NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Toronto - 29. prosince 2018   01:05

Columbus
Columbus
04:47' N. Foligno (Wennberg, S. Jones) • 58:32' Panarin (Werenski)
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)
Toronto
Toronto
02:22' Tavares  (Kadri, Marner) • 18:04' Tavares  (Marner) • 29:46' Marner  (Matthews, Gardiner) • 53:44' F. Gauthier  (P. Lindholm, Moore)
Columbus
Syvret, Pollock – MacPherson, Pancich
Nationwide Arena, Columbus
18 963 diváků
Toronto

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 6:6
Utkání je u konce a Toronto si odváží všechny body za výhru 4:2. Hosté si v poslední třetině dobře hlídali svůj náskok, pokrývali výpady soupeře a sami po rychlém kontru přidali ještě jeden gól. Když v 54. minutě Frédérik Gauthier upravil na 1:4, zdálo se být rozhodnuto, nicméně Columbus se nevzdal a v 59. minutě snížil Artěmijem Panarinem. Na víc už ale domácí neměli čas a tak z dnešního duelu odchází s prázdnou.
59:45'
Sparks přerušil hru, byl přilepený u své pravé tyčky a hlídal si dotěrného Andersona.
59:35'
No a domácí trenér si ještě bere oddechový čas.
59:35'
Zakázané uvolnění Toronta, tohle bude poslední šance pro domácí.
58:40'
Columbus to ještě zkusí v power-play, už to bude ale hodně těžké.
58:32'
Columbus právě vstřelil branku!
Tak přece jen je tu snížení. Od modré přišla přihrávka na levý kruh, kde napřáhl ARTĚMIJ PANARIN a jeho volej skončil pod horní tyčkou Sparksovy branky. Střelec zaznamenal svou stou branku v NHL. Asistence: Zach Werenski.
58:26'
Jones sice obětavým zákrokem dostihl puk na modré čáře, Ožiganov jej ale vzápětí poslal dál od branky.
57:47'
Nutivaara čeká na své spoluhráče, aby pak mohl rozehrát dlouhým pasem na útočnou polovinu.
56:37'
Stále se hraje u Bobrovského, domácí tak zatím nemohou uvažovat o případné dlouhé power-play.
56:03'
Bobrovskij zůstal chviličku vkleče, Hainseyho střela jej zřejmě trefila do méně chráněných míst.
55:45'
Vhazuje se v pásmu před Sparksem.
54:30'
Tohle s domácími nevypadá vůbec dobře, stále mají problémy s koncovkou a Toronto navíc ve svém pásmu pracuje opravdu na jedničku.
53:44'
Toronto právě vstřelilo branku!
No a protiútok končí gólem! Lindholm přebruslil právě Nutivaaru, v poloze klečmo přihrál za sebe na najíždějícího FRÉDÉRIKA GAUTHIERA a ten zblízka doklepl puk za Bobrovského. Asistence: Pär Lindholm, Trevor Moore.
53:34'
Nutivaarův pokus o nahození skončilo nad brankou, Toronto jde do protiútoku.
52:35'
Sparks nyní neudržel nepříjemný Folignův švih, stejný hráč se pak pokusil i o dorážku. Ta mu už nevyšla, k puku se přes obranu Toronta nedostal.
51:52'
Toronto už nemá kam pospíchat, pokud hosté potřebují, prostě vyhodí ven z pásma.
50:14'
Zakázané uvolnění Toronta, hra se vrací před Sparkse.
49:51'
Trocha zmatků u Bobrovského, využít toho chtěl Rielly. Jeho nahození ale nebylo úplně přesné.
49:15'
Brownovu střelu přes obránce Bobrovskij kryl a opět přerušil hru.
48:06'
Až teď se pískalo a to pro Bobrovského zákrok proti švihu Connora Browna.
47:54'
Hraje se teď dlouho bez přerušení, hra se rychle přelévá ze strany na stranu.
