadvacet bodů za jedenáct výher a šest proher a ve Východní konferenci jim patří druhá příčka. Finalisté posledního ročníku playoff KHL tak potvrzují své skvělé výkony i v nové sezóně. Omsk má nyní za sebou tři domácí zápasy, ve kterých byl stoprocentní a táhne tak třízápasovou šňůru výher. Poradil si s Chabarovskem, Dinamem Riga a naposledy pak s Petrohradem. Dnes na prvním utkání venkovního tripu chtějí hráči Omsku znovu uspět, aby tuto výherní sérii natáhli. Čeká nás tak další zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Taylor Beck – 16 bodů (4+12)
Sergej Šumakov – 15 bodů (7+8)
Vjačeslav Vojnov – 14 bodů (7+7)
Avtomobilist Jekatěrinburg

Hokejisté dnes domácího týmu Avtomobilist Jekatěrinburg odehráli osmnáct utkání a na svém kontě mají dvaadvacet bodů. V tabulce Východní konference jsou na průběžném sedmém místě. Desetkrát se radovali z vítězství a osmkrát odešli z ledu jako poražený tým. Úvod sezóny tedy hráčům Avtomobilistu nevychází jako v loňském roce, kdy se v tuto dobu nacházeli na prvním místě a připisovali jednu výhru za druhou a i letos by se určitě rádi viděli na vyšších pozicích. V posledních třech duelech se jim nedařilo, když třikrát v řadě prohráli s Petrohradem, Dynamem Moskva a Kazaní. Dnes pře svými diváky by se chtěli vrátit na vítěznou vlnu. Proti Omsku je však nic lehkého nečeká.

Brooks Macek – 15 bodů (7+8)
Nigel Daves – 14 bodů (7+7)
Dan Sexton – 12 bodů (6+6)
Hezké páteční odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Avtomobilist Jekatěrinburg a Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.