KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jugra : Magnitogorsk - 18. ledna 2018   15:00

Jugra
Jugra
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Magnitogorsk
39:20' Ellison  (Mozjakin) • 58:40' Osala  (Timkin) • 59:05' Wolski  (Mozjakin, Ellison)

Vhazování – 20:34.
Je hotovo! Mettalurg Magnitogorsk nakonec zvládl i poslední třetiny a svého soupeře nepustil k ničemu nebezpečnému. Naopak se hosté při bitvě proti šestici protihráčů dokázali znovu prosadit, zároveň si poslední trefu přichystal Američan Wolski.
59:05'
Metallurg právě vstřelil branku!
To jsou věci, hosté se totiž prosazují ještě jednou! WOJTEK WOLSKI obdržel přihrávku k pravému kruhu, odkud nekompromisně zamířil pod víko. Asistence: Sergej Mozjakin a Matt Elisson.
58:40'
Je hotovo! Domácí se dostali k nahození, které jim naopak uškodilo. Soupeř se totiž dostal z vlastní třetiny a puk do odkryté brány zasunul OSKAR OSALA. Asistence: Jevgenij Timkin.
58:30'
Jugra to zkouší se šesti bruslaři v poli!
58:22'
Oddechový čas pro domácí.
58:12'
Druhá lajna hostů se už více než minutu drží v útočném pásmu, což Magnitogorsku jednoznačně hraje do karet. Naopak domácímu celku se krátí čas.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:13'
Ani první formace Mettalurgu se předs Biljalovem příliš nezdržela, nicméně hosté pozdrželi cenné vteřinky.
56:47'
Utkání se nám pomalu a jistě blíží ke konci a v tuto chvíli to nevypadá, že by se mělo konat vyrovnání. Magnitogorsk si je vědom důležitosti posledních minut a poctivě brání svoje pásmo.
55:55'
Platonov nejdříve objel bránícího hráče a poté nahodil kotouč za branku. Jelikož ale neměl potřebnou podporu svých kolegů, tak se puku zmocnila Jugra.
54:26'
Ellison si to namířil podél pravého mantinelu až do útočného pásma, kde se stačil protáhnout kolem Vitáska. Akce ale rychle skončila.
53:11'
Ve hře čtyři proti čtyřem se zatím lépe jeví domácí čtveřice, která pořádně zatopila hostující obraně. Z následného kontru to lehkým nahozením zkoušel Mozjakin.
52:21'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Archip Několenko – 2 min., sekání).
51:47'
Až nyní se k pohotové ráně od pravého mantinelu dostal Kozlovskij, který to zřejmě ještě zkoušel na teč. Samsonov ale celou dobu viděl puk a následně ho skryl do své lapačky.
51:23'
Domácí mužstvo tak nevyužilo už pátou dnešní přesilovku a nutno dodat, že ani jedna nebyla zahrána zrovna světoborně. Mettalurg ale skvěle brání svojí obrannou třetinu.
50:49'
50:11'
Viklund si chtěl sject do lepší pozice, nicméně jeho dráhu pohybu skvěle stínoval Igošev. Ze zakončení tak sešlo a hosté tak opět vyhodili.
49:32'
Domácí se ihned usadili v útočné pásmu, tam se ale vlastní hloupoustí dostali zpět až za svojí branku. Jugra to bude muset zkusit od vlastní branky.
48:49'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., sekání).
48:44'
Na opačné straně měl jednu z prvních prací Samsonov, který si ale se střelou z hokejky Savinainena lehce poradil. Hra musela být posléze přerušena.
48:33'
Doposud jediný střelec dnešního zápasu se odhodlal k dalšímu zakončení, tentokráte to bylo těsně za pravým kruhem. Střela příklepem ale mířila pouze do plexiskla.
47:50'
Jugře se v poslední třetině vůbec nedaří kombinovat a před malou chvíli se domácí dokonce provinili zakázaným uvolněním. Hra se tak stěhuje zpět do domácího pásma.
47:34'
Právě domácí brankář musel hodně rychle vyject ze své branky, neboť se chystal k rozehrávce. Kotouč ale poslal pouze podél mantinelu na Vitáska.
46:03'
Na konci přesilové hry se favorit tohoto klání konečně dostal blíže k brance, kde byly všechny střely sraženy mimo prostor, který dnes pokrývá Biljalov.
45:15'
44:47'
Běreglazov pouze lehce nahodil za domácí branku, tam byl ale v souboji o kotouč jako první Viklund. Chanty-Mansijsk se znovu bezpečně osvobodil.
