Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne.
Hlavní arbitr ponechal navíc asi jen patnáct vteřin, poté druhou půli, a tím i zápas, ukončil. Hosté ve druhé půli přidali další dvě branky, v obou případech velice krásné, a dokráčeli k zaslouženému vítězství a třem bodům do tabulky. Domácí byli trochu nebezpeční v první půli, v té druhé hostujícího gólmana v podstatě neohrozili.
90+1
90
Domácí se sice ubránili a drží míč na kopačkách, o vítězi tohoto duelu je však již dávno jasno.
89
A teď to bude pro změnu rohový kop Leverkusenu.
88
Míč končí znovu u Wiedwalda, tentokrát po malé domů.
87
Hernández v další možnost, tentokrát poslal točenou ránu přímo do rukou domácího gólmana.
84
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Santiago García, přichází Janek Sternberg.
83
Žlutou kartu dostává Giulio Donati (Bayer Leverkusen).
83
Hernández svou střelou z dálky Wiedwalda neohrozil, míč skončil vedle levé tyče.
82
Držení míče 41 % – 59 %.
80
Letící míč se zastavuje v rukavicích Wiedwalda.
79
Çalhanoğlu to zkusil z dálky, ale mezi tři tyče nezamířil.
78
Po přihrávce před bránu míč projel pokutovým územím hostů a skončil v zámezí.
76
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Javier Hernández.
75
Kießling napálil svoji ránu z voleje pouze do bližší tyče, možná Wiedwald míč na ni ztečoval, těžko říct. Tak či tak to byla další velká šance hostů.
74
Wiedwald musel zasáhnout po takové nečekané patičce, míč se štěstím vyrazil.
73
Kampl mohl přidat druhou branku, obdržel přihrávku na pravou stranu a mohl pálit do prázdné brány, ovšem míč si ještě zpracoval a teprve poté střílel, gólmana sice překonal, ale míč zastavil jeden z bránících hráčů Brém.
72
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Hakan Çalhanoğlu.
72
Dlouhý centr před bránu Leverkusenu byl ztečován mimo tři tyče, Leno bude rozehrávat.
70
Hosté si hned po rozehrávce počínali nedovoleně a balón musí odevzdat.
70
Na hřišti se toho teď moc neděje, Kampl si ale vynutil faul a uvidíme další standardku, sice ne tak nebezpečnou jako před deseti minutami, ale i tak se musí mít Wiedwald na pozoru.
66
Jeden z hráčů hostů se chvíli na to hnal sám na brankáře, nakonec byl od míče odstaven a nepíská se ani penalta.
65
Leverkusen právě vstřelil branku!
Neméně povedený gól, jako před malým okamžikem. Snad hned pětice hráčů se zapojila do útočné akce Leverkusenu, na jejím konci stál KEVIN KAMPL, kterým míč hezky zatočil do horní části brány směrem ke vzdálenější tyči. Wiedwald se po míči jen podíval.
63
Hráči Werderu se málem dostali do šance, ale obrana soupeře zatím pracuje velice dobře a svému gólmanovi situaci hodně ulehčuje.
61
Do ofsajdu se nyní chytil domácí celek.
59
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Kevin Kampl.
58
Tak tohle byl přesně a krásně namířený míč. JULIAN BRANDT poslal točený balón směrem na bránu, Wiedwald se po něm v podstatě jen ohlédl, ale odhlavičkovat se jej ještě snažil bránící García, vyskočil do vzduchu co to šlo, avšak nepodařilo se. Míč se odrazil od břevna za brankovou lajnu.
57
Hodně dobrá standardka pro hosty, Brandt upadl téměř na hranici pokutového území domácích.
56
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Levin Öztunali, přichází Marcel Hilssner.
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Felix Kroos, přichází Luca-Milan Zander.
56
54
Hodně velká chyba v útočné akci Leverkusenu, Donati na míč nedosáhl a ten skončí v zámezí.
52
Rohový kop hostů nepřinesl žádné nebezpečí pro domácí svatyni.
50
Bellarabi si míč zpracoval na prsa a poté se zjevil na pravé straně pokutového území v podstatě sám před brankářem, vyslal na něj však příliš slabou střelu a Wiedwald tak celkem jednoduše zasáhl.
48
První zákrok druhé půle si připisuje Wiedwald, který schovává letící míč do rukou.
46
