Střely mimo: 3:3.
Rohy: 13:3.
Ofsajdy: 5:5.
Fauly: 16:20.
Je konec. Eintrachtu dnes stačila jedna branka na tři body. O jediná zásah v utkání se postaral v 34. minutě Anis Ben Hatira, který nenápadnou akcí rozhodl dnešní zápas. Aigner posunul míč do středu vápna, kde si ho se štěstím převzal Ben Hatira a střelou z velkého úhlu překonal Zielera. Ve druhém poločase měli domácí několik šanci na potvrzení svého vítězství. Žádnou však nevyužili a tak se museli o tři body strachoval až do úplného konce.
90+3
90+3
Almeida dostává ještě žlutou kartu. Znovu to je za příliš mnoho řečí k rozhodčímu.
90+3
V poslední nastavené minutě se dostal k míči střídající Kittel, který chtěl najít Seferoviće. Ten je však střežen dvojicí Miloševič Anton a tak se nedostává k míči.
90+2
Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1
Russ zachraňuje skvělým zákrokem svůj tým. Almeida se už už dostával před něj, ale domácí kapitán zariskoval a ve skluzu vykopl soupeři míč od kopaček.
90
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Änis Ben-Hatira, přichází Sonny Kittel.
89
Seferović příliš agresivně napadal a vidí za to žlutou kartu od rozhodčího.
88
Zambrano zvládl nebezpečnou situaci před Hradeckym. Domácí stoper si počkal na vysoký míč a s přehledem ho hlavičkuje daleko z vápna.
87
Aigner znovu poslal střílený centr na který si naskočil Seferović. Tentokrát ho však neumístil dostatečně a míč končí vedle branky.
86
Hasebe se opřel do míče z dobrých třiceti metrů a napálil před brankou Miloševiče od kterého se míč odrazil za brankovou lajnu.
85
Almeida se prosadil po přihrávce Priba! Jeho postavení byla ale také ofsajdové a tak ani tento gól nemůže být uznán.
84
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Szabolcs Huszti, přichází David Abraham.
83
Güselam dostal žlutou kartu za přílišné řeči k rozhodčímu.
82
Hannover má posledních zhruba deset minut, aby vstřelením branky vybojoval z dnešního zápasu alespoň jeden bod.
81
Hostující brankář Zieler dostal žlutou kartu za nesportovní chování.
80
Aigner se znovu opřel do míče a velmi nebezpečně našel před brankou Huzstiho. Míč se ještě odrazil od obránce do výšky. Z následné dorážky však domácí už nic nevytěžili.
79
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Adam Szalai.
78
Sorg se musel hodně činit, aby zblokoval náběh Aignera. Míč tak končí za brankovou lajnou a domácí budou mít další možnost ke vstřelení rozhodující branky.
77
Domácí se už radovali z další branky. Seferović proměnil přihrávku za obranu a slavil. Rozhodčí ale zapískal ofsajd a gól tak nemůže být uznán.
76
Po několika šancích domácího týmu se oba týmy soustředí na kontrolu míče. Nyní se pokusil přejít Sakaj přes Hesebeho, to mu však nevyšlo.
74
Rohový kop hostů končí hlavičkou Karamana, která se odráží od obránce. Míč nakonec bere Hradecky a uklidňuje situaci.
73
Sakaj přenesl hru na Priba, který byl však tísněn a tak jen otřel míč o Aignera a vybojoval rohový kop.
72
Aigner je znovu u rohového praporku a poslal míč před Zielera. Míč se nakonec dostal na úplně volného Seferoviće, který tváří v tvář nedal.
71
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Hotaru Jamaguči, přichází Allan Saint-Maximin.
70
Domácí nyní znovu tlačí na soupeře. Chandler zavedl míč až na polovinu hostů, kde našel na hranici vápna Huzstiho. Ten však míči jen do středu branky, kde je Zieler.
68
Obrovská šance domácího týmu na skórování. Ben Hatira dostal míč výborně do běhu a zcela sám šel na Zielera. Toho si však nepřesně obhodil a z velkého úhlu už zakončil jen do boční sítě.
67
Rohový kop také pro Hannover. Prib však našel jen připravené rukavice Hradeckyho, které bere míč ze vzduchu.
66
Centr do vápna si nyní zpracoval na zadní tyči Almeida. Ihned z první se pokusil vystřelit, ale trefil jen přes sebou stojícího Russe.
65
K míči se postavil znovu Aigner, který je ve druhém poločase velmi aktivní. Tentokrát však našel jen dobře postaveného Sakaje, který uklízí míč do bezpečí.
64
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Stefan Reinartz, přichází Makoto Hasebe.
63
Seferović se téměř dostal před Miloševiče, který byl posledním obráncem hostů. Následovat bude rohový kop domácích.
62
Další hannoverský útok končí na polovině hřiště a do útoku tak mohou jít také hráči domácího celku.
61
K míči se postavil Kiyotake, který ale totálně zazdil nadějnou pozici. Jeho centr na zední tyč si totiž pohlídal Djakpa, který nedal šanci na zakončení Karamanovi.
60
Russ zastavil Priba v blízkosti vápna a hosté budou mít jedinečnou možnost poslat míč do vápna.
58
Seferović se prodral z pravé strany až do vápna. Tam ho však o míč připravil Anton, který tak vyřešil nebezpečí před Zielerem.
57
Dlouhý míč tentokrát doběhl Almeida, který ale nezvládl kličku do středu hřiště a proti přesile přichází o míč.
56
Kiyotake se otočil s míčem na třiceti metrech od branky a vystrašil Hradeckyho. Míč však končí jen vedle branky.
54
