KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Soči - 21. prosince 2020   18:30

Riga
Riga
01:49' Roberts Bukarts (Dzierkals, Rihards Bukarts) • 19:11' Gračov (Roberts Bukarts) • 19:55' Zyrjanov (Scarlett, Indrašis) • 34:09' Ošenieks (Mamčics, Gračov) • 58:41' Darzinš
5:6
(3:1, 1:1, 1:3 - 0:1)
Soči
Soči
04:56' Točickij  (Šmeljov, Volodin) • 35:38' Petkov  (Šmeljov, Točickij) • 44:59' J. Alexandrov  (Ruděnkov, Rubcov) • 51:06' J. Alexandrov  (Šmeljov, Miromanov) • 52:18' Glotov   • 63:31' Ruděnkov  (Rubcov, Miromanov)
Riga
S. Galimov (5. Bruveris) – Zile, Scarlett, Sund, Mamčics, Ošenieks, Jaks (C) – Darzinš (A), Indrašis, Lipon – Paršin, Gračov (A), Roberts Bukarts – Dzierkals, Švanenbergs, Rihards Bukarts – Zyrjanov, Berzinš, Gegeris – Skvorcovs.
Odinsh, Ansons – Ivanov, Sysuev
Arena Riga
Soči

Děkuji za pozornost a přeji vám krásný zbytek večera.
Československá stopa v zápase

