Je konec! Finsko dokázalo své hubené vedení v zápase se Švédskem udržet, a stává se prvním finalistou letošního MS juniorů!

První třetina úvodního semifinále MS juniorů je za námi! Do utkání vstoupilo aktivně Švédsko, které však postupem času předalo iniciativu soupeři. Přesto to byli právě Švédové, kteří se dostali do vedení! V 11. minutě se po krásné přihrávce Timashova prosadil Rasmus Asplund! Finové se ke konci třetiny pokoušeli o srovnání, avšak pevná obrana švédského celku to nedovolila.

Druhá třetina nabídla velmi povedený výkon pořadatelské země! Finové se od začátku periody tlačili za vyrovnáním, nicméně branka stále nepřicházela, a ve výborném výkonu pokračoval Södeström. Ve 32. minutě však Rantanen našel krásnou přihrávkou Roope Hintze, jehož střela skončila v síti! Hned o dvě minuty minuty měli svěřenci Jukky Jalonena k dispozici přesilovou hru, a z té se prosadil Antti Kalapudas, který otočil skóre utkání!

Ve třetí třetině hodně dlouho nepřicházel závěrečný tlak, a vlastně ani žádné šance. Finové hráli velmi chytře, a svého soupeře skoro nepouštěli do svého pásma. V závěru třetiny navíc fauloval Englund, a Švédové hráli v oslabení. Finové závěr zvládl skvěle, a své vedení již udrželi!

NEJLEPŠÍ HRÁČI DNEŠNÍHO UTKÁNÍ – Linus Södeström (SWE), Antti Kalapudas (FIN)

STŘELY V TOMTO ZÁPASE – 22 – 28
V Hartwall Aréně byli ještě vyhlášení tři nejlepší hráči svých týmů na tomto turnaji!

