KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Jekatěrinburg - 29. listopadu 2018   17:30

OMSK
OMSK
04:38' Košelev (Talbot, Desharnais) • 08:14' Pokka (Jemelin, I. Michejev) • 51:01' Franson (Širokov, Desharnais)
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Jekatěrinburg
OMSK
Morozov, Ravodin – Majtak, Šeljanin
Balašicha Arena

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (JEK) – odchytal celé utkání, 29 úspěšných zákroků, 3 inkasované branky
Je dobojováno. Jekatěrinburg do tohoto utkání nevstoupil vůbec špatně, jenže v rozmezí čtyř minut dvakrát inkasoval. To se ukázalo jako klíčové, hosté se dnes téměř nedostávali do větších příležitostí, obrana Omsku nám jasně ukázala, proč patří mezi nejlepší v soutěži. Definitivní pojistka pak přišla devět minut před koncem.
59:16'
Rychlá kombinace, poté přihrávka mezi kruhy. Rána Da Costy z první skončila vysoko nad domácí brankou!
58:32'
Hlasatel ohlásil poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky, podle všeho i celého utkání, hraje se ve středním pásmu.
57:58'
Hostující beci se museli rychle vracet, vypadalo to, že proti Stålbergovi si pomohli drobným faulem. Kovář drží puk a přerušuje hru.
57:22'
Jekatěrinburg se sice drží v útočné třetině, ovšem do větších příležitostí se dnes vůbec nedostává, stejně jako v tomto případě.
56:55'
Utkání se už jen spíše z povinnosti dohrává, o vítězi je rozhodnuto, Omsk teď hraje hlavně o nulu domácího brankáře Bobkova.
55:42'
Střelecký pokus Sextona mířil pouze doprostřed branky. Snadný zákrok pro Bobkova, který i nadále drží čisté konto, zároveň přerušuje hru.
55:05'
Čárový rozhodčí opět píská ofsajd, což se nelíbí domácím hráčům. Dnes velmi aktivní Košelev jde střídat, rozběhla se závěrečná pětiminutovka tohoto utkání.
54:48'
Dobrou přihrávku do jízdy dostal Košelev, který zakončoval na bližší tyčku. Kovář si připisuje další úspěšný zákrok!
53:56'
Hosté se usadili v útočné třetině, Krikunov byl dobře bráněn, jeho následná přihrávka skončila na holi domácího hráče.
53:14'
Hra je přerušena, čárový rozhodčí píská ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Ještě předtím je tu reklamní pauza.
52:43'
Uvidíme, jak na třetí inkasovanou branku zareaguje Jekatěrinburg. Hosté se v těchto chvílích musí zase bránit.
52:03'
Plné ruce práce měl teď domácí brankář. Bobkov si připsal dva úspěšné zákroky a i nadále drží čisté konto.
51:01'
Avangard právě vstřelil branku!
Dvojnásobná početní výhoda sice skončila, ovšem domácí se prosazují z klasické přesilovky. Spoustu prostoru dostal CODY FRANSON, jehož nenápadná střela skončila v síti! Asistence: Sergej Širokov a David Desharnais.
50:35'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., faul kolenem).
49:55'
Polovina přesilové hry je za námi, domácí dlouho kombinovali, nakonec o puk přišli, hosté vyhazují přes všechny čáry.
49:04'
Krátce po vhazování se ke střele dostal Desharnais. Kovář měl odkrytý výhled, připsal si poměrně snadný zákrok.
48:55'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Kirill Ljamin – 2 min., podrážení).
48:55'
Do samostatného úniku se z pravé strany dostával Zernov. Ten dělal kličku do forhendu, ovšem přišel jasný faul od Ljamina, vypadá to, že se bude pouze vylučovat.
47:41'
Ve třetí části se zatím moc nepřerušuje, hra nyní plyne přes tři minuty, hostům se nedaří, nemohou se usadit v útočné třetině.
46:31'
Stålberg puk zavezl do útočné třetiny, jenže poté přišel čistý obranný zákrok od hostujícího obránce, dlouho se hraje bez přerušení.
45:55'
Ze země se jen těžko zvedá Dawes, hostující kapitán se dožadoval faulu, rozhodčí byli jiného názoru, hra pokračuje.
45:04'
Boj o puk u mantinelu. Kotouče se zmocnil Da Costa, který však nepřihrál přesně a hosté se musí rychle vracet.
44:33'
Dlouho se hrálo bez přerušení, kotouč teď skončil na střídačce domácího týmu, vhazovat se bude znovu po pravici Bobkova.
43:22'
Nahození do útočné třetiny, krátce poté se domácí vydali na střídačku, hostující hokejisté začínají až zpoza vlastní branky.
42:45'
Domácí hráči jsou zatím hodně pasivní a vyčkávají ve středním pásmu, vypadá to, že Omsk bude především bránit svůj náskok.
41:59'
Hosté do třetí dvacetiminutovky vstoupili daleko lépe, jsou aktivnější, Bobkov si připsal další dva snadné zákroky.
41:28'
Hráči Omsku si nerozuměli, rozhodčí pískají zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Bobkova.
40:34'
Višněvskij na přihrávku dlouho čekal, puku se nakonec zmocnili domácí hokejisté, kteří rozehrávají z obranné třetiny.
