KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Nižněkamsk - 24. prosince 2018   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
12:54' Světlakov (P. Karnauchov, Scott) • 14:37' P. Karnauchov (Naumenkov) • 25:09' Scott (Světlakov, P. Karnauchov) • 64:11' Kaprizov (Marčenko)
4:3
(2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
10:57' Chajrullin  (Šaripzjanov, Šafigullin) • 13:31' Chajrullin  (Šafigullin, Bryncev) • 53:30' Šaripzjanov  (Chajrullin, Timašov)

3. Greg Scott CSK) 1+1
CSKA Moskva zásluhou branky a dvou asistencí Pavla Karnauchova dokázalo na Štědrý den porazit Nižněkamsk, proti kterému muselo o osudu utkání rozhodnut prodloužení a jen 49 sekund před jeho skončením rozhodl Kirill Kaprizov. Marat Chajrullin v dresu hostí zaznamenal dva góly a jednu asistenci, na výhru to ovšem nestačilo. Konečný výsledek zápasu. CSKA Moskva 4 Neftěchimik Nižněkamsk 3.
64:11'
CSKA právě vstřelilo branku!
Alexej Marčenko se na levém křídle od obranné modré čáry řítil do samostatného úniku, který ještě vyšperkoval přihrávkou přes šířku útočného pásma, a KIRILL KAPRIZOV na vzdálenější pravé tyči skóroval do prázdné brány! Je konec! Asistence: Alexej Marčenko.
63:40'
Sergej Andronov předvedl v mezikruží pěknou otočku a střelou zápěstím mířil k levé tyči, Fjodor Korotajev ale puk vyrazil svým pravým betonem mimo! Ani nyní rozhodnutí nepadlo.
62:11'
Joonas Nättinen připravil velkou šanci pro jednoho ze svých spoluhráčů, který se po jeho přihrávce z pravého kruhu rozhodl před bránou pro stahovačku a málem skóroval do prázdné brány, jenže Lars Johansson mu vleže puk dokázal vypíchnout holí! Obrovská šance.
61:16'
Během prodloužení zatím marně čekáme na střelu, která by mohla přinést rozhodnutí před nájezdy.
60:39'
Alexandr Bryncev se málem řítil sám na bránu, jenže nedokázal zkrotit přihrávku od boxu časoměřičů.
60:01'
Nižněkamsk dvakrát přišel o jednobrankové vedení, zatímco CSKA v poslední třetí třetině jednou, a tak nás v Moskvě čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině utkání. CSKA Moskva 3 Neftěchimik Nižněkamsk 3.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:49'
Vyloučený Alexej Volgin je zpět na ledě a hokejisté Nižněkamsku přečkali klíčovou hru v oslabení.
57:14'
Alexej Marčenko napřáhl na ose útočného pásma ke tvrdé střele s příklepem, která od modré čáry zamířila do hrudi Fjodora Korotajeva. Brankář Nižněkamsku kotouč úspěšně vyrazil a poté si poradil i s dorážkou Sergeje Andronova, který v pravém kruhu vystřelil po ledě zápěstím.
56:37'
Rána CSKA z levého křídla byla zablokována a Nižněkamsku se podél střídaček podařilo vyhodit.
55:49'
Alexej Volgin si vybral hodně špatný moment na vyhození puku z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. CSKA si v závěru utkání zahraje přesilovou hru a může rozhodnout.
55:33'
Vypadá to vypadá, že se na Štědrý den dočkáme v CSKA Areně přídavku v podobě prodloužení tři na tři.
54:39'
Fanoušci CSKA Moskva si žádají branku, která by s největší pravděpodobností rozhodla dnešní duel.
53:30'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
DAMIR ŠARIPZJANOV napřáhl na bodu levého kruhu pro vhazování k táhlé střele zápěstím, která pod lapačkou Larse Johanssona zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Nižněkamsk využil přesilovou hru a vyrovnal stav utkání na 3:3! Asistence: Marat Chajrullin a Nikolaj Timašov.
52:02'
Joonas Nättinen napřáhl na vrcholu levého kruhu po přihrávce od modré čáry ke tvrdé střele bez přípravy, která byla na přední tyči sražena za bránu CSKA.
51:33'
Sergej Andronov dostal dvě minuty za sekání a hokejisté Nižněkamsku si zahrají druhou přesilovou hru.
51:24'
Fjodor Korotajev opustil bránu a naskočil na střídačku. Nižněkamsk má výhodu a zahraje si přesilovou hru.
50:48'
Damir Šaripzjanov napřáhl před vrcholem levého kruhu ke tvrdé ráně s příklepem, která nad ledem minula vzdálenější pravou tyč brány Larse Johanssona.
50:16'
Greg Scott spěchal na pravém křídle za pukem, jenže k němu měl po prudké přihrávce příliš daleko.
