KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Jokerit - 13. října 2018   16:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
11:44' Nestrašil (Padakin, Ogurcov) • 63:29' Puustinen (Ruohomaa)

Utkání sledovalo celkem 4 210 diváků!
A jak si vedl náš sledovaný hráč, Brian O'Neill?
V dnešním zápase se neprosadil a po minulých dvou úspěšných zápasech si dnes do svých statistik nepřipisuje žádný bod. V zápase se prezentoval dvěma střelami na branku a jeho prostor na ledě činil 16:35. První střelecký pokus si zapsal ve třetí třetině a ten druhý v prodloužení.
Československá stopa v utkání
Andrej Nestrašil – 1+0 (+ velká šance, při které mohl dát druhou branku ke konci první třetiny, 4 střely na branku, čas na ledě měl 22:27.

Adam Polášek – 0+0 (1 střela na branku, při které měl také dobrou příležitost ke vstřelení branky, 1x byl na trestné lavici, připsal si jeden hit a jeho čas na ledě činil 25:02)
V dalším zápase se Nižněkamsk utká s týmem Soči a Jokerit bude pokračovat ve svém tripu a bude zajíždět na led Kazaně!
Sledovali jsem vyrovnané utkání od obou stran se šťastnějším koncem pro domácí celek, který byl v prodloužení aktivnější a po právu nakonec vstřelil rozhodující branku. Jokerit dnes sehrál průměrné, dalo by se říci, až podprůměrné utkání. Po dvou předchozích výhrách tedy dnes odchází poražen po prodloužení.
63:29'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
A Nižněkamsk vítězí v dnešním utkání, kdy Jokerit nyní propadl v obraně a útok dva na jednoho dokázali domácí využít! JUUSO PUUSTINEN je vítězným střelcem. Asistence: Mikael Ruohomaa.
62:58'
Pavel Padakin se zasloužil o dobrý obranný zákrok při poslední situaci.
62:58'
Nabídka na zteč, ale obránce domácích si pokryl najíždějícího soupeře a nedovolil zakončení před Ježovem.
62:41'
Domácí jsou v prodloužení aktivnějším celkem a opět musel dávat Zapolski pozor před najíždějícím hráčem z pravé strany.
62:05'
A první vážnější zákrok Zapolského, který musel pokrýt nadějnou dorážku z levého kruhu pro vhazování. O dorážku se postaral po střele od modré čáry, Damir Šaripzjanov.
61:44'
Brankář Jokeritu jen nahození vyrazil svou hokejkou k pravému mantinelu, kde si puk dojel jeho spoluhráč.
61:14'
Avšak nedokázal se dostat do žádné příležitosti a nyní je počet sil na ledě již vyrovnán.
60:45'
Nižněkamsk ještě pokračuje ve své přesilovce a hraje nyní čtyři na tři...
60:01'
Třetí třetina přinesla také vyrovnanou hru a v ní jsme se branky nedočkali. Zápas tedy bude muset rozlousknout prodloužení, případně dovednostní soutěž v podobě samostatných nájezdů. Tak uvidíme, kdo z dnešního vyrovnaného zápasu vzejde jako vítěz.
60:00'
59:09'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., nedovolené bránění).
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny a z pohledu hry to vypadá na prodloužení, případně samostatné nájezdy.
57:11'
Ildar Šiksatdarov dostal puk do jízdy, ale při přechodu modré čáry už jej dostihli obránci a z tohoto nebude žádná šance. Hráč Nižněkamsku neměl potřebnou rychlost.
56:22'
Tommi Kivistö nahazuje puk, který však netečován končí u mantinelu, kde ostatní hráči Jokeritu se jej snaží vybojovat.
55:34'
Rázem šance na druhé straně a Zapolski musel vytáhnout svůj levý beton a vyráží pokus domácího borce.
54:54'
Necelých pět minut do konce a stále sledujeme hodně opatrnou hru obou týmů. Jokerit nyní v pásmu soupeře, ale nedostává se do žádné nebezpečné střelecké pozice.
53:59'
Nyní musel dávat pozor na jednodušší střelu soupeře a sledujeme od poloviny třetí třetiny opatrnou hru obou týmů.
