KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Spartak Moskva - 18. ledna 2018   17:30

Dynamo Moskva
06:11' Varnakov (Hietanen, Karsums) • 33:59' Igumnov (Alexejev) • 54:51' I. Nikulin (Varnakov, A. Těreščenko) • 58:21' I. Nikulin (I. Nikulin, A. Těreščenko)
4:5
(1:0, 1:2, 2:3)
Spartak Moskva
32:49' Stoa   • 37:59' Černych  (Judin, A. Voronin) • 40:35' Kalinin  (Chochlačov) • 41:30' Černych  (Pepeljajev, Děrgačov) • 47:18' Chochlačov  (V. Lajunen, Kalinin)
Jerjomenko (42. Bočarov) – I. Nikulin, Volkov, Hietanen, D. Višněvskij, Rylov, Solovjov, J. Zajcev – Karsums, Varnakov, A. Těreščenko – Ignatuškin, Tarasov, Brjukvin – Igumnov, Alexejev, N. Komarov – Sopin, Petunin, Arťuchin – Dm. Kazionov.
Gofman, Jeřábek – Vlijugin, Palej
VTB Ice Palace
10 314 diváků

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Československá stopa v utkání
Lukáš Radil (SPM)
0+0, 2 střely, čas na ledě 25:28.
Střely na branku: 28 – 32 (5:10, 12:14, 11:8).
Je dobojováno! Moskveské derby mezi Dynamem a Spartakem nabídlo vynikající hokej okořeněný o porci devíti gólů! První půlka zápasu se více vydařila domácím, kteří však selhali při nástupu do třetí třetiny a po inkasováních třech branek v rozmezí necelých osmi minut už pouze stihli snížit z 2:5 na konečných 4:5. Spartak si tedy připisuje do tabulky Západní konference tři cenné body a posouvá se na sedmou příčku. Dynamo naopak vyšlo bodově naprázdno a propadlo se na první nepostupové deváté místo.
59:46'
Hosté z posledních sil dostali puk ven z obranného pásma a tohle moskevské derby už dotáhnou do vítězného konce!
59:06'
Rozhodčí přerušili hru a nařídili buly ve středním pásmu. Bočarov se tak musí vrátit do své klece, což je pro Dynamo poměrně velká komplikace.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:21'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Sto jedna sekund před koncem poslední dvacetiminutovky už je to pouze o jednu branku! Opět u toho byl Ilja Nikulin, který vystřelil od modré čáry a Bespalov to měl hodně složité, protože předním stáli čtyři urostlí hráči. Jedním z nich byl VLADIMIR BRJUKVIN, jehož teč poslala puk až do sítě. Asistence: Ilja Nikulin, Alexej Těreščenko.
58:00'
Ivan Bočarov byl povolán na střídačku a Dynamo to v závěrečných dvou minutách bude zkoušet v šesti proti pěti!
57:45'
Vjačeslav Leščenko zůstal ležet na hřišti. Domácí ale pokračovali v ofenzivní akci a Jakov Rylov pálil od modré nepřesně.
57:21'
Juuso Hietanen při snaze o střelu z první promáchl. Na druhý pokus už se do puku v pravém kruhu trefil, jenže obránce jej srazil do ochranné sítě.
56:57'
Karums clonil Bespalovovi a ten si všiml střely Komarova až na poslední možnou chvíli. Hostující brankář puk dokázal vyrazit do bezpečí a vynutil si přerušení hry.
56:35'
Sraženou střelu z levé strany nemohl dorážet Varnakov, protože neměl hokejku položenou na ledě. V opačném případě by se Bespalov asi nestihl přesunout k levé tyči.
55:50'
Příležitost Lukáše Radila zůstala nevyužita a nyní už se opět hraje v útočném pásmu rozjetého Dynama.
54:51'
Nějakých pět minut před koncem třetí třetiny tu máme náznak závěrečného dramatu! Michail Varnakov potáhl puk po pravém křídle a zastavil ho pro ILJU NIKULINA, který vystřelil zápěstím milimetrově přesně k vzdálenější tyči. Bespalov natahoval pravou nohu marně. Asistence: Michail Varnakov, Alexej Těreščenko.
53:37'
Alexandr Chochlačov udělal kolečko kolem celého útočného pásma a sám od sebe vyjel až mezi modré čáry. Spartaku se nasbírané vteřinky hodí.
53:06'
Ofsajd Spartaku.
52:37'
Dynamo je po pátém inkasovaném gólu výrazně aktivnější, jenomže čas dostupný ke vstřelení tří potřebných branek se mu hodně rychle krátí.