Švédsko – Linus Södeström, Andreas Englund, Adrian Kempe
Finsko – Jesse Puljujärvi, Sebastian Aho, Patrik Laine
To je z mé strany již opravdu vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
59:41
Finsko se dokázalo dostat do středního pásma, hned poté je však hra přerušena, neboť kotouč je na střídačce Švédska!
59:25
Kasperi Kapanen teď zaváhal ve vlastním pásmu, a vystřelil kotouč na střídačku. Bylo to těsné, nicméně kotouč opravdu skončil na střídačce, a vylučovat se nebude!
59:16
Södeström startuje na střídačku, a Švédové to budou zkoušet v šesti!
59:08
Švédsko je v plném počtu!
58:47
Teď však pořadatelské zemi nevyšel přechod přes modrou čáru, a je odpískán ofsajd!
58:36
Do konce finské přesilovky zbývá již jen půl minuty! Momentálně Finové kombinují ve vlastním pásmu, a chystají se na přechod na soupeřovu polovinu.
58:26
Do útočného pásma najel po levé straně Roope Hintz, který dokázal vystřelit přes Lagessona. Södeström však dokázal střelu finského útočníka lapit!
57:56
Skvěle napadající Finové však dokázali svého soupeře obrat o kotouč, a momentálně si předávají kotouč ve vlastním pásmu!
57:26
Pořadatelská země zatím teď nikam nespěchá, a hraje spíše na čas. Švédové se teď dostali ke kotouči ve vlastním pásmu, a míří vpřed!
57:07
Obrovská komplikace pro švédský celek! Za brankou Södeströma přišel o kotouč Englund, před kterého se dokázal dostat Saarela. Švédský kapitán poslal svého soupeře k zemi, a dostává dvě minuty!
56:53
Finové opět dlouho kombinovali v útočném pásmu, a ušetřili další cenné vteřinky!
56:24
Velkou část třetí třetiny se zatím hraje převážně v pásmu Švédska, což pro celek Rukarda Gronborga není příliš lichotivé!
55:53
Švédsko se opět nepodařilo založení postupného útoku, a již ve středním pásmu o kotouče švédští hráči přišli. Finové hrají zkrátka výborně!
55:29
Finům se teď příliš nepovedla rozehrávka, a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Hra se tak stěhuje před Kähkönena, a šance pro švédskou reprezentaci!
54:57
Sebastian Aho ujížděl společně s Jessem Puljujärvim. Prvně jmenovaný poslal lehkou žabičku pro sedmnáctiletého útočníka, ten však promáchl, a kotouč skončil v rohu!
54:24
Velká šance pořadatelské země! Švédové opět chybovali v obraně, a nepřesná přihrávka Lagessona našla volného Lammikka, jehož pohotovou střelu dokázal Södeström vyrazit do ochranné sítě!
54:19
Finové se velmi jednoduše dostali přes střední pásmo, a opět kombinují v útočném pásmu!
53:51
Julius Nattinen skvěle zatáhl kotouč do útočného pásma, a opět ušetřil velmi cenné vteřinky!
53:17
Finové zatím brání velmi dobře, a čas letí! V útočném pásmu to teď udělal skvěle Saarijärvi, který sice spadl u mantinelu, vybojoval alespoň přerušení hry!
52:39
Švédové se však následně dokázali dostat do útočného pásma, a kombinovat. Od modré to zkoušel Lagesson, jehož rána však mířila mimo branku.
52:05
Dmytro Timashov najel do útočného pásma, a pokoušel se vybojovat přesilovou hru, a spadl na zem. Hlavní rozhodčí však nechávají hru plynout!
51:18
Mikkola se dostal ve vlastním pásmu pod tlak napadajících hráčů, a neměl komu. A tak finský obránce lehce vyhodil do středního pásma přesně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
50:39
Teď najel do útočného pásma osamocený Alexander Nylander, neboť jeho spoluhráči odjeli střídat. Jeho následnou ránu však Kähkönen ukryl v lapačce!
50:17
Po delší době se některý ze švédský hráčů dokázal dostat do zakončení. Z levé strany vyslal bekhendovou střelu Eriksson, nicméně nemířil přesně!
49:44
Švédům však zatím příliš třetí třetina nevychází. Čas se pomalu krátí, a závěrečný švédský tlak zatím nepříchází!
49:11
Na led se opět dostala první formace finského týmu, která zajímavě kombinovala v útočném pásmu. Nakonec však Finové o pásmo přišli!
48:45
Finský kapitán Mikko Rantanen se dokázal uvolnit na levé straně v útočném pásmu, a svižnou střelou vyzkoušel pozornost Södeströma.
48:19
"Domácí" celek šel do zajímavého přečíslení dva na jednoho. Postup švédského týmu však zastavil odpískáný ofsajd!
47:52
Kasperi Kapanen si vzal kotouč za švédskou brankou, obkroužil celé pásmo, a předal kotouč Keskitalovi. Finskému obránci však střela nesedla, a Švédové otáčejí hru.
47:31
První finská formace se řítila do dalšího protiútoku, který táhl po pravé straně Patrik Laine. Jeho následná křížná přihrávka našla Aha, jehož střelu však kryl Södeström!
46:18
Švédové však v obraně již tolik jistí nejsou, a chyby přibývají. Teď se k další finské střele dostal obránce Tuulola, nicméně jeho střela mířilad nad branku!
45:41
Švédská obrana však vyrobila další chybu, a té mohl využít Kalapudas. Jeho pohotovou střelu však dokázal Södeström vyrazit!
44:54
Daleko větší šanci však měli na druhé straně kluziště Finové! Kasperi Kapanen se dostal mezi kruhy k odraženému kotouči, a dostal se k pohotové střele. Södeström však zasáhl!
44:26
V mezikruží zůstal osamocený Alexander Nylander, který si najel mezi kruhy, a svižnou střelou zápěstí ohrozit Kähkönena. Finský brankář však předvedl dobrý zákrok!
44:03
Alexander Nylander se uvolnil na levé straně, našel před brankou Asplunda, který se rychle obtočil, a dostal se do zakončení. Kähkönen byl však na místě!
43:36
Švédové se pokoušejí být aktivní v útočném pásmu, avšak finská obrana zatím pracuje velmi dobře, a skvěle brání modrou čáru!
42:48
Lagesson zaváhal při rozehrávce, a ke kotouči se dostal Antti Kalapudas. Finský útočník však nedokázal zaváhání švédského obránce využít, a ke střele se nedostal.
42:18
Joel eriksson operoval s kotoučem za finskou brankou, avšak byl tísněn hned dvojici protihráčů, a o kotouč nakonec přišel!
41:31
Z levého rohu posílal přihrávku na modrou čáru Asplund, který hledal Lagessona. Švédský obránce se hodně natahoval, avšak na kotouč nakonec nedosáhl!
40:51
Švédové vstoupili do třetí třetiny daleko aktivněji, a svého soupeře zatím drží v útočném pásmu!
40:21
Adrian Kempe se pokoušel prokličkovat do útočného pásma, nicméně ho dobrým pohybem zastavil bránící Kapanen!
40:01

