KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Chabarovsk - 31. října 2018   17:30

Vitaz
Vitaz
08:51' M. Aaltonen (A. Sjomin, Hrivík) • 10:02' M. Aaltonen  • 37:30' Mozík (M. Aaltonen, Mozík) • 59:43' A. Sjomin (Hrivík)
Chabarovsk

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Československá stopa v utkání

Vojtěch Mozík (Viťaz) – 0+1, 1 střela na branku, čas na ledě: 20:25.
Marek Hrivík (Viťaz) – 0+2, čas na ledě: 19:08, vhazování: 16/27.

Libor Kašík (Amur) – pouze jako druhý brankář.
Jan Kolář (Amur) – nenastopupil.
Tomáš Filippi (Amur) – nenastoupil.
Tomáš Zohorna (Amur) – 2 střely na branku, čas na ledě: 10:49
Michal Jordán (Amur) – 1 střela na branku, čas na ledě: 21:24.
Statistiky zápasu:
Střely na branku: 29 – 36.
Zásahy brankářů: 35 – 25.
Vyloučení: 6 – 3.
Branky v přesilovce: 1 -0.
Hity: 14 – 15.
HC Viťaz Moskevská oblast – Amur Chabarovsk 4:1!

Domácí si zaslouženě připisují dva body do tabulky za poctivý výkon, který ozdobili čtyřmi brankami a skvělý Joni Ortio inkasoval pouze jedinkrát. Nejlepším hráčem byl však v dresu domácích Mirro Aaltonen jenž si připsal dvě branky a jednu asistenci.
59:43'
Viťaz právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Ne jen že se Amur nedostal ke hře bez brankáře, ale Viťaz mu ještě nadělil čtvrtou branku! Marek Hrivík našel mezi kruhy ALEXANDRA SJOMINA, jenž trefil krásně horní růžek – 4:1! Asistence: Marek Hrivík.
59:15'
Navíc Alexej Makejev teď podržel kotouč v útočné třetině domácích a vypadá to že hosté ani nebudou mít možnost odvolat brankáře.
58:33'
Amur se zatím pouze nahání po rozích a k odvolání brance zatím hostující trenér nesáhl.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Amur s pukem v útočné třetině.
57:45'
Joni Ortio podržel raději po vhazování střelu z hole Valentina Pjanova. Další vhazování před výborně chytajícím domácím brankářem.
57:31'
Viťaz teď možná zbytečně vyhodil na icing. Amur si však zatím oddychový čas nebere a tak není ani aktuální odvolání Alikina.
57:07'
Denis Kokarev střelou švihem našel lapačku Alikina, po více než třech minutách je tak hra přerušena.
56:21'
Alexandr Gorškov bojoval o kotouč v rohu kluziště a jeho práce byla úspěšná, dokonce poté našel Igora Ruděnkova, který svou střelou jen těsně přestřelil branku domácích.
55:12'
Pavel Dědunov se dostal ke střele z mezikruží, s tou si však poradila obrana Viťazu a brankář Joni Ortio mohl zůstat v klidu.
54:09'
Vojtěch Mozík střílel od modré do připravených betonů Jevgenije Alikina.
53:54'
Amur zahrál na icing. Vhazovat se bude před Alikinem.
52:45'
Miro Aaltonen se podruhé hlásil o hattrick, jeho pokus byl tentokrát sražen do rohu kluziště.
51:03'
Alexandr Kuzněcov nedostal svou přihrávkou kotouč na svého spoluhráče, Amur se nemůže dostat vůbec v poslední třetině do koncovky. Obrana Viťazu působí velmi konsolidovaně.
50:12'
Viťaz zahrál na icing, vhazovat se bude před brankou Ortia.
49:56'
Vojtěch Mozík dnes hraje povedený zápas. Udělal si útočný výlet a střílel bekhendem z brankové čáry do betonu Alikina, ten však musel hru přerušit.
