KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Jokerit - 7. března 2018   17:30

08:34' Ščitov (Blum, O'Dell) • 59:55' Jokipakka (Collins, Cvetkov)
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Stav série: (1:3)
Jokerit
Jokerit
06:40' Tolvanen  (Lepistö) • 55:10' O'Neill  (Gilroy, N Jensen) • 71:45' Jormakka  (Niemi)
Soči
Barulin (Šikin) – Jokipakka, Čmychov, Polášek, S. Kuzněcov, Ščitov, Blum, Mamkin, A. Malcev – Lugin, Collins, Akmaldinov – Padakin, Cvetkov, Laričev – Morozov, Točickij, Chlopotov – A. Ivanov, Starkov, O'Dell.
Jokerit
Zapolski (Rämö) – Andersén, Lepistö, Kivistö, Gilroy, Wirtanen, O. Lauridsen, Rissanen – Joensuu, Regin, Moses – Tolvanen, O'Neill, N Jensen – Jormakka, Norman, Palola – Huhtala, Niemi, Anttila.

Toto je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a na počtenou u dalších zápasů.
Československá stopa v utkání
Adam Polášek (SOC) 0+0, 2 střely, čas na ledě 24:06
Je konec! Jokerit poráží Soči 3:2 po prodloužení! Skóre otevřel Eeli Tolvanen . Ještě v první třetině vyrovnal Nikita Ščitov . Ve druhé třetině jsme žádnou branku neviděli. Ve třetí třetině jsme viděli dvě branky. Brian O'Neill zvýšil na 3:2 pro hosty 4 minuty a 50 sekund před koncem třetí třetiny. A pět sekund před koncem základní hrací doby prostřelil Zapolskiho Jyrki Jokipakka. A v prodloužení rozhodl o vítězství žolíků Pekka Jormakka .
71:45'
Jokerit právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Jokerit si připisuje třetí výhru do série a Soči to bude mít ještě hodně těžké. Mika Niemi přihrál puk do místa, kde stál PEKKA JORMAKKA, který z mezikruží prostřelil Barulina. Asistence: Mika Niemi.
70:54'
Barulin teď předvedl další zákrok, tentokrát proti Lepistömu.
69:00'
Čmychov pálil od modré čáry. Zapolski jeho střelu viděl a v pohod ji schoval do klína.
67:27'
Soči je zatím v prodloužení aktivnějším týmem. Také vyslal více střel na soupeřovu bránu.
65:47'
65:17'
Přesilová hra se domácím vůbec nedaří. Jokerit se znovu osvobozuje.
63:47'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., sekání).
62:31'
Chytře to vyřešil jeden z domácích obránců. Vyhodil puk na Zapolskiho, ten musel puk zastavit a nepíská se tak zakázané uvolnění.
61:26'
Domácí se hnali do přečíslení tři na dva. Jenže proti byl Zapolski, který si pohlídal střelu Padakina.
60:01'
Začalo prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:55'
Soči právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelné! Domácí to dokázali! Alexej Cvetkov přihrál do místa kde stál JYRKI JIKIPAKKA, který prostřelil bezmocného Zapolskiho. Asistence: Sean Collins a Alexej Cvetkov.
59:51'
Kotouč v ochranné síti! Poslední vhazování před Zapolskim.
59:18'
Soči se znovu usadilo v útočném pásmu a chystají velký nápor!
56:40'
Soči se usadilo v útočném pásmu. Zřejmě každou chvíli odvolá hlavní trenér brankáře Barulina.
55:10'
A je to gól! Jokerit znovu vede a Soči už má jen necelých pět minut na srovnání! Matthew Gilroy nahazoval puk na Barulina a BRIAN O'NEILL tečoval puk mimo dosah Barulina. Asistence: Matthews Gilroy a Nicklas Jensen.
54:43'
Brian O'Neill tečoval nahození od modré čáry. Jeho teč nadělala Barulinovi velké problémy, ale zvládl to.