53:32'
Snaha domácíh o rychlý útok, ale nakonec jim puk utíká daleko za modrou čáru a Zapolski vyjíždí z branky a rozehrává za sovu branku.
52:17'
Jesse Joensuu se snažil před brankou zkrotit skákavý puk, ale nakonec to nedokázal a obrana domácích jej odklízí do bezpečnějšího místa na hrací ploše.
51:38'
Hráč Jokeritu si sjížděl před branku, ale přihrávku od mantinelu nakonec nedostal a obrany onou týmů nyní nedělají chyby.
49:32'
Něco přes deset minut nám zbývá do konce zápasu a zatím máme stav skóre nezměněný. Hra je od obou celků vyrovnaná a vyhrát dnes může opravdu kdokoliv.
46:58'
Diváci křičí šajbu, což znamená, že chtějí změnu ve skóre.
46:36'
Polášek na ledě a Nižněkamsk začíná svou zkrácenou přesilovku pět na čtyři.
45:46'
A Jokerit fauluje v útočném pásmu a hra se nám vyrovná. Jormakka už sedí na trestné lavici za podražení. Dnes již podruhé.
45:10'
Po prohraném souboji u mantinelu se s trochou štěstí daří domácím opět vyhodit puk. Jokerit rozjíždí svůj další pokus od své branky.
44:47'
Po vyhraném buly se daří domácím vyhodit puk přes všechny čáry.
44:36'
A vyloučení na straně Nižněkamsku, kdy se Adam Polášek za svou brankou dopustil krosčeku!
44:06'
Rozhodčí fouká do píšťalky, protože jeden z hráčů Jokeritu se dopustil ofsajdu. Vhazování ve středním pásmu.
43:31'
U puku domácí celek a hosté se snaží vehementně napadat jeho rozehrávku už v jeho obranném pásmu.
42:37'
Tommi Kivistö nahazuje puk před branku,, možná byl jeho úmysl překvapit Ježova u jeho levé tyčky, ale ten si pohlídal svůj prostor před brankou.
41:47'
Jokerit již v plném počtu a může se již soustředit i na hru směrem dopředu.
41:03'
Hráč domácích zavezl puk a přihrával před branku, kde se k zakončení dostal Adam Polášek, ale puk po jeho teči míjí branku!
40:35'
Usazují se v útočném pásmu a ihned se dostali do zakončení. Brankář ve službách Jokeritu si pohlídal svou pravou tyč.
40:01'
Domácí mají ještě přes minutu možnost přesilové hry...
40:01'
Domácím se výrazně již nepodařilo v přesilovce ohrozit branku Zapolského. Druhá třetina byla taktéž vyrovnaná a Jokerit v ní zásluhou Geoffa Platta dokázal vyrovnat na 1:1. Branku musel posvětit ještě video rozhodčí. Jokerit je často vylučován, ale Nižněkamsk nedokázal prozatím potrestat žádné jejich vyloučení.
40:00'
39:13'
Jokerit je v dnešním zápase hodně vylučován a nyní usedá na trestnou Pekka Jormakka za držení, kterého se dopustil za svou vlastní brankou.
39:08'
Domácí se rázem rychle přesunuli do útoku a Zapolského daná střela tak trochu vystrašila a předvedl nepříliš jistý zákrok.
38:10'
Jokeritu se nyní podařilo na malou chvíli zavřít soupeře v jeho pásmu, ale vedoucí branku z toho zatím netěží.
37:50'
Alex Grant se dostal k odraženému puku a najel si do prostoru mezi kruhy, ale Ježov jeho pokus viděl a vyrazil!
37:14'
Střela hráče Jokeritu nevedla k ohrožení branky soupeře, neboť byla sražená k mantinelu.
36:17'
Blíží se nám závěr druhé třetiny a ze hry v posledních minutách se nedá očekávat již nějaká výrazná změna ve stavu skóre, ale uvidíme...
36:00'
Následně se do šance dostával Ildar Šiksatdarov, který si směle nabruslil až před Zapolského, ale ten kryje jeho snahu zasunout puk pod jeho betony!
35:38'
Zapolski svou hokejkou vyrazil nebezpečně nahazovaný puk před jeho brankou.