46:52'
Atkinsonovi nevyšel pokus vyjet zpoza branky a zasunout za tyčku. Puk se odrazil do prostoru.
46:19'
Wennberg pouze posunul puk do středního pásma, domácí poté odjeli střídat.
45:35'
Moore se odhodlal k individuální akci, projel až do útočného pásma, kde jej ale Werenski do zakončení nepustil, naopak jej přitiskl k mantinelu.
44:56'
Kapanen byl při svém průniku poslán k ledu, dle sudích to bylo v rámci pravidel.
44:18'
Toronto je usazeno v útočném pásmu, parta kopem Tavarese dělá domácím docela problémy.
43:37'
Domácím trochu odskakují puky od hokejek, Atkinson měl nyní trochu problém rozjet další útočnou akci.
42:49'
Nutivaarovo nahození bylo pouze protečováno do útočného pásma, tam Sparks skryl puk ve své lapačce.
41:55'
Opět je tu trochu opatrnější úvod do třetiny, sledujeme hru převážně ve střední třetině.
40:17'
Hned v úvodu třetiny vystřelil od modré domácí Nutivaara, nemířil však přesně. Puk skončil na zadním mantinelu.

Hity: 16:7
Čtyřicet minut je pryč a Toronto je stále tím týmem, který má blíže k výhře. Po úvodu třetiny, který byl trochu opatrnější se hra opět odvázala a ve 30. minutě padl jediný gól této části, když se po Matthewsově akci a přihrávce prosadil Mitchell Marner. Veškerá následná snaha Columbusu o snížení pak narážela na výborného Sparkse v brance hostů a také na vlastní nepřesnosti v koncovce. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:3.
40:00'
39:58'
K poslední akci třetiny našlápl Kapanen, měl velkou rychlost, ale povyjetý Bobrovskij zvládl zasáhnout.
39:31'
Střela domácích od modré čáry byla příliš vysoká, Sparks byl v tuto chvíli bez práce.
38:48'
Tavares nahazoval před branku Columbusu, pas vzduchem ovšem nikdo nesklepl.
37:18'
Přesilovka Columbusu je u konce a podle šancí by se dalo říci, že ji měli hosté...
37:11'
Teď to byl dokonce brejk dvou na nikoho, Brown ovšem svůj bekhendový blafák nedotáhl do zdárného konce!
36:41'
Columbusu tato přesilovka vůbec nejde, domácí mají problém se vůbec usadit v útočném pásmu.
35:58'
Mnoho nescházelo a domácí inkasovali ve vlastní přesilovce. Toronto se dostalo do brejku dvou na jednoho a bekhendové sklepnutí do protipohybu skončilo jen těsně vedle.
35:18'
Pískalo se a bude se vylučovat. Dvě minuty za držení si půjde odsedět hostující Nazem Kadri.
34:59'
Hned po buly pálil od modré čáry Harrington, nemířil však příliš přesně.
34:56'
32:57'
Marleau už vystřelil a Bobrovskij měl co dělat, aby nepříjemný pokus z levého křídla srazil do rohu.
32:28'
Nylander zůstal chviličku neobsazený a už na něj mířila přihrávka před brankoviště. K zakončení se nedostal, Nash jej dojel a zabránil mu vystřelit.
31:27'
Rána Mitchella Marnera od modré čáry šla mimo, Bobrovskij ji pouze kontroloval pohledem.
30:45'
Stále pokračuje hra ve čtyřech na obou stranách, Columbus se snaží o rychlou odpověď na inkasovanou branku.
29:46'
Hosté unikají a vedou o dva góly. Matthews vybojoval puk podnikl rychlý výpad levou stranou, počkal si, až se mu nabídne MITCHELL MARNER, poslal mu přihrávku, kterou následně jeho parťák uklidil do protipohybu brankáře Bobrovského. Asistence: Auston Matthews, Jake Gardiner.
29:05'
Po dvou minutách za hrubost dostali právě nejaktivnější hráči, Scott Harrington za domácí a Kasperi Kapanen za Toronto.