52:00'
Dmitrij Višněvskij převzal krátký pas z krátkého mantinelu, ale zblízka zakončil jen do šťastně postavené lapačky Nikity Bespalova!
51:36'
Igumnov nechal puk vedle něj jedoucímu Brjukvinovi. Bespalov proti němu hodně vyjel a úspěšně zmenšil střelecký úhel.
51:04'
Kulik se vydal na útočný výlet a dojel spoluhráčem protečovaný puk, se kterým hosté chvíli hrají v blízkosti Bočarova.
50:15'
Spartakovci se viditelně snaží hrát co nejjednodušeji. Z toho teď vyplynulo vyhození na zakázané uvolnění.
49:45'
Provolněv čistě odzbrojil Petunina a jeho spoluhráč znovu jednoduše vyhodil puk mimo obranné pásmo Spartaku.
49:18'
Nikulinova bomba od modré byla jednou z hokejek sražená a domácí se musejí vracet pro puk až k vlastnímu brankovišti.
48:17'
Po tak dlouhé pauze asi bude hráčům chvíli trvat, než se dostanou zpět do tempa. To pochopitelně Dynamu vůbec nehraje do karet.
47:18'
Hlavní rozhodčí Roman Gofman konečně přišel s verdiktem a potvrdil platnost gólu, po kterém Spartak vede už 5:2!
47:18'
Ani po deseti minutách není rozhodnuto a divákům už pochopitelně dochází trpělivost. A samozřejmě trpí také hráči, kteří hodně vytuhnou.
47:18'
Oba čároví rozhodčí jsou přilepení k monitoru v boxu trestoměřičů a snaží se rozluštit hádanku o tom, zda Kalinin zastavil vyhození Kazionova na modré čáře, či nikoliv.
47:18'
Domácí lavička si vyžádala kontrolu u videa, která by měla odhalit ofsajd, jenž předcházel gólu Spartaku. Rozhodčí se radí už několik minut...
47:18'
Spartak právě vstřelil branku!
Spartak dává čtvrtý gól v řadě a je už hodně blízko tříbodovému vítězství! Ville Lajunen dostal od Kalinina nahrávku na levé křídlo a z ostrého úhlu vystřelil do Bočarova. Od něj se puk vrátil k finskému obránci, jenž pohotově přihrál skrz brankoviště k vzdálenější tyči a tam už to měl ALEXANDR CHOCHLAČOV hodně jednoduché. Asistence: Ville Lajunen, Dmitrij Kalinin.
46:56'
Lajujen přihrál na modrou Kalininovi. Jeho rána nebyla nikým tečovaná a puk se mezi tři tyče nevešel.
46:22'
Hodně zbytečný trest pro Dynamo. Jegor Zajcev dětinsky přihrál pád po minimálním střetu s Judinem a zaslouženě dostal menší trest za simulování.
45:50'
Po zranění Pepeljajeva tempo hry výrazně opadlo. U obou týmů nyní jasně převládají pevné defenzivy.
45:02'
Jevgenij Arťuchin se natlačil před Provolněva a v rychlosti vletěl do brankoviště a gólmana Bespalova, se kterým posunul branku.
44:41'
Spartakovci měli několik pokusů na přechod do útoku, jenže o puk vždycky přišli a vrátili se za ním do vlastní třetiny.
43:18'
Po kratší odmlce se znovu hraje. Na domácích je vidět velká chuť napravit zpackaný vstup do třetí třetiny.
42:36'
Až nyní přišel čas na hvizd a ošetření Pepeljajeva, který nejprve vrazil do mantinelu a pak bezmocně spadl hlavou na led. Na ledě už jsou i nosítka...
42:20'
Karsums tvrdě narazil na mantinel Pepeljajeva, který zůstává ležet, ale rozhodčí nechávají pokračovat ve hře!
41:30'
Alexandr Jerjomenko trochu zaspal začátek třetí třetiny a pro zbytek zápasu ho v brankovišti nahrazuje Ivan Bočarov.
41:30'
Tak to je přímo hrůzostrašný začátek třetí třetiny pro domácí Dynamo! Jeden z hostujících hráčů lehounce nahodil puk ze středního pásma, Jerjomenko ho vyrazil jen před sebe a DMITRIJ ČERNYCH se zčistajasna zjevil za obranou soupeře u gólové dorážky. Asistence: Alexej Pepeljajev, Alexandr Děrgačov.