43:27'
Magnitogorsk si zkusil dvojnásobnou přesilovou hru, kterou neodehrál zrovna dobře. Hosté se sice dostali k práci s pukem v útočné třetině, tam ale na Biljalova neputovalo žádné nebezpečné zakončení.
43:15'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Anton Koroljov – 2 min., podražení).
43:01'
Jurga se jako tradičně ihned osvobodila a po krátkém časovém úseku se třetí formace v čele s Kovářem usadila v útočné třetině.
42:09'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Jurij Kozlovskij – 2 min., sekání).
41:45'
Na druhé straně si s pukem oohrával Osala a po jeho jeho přihrávce nahazoval na branku Běreglazov. Střela ale neměla patřičné parametry a skončila vedle branky.
41:20'
Několenko převzal na pravém křídle prudkou přihrávku a ihned chtěl na opačném pólu oslovit Pestuška. To se sice nepovedlo, Samsonov ale posléze zalehl kotouč.
40:08'
Odstartovala nám závěrečná třetina, do které vstupují spokojenější hosté. Naopak domácí budou muset každou cenu vstřelit vyrovnávací branku.
40:01'
Druhá třetina je také u konce a spokojenější odcházejí do kabin hráči Magnitogorsku. Ti totiž dokázali těsně před závěrečným hvizdem skórovat a do nadcházející periody si tak vytvořili lepší pozici k vítězství.
40:00'
39:20'
Hosté se přeci jenom dočkali! Hostující kapitán Mozjakin vyslal přihrávku na MATTA ELISSONA, který jen tak plácl do koutouče a ten zapadl až za Biljalova. Asistence: Sergej Mozjakin.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:17'
Jeden z domácích nyní vyšperkoval celou akci přihrávkou na Vitáska, který svojí střelu ale neposlal mezi tři tyče. Jednoznačně jedna z největších šancí tohoto zápasu.
37:57'
Momentálně nesledujeme zrovna záživnou pasáž utkání, neboť se ani jeden z celků nemůže při hře pěti proti pěti dostat k ničemu vážnějšímu.
36:22'
Pogorišnyj stačil odehrát kotouč před napadajícím Platonovem. Následně jeho kolegové stačili vystřídat a na ledové ploše je momentálně první formace.
35:59'
Až na konci přesilové hry konečně přišla slušná šance Magnitogorsku. Biljalov se ale skvěle vytáhl proti střele z pravého kruhu.
35:35'
35:07'
Osala se dle výroku sudích nacházel v brankovišti a hra tak je přesunuta do středního pásma. Faktem je, že mu domácí Šulakov tak trochu napomohl.
34:11'
Ani Mettalurg nezačal svojí další přesilovou hru zrovna dobře, neboť soupeř stačil hned v úvodních vteřinách vyhodit puk až za branku Samsonova.
33:35'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Alexandr Timirjov – 2 min., hákování).
33:05'
Kozlovskijmu na poslední chvíli sjel kotouč z hole a puk se tak vůbec nedostal do útočné třetiny. Domácí zadák ihned odjel na střídačku.
32:51'
Nyní stálo při hostech hodně velké štěstí. Kozlovskij pálil od modré čáry a po několika odrazech se kotouč dostal pod Samsonova. Hostující brankář si toho všiml včas a puk zalehl.
32:33'
Jugře se v této přesilové hře vůbec nedaří a zatím se domácí celek nedostal k žádnému střeleckému pokusu. Nyní to už ale vypadá, že se dokázal usídlit v útočné třetině.
31:27'
Pestuško nevyhrál důležité vhazování a hosté se tak stačili osvobodit. Následně to sólově zkoušel Komaristyj, jenomže i tentokráte dokázal Mettalurg vyhodit.
30:41'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Kokarev – 2 min., vražení na hrazení).
30:36'
Kozlovskij zachytil vyhození z hole Čibisova, nicméně jeho družina se s kotoučem daleko nedostala. Ani jedno z mužstev není schopno kloudnější kombinace.
30:33'
Máme za sebou něco málo přes půlhodinu hry a na úvodní branku dnešního utkání stále čekáme. Ve druhé periodě sledujeme o poznání bojovnější podívanou.
29:22'
Na ledovou plochu naskočila Kovářova formace, která lajnu domácího celku téměř nepustila ke koutoči. Nyní se ale na scénu dostávají čtvrté formace.
28:13'
Už, už to vypadalo, že Mozjakin pojede sám na brankáře, na poslední chvíli ho stačil vyrušit jeden z vracejících se hráčů a ze zakončení tak úplně sešlo.
27:40'
Wolski se sice dostal ke kotouči, nicméně jeho pozice byla statická a přesila protihráčů do dokázala odstavit od hracího předmětu.