48:32'
Danila Mojsejev dorážel před brankou Amuru střelu Nikity Komarova, branku však trefit nedokázal.
47:41'
Borna Rendulić se krásně prokličkoval v pásmu Amuru až ke střele, ta byla sice nechytatelná, nicméně ke smůle domácích ji zastavila horní tyč!
46:37'
Viťaz diktuje hru v tuto chvíli a nic nenasvědčuje tomu, že by zde Amur měl utkání zdramatizovat.
45:40'
Denis Kokarev se snažil vytočit před branku Alikina, tam však bylo až příliš hostujících hokejek.
44:25'
Finský útočník Miro Aaltonen měl na hokejce hattrick, jeho ránu vyrazil však nad branku svou maskou brankář Jevgenij Alikin.
43:30'
Alexej Makejev měl na hokejce čtvrtou branku domácích! První ranou trefil Michala Jordána, ale kotouč se mu vrátil na hokejku a druhá rána minula horní tyč jen o kousek.
42:15'
Jevgenij Alikin drží střelu z hole Alexandra Sjomina v lapačce.
41:30'
Denis Kokarev obdržel přihrávku do brejku, ale sám proti Alikinovi svou ranou k levé tyči nesupěl!
41:14'
Viťaz v plném počtu.
41:00'
Zasunout puk z poza branky se snažil Alexandr Gorškov, Joni Ortio byl se svým betonem u své tyče v čas a přerušil hru.
40:32'
Arťom Švec-Rogovoj si lehl do střely a nepustil ji na branku Joni Ortia.
40:01'
I třetí třetinu začíná Amur v početní převaze. Ta může trvat ještě 1:14.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:19 .
Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky a to po jedné na každé straně. Nejprve hosté snížili po ráně Igora Ruděnkova, domácí však minutu na to opět vedli o dvě branky, když ránu Vojtěcha Mozíka tečoval do sítě Borna Rendulič.
40:00'
39:46'
Danil Fajzullin hledal spoluhráče u levé tyče, ale kotouč skončil pouze v rohu kluziště.
39:14'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Denis Kokarev – 2 min., krosček).
39:10'
Švihem to zkoušel ještě ve druhé části Jegor Žuravljov, branku domácích minul.
38:31'
Danil Fajzullin se odvážně pustil do útočné třetiny, no jeho střelou vyrážel svou maskou brankář Joni Ortio.
37:30'
Je to opět o dvě branky! Český obránce Vojtěc Mozík svou tvrdou ranou od modré našel hokejku BORNY RENDULIČE, který tečoval kotouč do sítě a potrestal tak vyloučení českého útočníka Tomáše Zohorny – 3:1! Asistence: Miro Aaltonen a Vojtěch Mozík.
37:00'
Vojtěch Mozík se dostal ke střele od modré, poslal ji po ledě a na to byl Jevgenij Alikin připraven a betony puk vyrazil.
36:35'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., hákování).
36:06'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Amur snižuje stav utkání! Alexandr Gorškov zavezl kotouč do útočné třetiny, přenechal jej za sebou a IGOR RUDĚNKOV nejprve trefil rameno Joni Ortia, nicméně dorážka už si našla cestu do sítě – 2:1! Asistence: Alexandr Gorškov.
35:30'
Pavel Dědunov se s pukem dostal do třetiny, ale podklouzli mu brusle a skonči v rohu na ledové ploše.
34:50'
Vjačeslav Ušenin svou střelou orazítkoval pouze plexisklo za Ortiem.
34:01'
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
34:01'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Danil Fajzullin – 2 min., nesportovní chování – nasimulovaný pád).
34:01'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., sekání).
33:34'
Zdlouhavá rozehrávka Nikolaj Stasenko, který se snad třikrát vrátil s pukem za svoji branku.
32:48'
Joni Ortio a další jeho úspěšný zákrok. Reklamní pauza a poté vhazování před brankou domácích.
