NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Toronto - 9. prosince 2018   01:15

Boston
Boston
11:20' Forsbacka-Karlsson (Pastrňák, Grzelcyk) • 28:54' Backes (Marchand, Krug) • 37:53' Krug (Marchand, Krejčí) • 41:47' Heinen (Donato, J. Moore) • 44:37' Krejčí (Pastrňák, Marchand) • 46:13' Donato (Heinen, Krug)
6:3
(1:0, 2:0, 3:3)
Toronto
Toronto
44:03' Dermott  (Matthews, Gardiner) • 49:30' Matthews  (A. Johnsson, Rielly) • 52:22' A. Johnsson  (Marleau, Gardiner)
Boston
Rehman, Hebert – Sericolo, Murchison
TD Garden, Boston
17565 diváků
Toronto
Andersen (47. Sparks) – Hainsey, Rielly, N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares, Hyman – Kapanen, Matthews, A. Johnsson – W. Nylander, Kadri, Marleau – Co. Brown, P. Lindholm, Ennis.

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
3. Charlie McAvoy (BOS) 0+0
Bostonu se podařilo v utkání s Torontem zvítězit 6:3 a přerušit sérii tří proher v řadě. Ve třetí třetině se ujali domácí vedení dokonce 6:1, ale hostům se podařilo alespoň kosmeticky upravit skóre.
59:00'
Hraje se bez přerušení. Oba týmy se střídají v držení kotouče. Duel se pomalu dohrává.
57:40'
Carlo od modré tvrdě vypálil, Sparks vyráží kotouč.
57:30'
Bruins odvrací jeden útok soupeře za druhým.
56:49'
Kapanen se zpoza pravého kruhu neprosadil, byl zablokován.
56:18'
Bruins se usilovně brání a dopouští se zakázaného uvolnění.
55:09'
Marleau střelou zpoza levého kruhu trefil pouze připraveného Haláka. Ten kotouč vyráží.
54:38'
Toronto ještě cítí šanci a tlačí do zakončení. Rielly z ostrého úhlu ale Haláka nepřekvapil.
54:15'
Halák skočil po puku, který vyrazil před sebe a přerušil hru. Komerční přestávka.
53:30'
Pastrňák se dostal za obranu Toronta, ale vůbec se mu nepodařilo vystřelit. Sparks odpálil před ním kotouč pryč.
52:22'
Toronto právě vstřelilo branku!
Maple Leafs snižují na rozdíl tří gólů. Střelecky se prosadil ANDREAS JOHNSSON, jenž se mezi kruhy prosadil z bekhendu. Asistence: Patrick Marleau, Jake Gardiner.
50:55'
A je tu další rvačka. Zápas dostává grády trochu jiným způsobem. Hainsey a Kampfer odchází na pět minut za bitku. Wagner dostává dvě minuty za napadení a osobní desetiminutový trest.
49:53'
Hyman dostal pětiminutový trest za nedovolené bránění. Potom pět minut za bitku a osobní desetiminutový trest. Grzelcyk obdržel pět minut za krosček, pět minut za rvačku a osobní desetiminutový trest.
A Hyman odešel do kabiny. Vypadá to na vyšší trest.
49:53'
Na středu kluziště se do rvačky pustili Hyman s Grzelcykem. Hráč Bostonu velmi rychle přišel o dres. Není se ale čemu divit, že se pustil do Hymana, mstil se totiž za atak na McAvoye, který se jen velmi těžce zvedá z ledu.
49:30'
Svůj šestnáctý gól v sezoně vsítil AUSTON MATTHEWS, jenž přijal puk před brankovištěm a zvedl svou střelu pod horní tyčku Halákovy branky. Asistence: Andreas Johnsson, Morgan Rielly.
48:22'
Kadri se dostal ke dvěma střelám za sebou, obě ale poslal mimo branku Haláka.
47:55'
Kotouč vyletěl mezi střídačky. Komerční přestávka.
47:26'
Hosté, kteří už ztratili veškeré naděje na zvrat, se snaží alespoň o zkorigování výsledku. Tavares zpoza levého kruhu trefil jen Haláka.
46:13'
Střídání v týmu Toronto Maple Leafs: ze hřiště odchází Frederik Andersen, přichází Garret Sparks.
46:13'
Bruins právě vstřelili branku!
S góly se doslova roztrhl pytel! Andersen svou lapačkou nezachytil puk, který mu prolétl skrz brankoviště až k RYANU DONATOVI, jenž přehodil brankářův beton! Asistence: Danton Heinen, Torey Krug.
45:22'
Zakázané uvolnění Toronta, jemuž se nepovedla přihrávka přes střední pásmo.
44:37'
Domácí se vřítili do útoku ve třech, k puku se dostal na středu DAVID KREJČÍ, který překonal popáté Andersena. Asistence: David Pastrňák, Brad Marchand.
44:03'
Hosté se dokázali poprvé v utkání prosadit. TRAVIS DERMOTT střelou pod horní víko snížil na 1:4. Asistence: Auston Matthews, Jake Gardiner.
