21. srpna 2013 • 11:48

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Ten zápas by příznivci Lyonu nejraději vytěsnili. Francouzský tým nestačil ve 4. předkole Ligy mistrů na fotbalisty San Sebastianu a zkomplikoval si cestu do základní skupiny. Překvapivou prohru zapříčinily dva nádherné góly, jeden z nohy bývalého fanouška francouzského klubu.

Hosté: 17. Griezmann, 50. Seferovič

Domácí: Lopes – Bedimo, Biševač, Fofana, Miguel Lopes – Grenier, Gourcuff, Malbranque (58. Bahlouhli), Gonalons (C) – Lacazette, Benzia (58. Danič)

Hosté: Bravo – Carlos Martínez, Cadamuro, De La Bella – Markel Bergala, Inigo Martínez, Xabier Prieto (C), Zurutuza (81. Pardo) – Griezmann (71. Gonzalo Castro), Seferovič (64. Granero), Vela

Domácí: Biševač, Miguel Lopes, Biševač (č)

Hosté: Inigo Martínez, Zurutuza, Xabier Prieto, Cadumuro

Milorad Mazič – Milovan Ristič, Dalibor Minič (Všichni Srbsko)

Stade de Gerland, Lyon

Útočník San Sebastianu Antoine Griezmann pochází z Maconu, městečka vzdáleného sedmdesát kilometrů od Lyonu. A jako malý fotbalista neměl větší vzory, než hráče Olympique Lyon.

"Od dětství to byl můj oblíbený klub. V minulosti jsem tam s otcem jezdíval dívat se na zápasy Ligy mistrů, ve Španělsku je Lyon považován za velký evropský tým," prozradil pikantní fakt 22letý útočník, kterému návrat na místo činu vyšel dokonale.

V 17. minutě se na Stade de Gerland nůžkami opřel do centru Carlose Vely a předvedl jeden z nejkrásnějších gólů dosavadní fáze Ligy mistrů.

VIDEO | Podívejte se na Griezmannovu gólovou parádu

Neméně pěkný gól přidal ve druhé půli Griezmannův kolega z útoku Haris Seferovič a San Sebastian zvítězil 2:0. Za týden tak bude v domácí odvetě hájit více než slibný náskok.

VIDEO | Seferovičova bomba pečetila výhra San Sebastianu

Antoine Griezmann v souboji se Steedem Malbranquem z Lyonu

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.