MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Německo - 27. prosince 2023   14:30

08:11' Männistö (Bau) • 21:27' Halttunen  • 23:05' Bau (Hemming)
3:4
(1:1, 2:3, 0:0)
Německo
Německo
05:58' Oswald  (Hördler) • 22:12' Hübner  (Bicker, Sumpf) • 33:07' Kechter  (Elias) • 34:38' Oswald  (Hauf, Hördler)
Finsko
Německo

Finsko tak neuspělo ani při svém druhém vystoupení na šampionátu. Další vystoupení čeká Finy v pátek proti Lotyšsku, což bude pro Finsko klíčovým duelem ve skupině. Naopak Německo už zítra vyzve domácí Švédy.
Obrovské překvapení je na světě! Německo si ve svém úvodním vystoupení na letošním šampionátu poradilo s Finskem výsledek 4:3! Největším německým hrdinou je brankář Dietl, který vytáhl hned 40 úspěšných zákroků! O svém triumfu Německo rozhodlo ve druhé třetině, ve které otočilo stav z 2:3 na 4:3. Ve třetí části pak mělo Finsko extrémní tlak, vyslalo na branku Německa hned sedmnáct střel, ale Dietl na brankovišti čaroval.
59:32'
Veit Oswald chtěl od červené čáry trefit prázdnou branku, ale trefil jen soupeře v modrém dresu.
58:48'
Finsko hraje bez brankáře v šesti proti čtyřem německým hokejistům!
58:11'
Krátce po vhazování musel Dietl vytáhnout vynikající zákrok proti ráně z pravého kruhu! Němci poté vyhodili puk do bezpečí.
58:02'
Finsko dostává šanci na vyrovnání. Dvě minuty za sekání dostává Julian Lutz.
57:40'
Bude se vylučovat také na německé straně. Finové teď v šesti svírají soupeře před jeho brankou.
56:35'
Německo drží kotouč i po skončení přesilové hry. Outsider je hodně blízko ke skalpu obrovského favorita dnešního utkání.
56:20'
Finsko hraje v plném počtu.
55:31'
Finský gólman si dal pozor na nahození od modré čáry a bez problémů kotouč vyrazil mimo branku. Němci přesilovku hrají velmi dobře.
55:10'
Němci se v přesilovce usadili v útočném pásmu, ale zatím se nedostávají do zakončení. Finové se ne a ne osvobodit.
54:20'
Finsko si komplikuje závěr duelu! Jesse Pulkkinen vyfasoval dvě minuty za držení hole.
54:05'
Další obrovská šance Finů! Tommi Männistö vystihl špatnou rozehrávku Německa, převzal si kotouč, jenže zápěstím těsně minul horní roh!
53:36'
Další zákrok vynikajícího Dietla! Německý gólman měl zakrytý výhled, ale nějakým způsobem kotouč dokázal vykopnout levým betonem.
53:15'
Finové vrhají všechny síly do útoku, jenže nyní si v útočném pásmu sami překáželi, díky čemuž Němci vyhodili puk do bezpečí.
52:24'
Německo se nyní z tlaku soupeře vymanilo jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
52:00'
Joona Väisänen na modré čáře uzmul odražený kotouč, postupoval sám na německou branku, jenže Dietl vytáhl další fantastický zákrok!
51:30'
Finskou soupeře prakticky nepouští ke kotouči, jenže hráči v modrém dnes mají obrovské problémy s Dietlem. Ten už má 33 úspěšných zákroků.
50:53'
K dorážce mezi kruhy se dostal Konsta Helenius, ale německý gólman Dietl jeho ránu skvělým reflexem betonem vykopl!
50:00'
Do konce utkání zbývá posledních deset minut a Německo stále drží nad obrovským favoritem těsné vedení. Finům se čas rychle krátí.
49:25'
Samu Bau dojel kotouč v rohu útočného pásma, jenže jej nedokázal přihrát na někoho v modrém dresu. Němci mají v defenzivě dostatek sil.
49:05'
Němci vybojovali v obranném pásmu kotouč a dokázali jej po hrazení vyhodit za modrou čáru.
48:17'
Německo hraje v plném počtu.
48:00'
Obrovská šance Finska na vyrovnání! Po přihrávce z pravé strany dotíral na brankovišti Aleksanteri Kaskimäki, ale Dietl zasáhl betonem!
47:27'
Dietl se skvěle přemístil proti dělovce od modré čáry a vyrazil puk mimo tři tyče. Finsko navíc přišlo o útočné pásmo.