40:35'
Hosté na startu třetí třetiny využili dohrávanou přesilovku a překlopili vedení na svou stranu! Chochlačov přihrál podél modré čáry na DMITRIJE KALININA, jehož střelu lehounce tečoval Ryan Stoa a usměrnil puk mimo dosah Jerjomenka. Branka je zatím zapsaná Kalininovi, což se může ještě změnit. Asistence: Alexandr Chochlačov.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 17 – 24 (5:10, 12:14).
Nesmírně důležitá vzájemná konfrontace dvou týmů bojujících účast o play-off má za sebou druhou třetinu, ve které byl Spartak jasně lepší a ve 33. minutě se dočkal vyrovnání, když se prosadil Stoa. Hned vzápětí vrátil Dynamu vedení Igumnov, ovšem netrvalo dlouho a Spartakovci zase srovnali krok díky Černychovi. Třetí část tak začne za nerozhodného stavu 2:2 a slibuje velké drama.
40:00'
39:56'
Chochlačov musel hodně rychle bruslit do útočného pásma. Hned za modrou čáru ale o puk přišel a domácí ho vyhodili zpět do bezpečí.
39:28'
Radil dostal několik dalších ran od Nikulina. Všemu předcházel jistý zákrok Jerjomenka proti střele z pravého kruhu.
39:12'
Jerjomenko neudržel ve výstroji prudkou střelu od modré čáry a výrazně mu ulehčil život až hlavní rozhodčí, který dost necitlivě přerušil hru ve chvíli, kdy puk letěl pár centimetrů před tyčkou. Stoa a Chochlačov se po zásluze zlobí, neboť se mohli dostat k dorážce do prázdné branky.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:55'
Lukáš Radil byl poněkolikáté tvrdě atakován a teď už si vymodlil přesilovou hru pro Spartak. Za podražení je vyloučen Jegor Zajcev.
37:59'
Dvě minuty před koncem druhé části je znovu vyrovnáno! DMITRIJ ČERNYCH ve středním pásmu šťastně přešel přes tři hráče najednou, v levém kruhu pak udělal rychlou stahovačku a napálil část výstroje Jerjomenka, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: Dmitrij Judin, Arťom Voronin.
37:41'
Radil byl tvrdě poslán na mantinel, z čehož těžil Komarov a po útočném výletu získal pro Dynamo buly před Bespalovem.
36:58'
Stoa se nedostal k Radilově přihrávce před brankoviště a domácí záhy odpálili kotouč až za Bespalovovu branku.
36:28'
Až teď se Spartak vysvobodil a sám pozvolna rozehrává útočnou akci.
35:47'
Střely Kazionova a Rylova v síti taktéž neskončily, ovšem Dynamo pokračuje v tlaku v útočné třetině.
35:16'
Dmitrij Višněvskij dostal na modrou čáru přihrávku z levého křídla, nicméně tvrdá rána golfákem proletěla pár decimetrů vedle levé tyče hostující klece.
34:58'
Zakázané uvolnění Spartaku posouvá pozornost zaplněných ochozů do útočného pásma Dynama.
33:59'
Tak to je rychlá odpověď domácího týmu, který si bere vedení zpět! Alexejev kousek před útočnou modrou přenechal puk rozjetému IVANU IGUMNOVI, jenž udělal svižnou kličku na střed a v pádu ještě zavěsil pod horní tyč překvapeného Bespalova. Asistence: Andrej Alexejev.
32:49'
Hosté se zaslouženě dočkali gólu a srovnávají na 1:1! RYAN STOA přebral puk ve středním pásmu, udělal několik rychlých kroků a Jerjomenko trochu překvapivě propustil střelu zápěstím z vrcholku levého kruhu za svá záda. Bez asistence.
32:22'
Kalinin po vyhraném buly natáhl ke střele od modré čáry. Chochlačov výrazně clonil ve výhledu Jerjomenkovi, jenž přesto zasáhl.
32:16'
O pár chvil později Spartakovci znovu jenom nahodili puk dopředu a přinutili Jerjomenka přerušit hru.
31:56'
Alexandr Děrgačov napřáhl z červené čáry a otestoval pozornost Jerjomenka, jenž pouze vyrazil puk před sebe.
31:05'
Lajunen svým nahozením získal ve prospěch Spartaku buly v útočném pásmu, do kterého by se hosté jinak složitě prokousávali.
30:56'
Domácí akce ještě pokračovala, avšak Kazionov namířil své zakončení přesně doprostřed branky, což Bespalova nemohlo překonat.
30:38'
Krátký intenzivní tlak Dynama vyvrcholil dlouho signalizovanou ranou Hietanena, která byla sražená vysoko nad Bespalovovu branku.