26:11'
Těsně po uplynutí přesilové hry to ještě zkoušel domácí Pestuško. Jeho nahození ještě chgěl tečovat Koroljov, což se mu ale nepodařilo a kotouč tak ukryl ve své výstroji Samsonov.
25:43'
25:37'
Pestuško zřejmě prováhal ideální čas na střelu a místo toho ještě pokoušel kombinovat. K ráně od modré čáry se tak dostal Vitáskov, který mířil pouze doprostřed.
24:11'
Hostující čtyřka dokázala ihned po vhazování vyhodit až za branku soupeře a netrvalo nikterak dlouho a tento fakt se konal znovu.
23:43'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Platonov – 2 min., podražení).
23:22'
Fantastický Biljalov! Trestuhodně spoustu prostoru dostal kapitán Mozjakin, který na nic nečekal a ihned vypálil. Jeho pumelenici zastavila až lapačka.
23:01'
Američan Lee vzal následující akci na sebe a zkoušel to hodně chytře. Nejenom, že dostal až před brankář, následě dokázal i zakončit a navíc Biljalov raději přerušil hru.
22:47'
Kokarevova rána mířila zhruba metr vedle tyče a kotouč se navíc svezl po mantinelu zpět do středního pásma. Hosté tak budou muset opět závěst hrací předmět.
21:58'
Na hrací plochu se podívala také třetí formace Mettalurgu, nicméně Kovář uspět na vhazování. I tak jeden z domácích nedokázal vyhodit přes všechny čáry.
21:14'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Anton Koroljov – 2 min., držení hole).
21:03'
Mettalurg se okamžitě dostal do útočné třetiny, kde soupeř nestíhal bránit. Do zakončení si tak nabruslil Birjukov, do jehož střely ale stačil strčit hůl Ugolnikov.
20:11'
Odstartovala nám druhá třetina a úvodní vhazování dopadlo lépe pro hostující celek. Konkrétněji byl u středového kruhu úspěšnější Mozjakin.
20:01'
Máme za sebou úvodní periodu, která nabídla velice ofenzivní hokej. Sledovali jsme hned několik šancí, nicméně ani jeden pokus neskončil v brance. Více ze hry měl přeci jenom domáí celek, jenž si ale pokaždé vylámal zuby na zatím stoprocentním Samsonovovi. Druhá třetina začne přibližně v 15:48.
20:00'
19:38'
19:01'
To jsou věci! Ellison se zjevil úplně sám u brankáře, nicméně ani jeho dvě zakončení neskončily za zády Biljalova. Domácí strážce tyčí ještě zasáhl proti Wolskiho pohotové ráně.
18:11'
Ellison zavezl touš do útočného pásma, kde se jeho formace ihned dostala ke zdlouhavé kombinaci. Nakonec se k zakončení dostal Wolski, jehož střela trefila pouze nohu bránícího hráče.
17:38'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Vitalij Šulakov – 2 min., držení protihráče).
17:11'
Na opačnou stranu se řítila hned trojice hokejistů Jugry, která si sice nabruslila do útočného pásma, tam byla ale rána sražena. Mezitím stačil Biljalov přerušit hru a vhazovat se budou v pásmu domácích.
16:49'
Lee zkoušel od modré čáry nahodit kotouč na teč, nicméně ani jeden z jeho spoluhráčů se k zásahu nedostal. Posléze si do dobré pozice nabruslil Birjukov, který trefil pouze hruď brankáře.
16:44'
Momentálně sledujeme pasáž hry, která je bohatá na přerušování. V krátkém časovém sledu musel hlavní sudí hned třikrát fouknout do píšťalky.
15:23'
Pogorišnyj využil práce svých spoluhráčů, kteří otlačili protihráče a cesta vpřed tak byla naprosto volná. Po přejezdu do útočného pásma ale nepřesně vystřelil.
14:48'
Mozjakinova přihrávka byla naneštěstí pro domácí mužstvo sražena přímo k volnému Leemu, kterému ale sjel puk z hokejky. Domácí brankář tak mohl zůstat v klidu.
14:01'
Osala si všiml odraženého kotouče, který okamžitě posunul na modrou čáru na Běrezaglova. Ruský obránce to zkusil přímo na bránu, kde byl v permanenci Biljalovův beton.
13:24'
Do hry se dostala také čtvrtá hostující formace, která ale nevyhrála vhazování v útočné třetině. Místo toho soupeř stačil vystřídat a na led zavítala Vitáskova lajna.
12:56'
Kovář předal do lepší pozice Čibisovovi, jehož následná střela neměla šanci na úspěch. Posléze se do puku jeětě opřel Denisov, nicméně ani jeho zakončení si nenašlo cestičku k brankáři.