34:28'
Tvrdý boj o puk za brankou Jokeritu a ne a ne se podařit vydolovat černou pryž.
32:54'
32:36'
Další úspěšné vyhození a Nižněkamsku se tato přesilovka hrubo nedaří.
31:55'
Minuta přesilovky pryč a Jokerit se skvěle brání a vůbec nepustil svého soupeře do pásma. Naopak se pohyboval v pásmu domácích.
30:54'
A hříšníkem je obránce Karl Stollery, který se provinil podražením.
30:50'
Hra je nyní rozháraná bez větších šancí na jednu či druhou branku a po souboji ve středním pásmu se bude opět vylučovat!
29:37'
Jokerit získal puk, ale nedokázal se usadit v pásmu a vytvořit si nějaký tlak na svého soka.
28:51'
Domácí krouží ve svém obranném pásmu a přemýšlí kudy k brance soupeře. Ten poctivě brání střední pásmo.
27:36'
Po komerční pauze se dostal do pásma domácí celek a po jedné střele se musel Zapolski natahovat, ale nakonec puk letěl hodně vysoko nad jeho branku.
27:04'
Ten následně vyrazil do rychlé protiakce a došlo k zakončení, které kryje Zapolski.
26:25'
Jesper Jensen Aabo už chtěl vystřelit od modré čáry, ale nakonec si to rozmyslel a přihrával na levou stranu, odkud však nepřišla střela a Nižněkamsk se dokázal ubránit.
25:57'
25:06'
Domácí pokračují v přesilovce pět na čtyři, ale neevidujeme žádné šance.
24:20'
Po akci Nižněkamsku se strhl menší závar před brankářem Jokeritu a menší strkanice. Tentokrát vše rozhodčí řeší domluvou.
23:57'
A další vyloučení, Joensuu je vyloučen za sekání.
22:46'
A střelec vyrovnávací branky okusí i tvrdost trestné lavice a je vyloučen za sekání domácího brankáře a následně domácí Bryncev za hrubost.
21:50'
Jokerit se sice zdržuje v pásmu soupeře, ale není nikterak nebezpečný směrem na branku.
20:53'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. – zdržování hry / posunutá branka).
20:53'
Jokerit právě vstřelil branku!
Autorem branky je GEOFF PLATT, který se od modré čáry rozjel po pravé straně a zakončuje. Brankář si pak s největší pravděpodobností srazil puk do branky při svém přesunu. Bez asistence.
A branka nakonec platí!
Geoff Platt se rozjel po pravé straně a zakončoval, následně se puk objevil v brance a pravděpodobně si jej brankář domácích při přesunu srazil do branky a branka by měla logicky platit.
20:53'
Jokerit vstřelil branku, ale jestli bude branka uznána, to se ještě musí poradit rozhodčí s videem, takže nyní čekáme, jestli bude branka uznána!
20:37'
Hosté se vrhli ihned do útoku a nahození před branku od modré čáry bylo sraženo.
20:01'
První třetina nám přinesla vyrovnanou hru, ve které se jednou prosadili domácí a to zásluhou Andreje Nestrašila. Ten ještě mohl poslat svůj tým do dvou brankového vedení, ale svou šanci v poslední minutě třetiny nedokázal dotáhnout do zdárného konce. Jokerit se za celou třetinu nedostal do žádné vyložené šance a předvedená hra odpovídá dosavadním stavu skóre.
20:00'
19:30'
A Nestrašil mohl dát svou druhou branku! Při úniku se snažil zakončit nad beton Zapolského, ale nedokázal nadzvednout ideálně puk.
19:12'
Závěr třetiny hrají domácí v útočném pásmu soupeře.
18:43'
Oba celky již hrají v plné sestavě.
18:17'
Až Joonas Nättinen se snažil využít více prostoru, ale jeho střelecký pokus byl sražený. Taktéž i následná střela domácích o chvíli později.
17:43'
Více prostoru na ledě, ale vážnou šanci nevidíme.
16:43'
Kivisto už sedí na trestné lavici za podražení, kterého se dopustil za svou brankou. Zároveň se stejného prohřešku dopustil i domácí hráč a to Zdunov a čeká nás hra čtyři na čtyři.