29:56'
Radil se objevil v roli falešného obránce na modré čáře, ale nahozený puk Jerjomenko znovu nějak vyrazil a nečelil žádné dorážce.
29:22'
Arťom Voronin si pokryl puk u krátkého mantinelu, nicméně po vyjetí zpoza branky jej nezasunul za Jerjomenkovy betony.
28:56'
Lajunen to zkusil od modré a puk proletěl skrz nohy clonícího hráče až na hrudník připraveného Jerjomenka.
28:17'
Spartak vyhodil tak, aby se nemusel pískat icing. Nikulin se tak vrací až za vlastního brankáře.
27:38'
Rychlý brejk tři na dva nevyřešili domácí vůbec dobře. Ani Brjukvinova tvrdá střela gólem neskončila, protože proletěla nad břevnem.
27:06'
Dynamo uzamklo svého soupeře u Pesbalova, jenže z kolotoče přihrávek nevyslalo jednu jedinou střelu.
26:16'
Jerjomenko se nenechal překvapit rychlou střelou z vhazování a zase přerušil hru, která bude pokračovat po reklamním brejku.
26:13'
Domácí měli hodně času na rozehrávku, která se jim ale vůbec nepovedla. Je z toho zbytečný icing a buly po pravici Jerjomenka.
25:30'
Ville Lajunen si zvednutou holí řekl o pas do druhé vlny. Zpoza kruhů dával nabídku na teč, ale Komarov ji nevyužil.
24:36'
Ignatuškin vrátil puk Rylovovi, který vystřelil zápěstím z vrcholku pravého kruhu. Bespalov byl pozorný a jeho kolegové vyhodili na icing.
24:06'
Oba týmy si teď několikrát pohlídaly obranné modré čáry. Varnakov se tak dlostal jenom k nahození, které skončilo v lapačce Bespalova.
23:02'
Jerjomenko nemohl vidět na napřahujícího Kolcova. Ten však trefil jen brusli jednoho ze clonících hráčů.
22:56'
22:12'
Kuzněcov v oslabení připravil šanci Ignaťuškinovi, jehož pokus z levého křídla pozorný Bespalov zneškodnil.
21:51'
Kalinin směřoval svůj pohled k Jerjomenkovi a nevěnoval pozornost kotouči, se kterým se nechtěně vrátil do středního pásma a posléze se vracel do ofsajdu.
21:36'
Dynamo vyhodilo puk ven z obranného pásma a má za sebou už čtyřicet sekund ze svého druhého oslabení.
21:15'
Stoa clonil Jerjomenkovi, který kvůli tomu jenom intuitivně vyrazil střílené nahození od modré čáry.
20:56'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Martinš Karsums – 2 min., podražení).
20:19'
Druhé dějství odšpuntovalo dosti zbytečné zakázané uvolnění Dynama.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 5 – 10.
Souboj dvou moskevských klubů odstartoval před zaplněnými ochozy ve velmi slušném tempu. Po dvaceti minutách panuje větší spokojenost na straně domácího Dynama, které v sedmé minutě využilo přesilovku zásluhou přesné rány Michaila Varnakova. Postupem času měli více ze hry Spartakovci, jejichž největší šanci měl Děrgačov, ale puk se do branky nevešel.
20:00'
19:51'
Děrgačov ještě individuálně projel do útočného pásma, jenže zadovku zpoza koncové čáry posadil jen na hokejku jednoho z obránců Dynama.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:56'
Rozjetý Varnakov přijal puk na pravé straně, ale sudí jeho postup hvizdem ukončili. Těžko říct, co se jim konkrétně nelíbilo, každopádně se vhazuje po pravici Bespalova.
17:55'
Jerjomenko nastavil lapačku proti střele z jeho pravé strany a připsal si hodně jednoduchý zákrok, po němž raději nerozehrával a počkal si na hvizd rozhodčího.
16:57'
Leščenko nabral rychlost ve středním pásmu, ovšem Dmitrij Višněvskij ho přilepil k mantinelu a získal tím kotouč na domácí hokejky.
16:36'
Hostující první útok s Lukášem Radilem na křídle poměrně úspěšně bojoval v útočném pásmu, jenže k pořádnému zakončení se nepropracoval.
15:50'
Martinš Karsums nevyužil zaváhání obrany Spartaku a z pravého kruhu netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
15:16'
Solovjov ubránil Děrgačova a zatlačil ho do rohu, kde hostující útočník o kotouč přišel.
14:55'
Předchozí přesilovka Spartaku výrazně prospěla. Hraje se především před brankou Alexandra Jerjomenka.