42:59'
Marleau se natlačil ke střele z levého kruhu, ale byl zablokován Moorem.
41:47'
V útočném pásmu vybojoval puk DANTON HEINEN, který se vyřítil na na Andersena a úspěšně ho prostřelil. Asistence: Ryan Donato, John Moore.
40:46'
Zakázané uvolnění Bostonu otevřelo třetí třetinu utkání.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:14.
Boston Bruins navýšil ve druhé třetině své vedení o další dvě branky a míří za vítězstvím v dnešním utkání.
40:00'
39:02'
Tavares se napřáhl od modré, Halák chytá do lapačky.
38:53'
Bruins zatlačili na soupeře, Donata i Kampfera Andersen vychytal.
38:33'
Branka Toronta byla vysunuta ze své pozice.
37:53'
TOREY KRUG se napřáhl od modré čáry a propálil Andersena, jemuž se nepodařilo puk vyrazit a potřetí kapituluje. Asistence: Brad Marchand, David Krejčí.
37:09'
Krejčí se dostal ke střele z levé strany brankoviště, ale Andersen vytěsnil puk vyrážečkou.
35:57'
Hyman se procpal mezi kruhy, ale trefil jen Haláka. Ten udržel puk i před dorážejícími hráči.
35:01'
Zakázané uvolnění Bostonu.
34:32'
Po přerušení hry se do sebe pustili Carlo s Kadrim. Oba odchází na trestnou lavici za rvačku. Komerční přestávka.
32:24'
Brownova střela se odrazila od zadního mantinelu až mezi diváky.
32:06'
Tavares je zpátky na ledě, hraje se ve čtyřech. Pastrňákovo zakončení z mezikruží Andersen vyrazil.
31:33'
Boston si zahraje přesilovku 4 na 3, Gardiner jde pykat za vražení na hrazení.
31:02'
Boston přichází o přesilovku, Backes odchází na trestnou lavici za hákování.
30:17'
Toronto dostal kotouč ze svého pásma.
30:06'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (John Tavares – 2 min., sekání).
30:06'
Hra je přerušena a bude se opět vylučovat. Komerční přestávka.
28:54'
Velký přesilovkový tlak nakonec končí gólem! DAVID BACKES se postavil mezi kruhy a dostal přihrávku od Marchanda, kterou přetavil ve střelu na pravou tyčku a druhý gól Bruins! Asistence: Brad Marchand, Torey Krug.
28:34'
Bude se opět vylučovat. Kadri podrazil Krejčího.
28:14'
28:11'
Heinenovu střelu Andersen chytil a přerušil hru. Hosté poté vyhráli vhazování a vyhodili puk.
27:58'
Krejčí se dostal k odraženému puku a přihrál McAvoyovi, ten ale z mezikruží neumístil puk mezi tři tyče a trefil jen zadní mantnel.
27:35'
Maple Leafs dvakrát za sebou okamžitě vyhodili.
26:36'
Toronto po vyhraném buly vyhazuje puk přes všechny čáry.
26:28'
Backesova střela zapadla Andersenovi do výstroje.
26:14'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Tyler Ennis – 2 min., podrážení).
26:10'
Po přerušení hry se bude vylučovat. A na řadu přijde komerční přestávka.
25:52'
Kuraly od pravého kruhu vyzval Heinena k teči a ten trefil tyč Andersenovy klece!
25:19'
Nylander těsně minul Halákovu klec. Hraje se dlouho bez přerušení.
24:52'
Domácí dobrým napadáním vyhnali soupeře ze svého pásma a rychle odbruslili prostřídat.
24:03'
Carlo od modré neprocpal svou ránu až na Andersena.
23:22'
Už to vypadalo na zakázané uvolnění Toronta, ale rychle bruslící hráč hostí puk dostihl před McAvoyem. Toronto ale puk ani tak nevybojovalo.
22:20'
Hra se přelévá ze strany na stranu a oba týmy se pravidelně střídají v držení puku.
21:29'
Matthews se dostal k zakončení naopak v pravém kruhu, Halák tentokrát přerušuje hru.
21:17'
Halák vyrazil střelu zpoza levého kruhu.
20:34'
Marchand se už dostával za obranu a mezi kruhy, ale rychle se vracející obránce ho obral o kotouč.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:16.
Bostonu se podařilo v první třetině vybojovat jednobrankové vedení po trefě Forsbacky-Karlssona a svůj náskok i přes několik šancí soupeře udržel.
20:00'
19:23'
Donato převzal kotouč už ve středním pásmu, prosmýkl se podél mantinelu a zajel až za branku. Po rychlém vybruslení do prostoru se pokusil vystřelit k tyčce, ale Andersen měl beton natisknutý u brankové konstrukce.
18:32'
Nylander se řítil do útoku ve dvou proti jednomu a rozhodl se střílet sám nad lapačku Haláka. Slovenský brankář ale dokázal ruku rychle zvednout a puk zachytit.
18:10'
Heinen se tlačil do zakončení mezi kruhy,ale svou střelu poslal nad Andersenovu branku.