32:19'
Alexandr Sjomin a jeho velmi ladný průnik obranou Amuru, ten však skončil nepřesnou přihrávkou na najíždějícího Vojtěcha Mozíka.
31:40'
V lapačce Joni Ortia je dnes magnet. Opět si finský brankář našel střelu Amuru a puk skončil v jeho lapačce.
31:18'
Viťaz hraje v plném počtu.
30:54'
Opět sbírá kotouč do své výstroje Joni Ortio! Pokus z pravého kruhu bez přípravy z hole Vladislava Ušenina se zastavil právě až u brankáře domácích.
30:20'
Pavel Dědunov byl ještě ve větší šanci, zastavil před brankou střelu Jegora Žuravljova, nicméně bekhendem z velké blízkosti nedokázal překonat Joni Ortia v brance Viťazu!
30:00'
Dmitrij Vorobjov nahazoval kotouč od modré spíše na teč, ale tenhle pokus netečován jen těsně minul pravou tyč domácí branky.
29:30'
Viťaz poslal kotouč o plexisklo až za branku Alikina.
29:18'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Borna Rendulić – 2 min., podrážení).
28:43'
Pavel Dědunov byl blízko snížení! Jeho projektil zastavila až horní tyč domácí branky!
28:20'
Nudnější pasáž hry zakončil slovenský útočník ve službách Viťazu Marek Hrivík, jeho střelu z vrcholu kruhu podržel v lapačce Jevgenij Alikin.
27:48'
Nyní trochu hlušší část utkání, když je hra neurovnaná a bez nějakého většího vzruchu.
26:20'
Viťaz v plném počtu na ledové ploše.
25:36'
Udeřit však mohlo na druhé straně! Situaci dvou na jednoho v oslabení vyřešil Jevgenij Katičev skvěle, když našel Arťoma Švece-Rogovoje, ten však sám před brankou svou kličkou neuspěl!
24:45'
Joni Ortio drží teď v oslabení domácí, jeho skvělé zákroky proti střelám Dmitrije Vorobjova byl vynikající.
24:20'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. – příliš mnoho hráčů).
23:45'
Borna Rendulić se nedokázal vytočit z rohu před branku Jevgenije Alikina. Domácí však pokračují s pukem v útočné třetině.
22:27'
Vladislav Ušenin se dostal sám před Ortia, jeho střela však minula levou tyč! Toto byla obrovská šance Amuru na snížení!
21:24'
Domácí v plném počtu, tak tato přesilovka nebyl pro Amur ta z nejlepších.
21:02'
Amur je sice v útočné třetině, ale není schopný si vytvořit střeleckou pozici.
20:01'
Druhou třetinu zahajuje Viťaz v početní převaze.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:27 .
HC Viťaz Moskevská oblast – Amur Chabarovsk po 1. třetině 2:0.
Úvodní část zápasu si podmanil finský útočník domácích Miro Aaltonen. Nejprve poslal Viťaz do vedení a poté úspěšně proměnil i trestné střílení, čímž stanovil stav po úvodní dvacetiminutovce.
20:00'
19:47'
Domácí ve čtyřech.
19:40'
Nebude Viťaz vyhrál buly a osvobodil se.
19:24'
Dvanáct vteřin budou hrát hosté přesilovku pěti proti třem, uvidíme zda jim čas bude stačit na její využití.
19:24'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Stanislav Romanov – 2 min., nedovolené bránění).
18:53'
Viťaz se osvobodil vyhozením přes všechny čáry.
18:20'
Danil Fajzullin se hned zapojil do hry a byl to právě on kdo zakončil tlak Amuru v útočné třetině. Joni Ortio si na však na jeho střelu počkal a kryl do lapačky.
17:47'
Danil Fajzullin je na ledě a začíná přesilovka Amuru.
17:36'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., podrážení).
17:30'
Alikin si poradil i s následnou ranou z levého kruhu od Arťoma Švec-Rogovoje.