47:00'
Němci získali v obranném pásmu odražený kotouč a okamžitě jej vyhodili přes celé kluziště.
46:17'
Finsko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si vysloužil Panocha.
46:10'
Finové se sice snaží hrát aktivně, jenže nemohou najít cestu do vyložené šance. Defenziva Německa ve vlastní třetině hraje nesmírně obětavě.
45:38'
Finský brankář si dal pozor na odražený kotouč a odehrál jej hokejkou k mantinelu.
45:14'
Emil Pieniniemi střílel od modré čáry. Dietl jeho ránu dobře viděl, nikdo z Finů před brankou neclonil. Vhazovat se bude po pravici německého gólmana.
44:28'
Kasper Kulonummi se vrhl do souboje s německým hráčem, od nějž se puk odrazil na střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
44:06'
Němci se drali vpřed středem ledové plochy, jenže ve středovém kruhu hráči v bílém o kotouč přišli.
43:30'
Další snaha Finska o rychlý přechod vpřed skončila pobídkou na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před branku Finska.
43:15'
Tommi Männistö se snažil prosmýknout kolem obránce, jenže jeho rána skončila blokem prvního obránce v bílém dresu Německa.
42:32'
Další nahození od modré čáry zablokoval před německou brankou jeden z dobře postavených obránců. Stále se nepřerušovala hra.
42:06'
Samuel Schindler střílel z pravé strany útočného pásma, jenže ani jeho pokus nemohl finskou klec ohrozit. V úvodu třetí části se hraje ve vysokém tempu.
41:32'
Po levém křídle vlétl do útočného pásma Kasper Halttunen, jenže ve snaze zakončit zlomil svou hokejku.
41:10'
Německo se dostalo do útočného pásma, jenže nikdo v bílém se nedostal do zakončení.
40:26'
40:10'
Německo uspělo na úvodním vhazování závěrečné periody. Finsko v jejím úvodu dohrává přesilovku po vyloučení Schindlera.
40:01'
Střely na branku: 26 – 23
Druhá třetina končí! Po čtyřiceti minutách platí překvapivý stav 4:3 pro Německo. Finsko přitom hned v úvodu periody poslal do vedení Halttunen. O vyrovnání se postaral Niklas Hübner. Finsku vrátil vedení Samu Bau. Ve 34. minutě ale vyrovnal Kechter a po chybě finské obrany o minutu později vrátil Německu vedení Oswald.
40:00'
39:35'
Němci vybojovali kotouč a vybruslili s ním až do útočného pásma. Němci navíc vybojovali vhazování před finskou brankou.
39:12'
Jani Nyman dostal přihrávku na pravý kruh, odkud bez přípravy zakončil příklepem, ale od německého brankáře se puk odrazil do ochranné sítě.
38:26'
Tak nakonec z tohoto po poradě rozhodčích trestné střílení nebude! Schindler dostává dvě minuty za zdržování hry.
38:26'
Trestné střílení pro Finsko! Samuel Schindler po zákroku německého brankáře zakryl rukou kotouč v brankovišti před dojíždějícím soupeřem!
38:10'
Němci mohli odskočit do vedení o dvě branky! Po nepovedeném zákroku finského brankáře střílel Jakob Weber, ale trefil jen boční oblouk!
37:35'
Finové se tlačí do útočného pásma, jenže Němci se skvěle pohybují v prostoru kolem své branky. Sledujeme parádní utkání.
37:06'
Lenni Hämeenaho dostal přihrávku do jízdy, prosmýkl se do útočného pásma, jenže střelou zápěstím těsně minul zadní tyč.
36:24'
Další ránu vyslal Tommi Männistö, ale Dietz se výborně přesunul a betonem puk vyrazil mimo branku. Finsko ale zůstává nastěhované v útočném pásmu.
36:06'
Dietz si musel dát pozor na ránu od modré čáry, kterou skvěle vyrazil mimo tři tyče. Finové se snaží stupňovat svůj tlak.
35:12'
Emil Pieniniemi upadl v souboji za finskou brankou. Němci situace využili k dalšímu zakončení, ale gólman tentokrát zasahovat nemusel.
35:00'
Finové se pokusili ohrozit německou branku z velké vzdálenosti. Dietz si nechtěl komplikovat život a raději přerušil hru.
34:38'
Německo právě vstřelilo branku! Finsko si dnešní duel výrazně komplikuje! Po levé straně projel do útočného pásma VEIT OSWALD, který si vybruslil až těsně k brance a z těsné blízkosti poslal Německo do vedení! Asistence: Luca Hauf, Eric Hordler.