49:50'
Hostům se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic, a tak se tedy pískalo zakázané uvolnění.
49:31'
Nižněkamsk hraje ve třetí části velice dobře, zatím se mu ale kýžený vyrovnávací gól vstřelit nepovedlo.
48:56'
Domácí hokejisté na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a kotouč skončil na ochranném skle.
48:21'
Hra byla po pěti minutách bez přerušení přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
47:50'
CSKA vyrazilo do protiútoku 2 na 2 a na vrcholu levého kruhu přišla tvrdá rána s příklepem, která minula vzdálenější pravý horní roh brány. Více než čtyři minuty se hraje bez přerušení a hra je hodně plynulá.
46:52'
Nižněkamsk se na hodně dlouho usadil v útočném pásmu a Alexandr Bryncev napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele zápěstím, která byla zablokována.
46:05'
Alexej Volgin vypálil na modré čáře s příklepem a Lars Johansson jeho ránu hrudí úspěšně vyrazil.
45:29'
Anton Slepyšev dokázal za vlastní bránou udržet puk a CSKA Moskva se nakonec podařilo rozehrát.
44:09'
Kirill Gološčapov si najel na pravém křídle na zpětnou přihrávku od Michaila Grigorenka a na vrcholu kruhu napřáhl ke střele, která byla zablokována.
43:34'
Adam Polášek napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke tvrdé ráně s příklepem, která skončila v ochranné síti.
42:55'
Pavel Kulikov statečně bojoval v levém rohu útočného pásma o puk, nakonec ho ale nedokázal udržet.
42:09'
Adam Polášek chtěl z levého křídla přenést hru přihrávkou podél modré čáry doprava, jenže jeho pas byl nepřesný a opustil útočné pásmo Nižněkamsku.
41:13'
Juuso Puustinen napřáhl na vrcholu levého kruhu k táhlé střele zápěstím, kterou Lars Johansson vkleče podržel v náručí, a přerušil hru.
40:45'
Hokejisté CSKA Moskva neumožnili hostům vyhodit puk z obranného pásma a v mezikruží se ocitli ve velké šanci, jenže rychlá střela zápěstím minula vzdálenější pravý horní roh brány!
40:04'
CSKA Moskva vyhrálo úvodní vhazování třetí třetiny a okamžitě napálilo puk za bránu Fjodora Korotajeva.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely: 42-32; Střely na bránu: 27-17; Góly: 2-2; Vhazování: 23-18; Zablokované střely: 7-3; Hity: 9-14; Trestné min.: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 19:18.
CSKA Moskva má po čtyřiceti minutách namířeno k jubilejnímu desátému domácímu vítězství v řadě poté, co v prostřední části otočil vývoj utkání ve prospěch domácího týmu Greg Scott. Skóre po druhé třetině utkání. CSKA Moskva 3 Neftěchimik Nižněkamsk 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:59'
Anton Slepyšev byl tím hráčem, který před pár okamžiky tečoval puk na vzdálenější pravé tyči mimo.
37:33'
CSKA Moskva z levého křídla nádherně nahodilo puk na vzdálenější pravou tyč, kde došlo k teči a puk těsně minul bránu hostujícího Fjodora Korotajeva.
37:19'
Juuso Puustinen u pravé tyče nedokázal trefit puk ve vzduchu, a tak skončil pod lapačkou Larse Johanssona.
36:54'
Vyloučení Emil Galimov a domácí Arťom Čmychov jsou zpět na ledě a oba týmy hrají v plném počtu.
34:54'
Emil Galimov nepříjemně atakoval brankáře Larse Johanssona, který dostal dvě minuty za nedovolené bránění, zatímco jeho mstitel Arťom Čmychov za hrubost. Bez trestu se neobešel ani Emil Galimov, který byl taktéž vyloučen za hrubost, a Nižněkamsk si zahraje první přesilovou hru.
33:33'
Fjodor Korotajev nadvakrát zkrotil nebezpečné nahození a zmrazil puk pod lapačkou. Komerční brejk.
32:39'
Během přerušení hry si pojďme připomenout šanci Marata Chajrullina, který ve druhé třetině mohl zkompletovat hattrick, Lars Johansson ale jeho střelu z vrcholu levého kruhu na vzdálenější pravé tyči skvěle vyrazil svým levým betonem!
32:39'
Domácím hokejistům se nepodařilo rozehrát a proti CSKA Moskva se pískalo zakázané uvolnění.
31:48'
Fjodor Korotajev skvěle zasáhl pravým betonem proti střele CSKA od modré čáry a u levé tyče se dostal k dorážce Andrej Světlakov, jenže bránu minul! V hledišti CSKA Areny to jen zahučelo.