Prib se prohnal po levé straně až do pozice pro centr. Hradecky podcenil situaci a míč jen lehce posunul, tam však byli jen hráči domácího celku.
53
Už už se hnal po pravém kraji do vápna Stendera. Praporek asistenta však vylétl nad hlavu a rozhodčí zastavuje hru.
52
Domácí vstoupili do druhé půle velmi aktivně. Další rohový kop rozehrál Aigner. Tentokrát se však vyznamenal Sakaj, který na první tyči hlavičkuje míč do bezpečí.
51
Je z toho však rohový kop, který je také nebezpečný. Na zadní tyči se zjevil zcela sám Huzsti, ale nedokázal zpracovat míč a Zieler byl už u míče dříve.
50
Obrovská šance domácího týmu! Sám na branku se hnal Seferović. Ten si však na poslední chvíli předkopl příliš míč a Zieler mohl vyběhnout a zachránit situaci.
49
Aigner zakroutil míč do vápna, kde se vyšplhal nejvýše Karaman a odvrací míč z pokutového území pryč.
48
První rohový kop ve druhém poločase mají domácí. Když musel Sakaj odehrát míč před dobíhajícím Aignerem.
47
Hosté v červených dresech rozehráli druhou polovinu zápasu. Ihned po rozehrávce se dostal k míči Almeida, který velmi špatně zpracoval míč a přichází o něj.
46
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Christian Schulz, přichází Waldemar Anton.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
Po prvním poločase vede domácí Eintracht Frankfurt nad Hannoverem o jednu branku. O tu se postaral ve čtyřiatřicáté minutě útočný Ben Hatira, který z velkého úhlu prostřelil Zielera. Hannover se v úvodním poločase nedostal do žádné vyložené šance a tak po zásluze prohrává.
45
45
V poslední minutě prvního poločasu se dostal k míči hannoverský Karaman. Ten si však příliš předkopl míč a toho využil Stendera, který je u míče dřív a je faulovaný.
44
Dlouhý pas na Kiyotakeho zastavil Russ, který hraje vynikající poločas. V závěru poločasu tak nepustil do zakončení útočníka Hannoveru.
43
Aigner si chtěl vybojoval ještě rohový kop. Tomu zabránil Sakaj, který uskočil nástřelu od domácího záložníka a míč tak bere Milošević.
42
V závěru poločase nám tempo hry opadlo a oba týmy jakoby čekaly na konec první půle. Nyní kombinuje ve středu hrací plochy domácí tým.
40
Sakaj se snažil najít v útoku Almeidu. Ten je výborně bráněný dvojicí Zambrano Russ a hostující útočník se tak nedostal do zakončení.
39
Prib se snažil o ojedinělý útok Hannoveru, ale ten ztroskotal hned na polovině hrací plochy. Djakpa si počíhal na pohyb soupeře a vytlačil ho i s míčem do zámezí.
38
K míči se postavil sám Aigner, ale jeho pas nenašel žádného borce v černém dresu. Míč tak končí bez doteku hráčů vedle branky.
37
Další možnost pro domácí tým. U středového kruhu byl faulován Aigner a domácí tak pošlou míč do vápna.
35
Hosté se snaží rychle vyrovnat, ale u míče jsou stále hráči Frankfurtu, které gól nakopl a chtějí utkání rozhodnou ve svůj prospěch.
34
Frankfurt právě vstřelil branku!
Frankfurt jde do vedení po nenápadné akci! Aigner poslal míč do vápna, kde si ho nenápadně vzal ANIS BEN HATIRA a z velkého úhlu překonal Zielera, který podcenil situaci.
33
Kiyotake se hnal za dlouhým pasem za obranu. Djakpa byl ale rychlejší než útočník Hannoveru a nepustil ho k volnému míči.
31
Huzsti se uvolnil na pravém kraji a poslal do vápna nebezpečný centr. Hostující obrana si poradila s jediným útočníkem v pokutovém území a v poklidu odvrací míč.
30
Po delším časovém úseku se dostal také Hannover na útočnou polovinu. Almeida však ztratil míč po kontaktu s Russem a musí zpět do obrany.
28
Po pravém kraji pronikl až téměř do vápna Chandler, který je ale zastavený Sakajem. Ten odkopává míč na autové vhazování a u míče tak budou stále domácí hráči.
27
O ten se postaral záložník Huzsti, který našel na zadní tyči volného Ben Hatiru. Ten však nedokázal míč uklidit do branky.
25
Další rychlá akce domácího celku, která končí sraženou střelou Seferoviće. Domácí tak mají k dispozici další rohový kop.
24
Centr do vápna našel jen hlavu prvního bránícího hráče, který odvrací míč na rohový kop.
23
Po faulu před vápnem mají domácí šanci na vstřelení první branky. Míč do vápna pošle Stendera.
20
Domácí okupují pokutové území Hannoveru, leč k zakončení se zatím nedostali.
18
Frankfurt vybojoval míč ve středu pole a tlačí se vpřed.
14
Na úvodní branku utkání stále čekáme.
8
Hráči v černých dresech prakticky neustále drží balon na svých kopačkách a svého soka k ničemu nepouštějí, defenzíva Hannoveru ale zatím funguje na výbornou.
6
Také svěřenci Nika Kovače se dostali k exekuci rohového kopu, Ron-Robert Zieler však mohl zůstat v klidu.
4
Ani z nařízeného rohového kopu žádné nebezpečí pro Hradeckého nepramenilo, domácí vyvážejí míč do bezpečí.
3
První akce nevyšla ani hráčům posledního týmu tabulky, z nepřehledné situace před frankfurtskou šestnáctkou nakonec nic kloudného nepramenilo.
1
Výkopu se ujali domácí fotbalisté, kteří se ale daleko nedostali – Stefan Aigner byl totiž na pravém křídle prakticky okamžitě po převzetí míče o kulatý nesmysl připraven.
1