53:47'
52:55'
Jokerit se osvobozuje. Bohužel ne na dlouho, jelikož puk zůstal na polovině Helsinek a domácí se rychle vrátili do útočného pásma.
51:47'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., nedovolené bránění).
51:42'
To bylo obrovské štěstí pro Jokerit! Ščitov vypálil z kruhu a trefil jen pravou tyč Zapolskiho brány.
49:54'
Jokerit je usazen v útočném pásmu. Zatím tomu jen chybí střela, která by ohrozila Barulina.
48:43'
Tolvanen se hnal po křídle do útočného pásma. Nakonec se dostal i ke střele. Barulin jeho pokus schoval do lapačky.
A pozor! Hlavní rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím branku neuznal!
46:40'
Jokerit znovu zavítal do útočného pásma. Nepodařilo se mu však vystřelit na Barulina.
44:20'
Jokerit ujel do přečíslení dva na jednoho! Palola přihrál na Normana. Tomu přeskočil puk hokejku a netrefil ideálně. Puk skončil v ochranné síti.
43:15'
Norman se pokusil prokličkovat do útočného pásma. Puk však nechal ve středním pásmu a akce se mu nepovedla.
42:25'
Jokipakka se uvolnil až před Zapolskiho, ale trefil jen hruď připraveného Zapolskiho.
41:41'
Soči je usazeno v útočném pásmu. Zatím se jim nedaří vystřelit na amerického brankáře ve službách Jokeritu.
40:48'
Aktuálně jsou u puku domácí hokejisté, kteří se snaží vstřelit zatím rozdílový gól.
40:01'
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny!
38:50'
U puku je Soči, které uklidňuje sitauci a čeká až vystřídají.
37:30'
37:03'
Velký závar vznikl před bránou Jokeritu. Obrana hostů to však všechno zvládla a okamžitě se osvobozuje.
35:30'
34:18'
Pekka Jormakka vystřelil z kruhu. Byl však bráněn obráncem a střela se mu nepovedla podle jeho představ. Barulin neměl problém jeho střelu pokrýt.
33:25'
Lauridsen zastavil jednoho z útočníků domácích na hraně faulu. Rozhodčí však zůstává klidný.
32:02'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do nějaké větší šance. Obě obrany jsou dnes pozorné.
30:40'
Jokerit ve druhé třetině zvýšil svou aktivitu a domácím to dělá nemalé problémy. Palola se rozhodl z kruhu vypálit a trefil pouze hruď připraveného Barulina.
29:34'
Zapolski pro jistotu uklidil puk do rohu kluziště, kde se o něj postarali hráči Jokeritu, kteří se vydali do protiútoku, který zastavil hvizd čárového sudího.
29:13'
Tolvanen pálil od modré čáry. Někdo z obránců jeho střelu zablokoval a Barulin tak nemusel zasahovat.
26:59'
Tommi Huhtala se dostal k dorážce těsně před Barulinem. Netrefil však puk ideálně a v pádu poslal puk vedle brány Barulina.
25:40'
Jokerit zvýšil svou aktivitu a hned je to na jeho hře znát. Nyní je usazen v útočném pásmu. Jenže Soči výborně napadá, což hostům znemožňuje vytvořit nějakou šanci.
24:08'
Soči se po opravdu dlouhé době usadilo v útočném pásmu. Zatím tomu však chybí střela, která by ohrozila Zapolskiho.
23:33'
Soči zatím hraje ve druhé třetině trpělivě. Čeká na nějakou chybičku Jokeritu. Ta zatím bohužel pro domácí nepřišla.
20:55'
Úvodní buly druhé části vyhráli domácí, kteří se ale do žádného útoku nehnali. Trpělivě čekali na mezírku v obraně Helsinek a to se jim vyplatilo, jelikož Palola vyhodil na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po levici Zapolskiho.
20:01'
20:00'
19:40'
Dmitrij Lugin pálil z otočky a na brankáře Jokeritu si nepřišel.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny!