17:27'
Rodící se útok Toronta podél mantinelu zastavilo postavení mimo hru.
16:47'
Hra se přelévala ze strany na stranu. Rielly prudkou střelou z pravého kruhu přinutil Haláka přerušit hru.
15:34'
Carlo od modré protáhl Andersena, jenž betonem odrazil puk mimo tři tyče.
14:56'
Další zakázané uvolnění Toronta. Tomu se dnes souhry skrz střední pásmo hrubě nedaří.
14:49'
Toronto se už dostalo z útočného pásma a dopustilo se postavení mimo hru. Komerční přestávka.
14:27'
Po střele Kapanena z ostrého úhlu Halák vyráží kotouč do bezpečí.
13:47'
Smith střelou od pravého mantinelu přinutil Andersena k zákroku.
12:52'
Nepovedená přihrávka hostů přes střední pásmo opět končí icingem.
12:43'
Zakázané uvolnění Toronta.
11:52'
Halák betonem vytěsnil nebezpečnou střelu soupeře a vytěsnil ji na zadní mantinel.
11:20'
Domácí otevírají skóre zápasu při hře ve čtyřech! Pastrňák našel přihrávkou mezi kruhy JAKOBA FORSBACKU-KARLSSONA, jehož první střelu ze strany Andersen zachytil betonem, ale dorážka už mu propadla za záda. Asistence: David Pastrňák, Matt Grzelcyk.
10:07'
Gardiner a Krejčí byli vyloučeni po strkanici před brankou za hrubost.
10:07'
Pastrňák přenechal mezi kruhy puk Krejčímu, jehož střelu Andersen chytil do lapačky. Komerční pauza.
09:41'
Útok Bostonu zastavilo postavení mimo hru. Hra se dál hodně kouskuje.
08:52'
Brown se dostal za obranu, snažil se zamíchat kotoučem, ale střelu poslal jen doprostřed branky, kde trefil Haláka.
08:23'
Zajímavý útok Toronta zastavilo postavení mimo hru.
08:06'
Hra se hodně kouskuje. Icing Bostonu.
07:29'
Zakázaného uvolnění se pro změnu dopouští hostující celek.
06:36'
Kadri hledal volného Marleaua na pravé straně brankoviště, ale puk prolétl až na zadní mantinel.
06:08'
Krug zblokoval střelu soupeře a puk poslal do ochranné sítě. Komerční pauza.
06:03'
05:37'
Střelu Cavea srazil Dermott do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Andersenem.
04:32'
Marchand vyrazil do útoku s Pastrňákem, prokličkoval se až před brankoviště, ale prudká přihrávka do strany prolétla kolem českého útočníka.
03:57'
Halák raději stáhl do lapačky nahozený puk ze středního pásma a přerušil hru před nebezpečně dotírajícím soupeřem.
02:30'
V úvodu zápasu jsou mnohem aktivnější hosté. Ožiganova od modré Halák vychytal, další střela šla mimo.
02:16'
Halák předvedl pohotový zákrok proti nebezpečné střele Tavarese z mezikruží.
02:13'
01:49'
Boston vyrazil i v oslabení do útoku, Andersen neměl se střelou zpoza kruhů problémy.
01:11'
Halák likviduje střelu Riellyho od modré a přerušuje hru.
00:43'
Tavares se mezi kruhy nedokázal prosadit, jeho střela minula branku soupeře.
00:18'
Domácí vyhazují puk.
00:13'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., krosček).
00:08'
Gardiner svým nahozením přinutil Haláka k prvnímu zákroku. Poté se za brankou Bruins strhla šarvátka. Bude se vylučovat.
00:01'

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Carlo, Krug, McAvoy, J. Moore, Kampfer, Grzelcyk – Pastrňák, Krejčí, Marchand – Backes, Cave, Heinen – Wagner, Kuraly, G. Smith – Nordström, Forsbacka-Karlsson, Donato.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly, N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares, Hyman – Kapanen, Matthews, A. Johnsson – W. Nylander, Kadri, Marleau – Co. Brown, P. Lindholm, Ennis..
Toronto má naopak dlouhodobě výbornou formu, díky čemuž je ve Východní konferenci na třetím místě a v rámci celé NHL je lepší pouze Tampa (vedoucí celek Metropolitní divize z Washingtonu má o 6 bodů méně než Toronto). Po pěti výhrách v řadě se v posledním duelu museli Maple Leafs po prodloužení sklonit před Detroitem.
Boston se nenachází ve zrovna ideální formě. Bruins prohráli tři zápasy v řadě a celkově prohráli hned čtyřikrát z posledních pěti utkání. Kvůli tomu se propadli až na sedmé místo Východní konference a mají rozhodně, co napravovat.
Boston s Torontem čeká v této sezoně už třetí vzájemný zápas. První dva se hrály v listopadu a v obou případech se z vítězství radoval domácí celek. Napřed Bruins přehráli doma soupeře 5:1 a před dvěma týdny Maple Leafs svým protihráčům porážku oplatili 4:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.