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Russ, Djakpa, Zambrano, Chandler – Huszti, Ben-Hatira, Aigner – Reinartz, Stendera, Seferović.
Náhradníci: Lindner – Oczipka, Fabián, Abraham, Hasebe, Kittel, Castaignos.

Hannover 96: Zieler – Schulz, Sakaj, Sorg, Milošević – Kijotake, Prib – Gülselam, Jamaguči, Karaman – H. Almeida.
Náhradníci: Tschauner – Albornoz, Sobiech, Saint-Maximin, Anton, Fossum, Szalai.

Rozhodčí: Stark – Pickel, Petersen.
HANNOVER 96

Od Frankfurtu tři hodiny jízdy vzdálený Hannover je na tom ještě o poznání hůře. Zatímco Eintracht momentálně okupuje šestnáctou (barážovou) příčku, Ron-Robert Zieler a spol. jsou se sedmibodovou ztrátou jednoznačně poslední. Zelenočerní devět z posledních deseti zápasů prohráli, jedinou výhru zaznamenali proti nevyzpytatelnému Stuttgartu. A pokud dneska Hannoverští nezaberou, je vysoce pravděpodobné, že v příští sezóně budou hráči dolnosaského celku místo Bayernu Mnichov či Borussie Dortmund měřit síly se Sandhausenem, Heidenheimem či Braunschweigem...
EINTRACHT FRANKFURT

Celek z hesenského velkoměsta zažil snový vstup do jarní části sezóny, když doma ve strhujícím duelu udolal Wolfsburg 3:2, od té doby je to ale jedna velká bída. Eintracht v lize nezvítězil už osmkrát v řadě a před minulým kolem došla vedení klubu trpělivost – ve Frankfurtu skončil respektovaný trenérský bard Armin Veh, jehož nahradil bývalý kouč chorvatské reprezentace Niko Kovač. Ani impulz v podobě nového lodivoda červenočerným nepomohl, Eintracht první zápas pod jeho velením v Mönchengladbachu ztratil hladce 0:3.
Hezký podvečer přeji všem fotbalovým příznivcům u sledování textového přenosu z klíčového duelu sedmadvacátého kola německé Bundesligy. Neumíte si nejvyšší fotbalovou soutěž u našich příznivců představit bez Eintrachtu Frankfurt a Hannoveru 96? Pomalu si zvykejte. Je dost možné, že minimálně jeden z dnešních soupeřů totiž sestoupí!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.