30:20'
Lars Johansson si snadno poradil s nahozením Nižněkamsku a hra byla přerušena. CSKA vede 3:2.
29:06'
Maxim Mamin na pravé straně vyrazil do rychlého protiútoku a krásně si obhodil jednoho z protihráčů, podruhé už mu ale stejný způsob uvolnění nevyšel.
28:37'
Nižněkamsk se na levém křídle dostal k nahození od modré čáry, které Maxim Mamin přizvedl do ochranné sítě.
28:17'
Emil Galimov se na pravém křídle marně snažil zkrotit poskakující puk a pískalo se postavení mimo hru.
27:26'
Kirill Kaprizov nedokázal na levém křídle udržet puk, který se hostujícím hokejistům podařilo vyhodit.
26:28'
Anton Slepyšev se před bránou během obrovského závaru prosadit nedokázal a po zákroku Fjodora Korotajeva následuje krátká reklamní přestávka.
25:09'
GREG SCOTT se směje na střídačce od ucha k uchu poté, co si najel před bránu na parádní přihrávku Andreje Světlakova z levé strany a z blízkosti poslal puk do sítě, čímž otočil vývoj utkání na stranu CSKA! Domácí vedou 3:2. Asistence: Andrej Světlakov a Pavel Karnauchov.
24:51'
Linden Vey se dostal na pravém křídle ke střele, která skončila pod lapačkou pozorného Fjodora Korotajeva.
24:24'
Linden Vey nedokázal na levém křídle dojet puk a proti CSKA bylo odpískáno zakázané uvolnění.
23:22'
Arťom Čmychov na levém křídle po zpětné přihrávce podél hrazení vypálil bez přípravy od modré čáry a jeho rána s příklepem skončila v náručí Fjodora Korotajeva.
23:07'
Pavel Kulikov si najel před bránu na přihrávku Emila Galimova z pravého kruhu a ocitl se tváří v tvář Larsovi Johanssonovi, překonat ho ale nedokázal! Brankář CSKA kotouč skvěle vyrazil.
22:37'
Domácí hokejisté mají v úvodu druhé části velké problémy s rozehrávkou a zatím se nedostali do šance.
21:42'
CSKA vyhazovalo puk na pravé straně z obranného pásma a puk po teči opustil hrací plochu CSKA Areny.
21:36'
Ildar Šiksatdarov se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a vhazovalo se v neutrální zóně.
20:53'
Nižněkamsk si vytvořil tlak, ze kterého pramenila rána z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která byla sražena na přední tyči za bránu domácího CSKA Moskva, a nahození, jenž skončilo v lapačce Larse Johanssona.
20:18'
Linden Vey byl zřejmě hráčem, který se snažil na pravém křídle prohodit puk jednomu z protihráčů mezi bruslemi do jízdy, ve své snaze ovšem neuspěl.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely: 23-15; Střely na bránu: 13-7; Góly: 2-2; Vhazování: 13-9; Zablokované střely: 3-3; Hity: 8-10; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 18:27.
Po pár minutách to vypadalo na tradiční zápas KHL, ve kterém příliš mnoho branek nepadne, jenže druhá polovina první třetiny přinesla hned čtyři dárky, když se dvakrát prosadil na straně hostů Marat Chajrullin. Jenže na jeho první branku dokázal v domácím dresu CSKA na Štědrý den odpovědět Andrej Světlakov, zatímco na druhý Pavel Karnauchov. Skóre po první třetině. CSKA Moskva 2 Neftěchimik Nižněkamsk 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
16:37'
Dvouminutový trest Nižněkamsku po neúspěšné Coach Challenge je minulostí a hosté hrají v plném počtu.
15:37'
Maxim Šalunov zvedl na bodu pravého kruhu pro vhazování hlavu a střelou zápěstím zamířil pouze do náruče Fjodora Korotajeva, který puk podržel ve výstroji.
14:37'
Hráčka Lavice Nižněkamsku dostala dvě minuty za zdržování hry po neúspěšné trestné výzvě.
14:37'
PAVEL KARNAUCHOV před bránou nakonec tečoval nahození spoluhráče od střídaček místo hole mezi nohama bruslí, od které se puk odrazil ke vzdálenější pravé tyči, a po dvojnásobném zkontrolování videa byl gól uznán! Skóre utkání je vyrovnané. Asistence: Michail Naumenkov.
13:31'
Radost CSKA z vyrovnávacího gólu měla jepičí život, protože MARAT CHAJRULLIN si v pravém kruhu najel na diagonální přihrávku Bulata Šafigulina z levého křídla a přečíslení dva na jednoho zakončil střelou zápěstím, která mezi pravým podpaždím Larse Johanssona prošla ke vzdálenější levé tyči! Nižněkamsk opět vede. Asistence: Bulat Šafigullin a Alexandr Bryncev.