40:01'
Druhá dvacetiminutovka tohoto duelu je za námi, skóre se v ní nezměnilo, Omsk i nadále vede dvoubrankovým rozdílem. Největší příležitost přišla v závěru, Košeleva vychytal Kovář. Uvidíme, s čím především hosté přijdou do třetí třetiny, ta začne zhruba v 19:18.
40:00'
39:50'
Puk zasáhl hostující střídačku, vzápětí přišel icing domácích, vhazovat se v úplném závěru bude před Bobkovem.
39:05'
Tohle byl o něco snadnější zákrok pro českého gólmana, hlasatel ohlásil poslední minutu druhé dvacetiminutovky.
38:42'
Obrovská příležitost pro Omsk na zvýšení skóre! Semjonov puk zatáhl za branku, vzápětí přišla překvapivá zadovka na Košeleva, kterého z bezprostřední blízkosti vychytal Kovář!
38:00'
Od modré čáry střílel Medveděv. Kovář puk dokázal vyrazit do ochranné sítě, hra je tedy znovu přerušena, do konce druhé třetiny zbývají dvě minuty.
37:10'
Hosté se až teď usadili v útočné třetině, na ledě je kapitán Dawes, který si v tomto případě nerozuměl se svými spoluhráči.
36:21'
Galimov střílel, s pomocí teče šel kotouč do ochranné sítě, do konce přesilové hry zbývá vteřina, vhazovat se bude před Kovářem.
36:06'
Jekatěrinburg má přesilovku, zatím to však vypadá, že hraje v oslabení, hostům je odpískán icing.
35:33'
Skvělá práce Stålberga v oslabení. Domácí hráč snad dvacet vteřin držel kotouč, poté vracel svým spoluhráčům do obranné třetiny.
34:56'
Hosté zatím neprokazují, že jejich přesilová hra je nejlepší v celé soutěži, domácí už podruhé během krátké chvíle vyhazují.
34:22'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxime Talbot – 2 min., nedovolené bránění).
33:29'
Kotouč končí v ochranné síti, vhazovat se bude před Bobkovem, je tady druhá reklamní pauza ve druhé třetině.
33:03'
Hosté jsou kompletní, na ledě teď chvíli zůstal ležet Golyšev, který se po chvíli zvedl a vypadá to, že bude v pořádku.
32:26'
Omsk se dostal do přečíslení dva na jednoho. Michejev už napřahoval ke střele, na poslední chvíli zasáhl hostující bek.
31:47'
Po přihrávce Desharnaise zakončoval Petrov. Výborný zákrok betonem vytáhl Kovář, který i nadále drží naděje svého týmu!
31:21'
Domácí příznivci si přejí branku. Střela Semjonova z mezikruží šla do ochranné sítě, podle všeho to bylo s hostující tečí.
31:00'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stéphane Da Costa – 2 min., podrážení).
30:02'
V závěru oslabení se až před Kováře natlačil Semjonov. Ten vzápětí přestřelil branku, domácí jsou kompletní.
29:40'
Na levé straně zůstal úplně volný Kučerjavenko, na kterého zívala prázdná branka. Hostujícímu hráči však střela vůbec nesedla!
29:02'
Bobkov teď kotouč vyrazil před sebe, kde se k němu dostali domácí hráči. Ti se znovu osvobodili, příznivci Omsku tleskají.
28:20'
Jekatěrinburg je letos nejúspěšnějším týmem v přesilových hrách, domácí nyní vyhazují přes všechny čáry a střídají.
27:57'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Pivcakin – 2 min., sekání).
27:29'
Obránce Ljamin teď dlouho váhal a nevěděl co s pukem. Kotouče se zmocnili domácí, v obraně zasáhl Vasilevskij.
26:46'
Da Costa se podle rozhodčího nacházel v brankovišti, sudí hru přesouvá do středního pásma. Francouzský hokejista se dožadoval faulu, vylučovat se ale nebude.
26:35'
Domácí gólman musel ven z branky, poté puk poslal do středního pásma. Na druhé straně zasahoval Kovář, je tady reklamní přestávka.
25:51'
Kučerjavenko nevěděl co s pukem, tak ho nahazoval na branku. Bobkov dokázal zasáhnout, následně i rozehrát.
24:59'
Hostující zadáci úplně zapomněli na Talbota, který dostal přihrávku na pravou stranu. V nejdůležitější chvíli mu puk utekl z hole.
24:28'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Dawes místo zakončení ještě přihrával na pravou stranu, to nebylo správné řešení.
23:41'
Hra je dost neurovnaná, také domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Bobkovem.
23:29'
Nahození puku do útočné třetině, Golyšev nemohl hrát, podle čárového se totiž nacházel v ofsajdovém postavení.
22:40'
Domácí vyhráli vhazování v útočné třetině, od modré pak zakončoval kapitán Franson. Snadný zákrok si připsal Kovář.
22:03'
Milovzorov našel Kučerjavenka, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti vychytal dnes zatím bezchybný brankář Bobkov!
21:34'
Přihrávka zpoza branky na Bodrova, který však svou střelu poslal pouze do bránícího hráče, Jekatěrinburg začal aktivně.
20:55'