34:05'
Jesse Pulkkinen dostal přihrávku na levý kruh, odkud vypálil zápěstím, jenže těsně minul vzdálenější tyč německé klece.
33:50'
Finové se okamžitě tlačí vpřed se snahou o odpověď. Nahození od modré čáry dokázala německá defenziva odehrát do bezpečí.
33:07'
Německo právě vstřelilo branku! Je znovu vyrovnáno! Finský brankář nejprve pouze vyrazil ránu Eliase. K volnému puku se opřed brankou dostal důrazný ROMAN KECHTER, který díky odrazu od betonu brankáře a od tyče dostal puk za čáru! Asistence: Moritz Elias.
32:22'
Dietl si dal pozor na nahození od modré čáry, které dobře viděl, a bez problémů puk schoval do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.
32:06'
Joona Väisänen napadal německou rozehrávku v jeho obranném pásmu. Finský hráč v souboji přitvrdil, nicméně kotouč pro svůj výběr nezískal.
31:29'
Sumpf projel po levém křídle do útočného pásma, jenže zpětnou přihrávkou našel jen hůl finského obránce.
31:01'
Po delší době se Německo dostalo do útočného pásma, ale rána od modré čáry skončila sražená v ochranné síti.
30:26'
Konsta Helenius se dostal do zakončení z pravého kruhu, jenže jeho pokus skončil na betonu připraveného německého brankáře.
30:00'
Je za námi polovina základní hrací doby a obraz hry se oproti úvodní periodě výrazně změnil. Finsko je častěji v útočném pásmu a už dorovnalo počet střeleckých pokusů.
29:28'
Emil Hemming napadal německou rozehrávku za jeho brankou, nicméně Finové zatím hrají velmi dobře a nedovolují soupeři vyjet do ofenzivy.
29:03'
Dietl drží Německo ve hře o body! Do odraženého kotouče se opřel Bau, ale německý brankář jeho ránu skvěle vyrazil nad horní tyč!
28:24'
Do dalšího zakončení se dostal Kalle Kangas, jenže jeho pokus skončil vedle vzdálenější tyčky. Němci jsou v posledních minutách pod velkým tlakem.
28:05'
Kasper Kulonummi se individuálním způsobem prosmýkl do útočného pásma, přehodil si kotouč na forhend, jenže minul německou klec.
27:35'
Jani Nyman se hnal za nahozením do útočného pásma, jenže tam neměl podporu spoluhráčů v modrých dresech. Němci se výborně vrátili.
27:10'
Němci se sice dostali do útočného pásma, jenže dlouho se u kotouče neohřáli. Finové v prostřední periodě přidali na důrazu.
26:47'
26:35'
25:40'
Finové se usadili v útočném pásmu, nicméně kombinace hráčů v modrém skončila nepřesnou střelou od modré čáry.
24:47'
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Bicker.
24:35'
Německo si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Lassila.
24:28'
Kasper Halttunen získal kotouč na pravé straně útočného pásma, skvěle se zbavil obránce, jenže nedokázal přehodit gólmanův beton.
24:10'
Emil Pieniniemi měl moře času a prostoru na zakončení, ale jeho pokus příklepem vyrazil německý gólman Dietl do rohu ledové plochy.
23:35'
Noa Vali se skvěle vrátil do obranného pásma, kde čistým způsobem odstavil od kotouče rozjetého soupeře v modrém dresu.
23:05'
Finsko právě vstřelilo branku! Gólově bohatá pasáž dnešního souboje ještě nekončí! Finsko okamžitě odskakuje! Dietl první ránu vyrazil jen před sebe, kde se k puku dostal SAMU BAU a pohotovou dorážkou vrátil Finsku vedení! Asistence: Emil Hemming.
22:12'
Německo právě vstřelilo branku! Německo bleskově odpovídá a máme znovu vyrovnáno! Bicker krásně posunul kotouč na NIKLASE HUBNERA, který měl dostatek prostoru a prostřelil brankáře! Asistence: Kevin Bicker, Julius Sumpf.
22:03'
Julius Sumpf se v útočném pásmu příklepem opřel do odraženého kotouče, ale jeho dělovka prosvištěla kolem zadní tyče.
21:27'
Finsko právě vstřelilo branku! Finsko se však vzápětí dostává do vedení z naprosto nenápadné situace! Po vybruslení na levý kruh si KASPER HALTTUNEN pohrál s ležícím soupeřem a zápěstím překonal brankáře!