29:05'
A máme tu šarvátku v rohu kluziště. Aktivní jsou hlavně Harrington a Kapanen, jsou tam však i další hráči. Vše odstartoval zákrok Duboise na Marleaua.
28:18'
Ve vlastním oslabení se do brejku dostal Foligno, byl ovšem stíhán a v plné rychlosti nezvládl překonat připraveného Sparkse!
27:38'
Savard vyhodil přes všechny čáry.
27:05'
Bobrovskij si musel dát obrovský pozor na Tavarese, který se ochomýtal u brankoviště a snažil se o bekhendovou zadovku. Domácí gólman obstál a vytlačil puk do pro něj bezpečnějších míst.
26:35'
Bude se vylučovat, dvě minuty za podrážení si vysloužil domácí Anthony Duclair.
25:34'
Domácí Werenski dostal na pravém křídle až moc prostoru pro průnik a zakončení. Střela zápěstím olízla Sparksovu tyčku!
25:19'
Za Toronto si vzal slovo Nylander, ale ani on nezakončil a pouze nahazoval.
24:45'
Harrington možná prováhal nejlepší okamžik na střelu a s pukem na holi se dostal z úhlu.
24:35'
Jennerův pokus tečoval Panarin, Sparks tuto střelu našel ve svých chráničích.
24:12'
Bjorkstrand šel opět dopředu, nyní mu ale scházela podpora spoluhráčů a tak jen nahodil do útočného pásma.
23:46'
Bjorkstrandova střela z levé strany neměla moc šancí na úspěch, rána z úhlu byla sražena.
22:54'
Po souboji o puk se do protiútoku dostalo Toronto, nemělo to však dlouhého trvání. Obrany vstoupily do druhé třetiny rozhodně lépe, než před pauzou.
22:25'
Sparksova branka se vychýlila ze svého postavení, Savardova akce tak byla zbytečná, rozhodčí museli přerušit hru.
22:09'
Na druhé straně to od modré zkusil Rielly, ani on ovšem neuspěl. Puk skončil sražen mimo ledovou plochu, vhazuje se po Bobrovského pravici.
21:44'
Anderson se po objetí branky k zakončení nedostal, musel přihrávat na modrou. Odtud přilétlo další neúspěšné nahození.
20:32'
Po Wennbergově přihrávce nahazoval od modré Nutivaara, nikdo ale jeho výzvu netečoval. Sparks mohl zůstat v klidu.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, která rozhodně nenudila. Už od úvodu se hrál špičkový hokej a Toronto se už ve třetí minutě dostalo do vedení. Lehkou tečí se o to postaral John Tavares. Jenže domácí se hned pustili do snahy o vyrovnání a dočkali se v páté minutě, prudkým švihem mezi Sparksovy betony skóroval Nick Foligno. Po dlouhých minutách vyplněných šancemi na obou stranách jsme viděli ještě jeden gól, na začátku 19. minuty se dnes podruhé prosadil John Tavares, tentokrát prudkým švihem ke vzdálenější tyčce. Toronto si tak do kabin odneslo těsný náskok, vede 2:1.
20:00'
19:15'
Je to opravdu hokej nahoru a dolů, obě obrany mají docela dost práce zachytávat útočné výpady.
18:04'
Toronto opět vede. Po rychlé kombinaci levou stranou přiklepl Marner na JOHNA TAVARESE a ten bleskovou ranou z kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější horní roh Bobrovského branky – 1:2. Asistence: Mitchell Marner.
17:24'
Duclair se chopil puku, objel branku a po rychlém výjezdu předvedl bekhendovou střelu. Sparks byl připraven a ránu vyrazil.
16:52'
Po pravé straně našlápl k rychlé akci Kapanen a mířil na vzdálenější tyčku. Bobrovskij zasáhl pravým ramenem.
16:04'
Bjorkstrand přihrával zpoza branky mezi kruhy, následná střela šla mimo. Sparks zasahovat nemusel.