Do dnešního duelu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Využití: 1 – 1
Hosté na konci druhé třetiny prohrávali už 1:4, přesto slaví vítězství. V prodloužení to sice dlouho vypadalo, že žádný z týmů útočit nebude a na řadu budou muset přijít samostatné nájezdy, půl druhé minuty před jeho vypršením se však zrodila útočná akce Soči, ze kterého jeho hráči rozhodli o tom, že si bonusový bod odvezou s sebou.
63:31'
Soči právě vstřelilo branku!
Soči 1,5 minuty před koncem prodloužení rozhoduje o své výhře. Rubcov sice na Bruverise zblízka nevyzrál, avšak domácí brankář puk jen vyrazil, k tomu dojel IGOR RUDĚNKOV a rychlou střelou jej poslal do odkryté části branky lotyšského celku.
Asistence: German Rubcov a Daniil Miromanov.
63:17'
Hosté teď dobrovolně opustili s pukem útočné pásmo a stáhli se na svoji stranu.
62:42'
Na obou týmech je vidět už únava, ani jeden se nikam příliš nežene.
61:22'
Roberts Bukarts se ocitl na levé straně úplně sám, ale svoji střelu z voleje adresoval příliš vysoko nad bránu.
60:15'
German Rubcov se málem dostal do samostatného nájezdu, ale od puku byl odstaven.
60:01'
Neuvěřitelný zápas pokračuje. Hosté dokázali ve třetím dějství smazat dvoubrankové manko a dokonce se dostat poprvé v zápase do vedení. Ani oni jej však neudrželi a soupeř v závěru při hře bez brankáře také vyrovnal. Na řadu tedy přichází prodloužení.
60:00'
59:44'
Domácí ještě v posledních vteřinách hodně zlobí, vhazování po levici Treťjaka.
58:41'
Riga právě vstřelila branku!
Domácí vyrovnávají hodně kuriózním a šťastným gólem. LAURIS DARZINŠ hledal zpoza brány svého spoluhráče, ovšem do jeho přihrávky vložil hůl jeden z hostů a tečoval kotouč takovým způsobem, že se obloučkem snesl za záda brankáře Soči. Ten byl tak překvapen, že nestihl reagovat.
Bez asistence.
58:28'
Dinamo to zkouší v šesti bez brankáře.
58:02'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:51'
Hosté vyhazují puk tak, aby to nebyl icing.
57:15'
Bruno Bruveris schoval tvrdou ránu do výstroje a přerušil hru.
56:06'
Domácí se usadili v útoku a Rihards Bukarts byl blízko vyrovnání, ovšem kotouč ze vzduchu nasměroval pouze do boční sítě. Kdyby se mu povedlo trefit bránu, skóroval byl, neboť Maxim Treťjak byl dezorientován a vůbec nevěděl, kde se kotouč nachází.
54:57'
Ihned po buly stříle nebezpečně Lauris Darzinš, jeho tečovaný pokus však letí ven z hrací plochy a buly se bude opakovat.
54:54'
Hosté chtěli poslat puk do útoku a vystřídat, avšak vše končí icingem, takže hráči střídat nemohou.
54:15'
Tečovaný puk letí kamsi mimo ledovou plochu.
52:18'
Tak teď je to pro změnu studená sprcha pro domácí mužstvo. Jeho hráči si v útoku špatně přihráli, kotouče se zmocnil VASILIJ GLOTOV, který prokázal velkou rychlost a dostal se sám před brankáře, jehož prostřelil skrz betony.
51:06'
A je srovnáno. Po krásné kombinaci pálil z bezprostřední blízkosti JURIJ ALEXANDROV a Bruverisovi prošel kotouč mezi nohama za brankovou čáru. Gólman kotouč zřejmě ztlumil, ale nechytil.
Asistence: Sergej Šmeljov a Daniil Miromanov.
50:47'
Kirill Petkov se až před brankáře s pukem nenatlačil, kotouč mu ujel k zadnímu mantinelu.
50:09'
Hosté jsou kompletní.
49:32'
Pavel Kukštel se ve vlastním oslabení odhodlal k útoku, prošel kolem několika protihráčů, ale ve finále zamířil bekhendem jen do lapačky brankáře.
49:02'
Soči vyhazuje přes všechny lajny.
48:36'
Střela Reeceho Scarletta nadělal v brankovišti hostí velký zmatek, Maxim Treťjak v jednu chvíli vůbec nevěděl, kde se kotouč nachází, ale ten byl v jeho výstroji. Domácí se snažili dorážet a vznikla strkanice, kterou rozhodčí rychle uklidňují.
48:09'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Feoktistov – 2 min., vysoká hůl).
48:00'
Bude se vylučovat, Riga má výhodu.
47:10'
Lauris Darzinš bekhendem zblízka neuspěl, kotouč letí vysoko nad, zřejmě až do ochranné sítě.
46:17'
Domácí jen nahazují puk do útoku a střídají.
45:49'
Kristaps Zile se snažil udržet puk v útočném pásmu, ale nepovedlo se a hráč musí rychle zpátky.
45:41'
Maxim Treťjak si snad vůbec poprvé ve třetím dějství sáhl na kotouč, když jej schoval pod lapačku. A to je odehráno skoro už šest minut ze třetího dějství.
44:59'
Domácí si hrubě koledovali a po zásluze inkasují, naopak hosté jsou za svoji aktivitu odměněni. Ruděnkov dokázal v pádu poslat puk svému spoluhráči, JURIJ ALEXANDROV si jej zpracoval a střelou zápěstím poslal přesně k levé tyči, kam Bruno Bruveris nedosáhl.
Asistence: Igor Ruděnkov a German Rubcov.
44:44'
Zakončení Igora Ruděnkova bekhendem skončilo jen na boční konstrukci branky.
43:49'
Daniil Miromanov se opřel do puku, ale střela mu vůbec nesedla domácího brankáře tak neohrozila.
43:14'
Střela Kirilla Petkova byla sražena mimo bránu.
42:30'
Domácí jsou ve třetím dějství zatím hodně pasivní, což by se jim nemuselo vůbec vyplatit.
41:58'
Vasilij Glotov si několikrát vyměnil přihrávku se spoluhráčem, poté se snažil dostat do zakončení, ale to se mu nepodařilo.