18:13'
Soči hraje oproti včerejšímu utkání uvolněně. Neděla chyby v obraně a hraje aktivně.
17:16'
Zaposlki zastavil další šanci domácích. Tentokrát to byl Padakin, který se dostal až mezi kruhy. Jenže střelou nad lapačku neprostřelil amerického brankáře.
14:22'
Zatím to vypadá, že to nebude takový debakl jako v předešlých dvou zápasech. Soči hraje velice aktivně což dělá Jokeritu problémy.
13:27'
A soči se opět hnalo do dalšího útoku. Tentokrát se však nedostalo k zakončení.
12:00'
Od vyrovnávací branky se hra srovnala. Hraje se hokej nahoru dolu, který musí diváky přítomný v Ledovém paláci Bolšoj bavit.
11:03'
11:00'
Jokerit se v závěru přesilovky rozstřílel. Nyní pálí na Barulina jednu dělovku za druhou.
09:03'
Vyloučení v týmu HK Soči (Adam Polášek – 2 min., hrubost).
08:34'
A je vyrovnáno! Nádherná akce domácích. Blum dostal přihrávku do rohu kluziště a okamžitě přihrál před bránu a NIKITA ŠČITOV posunul puk do brány. Asistence: Jonathon Blum a Eric O'Dell.
08:19'
Obránci domácího týmu se rozhodli uklidnit situaci a čekají za svou bránou až jejich tým vystřídá.
06:40'
A hosté přece jenom využívají přesilovou hru a konkrétně to byl EELI TOLVANEN, který tvrdou střelou do horního růžku nedal Barulinovi šanci. Asistence: Sami Lepistö.
06:03'
Olli Palola pálil z mezikruží. Naštěstí pro domácí netrefil Barulinovu bránu. Konstantin Barulin se bude ještě muset zaskvět, jelikož Jokerit se na závěr přesilovky chystá k velkému tlaku.
05:15'
Tolvanen pálil z velice dobré pozice. Bohužel pro hosty trefil jen hruď připraveného Barulina.
04:25'
Jokerit nerozehrál přesilovou hru ideálně. Hosté se nemohou dostat přes útočnou modrou čáru.
03:45'
Vyloučení v týmu HK Soči (Ivan Laričev – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
03:38'
Padakin tečoval nahození na bránu Jokeritu. Zapolski vše zvládl na jedničku a vyrazil puk do rohu kluziště, kde se puk postarali obránci z hlavního města Finska.
02:40'
Jyrki Jokipakka se ocitl v obrovské příležitosti, když se zničehonic objel před Zapolskim, který jeho pokus zlikvidoval.
01:31'
Norman objel bránu Soči. Ke střele se však nedostal, jelikož ho odzbrojila domácí obrana.
00:29'
Úvodní buly dnešního utkání vyhrál hostující Jokerit, který se okamžitě hnal do útoku, který včas zastavila obrana domácích.
Soči se po základní části umístilo na šesté pozici západní konference. Soči
získalo 87 bodů za 22 výher, 7 výher po prodloužení, 20 proher a 7 proher po prodloužení. Soči v posledních pěti zápasech vyhrálo třikrát. V posledním zápase porazilo Ladu 3:2
Jokerit Helsinky
Jokerit zažívá skvělou sezónu. V základní části se umístil na třetí pozici západní konference Kontinentální hokejové ligy. Získali 103 bodů za 29 výher, 4 výhry po prodloužení, 15 proher a 8 proher po prodloužení. V tomto utkání je Jokerit favoritem.
Zdravím všechny hokejové příznivce. Vítám vás u prvního zápasu play-off Kontinentální hokejové ligy. Dnes na sebe narazí domácí HK Soči, který v osmifinálové sérii vyzval tým Jokerit Helsinky. Pohodlně se usaďte, utkání začíná v 17:30 a bude ho komentovat Dominik Zajan.