21:06'
Němci nadále ukazují, že mohou s Finskem hrát naprosto vyrovnané utkání. Další pokus o přechod vpřed skončil nepřesnou přihrávkou.
20:28'
Německo se podruhé v utkání mohlo dostat do vedení! Oswald projel po pravé straně do útočného pásma, ale jeho ránu Kokko vyrazil do horní tyče!
20:10'
Finsko uspělo na úvodním vhazování prostřední periody. Hráči v modrém se ihned vydali vpřed, ale nedostali se k zakončení.
20:01'
Střely na branku: 7 – 13
První třetina končí! V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali překvapivý průběh duelu. Němci totiž favorita přestříleli poměrem 13:7. Finové navíc sedm minut nedokázali vypálit na branku. V 6. minutě Německo poslal do vedení Oswald. V 9. minutě však z protiútoku vyrovnal Tommi Männistö. V závěru měli Finové další šance, ale Dietl drží akcie Německa nad vodou.
20:00'
19:31'
Finové měli v posledních desítkách sekund tlak, jenže většinu střel zablokoval obětaví obránci v bílém.
19:06'
Jere Lassila zpoza německé branky přihrál na levou stranu útočného pásma, ale následné zakončení Pulkkinena zablokoval obránce.
18:25'
Aleksanteri Kaskimäki se hnal za přihrávkou na útočnou modrou čáru, jenže si nepotykal se zpracováním kotouče. Němci brání hodně důrazně.
18:12'
Arttu Kärki bekhendem přihrál do středního pásma, jenže tam si se zpracováním nepotykal nikdo v modrém dresu Finska.
17:13'
Zajímavá situace před německou klecí! Gólman Dietl totiž při přesunu k levé tyči přišel o nůž pravé brusle. Nyní musí dojít k úpravě jeho výstroje.
17:02'
Samu Bau krásně projel do útočného pásma, předložil kotouč před německou branku, jenže dojíždějící spoluhráč z výborné pozice branku minul!
16:25'
Kasper Kulonummi rozjel finskou akci z obranného pásma, projel na pravou stranu útočného pásma, ale jeho ránu obránce přizvedl do ochranné sítě.
16:00'
Německý gólman Dietl si tentokrát pohlídal Lassilovo nahození od modré čáry a bez problémů puk schoval do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.
15:15'
Další práce pro německou defenzivu. Před brankou Německa clonil Helenius, jenže Dietl výborným zákrokem pravým betonem puk vyrazil.
15:01'
Jani Nyman krásnou přihrávkou našel Lenni Hämeenaha, který před brankou šikovně kotouč přizvedl, jenže nakonec těsně minul horní tyč!
14:28'
14:02'
Samu Bau skvěle vystoupil proti soupeři na modré čáře a špičkou čepele mu puk vypíchl do středního pásma. Kvarteto Finů spěchá na střídačku.
13:35'
Finové získali kotouč v obranném pásmu a jednoduše jej poslali za německou klec. Ani v úvodu druhé přesilovky se Němcům moc nedaří.
13:03'
Kokko si pohlídal další nahození od modré čáry a schoval kotouč do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Němci potřebují lépe pracovat v prostoru těsně před brankou.
12:28'
Německo si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za sekání si vysloužil Kasper Halttunen.
12:00'
Finsku se nyní vůbec nepovedl přechod do útočného pásma. Příliš prudká přihrávka skončila až na zakázaném uvolnění. Vhazování se vrátí před finskou klec.
11:32'
Jani Nyman dostal přihrávku na pravou stranu, pokusil se projít kolem obránce v bílém dresu, jenže trefil jeho brusle.
11:09'
Jakob Weber poslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru, jenže tam neměl nikoho v bílém dresu Německa. Finové dokázali zpevnit defenzivu.
10:49'
10:06'
Otto Salin vybojoval kotouč v rohu obranného pásma a odrazem o hrazení jej poslal do bezpečí. Němci se zatím v přesilovce nemohou udržet v útočném pásmu.
09:36'
Finové vybojovali kotouč v obranném pásmu a bez váhání jej poslali přes celé kluziště za německou branku.
09:05'
Veit Oswald si vybruslil na pravý kruh, odkud střílel na přední tyč, nicméně finský gólman si mezírku u brankové konstrukce výborně pohlídal.
08:49'
Německo si zahraje první přesilovku. Emil Hemming vyfasoval dvě minuty za podrážení.