17:00'
Alexandr Jevsejenkov střílel bez přípravy od modré, Alikin si poradil.
16:37'
První střelu v přesilovce měl na svědomí slovenský útočník Marek Hrivík, branku Amuru však minul.
15:47'
Viťaz zahájil přesilovku neúspěšnou buly a kotouč opustil jeho útočnou třetinu.
15:47'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Danil Fajzullin – 2 min., hrubost).
15:47'
Po tvrdém hitu ve středním pásmu od Vojtěcha Mozíka se strhla na ledové ploše lehká bitka a budou se rozdávat tresty. Nutno říct, že hit od českého obránce byl absolutně čistý. Trestat se spíše bude mstitel Danil Fajzullin, který se poté vrhl na obránce Viťazu.
15:12'
Bogdan Potěchin měl dobrou na snížení stavu zápasu. Počkal si na přihrávku z poza branky, ale svou střelu otřel o Mareka Hrivíka a kotouč skončil vedle pravé domácí tyče.
15:00'
Přihrávka na Mareka Hrivíka byla příliš dlouhá a píská se icing domácích.
14:20'
Jegor Žuravljov od modré minul prostor mezi třemi tyčemi. Amur však začíná mít převahu v útočném pásmu.
13:14'
Amur byl dlouho v útočné třetině s pukem na hokejce, nicméně Viťaz jej vůbec nepustil do před brankového prostoru.
12:29'
Obrana Viťazu zatím funguje výborně, ani Bogdan Potěchin nebyl vpuštěn do pásma a tak kototuč poslal pouze obloučkem do lapačky Ortia.
11:06'
Igor Ruděnkov se nemohl dostat do útočné třetiny, a tak puk jen nahodil ze středního pásma na Joni Ortia.
10:02'
Trestní střílení si vzal na starost MIRO AALTONEN a kotouč mu při kličce sjel z hole přesně mezi betony Alikina – 2:0!
10:02'
Denis Kuzmin hákoval v brejku Alexandra Nikulina a je nařízeno trestné stříleni pro Viťaz.
10:02'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Kuzmin – trestné střílení, hákování).
08:51'
Finský útočník ve službách domácích otevírá skóre! Alexandr Sjomin kličkoval obranou Amuru, jeho střelecký pokus srazila obrana Amuru pouze na hokejku MIRO AALTONENA, jenž kotouč poslal pohodlně do polo odkryté branky – 1:0! Asistence: Alexandr Sjomin a Marek Hrivík.
08:23'
Pohodlný zákrok Joni Ortia, jenž lapil do své lapačky vysoký kotouč, který byl sražen před jeho branku.
07:43'
Borna Rendulić obkroužil branku Alikina, ale ten si pohlídal svou první tyč a kotouč vyrazil.
07:00'
Miro Aaltonen střílel přes obránce, brankář Amuru Jevgenij Alikin si kotouč našel a kryl ve své výstroji. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
06:31'
Na druhé straně opět úspěšný zákrok Joni Ortia proti nejproduktivnějšímu hráči hostů Pavlu Dědunovi.
06:00'
Gennadij Stoljarov hledal prudkou přihrávkou na zadní tyči Denise Kokareva, přihrávka však byla o kousek delší než by domácí kanonýr potřeboval.
05:26'
Tomáš Zohorna svou ranou prověřil lapačku Joni Orita, no ta byla na svém místě.
04:32'
Hosté šli do akce dvou na jednoho, nicméně přihrávka na Pavla Dědunova přišla nepřesná a stihl ještě zasáhnout vracející se Borna Rendulić.
03:36'
A i další český zástupce v utkání, Michal Jordán si připsal dobrý obranný zákrok, když si počkal na kličku Miro Aaltonena.
02:50'
Dlouhé střídání má v nohách Tomáš Zohorna, ale dokázal ještě vypomoct v obraně a obrat o kotouč Alexandra Nikulina.