Střely na branku ve druhé třetině – 7 – 12

Finy tak dělí jedna třetině od postupu do finále! Na svěřenci trenéra Jalonena však ještě čeká hodně práce ... Třetí třetině začne přibližně v 16:46!
40:00
39:36
No, a velkou šanci měl Axel Holmström. Švédský útočník si udělal prostor na levém křídle, a hodně svižnou střelou však branku Käkhönen těsně minul!
39:01
Finové si zatím hlídají závěr třetiny, a nepouštějí se do žádných riskantních akcí. Naopak Švédové se ještě pokoušejí něco vymyslet, a případně vyrovnat do konce třetiny!
38:26
Třetí formace švédského týmu si prodloužila střídání, a k další střele se tentokrát dostal Nylander. Käkhönen byl však velmi pozorný, a kotouč za svá záda nepustil!
38:06
Dmytro Timashov vzal akci švédského týmu na sebe, nabruslil do útočného pásma, a nahodil kotouč na Käkhönena. Autor jediné branky svého celku alespoň vybojoval vhazování v pásmu!
37:36
Švédům tentokrát vůbec nevyšel přechod přes modrou čáru, a kotouč uskočil Nylanderovi z hole. Finové se následně dostali ke kotouči a míří vpřed!
36:26
Kasperi Kapanen to udělal velmi dobře v útočném pásmu, kdy v rohu dokázal vybojovat kotouč pro Saarelu. Finský útočník si velmi rychle nabruslil před Södeströma, ale svou střelou ho nepřekonal!
35:57
Gustav Forsling se dokázal uvolnit v útočném pásmu, a pohotově dokázal vystřelit. Jeho střele však chyběla větší razance, a Kähkönen předvedl jednoduchý zákrok!
35:46
Švédové sice dokázali udržet pásmo, nicméně Finové jsou již v plném počtu!
35:14
Forsbacka Karlsson hledal "žabičkou" před brankou najíždějícího Grundströma. Jeho přihrávku však sebral Hintz, který míří vpřed!
34:41
Finům se podařilo vyhodit, nicméně švédská reprezentace se dokázala velmi rychle do útočného pásma vrátit. Momentálně hráči "domácích" kombinují v útočném pásmu.
34:10
Pořadatelská země však zatím naprosto skvěle brání švédskou přesilovku, a svěřenci Rukarda Gronborga se nemohou dostat do zakončení!
33:43
Uvidíme však také švédskou přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Julius Nattinen, který to přehnal s důrazem v souboji s Fosbackou Karlssonem!
33:31
Švédové se velmi rychle dostali přes střední pásmo, a do nebezpečné šance najížděl Kempe. Toho však dostal ze střeleckého úhlu Niku!
33:04
Finsko právě vstřelilo branku!
Přesilovka, to Finové na letošní MS prostě umí! Další využítá přesilová hra svěřenců Jukky Jalonena, a Finsko vede 2:1! Za brankou operoval s kotoučem Rantanen, který krásně našel na pravé straně ANTTIHO KALAPUDAS, který si nabruslil do středu pravého kruhu, a přesnou střelou překonal Södeströma! Asistence: Mikko Rantanen, Kasperi Kapanen.
32:37
Finsko bude mít možnost možnost otočit skóre utkání! Na trestnou lavici míří Anton Karlsson, který u mantinelu trefil hodně ostře Olliho Juoleviho!
32:37
Karlsson navíc neudržel nervy na uzdě, a dostává desetiminutový trest za nesportovní chování!
32:21
Finové mají výhodu, a za malou chvíli si zahrají další přesilovou hru!
32:01
Finové však nadále pokračují v aktivním výkonu, a před malou chvílí měli další velkou šanci! Na pravé straně dostal od švédské obrany prostor Kapanen, který vystřelil, nicméně Södeströma nepřekonal!
31:08