15:15'
Tavares byl pod těsnou obranou, u mantinelu jeho akce skončila.
14:24'
Toronto své oslabení zvládlo, hosté jsou v plném počtu.
14:03'
Oba týmy střídají, přesilovka Columbusu se chýlí ke svému konci.
13:31'
Jones pálil přes obránce a Sparks si zajisté oddechl, že šla jeho rána mimo, neboť toho mnoho neviděl.
12:47'
Atkinson se sice na chvíli zamotal s pukem v rohu, přesto se domácím povedlo akci rozvinout. Werenskiho střelu Sparks zvládl vyrazit.
12:24'
Přesilovka pro Columbus, dvě minuty za podrážení si vysloužil William Nylander.
11:42'
V dobré pozici byl také Savard, ten si sjel mezi kruhy, jenže jeho prudký švih skončil nad brankou.
11:23'
Dubois zprava přihrával na střed, kde si sjel Panarin, puk byl sražen mimo Sparksovu bránu!
10:53'
Bobrovskij rozehrál na spoluhráče trochu odvážnou zadovkou, domácím to však vyšlo a jdou kupředu.
09:59'
Lindholm se u střídaček srazil s domácím Hännikäinenem, srážka otřásla oběma hráči, ti zamířili ihned na lavičky.
08:58'
Toronto se nadechuje k útočným výpadům, Bobrovskij se v posledních okamžicích rozhodně nenudí.
07:30'
Folligno se opět natlačil do útočného pásma po pravé straně, nyní byl však ubráněn a nezakončil.
06:17'
Nylander se vystavil do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:10'
Johnsson mohl opět strhnout vedení na stranu Toronta, Bobrovskij byl na brankovišti připravený. Každopádně se v úvodu hraje velice aktivní zápas.
04:47'
Teď už je ale srovnáno! Domácí podnikli rychlou akci po pravé straně, do pásma si najel NICK FOLIGNO a prudkým švihem mezi Sparksovy betony upravil na 1:1! Asistence: Alexander Wennberg, Seth Jones.
04:10'
Mezi dvěma obránci projel Nutivaara a poté hledal na pravé straně Atkinsona. Ten akci nerozvinul a Toronto se ubránilo.
03:13'
Columbus se ihned snaží o srovnání, Sparks v brance hostů si ale svůj prostor pečlivě střeží.
02:22'
Přesilovka je využitá a Toronto vede! Po kombinaci v útočném pásmu přišlo nahození mezi kruhy, kde byl Kadri a ten lehkou tečí poslal puk na branku. Ten ještě lehounce lízl brusli JOHN TAVARES a puk projel mezi Bobrovského betony za brankovou čáru. Asistence: Nazem Kadri, Mitchell Marner.
01:50'
Je tu první vyloučení, na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za podrážení zamířil domácí Josh Anderson.
01:21'
Do jízdy dostal puk Gardiner, se svou akcí však skončil u levého mantinelu.
01:02'
Na druhé straně vyslal střelu po ledě Jones, Sparks si ale v chumlu našel místečko, odkud dobře viděl a puk skryl v lapačce.
00:19'
První střelu vyslal hostující Rielly, byla ovšem zblokovaná a k Bobrovskému se nedostala.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, Nutivaara, R. Murray, D. Savard, Harrington – Atkinson (A), Dubois, Panarin – J. Anderson, Jenner (A), Bjorkstrand – Duclair, Wennberg, N. Foligno (C) – Riley Nash, Dubinsky, Hännikäinen.

Toronto Maple Leafs: Sparks (Andersen) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares (A), A. Johnsson – Kapanen, Matthews, Marleau (A) – W. Nylander, Kadri, Co. Brown – Moore, F. Gauthier, P. Lindholm.

Rozhodčí: Syvret, Pollock – MacPherson, Pancich.
Oba týmy jsou již na ledě, máme za sebou hymny, zápas může začít.
Utkání v Nationwide Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.