16:03'
Přečíslení dva na jednoho... a domácí nenavyšují stav skóre!
15:07'
Nadvakrát vystřelil hostující útočník, ale Ježov vyrazil puk a obrana domácích si už danou situaci dokázala zklidnit.
14:32'
Domácí přišli s dalším zakončením ale tentokrát si na brankáře Jokeritu nepřišli.
14:07'
Tak tedy střelcem nakonec není Ogurcov, ale statistika byla upravena a nakonec se prosazuje český útočník!
12:59'
Teď velká škoda, že přihrávka z pravé strany neprošla na najíždějícího hráče Jokeritu, který měl dostatek prostoru ke střele.
11:44'
Pavel Padakin se snažil zakončit a překvapit Zaplského u jeho pravé tyčky, ale tam nenašel skulinku. Nakonec se puk dostal mezi kruhy, odkud vystřelil Ogurcov a jeho pokus tečuje před brankou ANDREJ NESTRAŠIL. Asistence: Pavel Padakin a Dmitrij Ogurcov.
11:19'
Jokerit v plném počtu a ubránil tak své první oslabení. Ke sklonku přesilovky se domácí dostali do menšího závaru, ale Zapolski vše vyřešil.
10:45'
Teď se Nižněkamsk vyhazuje svou nepřesnou přihrávkou do středního pásma a Jokerit může nasbírat další cenné vteřiny.
10:32'
Po kombinaci přišel střelecký pokus od modré čáry, ale Sergejev nezamířil přesně.
10:12'
Už jsou před brankou Jokeritu a rozestavili klasický přesilový vzorec.
09:41'
Domácím se ihned podařilo obsadit útočné pásmo a po nepřesné střele se následně puk dostává až do jejich obranného pásma a musí začít znovu.
09:19'
Marko Anttila si podržel v útočném pásmu Poláška a Nižněkamsk si zahraje první přesilovku tohoto zápasu.
08:48'
Bogdan Jakimov byl příliš rychlý a rozhodčí mu odpískal ofsajd. Vhazování ve středním pásmu poblíž branky Ježova.
08:02'
Hráč Jokeritu napřáhl ke střele od modré čáry, avšak tu dokázal soupeř blokovat.
07:30'
Po dlouhé době dochází k přerušení a to po závaru před Ježovem, který nakonec má puk pod svou lapačkou. Následuje komerční přestávka.
06:58'
Nahození z levého rohu, ale další hráč Jokeritu nedokázal před brankou tečovat puk.
06:28'
Již přes čtyři minuty se hraje, aniž by rozhodčí foukl do píšťalky a hra se přelévá z jedné strany na druhou.
05:50'
Sakari Manninen vybojoval puk za svou brankou a snaží se jej vyvézt do středního pásma, což se mu následně daří.
04:47'
Avšak ani domácím se nepodařilo ohrozit soupeřovu branku a sledujeme sice nepřerušovanou hru, ale bez šancí.
04:14'
Hosté pobývali delší dobu v útočné třetině, ale nedokázali se dostat do příležitosti a Nižněkamsk následně vyráží do útoku.
03:07'
Domácí nebezpečně nahazovali puk na Zapolského, ten si vše pohlídal a Jokerit jen vyváží puk do pásma soupeře.
02:10'
Steve Moses rozjel rychlou protiakci, ale jeho nahození na branku srazil obránce a následně se domácím daří dostat puk do středního pásma.
01:30'
Juuso Puustinen vystřelil z pravé strany, jeho střela byla sražená do rohu kluziště a Nižněkamsku se daří nyní pohybovat v útočném pásmu.
01:10'
Stejně tak si poradil s lehčí střelou a vhazování před jeho brankou.
00:56'
Nahození Zapolski si bez problémů pohlídal a vyráží puk k mantinelu.
00:24'
Domácí se pustili do svého prvního napadání, ale s obsazením útočného pásma nakonec nebyli úspěšní.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Polášek, An. Sergejev, Volgin, Ogurcov, Bryncev, Šaripzjanov (A), Timašov, Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – P. Kulikov, Nestrašil (A), Padakin (C) – Šiksatdarov, Porjadin, Jakimov – Arkalov, Zdunov, Šafigullin.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Jensen Aabo, Lööv, Stollery, A. Grant, Kivistö, Lepistö (C) – Niemi, Anttila, Pihlström – Manninen, Moses, H. Ikonen – Nicklas Jensen, Platt, Jormakka – Norman, Joensuu (A), O'Neill (A).