Finové se však nakonec vyrovnávací branky dočkávají, a zcela zaslouženě srovnávají na 1:1! Za brankou Södeströma se dostal ke kotouči Mikko Rantanen, který hodně nečeaknou přihrávkou našel před brankou volného ROOPE HINTZE, který pohotovou střelou dokázal švédského brankáře překonat! Asistence: Mikko Rantanen, Kasperi Kapanen.
30:41
Finové se však v závěru přesilové hry dostali do kombinace v útočném pásmu, a od modré střílel Saarijärviho, jehož střela se odrazila na hůl Rantanena, nicméně toho vychytal švédský brankář!
30:14
Švédové však i nadále skvěle brání, a opět vyhazují kotouč. Do konce trestu Adriana Kempe zbývá necelá minuta!
29:52
Skvěle napadající Forsbacka Karlsson vybojoval kotouč pro Andrease Englunda, jehož tvrdá rána však mířila mimo!
29:29
Puljujärvi to však na sebe, a nepovedlo se mu dostat do útočného pásma. Navíc o kotouč přišel, a švédská čtyřka míří vpřed!
28:54
Finové si zahrají další přesilovou hru, a obrana Švédska bude mít opět hodně práce! Adrian Kempe na vlastní modré nedovoleně bránil Laineho, a míří na trestnou lavici!
28:26
Po delší době se dostali i Švédové do kombinace v útočném pásmu. Ta však neměla dlouhého trvání, a tak dopředu mířili Finové. Pořadatelskou zemi však zastavil ofsajd!
27:37
Finové jsou zatím ve druhé třetině jednoznačně lepším týmem! Další velkou šanci pořadatelské země měl Siikonen, který střílel před Södeströmem. Švédský brankář však předvedl výborný zákrok!
27:11
Finská rozehrávka teď rozhodně nedopadla dle představ. Pevná švédská obrana se dostala ke kotouči, a míří vpřed!
26:36
Adrian Kempe se tlačil středem do šance, nicméně byl obránci vytlečen do úhlu. A tak předal kotouč na pravou stranu pro Lagessona, jehož střelu však Kahkönen vyrazil!
25:56
Švédové již závěr přesilové hry dokázali zvládnout ve středním pásmu, a Asplund je již zpět na ledě!
25:19
Obrovské štěstí švédského celku! Finové zahrávají svou přesilovou hru opravdu skvěle, teď však proti svěřencům Jukky Jalonena byla tyč, která zastavila střelu Rantanena!
24:41
Velké šance finského týmu! Nejprve nebezpečně pálil Patrik Laine, jehož střelu však Södeström vyrazil. O pár chvil později vypálil také Sebastian Aho, i jeho ránu švédský brankář lapil!
24:23
Švédové opět na začátku přesilové hry dokázal vyhodit kotouč. Aktivní Finové se však velmi rychle vrátili, a kombinují!
23:55
Finská reprezentace si zahraje přesilovou hru! Švédský tým špatně střídal, a hrál v šesti. Na trestnou lavici míří odpykat trest Asplund!
23:35
Finové se dokázali usadit v útočném pásmu, a dobře střílel Rantannen. Jeho ránu vyrazil Södeström do prostoru, kam si najížděl Kalapudas. Tomu se však nepodařilo kotouč trefit!
23:06
Antti Kalapudas vyrazil společně s Hintze do zajímavého protiútoku. Do zakončení se nakonec dostal prvně jmenovaný, avšak jeho pokus neměl gólové parametry!
22:33
Kalapudas se dobrým pohybem dokázal dostat v útočném pásmu ke kotouči, a odevzdal kotouč na modrou pro Mikkolu. Jeho následnou ránu srazil jeden ze švédských hráčů do ochranné sítě!
21:54
Třetí formace švédského týmu si opět dělala prostor v útočném pásmu. Tymashov posílal další křížnou přihrávku, která hledala Asplunda. Kotouč však sebral Juolevi!
20:43
Na druhé polovině kluziště se hnal do přečíslení Sebastian Aho, který nakonec obkroužil branku, a pokoušel se zasunout kotouč za Södeströma, ten se však dokázal včas přesunout!
20:21
Oskar Lindblom se dokázal uvolnit v pravém rohu, nicméně švédský útočník se nakonec ke střele nepropracoval.
20:01

