Anglii vyprovodil na MS i princ. Sturridge se odvděčil luxusní trefou

Autor: rou
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

VIDEO | Fotbalisté Anglie se rozloučili před odletem na mistrovství světa s vlastními fanoušky výhrou 3:0 nad Peru. Do Brazílie je vyprovodilo vyprodané Wembley i s princem Williamem a fanoušci mohli oslavovat hlavně Daniela Sturridge, který domácí nasměroval za výhrou nádhernou trefou ve 32. minutě.

Angličané hráli proti houževnatým od začátku hodně trpělivě a dlouho jim trvalo, než dostali vyprodané hlediště do varu. To se podařilo až po půl hodině Danielu Sturridgovi, ale za to opravdu důkladně.

Útočník Liverpoolu si došel pro autové vhazování k rohu vápna a v pohybu směrem od branky překvapivě vypálil přes dotírajícího obránce. Gólman Fernandez byl bez šance, tahle trefa byla prostě dokonalá.

„Sturridge mám prostě rád. Má sebevědomí, které se často zaměňuje s arogancí, ale je to základní vlastnost dobrého útočníka,“ napsal hned po nádherném gólu na Twitter Gary Lineker.

Na konci poločasu podržel Angličany brankář Joe Hart, který skvěle zasáhl nohou při Ramiresově úniku.

Brankář Fernandez se jen ohlíží za nádhernou střelou Daniela Sturridge

Ve druhé půli pak domácí Peruánce definitivně zlomili, když v 65. minutě po centru Bainese zavěsil Gary Cahill. Po dalších pěti minutách využil chyby brankáře Fernandeze, který po střetu s vlastním obráncem neudržel po rohu míč, Phil Jagielka a zvýšil na konečných 3:0 pro Anglii.

V závěru zápasu si tak mohli Angličané vychutnávat nekončící ovace vyprodaného Wembley, které teď může doufat, že podobné výsledky budou Albion zdobit i v Brazílii...

Anglie - Peru 3:0 (1:0)
Branky: 32. Sturridge, 65. Cahill, 70. Jagielka.