Hosté se s pukem dostali do útočné třetiny, ovšem domácí obránci dnes rychle přistupují k protihráčům, Bobkov zasahovat nemusel.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Je to tak, úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Hosté do utkání vstoupili lépe a byli aktivnější, ovšem poté se dvakrát prosadil domácí celek, v páté minutě se trefil Košelev, v deváté pak obránce Pokka. Omsk po první třetině vede dvoubrankovým rozdílem.
20:00'
19:55'
Boj o puk u mantinelu, víc už se pravděpodobně nestane.
19:23'
Rozběhla se poslední minuta úvodní části hry, u kotouče jsou domácí hráči, kteří kombinují v útočném pásmu.
18:30'
Přihrávku zpoza branky dostal Širokov. Tomu ale dlouho trvalo, než si kotouč zpracoval, hostující obrana zasáhla včas.
17:38'
Ke střele natáhl Semjonov. Do jeho pokusu se na poslední chvíli vložil obránce Mišarin, kotouč končí v ochranné síti.
16:44'
Na další větší příležitost stále čekáme, o zakončení se pokoušel znovu Milovzorov, jenže tomu střela vůbec nesedla.
16:05'
Puk teď zůstal poblíž domácí branky, čehož si všiml Milovzorov. Ten se bekhendem pokoušel zakončovat, Bobkov byl u tyče včas!
15:26'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, hosté puk posílají přes všechny čáry, pískán je icing.
15:01'
Rozběhla se závěrečná pětiminutovka první třetiny, hra je z novu přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:32'
Závar před hostující brankou, vzrušení bylo zbytečné. Rozhodčí hru vykazuje do středního pásma, Talbot byl v brankovišti.
13:59'
Mezi kruhy zůstal volný Rassejkin. Jeho následný pokus směřoval pouze doprostřed branky, snadná práce pro Bobkova!
13:34'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, hosté se snaží o kontaktní branku, domácí však zatím velmi dobře brání.
12:24'
Střela Pareho byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Kovářem, oba celky střídají.
12:12'
Právě Dawes teď dostal hodně prostoru na pravé straně! Hostující hráč udělal pár rychlých kroků s pukem, následně vystřelil těsně vedle branky!
11:45'
Hosté se osvobodili, na ledě je už kapitán Dawes, jehož přihrávka teď nebyla přesná, Jekatěrinburg i přesto zůstává u kotouče.
11:00'
Už minutu teď drží Omsk svého protivníka v jeho obranném pásmu, nebezpečně to zkoušel Pivcakin, v ochozech to jen zašumělo!
10:19'
Do zakončení se dostal Galimov, brankář Kovář však betonem vyrazil puk do rohu kluziště, domácí jsou hodně nebezpeční.
09:36'
Hodně ostrý zákrok Talbota u střídaček, Višněvskij se těžce zvedá z ledu, domácí hokejista může být rád, že se nebude vylučovat.
08:55'
Na ledě je už první pětka domácích, Medveděv drží puk za vlastní brankou a hledá, komu by rozehrál.
08:14'
Oddechový čas pro hosty.
08:14'
Dlouho se hrálo u mantinelu, odkud přišla přihrávka na modrou čáru. Úplně volný VILLE POKKA na nič nečekal a střílel. Jeho rána se zastavila až v síti, Kovář toho moc neviděl! Asistence: Alexej Jemelin a Ilja Michejev.
06:56'
Několik nepřesností na obou stranách, hraje se ve středním pásmu, u puku jsou momentálně domácí hokejisté.
06:17'
Hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho, jenže celou situaci nevyřešili úplně nejlépe, poté střílel Dawes, Bobkov byl pozorný. Je tady první reklamní pauza.
05:29'
Netrvalo to dlouho a mohlo to být o dvě branky! Po nahození Medveděva od modré čáry teď kotouč zůstal těsně před brankovou čáru, hosté se k němu dostali dříve.
04:38'
Tak to je pro hosty hodně kruté, domácí se z první vážnější útočné akce prosazují a jdou do vedení! Parádně to na levé straně udělal Talbot. Ten se zbavil obránce, následně našel SEMJONA KOŠELEVA, který puk poslal do prázdné branky. Kovář si na svůj první zákrok bude muset počkat! Asistence: Maxime Talbot a David Desharnais.
04:20'
Hra je opět přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Další slušné střídání první pětky Jekatěrinburgu.
03:33'
Ve slušné příležitosti Garejev. Jeho bekhendové zakončení skončilo těsně vedle branky, hosté jsou v úvodu aktivnějším celkem.
02:58'
Torčeňuk nahazoval směrem na domácí branku, poté se vydal za odraženým pukem. K tomu se nedostal, Bobkov přerušuje hru.
02:04'
Další dva zákroky domácího gólmana během krátké chvíle, Bobkov prokázal výborný reflex!
01:19'
O první střelecký pokus se postaral Garejev, který střílel od mantinelu. Puk směřoval vedle branky, přesto přišel zákrok od Bobkova.
01:05'
Stålberg se ocitl na ledě a dožadoval se faulu. Rozhodčí však zůstávají klidní, hra pokračuje.
00:34'
Hostující kapitán Dawes pouze nahodil do útočného pásma a vydal se na střídačku, na ledě jsou druhé formace obou celků.
00:01'