08:11'
Finsko právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Finové se prosadili z druhé střely na BRANKU! Po vyhraném buly v obranném pásmu dostal přihrávku do brejku TOMMI MÄNNISTÖ, který se natlačil před branku a forhendem překonal bezmocného brankáře! Asistence: Samu Bau.
08:00'
Kokko si pohlídal prudký nástřel od mantinelu a raději kotouč ukryl v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.
07:26'
Lutz od červené čáry bekhendem nahodil kotouč za branku soupeře, kde nebyl nikdo v bílém dresu. Unavení Němci raději mířili na střídačku.
07:00'
Finové už sedm minut čekají na svou úvodní střelu na branku. Helenius zbytečně hledal spoluhráče i v situaci, kdy měl volnou cestu.
06:15'
Německo se po vstřelení úvodní branky znovu dralo do útočného pásma. Nahození od pravého mantinelu však skončilo v moci Finů.
05:58'
Německo právě vstřelilo branku! Německo se překvapivě už po šesti minutách hry dostává do vedení! Po špatné rozehrávce finského obránce se k puku v útočném pásmu dostal VEIT OSWALD, který prostřelil finského brankáře! Asistence: Eric Hördler.
05:27'
Jani Nyman se dostal do útočného pásma, jenže důrazný soupeř jej čistým hitem odstavil. Němci zatím brání hodně důrazným způsobem.
04:35'
Kalle Kangas vybojoval kotouč u levého mantinelu, nicméně pod tlakem puk nahodil jen za branku Německa, kde o kotouč přišel.
04:05'
Lutz si nepohlídal svou rychlost při přechodu do zajímavého protiútoku. Německý hokejista tak projel do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:38'
Kasper Kulonummi výborně napadal rozehrávku Německa za brankou hostujícího celku. Finský hokejista puk sice získal, ale bleskově o něj znovu přišel.
03:02'
Samu Bau se znovu probil k volnému kotouči v útočném pásmu, jenže místo zakončení hledal spoluhráče mezi kruhy. Jeden z německých zadáků se stačil stáhnout.
02:29'
Samu Bau získal odražený kotouč v rohu ledové plochy, podél mantinelu si vybruslil do střelecké pozice, jenže jeho nahození skončilo mimo branku.
02:03'
Jani Nyman dostal přihrávku před německou branku, kde si kotouč skvěle přehodil na bekhend, jenže nedokázal puk přizvednout nad beton brankáře.
01:19'
Finský brankář se v úvodu utkání rozhodně nenudí. Kokko si tentokrát musel dát pozor na nahození od modré čáry a raději přerušil hru po zásahu lapačkou.
01:08'
Do prvního zakončení dnešního souboje se dostali Němci. Lutz projel do střelecké pozice, nicméně jeho pokus Kokko výborně zneškodnil!
00:36'
Finský brankář vyjel ven ze své klece, aby spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou. Německo ale od úvodních sekund napadá hodně vysoko.
00:10'
Německo uspělo na úvodním vhazování dnešního souboje. Hráči v bílém se ihned vydali vpřed, ale důrazný finský zadák puk získal.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě. Finové budou hrát v modrém, zatímco Německo oblékne bílou sadu.
Utkání tradičně začne o několik minut později oproti plánovanému začátku.

Finsko: Kokko (Vali) – Pulkkinen, Kulonummi, Pieniniemi, Salin, Kärki, Väisänen, Kangas – Naukkarinen, Helenius, Hämeenaho – Kaskimäki, Lassila, Halttunen – Kumpulainen, Keskinen, Nyman – Männistö, Bau, Hemming – Koskipirtti.

Německo: Dietl (Bittner) – Hübner, Schindler, Sinn, J. Weber, Panocha, Reich, Niehus – Oswald, Hauf, Hördler – Lutz, Kechter, Elias – Bicker, Sumpf, Rollinger – Assavolyuk, Schreiner, Brandl – Nieleck.
Německo

Německá dvacítka vstoupí do turnaje právě dnešním soubojem s Finskem. I letos se očekává, že Německo bude muset bojovat o udržení v elitní skupině. I proto bude pro Německo extrémně důležitý brankářský post. Ten by měl hájit Simon Wolf. Celkově má Německo tři draftované mladíky. V přípravě však Němci dvakrát prohráli se Švýcarskem, v prodloužení padli s Norskem i se Slovenskem. Přesto slibují duely Německa atraktivní gólovou podívanou. V posledních čtyřech duelech Němců padlo dohromady 31 branek.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství světa do 20 let mezi Finskem a Německem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.