Střely na branku – 12 – 9

Druhá třetina začne přibližně v 15:57!
20:00
19:18
Přesilová hra švédské reprezentace neměla dlouhého trvání, a Sebastian Aho je již zpět na hřišti, stejně jako Adrian Kempe!
18:53
Švédové se však dobrým napadáním dostali ke kotouči, a usadili se v útočném pásmu. Od modré to zkoušel Lagesson, nicméně jeho střela trefila pouze beton Kahkönena!
18:26
Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje "domácím" Finům, kteří momentálně kombinují ve vlastní třetině, a hledají cestu do útočného pásma.
17:51
Krásný hit předvedl u mantinelu Lagesson, který narval na mantinel Jesseho Puljujärviho! Vše však bylo čisté ...
17:30
Bude se hrát čtyři na čtyři! Sebastian Aho zavezl kotouč do útočného pásma, poté mu však kotouč ujel, a finský mladík sekl jednoho švédského hráče do hokejky, a odchází na trestnou lavici!
17:26
Finům se však začátek přesilové hry vůbec nepovedl, a švédský celek dokázal dostat kotouč do středního pásma!
17:07
První vyloučení v dnešním utkání! Adrian Kempe svedl těžký souboj s Ahem, nicméně neudržel nervy, a finského útočníka poslal k zemi!
16:56
O pár sekund později přišla další velká šance Finska! Jesse Puljujärvi dostal hodně prostoru na levé straně, a střílel na přední tyč. Södeström však zasáhl!
16:41
V obranném pásmu Švédska to přehnal s kličkami Timashov, který nabídl kotouč Patriku Lainemu. Ten se dokázal dostat až před Södeströma, ten však dokázal zasáhnout!
16:04
Skvěle to udělal Forsbacka Karlsson, který dokázal vystřelit přes obránce Mikkola. Jeho rána se nakonec dostala před branku, kde se nacházel Grundström. Jeho doklepnutí však mířilo těsně mimo!
15:21
Laine a spol. si prodloužili střídání v útočném pásmu, a byl to právě Laine, který to zkoušel od modré. Rána mladého finského forvarda však byla zablokovaná!
14:51
První formace týmu Jukky Jalonena se opět dostal do kombinace v útočném pásmu, a před brankou střílel Aho. Jeho ránu však zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě!
14:11
Po delší době se dostali do zakončení také domácí. Z hranice levého kruhu to zkoušel Olli Juolevi, jehož ránu však zablokoval pohotový Lagesson, který následně poslal kotouč do středního pásma!
13:35
Finové tentokrát chybovali při rozehrávce, a ke kotouči se dostal Dmytro Timashov, který zatím hraje skvělý zápas. Švédský útočník nebezpečně vystřelil, nicméně Kahkönen zasáhl svým pravým betonem!
13:03
Ani švédské reprezentaci se tentokrát nepovedlo přejít přes modrou čáru. Pozorný pomezní odpískal postavení mimo hru, a hra je přerušena.
12:26
Oskar Lindblom si udělal prostor na modré čáře, a následně nahodil kotouč před branku. Jeho nahození lehce tečoval Holmström, nicméně kotouč nakonec mířil nad branku!
12:06
Finové pomalu opět přebírají iniciativu, a hnali se do zajímavého útoku. Postup první formace pořadatelské země však zastavil odpískaný ofsajd!
11:28
Dmytro Timashov opět dostal od finské obrany hodně prostoru, a z mezikruží nebezpečně vypálil. Jeho svižnou střelu však Kahkönen dokázal lapit!
11:05
Před brankou Söderströma se dostal do zakončení Siikonen, jehož střelu švédský brankář vyrazil. Následně však "domácí" obrana finského útočníka k dorážce nepustila!
10:45
Švédové následně postupovali do dalšího postupného útoku, který táhl po levé straně Lööke. Švédský útočník vzal nakonec akci na sebe, avšak jeho střelu Kahkönen lapil!
10:17
Švédsko právě vstřelilo branku!
A máme tu úvodní branku dnešního semifinále! Do vedení se dostávají Švédové, kteří byli v posledních minutách lehce pasivní. Dmytro Timashov se dostal kotouči ve vlastní třetině, a zajel s ním až do útočného pásma. Následně Timashov poslal krásnou přihrávku, kterou našel před brankou RASMUSE ASPLUNDA, jenž dostal kotouč za Kähkönena! Asistence: Dmytro Timashov, Jacob Larsson.