Avangard Omsk: Bobkov (Šilin) – Franson (C), J. Medveděv, Pokka (A), Jemelin, Čudinov, Pivcakin (A) – I. Michejev, Zernov, Širokov – K. Petrov, K. Semjonov, Stålberg – Košelev, Desharnais, Talbot – Jakimov, Stas, A. Galimov – Manukjan, Jaremčuk.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář – Ljamin, Alexej Vasilevskij (A), Mamkin, D. Bodrov (A), I. Višněvskij, Gurkin, Valitov, Mišarin – Sexton, Paré, A. Garejev – Milovzorov, Kučerjavenko, Krikunov – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (C) – Litovčenko, Torčeňuk, Rassejkin.

Rozhodčí: Morozov, Ravodin – Majtak, Šeljanin.

Jakub Kovář (JEK)
Vzájemná utkání

Pro oba tyto týmy to bude první vzájemné utkání v této sezoně. Z posledních deseti duelů se šestkrát radoval Omsk, čtyřikrát pak Jekatěrinburg.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Hosté jsou na tom ještě lépe! Jsou totiž momentálním lídrem celé soutěže, mají totiž 55 bodů, skóre 107:58. Jekatěrinburgu se ale v poslední době příliš nedařilo, prohrál třikrát v řadě. Šňůru však ukončil v minulém kole na ledě Ufy. Jejich nejproduktivnějším hráčem je Nigel Dawes, který je zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem KHL. Kazach má na svém kontě 40 kanadských bodů (15 branek, 25 asistencí).
Avangard Omsk

Domácí tým se nachází v tabulce Východní konference na druhém místě. Hokejisté Omsku po dvou prohrách zase zvítězili, podařilo se jim to na ledě Slovanu Bratislava. Momentálně mají šestačtyřicet bodů, skóre 96:67. Jejich nejproduktivnějším hráčem je s 25 kanadskými body Sergej Širokov, ten zaznamenal už čtrnáct branek, zároveň jedenáct asistencí. Jak už jsem zmiňoval, kvůli rekonstrukci stadionu hrají domácí v Balašiše.
Pěkné odpoledne všem. Kontinentální hokejová liga má ve čtvrtek na programu šest zápasů. Avangard Omsk v jednom z nich přivítá Avtomobilist Jekatěrinburg. Domácí tým letos celou sezonu hraje v Balašiše.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.