Rozhodčí: R. Shčenjov, S. Beljajev – T. Kučava, G. Lazarev.
Neftěchimik Nižněkamsk
Drží se na osmé poslední postupové příčce do play off. Avšak mluvit o play off je poměrně ještě dost brzy. Domácí střídají úspěchy s neúspěchy a jejich forma je kolísavá. Nicméně z posledního venkovního tripu se jim podařilo dvakrát vyhrát (jednou museli až do prodloužení) a jeden zápas ztratili. Na svém ledě pak začali vítězně, kdy v minulém zápase porazili snadno 4:1 Spartak Moskva. Dnes však přijíždí na jejich led trochu jiný soupeř, který opět získává formu a Nižněkamsk čeká tvrdý boj.
Československá stopa v týmu Nižněkamsk
Adam Polášek – 1+6 = sedm bodů a v tabulce je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem, ihned za trojicí finských hráčů.
Andrej Nestrašil – 2+1 = 3 body
Střelci
J. Puustinen – 8+5 = 13 bodů
J. Nattinen – 5+6 = 11 bodů
M. Ruohomaa – 1+7 = 8 bodů
Trojice Finů tedy svými výkony táhne mužstvo. Nicméně shodou okolností v minulém zápase ani jeden z hráčů nebodoval.
Jokerit Helsinky
Jokerit, zdá se, že zapomněl na drtivou porážku od Petrohradu (2:6) a opět se dostal na vítěznou vlnu. Po Petrohradu si poradili s Dinamem Minsk (vskutku na branky bohatý a bláznivý zápas, který nakonec skončil 5:3 pro žolíky). V posledním utkání pak zdolali 4:1 Viťaz a nyní se vydávají na venkovní trip. Na něm je čeká postupně dnešní soupeř, Nižněkamsk, dále Kazaň a Nižnij Novgorod. Jestli si Jokerit zpět domů odveze plnou nálož šesti bodů, to ukážou následující dny.
Střelci
S. Manninen – 7+7 = 14 bodů (v minulém zápase nebodoval)
J. Norman – 7+6 = 13 bodů (Švéd v posledních zápasech zaznamenal výrazný postup mezi trojici nejlepších střelců týmů. Sesadil z druhé pozice Fina P. Jormakku. V posledních dvou duelech zaznamenal 3 body za tři branky!
B. O´Neill – 3+10 = 13 bodů (taktéž Američan si v posledních zápasech hodně polepšil a dostává se do první trojice nejlépe bodujících hráčů týmu. Jeho počet asistencí, deset, je nejvyšším počtem celého týmu a lze o něm říci, že je dvorním přihrávačem. V posledních dvou duelech si připsal jednu branku a čtyři asistence! A díky tomuto bodovému zisku se dostává do popředí naší sledované trojice nejproduktivnějších hráčů. A právě Brian, bude z řady další z hráčů, kterého si při dnešním zápase podrobněji představíme a následně budeme sledovat jeho výkon při samotném zápase.
Představení hráče – Brian O´Neill

Narodil se 1. června roku 1988 v Yardley, USA. Útočník v týmu Jokerit působí již třetí sezónu. V první sezóně dosáhl 36 bodů (16+20 po 55 odehraných zápasech). Druhá sezóna se nesla v podobné duchu, kdy ve 44. zápasech nasbíral dohromady 30 bodů (14+16). Začátek této sezóny má taktéž slušně rozjetou a zajímavostí bude sledovat, zda Brian dokáže atakovat hranici 40 bodů.
Počátky jeho kariéry sledujeme v týmu AHL Manchester Monarchs, kde působil čtyři sezóny. V sezóně 2015-2016 odehrál v NHL 22 zápasů za New Jersey Devils, pak působil na jejich farmě v AHL v týmu Albany Devils. A po skončení této sezóny směřovaly jeho kroky do Finska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.