40:54'
Domácí byli pod tlakem, ale povedlo se jim vyhodit puk.
40:30'
David Rundblad nepříjemně střílel od modré a Bruno Bruveris toho moc neviděl. Puk zastavil hráči před ním a domácí brankář jej pak schoval pod lapačku.
40:01'
Druhé dějství přineslo dva góly, ačkoliv muselo se na ně dlouho čekat. Hrál se opět velmi vyrovnaný hokej, domácí docela šťastným gólem zvýšili svůj náskok, avšak soupeř hned vzápětí snížil a vykřesal před třetí periodou naději. Stále není nic rozhodnuté.
Další třetina začne přibližně ve 20:14.
40:00'
39:46'
Teď se hráči lotyšského mužstva hodně rozčilují, že byl odpískán icing, třebaže jeden z nich by to ke kotouči zřejmě stihl.
39:30'
Domácí se snažili držet puk co nejdéle v útoku, ale soupeři se povedlo vyhodit.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:06'
Bruno Bruveris nepříjemnou střelu od modré nejspíš dobře neviděl, puk naštěstí pro něj skončil nad jeho bránou. Na druhé straně jeho protějšek schovává kotouč do lapačky a přerušuje hru.
37:45'
Další zakázané uvolnění domácího mužstva.
36:58'
To se děje vzápětí poté, co kotouč opustil hrací plochu.
36:42'
Puk je zašlápnutý u střídačky domácího celku, rozhodčí se ale nemá k tomu, aby přerušil hru.
35:46'
Zakázané uvolnění Dinama.
35:38'
Pro Soči ještě není nic ztraceno, neboť jeho hráči vzápětí dávají kontaktní gól. Šmeljovu nebezpečnou střelu ještě stačil Bruno Bruveris bravurně vyrazit, avšak k dorážce se dostal volný KIRILL PETKOV, který rychle zasunul kotouč do odkryté svatyně a tady už domácí gólman nemohl nic dělat.
Asistence: Sergej Šmeljov a Nikita Točickij.
34:28'
Hosté jsou kompletní a začíná jim zkrácená přesilovka.
34:09'
Docela smolný gól pro Soči. ERNESTS OŠENIEKS projel pásmem a z dálky poslal puk po ledě na bránu, Maxim Treťjak toho zřejmě moc neviděl a kotouč mu proklouzl mezi betony. Určitě se však tento gól dal chytit.
Asistence: Robert Mamčics a Jevgenij Gračov.
33:45'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Reece Scarlett – 2 min., držení hole).
33:31'
J. C. Lipon pálil z pravého kruhu mezi betony brankáře, avšak ten si veškerý volný prostor pohlídal. Poté do něj narazil Miks Indrašis, což se hostům vůbec nelíbilo a vznikla menší strkanice, ale vylučovat se nebude.
33:00'
Další pokažená přihrávka a hosté vyhazují.
32:47'
Domácí si teď špatně přihráli, Tony Sund se ještě snažil puk udržet v pásmu, ale nepovedlo se.
32:27'
Vyloučení v týmu HK Soči (David Rundblad – 2 min., sekání).
31:50'
Nyní gólman Dinama raději podržel puk v lapačce a přerušil hru.
31:11'
Igor Ruděnkov střílel přes protihráče na levou tyč, Bruno Bruveris včas položil před puk svůj beton.
30:28'
Domácí se dostali před bránou hostů do přečíslení, přihrávka však byla zblokována, takže hostující gólman neměl práci.
30:02'
Nikita Točickij upadl v souboji o puk na led za domácí brankou, vylučovat se nebude.
29:36'
Znovu Soči vyhodilo přes všechny čáry, ale v tomto případě hra pokračuje dál.
29:27'
Icing hostujícího mužstva, které bylo pod tlakem.
29:20'
Kristaps Zile nepříjemně střílel od modré a Maxim Treťjak toho moc neviděl. Povedlo se mu ale kotouč vyrazit.
28:14'
Janis Švanenbergs vystihl rozehrávku, pak váhal zda vystřelit nebo přihrát, nakonec najel s kotoučem do levého kruhu a střílel z otočky, ale brankář hostů si poradil.
27:46'
Hosté nebyli v útoku o nic úspěšnější, po špatné přihrávce se opět hra otáčí.
27:10'
Roberts Bukarts po pěkné přihrávce nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat brankáře a ani z dorážky nebyl úspěšný. V obou případech zřejmě trefil bránícího protihráče.
27:01'
Martinš Dzierkals zkoušel překvapit brankáře Soči střelou od levého mantinelu na bližší tyč, avšak Maxim Treťjak měl veškerý volný prostor pokrytý a kotouči nedovolil projít.
26:13'
Lauris Darzinš přihrávku mezi kruhy nedokázal zpracovat, puk mu přeskočil hokejku a hráč se tak do zakončení nedostal.
24:18'
Tohle byla slušná možnost Garajeva, který se dostal k dorážce, avšak z ostrého úhlu bránu netrefil.
23:58'
Pavel Kukštel jen nahodil puk za soupeřovu bránu a odjel na střídačku.
22:47'
22:40'
Teď to vypadalo nadějně, avšak puk přeci jen skončil na zadním mantinelu.
22:27'
Domácí kombinují v §toku, ale nestřílí.
21:40'
A nyní jej pro změnu odpalují až k protější bráně.
21:12'
Po nepovedené střele jednoho z domácích se hostům daří kotouč vyvést.
20:47'
Vyloučení v týmu HK Soči (Amir Garajev – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trochu přísné rozhodnutí.
20:01'
Tedy to byl závěr, stav po první části realitě příliš neodpovídá. Úvodní část byla velmi vyrovnaná, domácí se díky přesilovce dostali do vedení, avšak soupeř krátce na to vyrovnal a nerozhodný stav vydržel až do poslední minuty, kdy Riga dvakrát skórovala a připravila svému soupeři pořádný šok. Dokáže se z něj Soči oklepat?
Další třetina začne přibližně v 19:22.
20:00'
19:55'