09:14
Z ostrého úhlu to zkoušel Anton Karlsson, jehož prudká střela však mířila nad branku finského brankáře!
08:40
Za brankou Švédska se dostal ke kotouči Mikko Rantanen, který dostal trochu prostoru, a před brankou našel na chvilku volného Anttiho Kalapudas, jehož pohotovou střelu však Södeström lapil!
08:06
Finové se po nepovedeném začátku dokázali oklepata, a v posledních minutách je jich plný let. Švédové se zatím na jejich tempo nedokáží zvyknout.
07:31
Saarijärvi hledal dlouhou přihrávkou za švédskou branku Hintze. Finský útočník sice byl u kotouč první, avšak po následném souboji s Lagessonem o něj přišel!
07:01
Švédům se podařila rozehrávka, nicméně kombinace v útočném pásmu již tak povedená nebyla, a přichází ztráta.
06:21
Finům vyšla rychlá rozehrávka, a v útočném pásmu vybojoval kotouč pro Bjorkqvista. Ten dostal kotouč na Siikonena, jehož střelu však lapil Södeström.
05:54
Hodně pěknou individuální akci předvedl mladý obránce Olli Juolevi, který si dovolil na pravé straně hned dvě kličky, poté však o kotouč přišel.
04:51
Třetí formace švédského týmu sice zajímavě kombinovala v útočném pásmu, následně však o kotouč přišla, a dopředu šel Siikonen. Následná střela finského útočníka mířila mimo!
04:18
Na druhé straně kluziště nabral rychlost Jesse Puljujärvi, který udělal kličku Lagessonovi, a nebezpečně vystřelil. Jeho střela však nakonec mířila mimo!
03:44
Švédové opět zavřeli svého soupeře v útočném pásmu, a ze svého tlaku vytěžil střelu Timashov. Švédský útočník však pouze mířil do připraveného Södeströma!
03:22
Poprvé v tomto utkání se přerušuje. Eriksson to zkoušel z ostrého úhlu, a jeho slabou střelu Käkhkönen radši přikryl do lapačky!
02:49
Obrovská šance Finů! Po levé straně se dostal do útočného pásma Kalapudas, který si nabruslil až před Södeströma, a pokoušel se za položeného švédského brankáře zasunout kotouč. Ten však situaci společně s obráncem zvládl!
02:18
Teď se domácí divácí hodně zlobí! Rantanen prošel přes pravou, a následně spadl po souboji s Lagessonem. Rozhodčí však faul neodpískal!
01:46
Švédové do utkání vstoupili velmi aktivně, a opět se dostali do kombinace v útočném pásmu. Z ostrého úhlu to zkoušel Grundström, nicméně branku netrefil!
01:08
Nebezpečný první útoku Finů si ještě prodloužil střídání, a dostal se do útočného pásma. Patrika Laineho však zastavil dobrým pohybem Englund!
00:36
Na modré čáře se dobře uvolnil Axel Holmström, který nahodil kotouč na Käkhönena. Finský brankář si však připsal jistý zákrok!
00:09
Úvodní vhazování vyšlo lépe pro švédské hokejisty, kteří se hned dostali do útočného pásma. Jejich kombinace však k zakončení zatím nevedla.
00:01
Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše zaplněné Hartwall Arény. Za pár desítek sekund budeme začínat!
Zaplněná Hartwall Aréna již netrpělivě čeká na vstup obou týmu na ledovou plochu!
Příjemné pondělní odpoledne všem fanouškům a fanynkám juniorského hokeje! Mistrovství světa hráčů do 20 let ve finských Helsinkách se pomalu blíží ke svému konci, a dnes jsou na programu semifinálové duely. My se společně zaměříme na úvodní semifinále, které bude zejména v severských zemích hodně sledované! V Hartwall Aréně se postaví Švédsko proti Finsko! Úvodní vhazování je naplánováno v 15:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic!
ŠVÉDSKO
Hned na začátek jedna důležitá zpráva ze švédského tábora. Největší švédská hvězda na tomto turnaji, William Nylander, nebude schopen nastoupit do dnešního semifinále, ani do bojů o medaile! Švédský útočník opustil tým, a vrací se do Toronta! To samé platí i o Adamu Ollasu Mattsonovi, který rovněž do turnaje již nezasáhne.