12:54'
Domácí ANDREJ SVĚTLAKOV přichystal rychlou odpovědět na vedení Nižněkamsku, když přihrávkou z levého kruhu pro vhazování hledal před bránou najíždějícího Grega Scotta, puk se ovšem od brusle jednoho z protihráčů odrazil k levé tyči, kde ho v jízdě z blízkosti dorazil do sítě! Asistence: Pavel Karnauchov a Greg Scott.
10:57'
MARAT CHAJRULLIN se od modré čáry řítil do samostatného úniku, který vyřešil náramně, když před bránou rychle zamíchal s pukem a střelou zápěstím zamířil nad ležícím Larsem Johanssonem k levé tyči! Nižněkamsk se prosadil jako první a vede na ledě CSKA Moskva 1:0. Asistence: Damir Šaripzjanov a Bulat Šafigullin.
10:02'
Sergej Andronov nebyl u levé tyče brány vpuštěn ke střele a hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
09:25'
Nižněkamsk vyhodil puk podél střídaček na zakázané uvolnění a hra byla přerušena. Zatím čekáme na velkou šanci, po které by padl úvodní gól zápasu.
08:52'
Fjodor Beljakov chtěl z pravého křídla nahodit puk před bránu, jeho střela zápěstím ale byla zablokována.
07:51'
Timur Šarifjanov se ocitl před bránou z ničeho nic ve slibné šanci, jenže puk nedokázal dobře trefit a domácí brankář Lars Johansson ho dokázal vychytat.
07:35'
CSKA Moskva se nepodařilo rozehrát podél střídaček a tentokrát hru přerušilo zakázané uvolnění.
07:18'
Pavel Padakin se snažil na pravém křídle vystřelit, jenže ještě než si stačil puk připravit, pískalo se postavení mimo hru. Další vhazování v blízkosti modré čáry.
06:30'
Hra byla přerušena a za bezbrankového skóre v Moskvě dostává prostor krátká reklamní přestávka.
06:14'
Nižněkamsk se dostal na pravém křídle ke střele z úhlu, která těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější tyče.
05:33'
Damir Musin zpomalil hru za vlastní bránou a počkal, až jeho spoluhráči dostřídají. Zatím žádný gól nepadl.
04:54'
Hráči obou týmů se po sobě tázavě dívali, rozhodčí ale odpískali pouze postavení mimo hru v podání CSKA.
04:20'
Timur Šarifjanov si najel mezi kruhy na krásnou přihrávku z levého křídla, jeho následná střela zápěstím ale našla pouze náruč klečícího brankáře Larse Johanssona.
03:55'
Sergej Andronov dobře zamíchal s pukem na pravém křídle a na vrcholu mezikruží napřáhl ke střele zápěstím, která mířila do bližšího pravého horního rohu brány, Fjodor Korotajev byl ale připravený a předvedl pěkný semafor.
03:35'
CSKA Moskva dobře forčekovalo na levém křídle a získalo puk, následné nahození od modré čáry ale skončilo za bránou.
02:00'
Jako první se ke střele dostali hokejisté Neftěchimiku, jenže Anton Slepyšev se dobře postavil a zablokoval ji.
00:01'
Utkání mezi CSKA Moskva a Nižněkamskem právě bylo zahájeno. Věřme, že nás na Štědrý den čeká kvalitní hokej a dočkáme se spousty dárků v podobě gólů.
00:01'
CSKA Moskva doma vyhrálo devět utkání v řadě, a tak proti Nižněkamsku bude usilovat o jubilejní desáté domácí vítězství za sebou. Dosáhne na něj nebo ne?

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Dahlbeck, Marčenko, Beljakov, Blažijevskij, Pašnin (A), Naumenkov, Čmychov, Gološčapov – Slepyšev, Andronov (C), Hansen – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Mamin – P. Karnauchov, Scott (A), Světlakov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Korotajev (I. Ježov) – Timašov, Šaripzjanov (A), Ogurcov, Polášek, Bryncev, D. Musin, Semjonov, Volgin – E. Galimov (A), P. Kulikov, Kosov – Jo. Nättinen, Nestrašil (C), Puustinen – Padakin, Porjadin, Šiksatdarov – Šafigullin, Šarifjanov, Chajrullin.

Rozhodčí: Roman Gofman, Viktor Gašilov. Čároví: Anton Ponamarenko, Nikita Viljugin.
Nižněkamsk se vydá na Štědrý den do Moskvy, aby v hlavním městě Ruska vyzval tamní CSKA, které je s 68 body druhým nejlepším týmem letošního ročníku KHL. Hosté se budou snažit nadělit fanouškům k Vánocům překvapení a ukončení série tří domácích porážek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.