Tak to je hodně studená sprcha pro Soči, které inkasuje podruhé během závěrečné minuty první třetiny, navíc jen pět vteřin před jejím koncem. GLEB ZYRJANOV celkem snadno projel útočným pásmem, dostal se až před brankáře a kotouč poslal vedle jeho pravého betonu do branky.
Asistence: Reece Scarlett a Miks Indrašis.
19:11'
Lotyšský tým jde necelou minutu před koncem znovu do vedení. Střelu Robertse Bukartse od modré tečoval jeden z hostů, Maxim Treťjak dokázal úspěšně zasáhnout, ale kotouč neudržel ve výstroji, nýbrž jej jen vyrazil před sebe, JEVGENIJ GRAČOV pak k němu rychle přijel a bekhendem jej doklepl do branky.
Asistence: Roberts Bukarts.
19:02'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:55'
Znovu spíše taková hluchá fáze utkání, kdy si týmy mezi sebou puk vyměňují a k žádným šancím nedochází.
17:41'
Nakonec je to icing Dinama.
17:24'
Domácí drží puk za svojí bránou, oba celky střídají.
16:33'
Hraje se 5/5.
16:20'
Kombinace v útočném pásmu Rize nevyšla, soupeř vystihl její rozehrávku a puk dostal do středního pásma.
15:28'
Roberts Bukarts pálil velmi tvrdě z pravého kruhu pro vhazování a trefil boční tyč hostující svatyně.
15:10'
Soči znovu hrozí i v oslabení, Vladislav Kurbatov měl dost volného prostoru před sebou, snažil se najít místo u vzdálenější tyče soupeřovy brány, ale nakonec minul.
14:53'
Střelu Reece Scarletta se snažil před brankářem tečovat Rihards Bukarts, puk končí mimo ledovou plochu.
14:33'
Vyloučení v týmu HK Soči (Maxim Minějev – 2 min., nedovolené bránění).
14:27'
Kirill Petkov se snažil dorážet před domácím gólmanem, ten se ale roztáhl na čáře a puk za sebe nepustil.
13:56'
Hosté jsou kompletní, v tomto oslabení však mohli skórovat i oni.
13:36'
Po sérii nepřesných rozehrávek domácích se prakticky sám na brankáře hnal Amir Garajev, avšak neměl potřebnou rychlost a nakonec střílel z dálky, Bruno Bruveris zasáhl svými betony.
13:14'
Dvakrát se povedlo Soči osvobodit.
12:40'
Rihards Bukarts zůstal osamocen před brankářem a mohl střílet do odkryté brány, avšak trefil zřejmě břevno. Velká škoda pro Rigu.
11:56'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vasilij Glotov – 2 min., držení hole).
11:47'
David Rundblad skrytou střelou brankáře nepřekvapil, puk skončil na boční síti jeho branky.
11:12'
German Rubcov vystihl mizernou rozehrávku protivníka, ale sám poté nic kloudného nevymyslel.
10:39'
Nikita Feoktistov nedokázal dlouho přihrávku zpracovat a kotouč mu utekl. Jeho tým však zůstal v útočné třetině.
09:43'
Přerušuje se až nyní, když Janis Švanenbergs tečoval přihrávku před bránu, kotouč však skončil v ochranné síti.
09:20'
Opět se nepovedlo hráčům Soči zahrozit, když byli od puku čistě odstaveni.
08:56'
Dmitrij Kolgotin si v útoku s pukem příliš hrál a nedokázal přihrát ani vystřelit.
08:27'
Hraje se poměrně klidný hokej bez přerušení.
07:35'
Vypadalo to na ofsajd, ale hra pokračovala a po přihrávce Nikity Točickijho pálil z levé strany jeden z jeho spoluhráčů, Bruno Bruveris však vyráží.
06:55'
Hra se teď přesouvá ze strany na stranu, žádný z brankářů zasahovat nemusí. Hráči si spíše jen přihrávají.
05:59'
Domácí se snažili zaútočit, avšak kotouč končí mimo hrací plochu.
04:56'
Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Stanislav Galimov, přichází Bruno Bruveris. Domácí brankář si zřejmě natáhl při svém nepovedeném zásahu tříslo.
04:56'
Domácí sice ubránili oslabení, ale krátce na to přeci jen inkasují. Po krásné kombinaci nastavil NIKITA TOČICKIJ jen svoji hokejku a kotouč poslal po ledě za Galimova záda. Brankář Dinama se už nestihl přesunout a zřejmě se při zákroku zranil.
Asistence: Sergej Šmeljov a Ivan Volodin.
04:50'
Lotyšský tým na rozdíl od soupeře oslabení přečkal.
04:30'
Hra může pokračovat a domácím se dvakrát za sebou povedlo osvobodit.
04:07'
Kirill Petkov nabruslil před Galimova, na kterého byl natlačen a srazil jej k zemi. Domácí gólman zůstává ležet na ledě a hra je přerušena.
03:50'
Opět se lotyšskému mužstvu daří vyhodit.
03:31'
Hosté se u brány Rigy dlouho neohřáli a musí pro kotouč ke své svatyni.
03:12'
Domácí se navzdory oslabení usadili v pukem na chvíli v útoku, ale už musí zpátky.
02:50'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (J. C. Lipon – 2 min., podrážení).
01:49'
Domácí využívají přesilovku poměrně rychle. Dzierkals si vyměnil přihrávku s Rihardsem Bukartsem, poté přihrál od levého rohu před bránu, kam najel nepohlídaný ROBERTS BUKARTS, který zamířil kotouč k pravé tyči, kam hostující brankář nedosáhl lapačkou.
Asistence: Martinš Dzierkals a Rihards Bukarts.
01:33'
Hosté posílají kotouč přes všechny čáry.
01:22'
Vyloučení v týmu HK Soči (Amir Garajev – 2 min., příliš mnoho hráčů).
01:22'
Po necelé 1,5 minutě je poprvé přerušeno a to proto, že hosté hráli v šesti.
00:51'
Dvakrát si teď hosté pomohli zákrokem na hranici pravidel, vylučovat se nebude.
00:30'
Domácí se usadili v útoku, ohrozit brankáře ale nedokázali a o kotouč přišli.
00:01'
Týmy jsou seřazeny na ledové ploše, zní hymny.