Teď už k samotnému počínání švédského výběru ve finské metropoli. Švédsko rozhodně nebylo nadšené z losu, neboť se dostalo do společnosti Kanady a USA. Svěřenci Rikarda Gronborga si však s oběma soupeři poradili, a nakonec zůstali v základní skupině neporaženi! Tím pádem dostali do čtvrtfinále čtvrté Slovensko. Ani ve čtvrtfinále si švédský výběr nepřidělával starosti, a hned od začátku šel tvrdě za svým! Výsledkem byla jasná výhra Švédska 6:0, a postup do semifinále!

Pohled do statistik říká, že Švédsko je zatím nejlepším týmem co se týče bránění v oslabení. Seveřané zatím inkasovali pouze jednou z devatenácti přesilovek soupeře, a to by mohlo být i klíč k dnešnímu utkání. Co se týče produktivity, tak v té vévodí Alexander Nylander, který na tomto turnaji nasbíral již devět bodů, a je momentálně pátý!

Švédsko dnes rozhodně nečeká jednoduché utkání. Proti výběru Rikarda Gronborga bude domácí publikum, a také nažhavený finský výběr!
FINSKO
Domácí Finové si zatím na domácím místrovství vedou velmi dobře, a jako pořadatelská země splnili svůj cíl, kterým bylo semifinále. Cesta do čtvrtfinále však pro svěřence Jukky Jalonenová za tak jednoduchá nebyla. Za vše mohla prohra 4:6 s Ruskem, který Finům zkomplikovala přijatelnější první příčku. O nasazení do čtvrtfinále tak musel rozhodnout závěrečný duel proti českému výběru. Fanoušci v Hartwall Aréně sledovali nádehrné utkání, které nakonec dopadlo lépe pro pořadatelskou zemi, která zvítězila 5:4!

Do samotného čtvrtfinále však finský výběr dostal Kanadu, která však na letošním šampionátu nebyla tak dominantní jako v předešlých letech. Kanada se velmi rychle dostala do dvoubrankového vedení, nicméně Finové dokázali srovnat. Skóre se následně přehouplo na finskou stranu, a domácí vedli 4:3. Drama nadále pokračovalo, a ve 46. minutě dával Kanaďan Mitch Marner na 5:5! Obrovský výbuch radosti přišel v Hartwall Aréně v 55. minutě, kdy o domácím postupu rozhodl Patrik Laine!

Finové se mohou na tomto turnaji pochlubit nejefektivnější střelbou! Tým Jukky Jalonenona má úspěšnost 16,76%! Finský výběr je také na čele statistiky využitých přesilovek. Finy zatím táhne dvojice Jesse Puljujärvi – Sebastian Aho, dohromady nasbírali celkem 27 bodů! Výraznou ofenzivní silou je Patrik Laine, ten má na svém kontě 11 bodů. Zejména o tyto hráč se finský výběr bude v dnešním těžkém semifinále opírat!