14:12'
Radilova přihrávka do druhé vlny nenašla žádné spoluhráče na modré čáře. Spartakovci se vrátili dopředu prostým nahozením, které znovu pokryl Jerjomenko.
13:55'
Judinovo nahození z levé strany až k brance neprošlo a domácí hokejisté vzápětí vyhodili na zakázané uvolnění.
13:35'
Jerjomenko si nechtěl přidělat zbytečné komplikace a po nahození přerušil hru. Následuje reklamní pauza a úprava ledové plochy.
12:48'
12:27'
Alexandr Děrgačov se v mezikruží dostal k volnému puku a z otočky ho poslal pod výstroj Jerjomenka. Ten měl velkou kliku, že střela proletěla kolem levé tyče ven do bezpečí.
12:05'
Kalinin nezkrotil Radilovu přihrávku a hosté znovu velmi rychle přichází o dobité útočné pásmo.
11:46'
Hráči v modrém i v oslabení kontrolují hru a drží kotouč hodně daleko od Jerjomenkova pracoviště.
11:17'
Dynamo vyhodilo puk alespoň do středního pásma, kde si ho sebral Varnakov a zkusil zaútočit. Bespalovovi však pomohl blok obránce.
10:48'
Jevgenij Arťuchin při odjezdu za střídačku zbytečně sekl Osipova a může být rád, že vyfasoval jen menší trest.
10:30'
Hlavní rozhodčí signalizuje vyloučení. Spartakovci to mezitím zkouší v šesti proti pěti.
10:02'
Děrgačov trefil jen clonícího obránce Dynama, který ho nelítostným bodyčkem povalil na ledovou plochu.
09:17'
Ilja Talalujev byl Komarovem naremplován do mantinelu, ale vylučovat se nebude. Mezitím hosté vyhodili na icing.
09:02'
Andrej Alexejev se odpoutal od obrany Spartaku, jenže při postupu vstříc Bespalovovi jaksi zapomněl zakončit.
08:28'
Moskevské derby se hraje ve velkém tempu, ale trochu ho kazí celá řada nepřesností. Oba týmy se rychle střídají v držení kotouče.
07:45'
Rylov jenom lehce protečoval spoluhráčovu přihrávku a obránci Spartaku si v klidu dojeli puk za Bespalovem.
06:11'
Domácí využívají přesilovku a radují se z vedení! MICHAIL VARNAKOV dostal přihrávku do pravého kruhu a parádní střelou z první poslal puk k bližší tyči, kam přesunující se brankář Spartaku nedosáhl. Asistence: Juuso Hietanen, Martins Karsums.
04:23'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., podražení).
00:01'

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – I. Nikulin, Volkov, Hietanen, D. Višněvskij, Rylov, Solovjov, J. Zajcev – Karsums, Varnakov, A. Těreščenko – Ignatuškin, Tarasov, Brjukvin – Igumnov, Alexejev, N. Komarov – Sopin, Petunin, Arťuchin – Dm. Kazionov.

Spartak Moskva: Bespalov (Truškov) – Kalinin, Kolcov, Pepeljajev, V. Lajunen, Judin, A. Osipov, Provolněv, Kulik – Stoa, Leščenko, Radil – Podšendjalov, Děrgačov, Chochlačov – Cyplakov, A. Voronin, Černych – A. Kuzněcov, V. Komarov, Talalujev.

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek – Vlijugin, Palej.
DYNAMO MOSKVA

Dynamo drží devátou příčku v Západní konferenci. Shodně nasbíralo 75 bodů, ale má odehraný, oproti Spartaku, zápas navíc. V dnešním zápase tak půjde opravdu o hodně. Dynamu se v poslední době moc nedaří, nic na tom nemění ani poslední výhra 5:2 s Kunlunem. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Daniil Tarasov, který posbíral 23 bodů. Stejně je na tom také zadák Ilja Nikulin.
SPARTAK MOSKVA

Spartaku patří momentálně osmá příčka Západní konference. V 51 zápasech si připsali svěřenci Vadima Jepančinceva 75 bodů a drží ve své konferenci poslední postupovou příčku do play off. Poslední utkání Spartak prohrál na ledě Petrohradu 1:4. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Alexander Chochlačov se čtyřiceti kanadskými body. Dres Spartaku obléká také čerstvý český olympionik Lukáš Radil.
Pěkné čtvrteční odpoledne při sledování online přenosu z KHL. Dnes se proti sobě postaví Dynamo Moskva a Spartak Moskva. Zápas začíná v 17:30. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.