Dinamo Riga: S. Galimov (Bruveris) – Zile, Scarlett, Sund, Mamčics, Ošenieks, Jaks (C) – Darzinš (A), Indrašis, Lipon – Paršin, Gračov (A), Roberts Bukarts – Dzierkals, Švanenbergs, Rihards Bukarts – Zyrjanov, Berzinš, Gegeris – Skvorcovs.

HK Soči: Treťjak (Krasikov) – Pogorišnyj, Rundblad, Miromanov, J. Alexandrov (C), Minějev, Batyršin, Sedov – Šmeljov, Točickij (A), Petkov – Ruděnkov (A), Rubcov, Feoktistov – Glotov, Kukštel, Kolgotin – A. Galimov, Kurbatov, Volodin – Garajev.

Rozhodčí: Odinsh, Ansons – Ivanov, Sysuev.

HK Soči

Hosté na tom nejsou o mnoho lépe, jsou jen o jedno místo lepší, avšak mají na svém kontě o jedenáct bodů víc. Mimo svůj stadion sehráli osmnáct utkání, ze kterých si odvezli čtrnáct bodů za šest vítězství a dvě porážky v prodloužení, skórovali v dvaatřiceti případech, zatímco čtyřiapadesát branek inkasovali. V posledním venkovním klání protrhli pětizápasovou šňůru porážek a vyhráli 3:2 na ledě Chabarovsku gólem z 55. minuty.
Tabulku produktivity vede ruský hokejista Sergej Šmeljov s 21 body (10+11).
Dinamo Riga

Domácí se nachází na úplně poslední pozici tabulky, když si z pětatřiceti zápasů odnesli pouhých patnáct bodů. Ani na svém ledě se jim nedaří, z osmnácti klání zaznamenali jen devět bodů díky třem výhrám a třem porážkám v prodloužení, resp. na nájezdy, vstřelili pětatřicet gólů a osmačtyřicet inkasovali. Pro úplnost je třeba říct, že některé zápasy byly v jejich neprospěch kontumovány. Naposledy se tak stalo 19. října, následovalo devět standardně odehraných utkání na ledě Rigy, ze kterých si její hráči odnesli jediné vítězství. V tuto chvíli čeká lotyšský celek na vítězství před svými fanoušky už pět zápasů.
Nejproduktivnějším hráčem je se sedmnácti body (7+10) Lotyš Miks Indrašis.
Dobrý den, KHL se po reprezentační pauze znovu rozbíhá na plné obrátky, v pondělí je na programu kvarteto duelů, jako poslední přijde na řadu souboj mužstev, kterým se v sezóně zatím vůbec nedaří, jsou to mužstva ze Západní konference Dinamo Riga a Soči. Očekává se vyrovnaný souboj, o trochu větším favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.