11:33'
Chanty-Mansijsk zdobí jednoduchost. Další z řady přejezdů do útočného pásmu měl na svědomí Koroljov, jehož rána zápěstím byla sražena do ochranné sítě.
10:47'
Švédský obránce Burström se zničehonic dostal ke střeleckému pokusu z mezikruží. Tvrda rána ale doputovala do ramene pozorného Samsonova.
09:10'
Kovářova formace se u Biljalova příliš nezdržela a hrací předmět tak putoval do středníhjo pásma. Domácí celek je v úvodu jednoznačně nebezpečnější.
08:37'
V ochozech to opět pouze zahučelo, neboť na Samsonova putovala další nepříjemná rána. Hostující brankář ale zůstává i nadále stoprocentní.
07:54'
Jugra sympaticky zamkla svého soupeře v jeho vlastní třetině a Samsonov měl spousta práce. Savinainenova rána se naštěstí pro hosty odrazil od betonu mimo hokejku protihráče.
07:12'
Několenko se vydal k sympatickému individuálnímu průniku, díky kterému se dostal až do útočné třetiny. Tam byla ale jeho další snaha zastavena.
06:47'
Komaristyj dokázal zvítězit na vhazování, jenomže puk se dostal na modrou čáru k Denisovovi. Hostující obránce následně vystřelil prudce do Biljalova.
05:01'
Netrvalo dlouho a do střelecké pozice se dostal také hostující kapitán Mozjakin. Střela příklepem zamířila pouze do lapačky Biljalova.
04:21'
První slušná šance také pro Mettalurg! Hosté táhli rychlý kontr a navíc se dostali do přečíslení dva na jednoho. Wolskiho střela z první jen o vlásek minula tyč.
03:11'
Mettalurg se dokázal s pukem dostat až za Biljalova, kde pozdržel cenné vteřinky. Za pár okamžiků se potrestaný hráč dostane zpět na led.
02:23'
Domácí se při své první přesilové hře dostalo ihned do útočné třetiny, kde to od modré čáry zkusil Burström. Jeho tvrdý projektil ale prosvištěl kolem branky.
01:09'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hákování).
00:49'
V první obrovské šanci dnešního zápasu se zjevil Viklund. Domácí obránce si hledal lepší střeleckou pozici a poté pouze trefil ležícího Samsonova.
00:24'
Hlavní sudí poprvé vhodil puk do hry a utkání tak může začít. Úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí celek.
00:01'

Jugra Chanty-Mansijsk: Biljalov (Proskurjakov) – Ugolnikov, Vitásek, Burström, Viklund, Žuravljov, Kozlovskij, Pogorišnyj, Šulakov – Varfolomejev, Několenko, Pestuško (A) – Savinainen (A), Komaristyj, Koroljov – Panov (C), A. Michejev, Timirjov – Beljajev, K. Majorov, Šen.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Lee, J. Birjukov (A), Běreglazov, S. Těreščenko, Děnisov, Igošev, Dronov – Ellison, Mozjakin (C), Wolski – Osala, Kokarev, Timkin – Boltanov, Jan Kovář (A), Čibisov – Kaletnik, Platonov, Švyrjov.

Rozhodčí: Belov, Spirin – Badyl, Goljak.
Metallurg Magnitogorsk

Na druhé straně stojí velmi ambiciózní Magnitogorsk, který si pro letošní sezónu nastavil ty nejvyšší možné cíle. Metallurg se zatím nachází na čtvrté pozici své konference a na vedoucí Kazaň ztrácí osm bodů. Hostující celek dnešního klání se ale nachází v hodně kolísavé formě, neboť po výhře ihned další zápas následuje prohra. Pakliže je tradicí být silný na domácím ledě, to o Magnitogorsku rozhodně neplatí. V tabulce domácích zápasů se Metallurg nachází ve spodní polovině tabulky, naopak v té venkovní je dokonce na druhé příčce.
Jugra Chanty-Mansijsk

Hokejisté Chanty-Mansijsk i v letošní sezóně podávají hodně nepřesvědčivé výkony a ve své konferenci se nacházejí na samostatném chvostu tabulky. Jugra dokázala z odehraných jednapadesáti utkání zvítězit pouze v šestnácti a na příčky zaručující play-off ztrácí propastných třicet bodů. Domácí celek dnešního utkání se potýká s druhou nejhorší ofenzívou celé soutěže, navíc dosti podobným způsobem je na tom i defenzíva. Ta totiž inkasovala 154 branek, což je po Slovanu Bratislava taktéž druhá nejhorší bilance.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Jugra Chanty-Mansijsk a Metallurg Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.