Hosté jsou zatím mírně aktivnější a jsou to oni, kdo může do kabin odcházet spokojenější, díky gólu Mehmediho po půl hodině hry vedou 1:0. Domácí mohli jít pět minut předtím do trháku, avšak Ujah trefil jen tyč. Ta nakonec přála i Werderu, když jej čtyři minuty před koncem zachránila před druhou inkasovanou brankou. Dokáže ještě domácí tým zabojovat? Nebo si soupeř vedení pohlídá?
45+1
45+1
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
Öztunali svůj centr příliš přetáhl, míč končí v zámezí.
44
Fritz se několikrát pokoušel v dobré pozici vystřelit, ale ani jednou se mu to nepodařilo. Na druhé straně se Bellarabi dožadoval penalty, ale hra pokračuje.
43
Žlutou kartu dostává Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen).
41
Donati málem přidal druhý gól, jeho střelecký pokus se odrazil od levé tyče ven do hřiště, nikdo ze spoluhráčů poté už na míč nedosáhl, aby jej dorazil do prázdné brány.
39
Žlutou kartu dostává Santiago García (Werder Bremen).
38
Wiedwald musel hodně rychle z brankové čáry, aby míč včas odkopl do bezpečí.
37
Letící centr tentokrát končí u Lena.
34
Teď už Leno bude rozehrávat a je jasné, že nikam spěchat nebude.
33
Míč byl zblokován na roh.
33
Donati se sice hodně diví, ale po jeho faulu budou domácí rozehrávat standardku.
31
Po půl hodině hry se poprvé mění skóre. ADMIR MEHMEDI naběhl k hranici šestnáctky a mířil někam ke vzdálenější tyči, ovšem míč tečoval bránící protihráč, do protipohybu brankáře, a poslal jej k bližší tyči, kam už Wiedwald neměl šanci dosáhnout.
29
Brandt jen o kousek nedosáhl před bránou Brém na přihrávku.
28
Vestergaard předvedl velice pěkný a hlavně čistý obranný zákrok, díky čemuž překazil protihráči šanci.
26
Ujah byl blízko gólu, po pěkné přihrávce pálil z ostrého úhlu a trefil vnější strany pravé tyče soupeřovy svatyně.
25
Tah svým hlavičkovým pokusem poslal míč kousek nad bránu. Další dobrá možnost hostujícího mužstva.
24
Wiedwald při rozehrávce rohového kopu podklouzl, míč nakonec končí v zámezí a roh se bude opakovat.
23
Rána z dálky byla zblokována včas, takže Leno zasahovat vůbec nemusel.
22
Nedorozumění hostující obrany s brankářem znamená roh pro domácí.
21
Další centr před brány Brém končí přímo v náruči Wiedwalda.
21
Kießling v dobré šanci v pokutovém území netrefil míč vůbec ideálně a místo do brány jej poslal pouze do zámezí. Velká škoda pro hosty.
18
Ofsajdová past sklapla na plno, Mehmedi musí míč odevzdat.
17
Držení míče 38 % – 62 %.
15
Dvakrát skončil jeden z hráčů Brém na trávníku, ani jednou hlavní arbitr faul neodpískal, což se pochopitelně vůbec nelíbí domácímu publiku.
13
Příliš prudká přihrávka od Mehmediho končí v zámezí, domácí brankář opět rozehraje.
12
Avšak letící míč skončil přímo v rukavicích Wiedwalda.
12
Teď budou rozehrávat standardku.
11
Hosté si dlouho přihrávají mezi sebou, ale do útoku se příliš neženou.
8
Öztunali se po levé straně řítil v podstatě sám na brankáře, jeho dva protihráči však byli dost rychlý, aby jej dostihl, domácí hráč přesto dokázal zakončit, avšak mezi tři tyče vůbec nezamířil.
7
Teď se provinili faulem domácí, soupeř bude rozehrávat ze středové lajny.
5
Hráči Leverkusenu se málem dostali do šance, ovšem Mehmedi si pomohl faulem.
4
Leno po rychle odkopává míč daleko od své brány.
3
Hosté se dlouho motali s míčem v pokutovém území soupeře, ale bránu neohrozili.
1

Werder Bremen: Wiedwald – Gebre Selassie, Lukimya-Mulongoti, Vestergaard, Santiago García – Fritz, Kroos, Öztunali – Ujah, Junuzović, C. Pizarro.
Náhradníci: Zetterer – Zander, Fröde, Grillitsch, Gálvez, Sternberg, Hilssner.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Tah, Papadopoulos, Boenisch – Kramer, L. Bender – Bellarabi, Brandt, Mehmedi – Kießling.
Náhradníci: Krešić – Wendell, Frey, J. Hernández, Kampl, Ramalho, Çalhanoğlu.

Rozhodčí: W. Stark – M. Pickel, M. Petersen.

Bayer Leverkusen

Hosté jsou o dvě pozice lepší, než jejich dnešní soupeř, ze šesti zápasů polovinu vyhráli a druhou prohráli, avšak vstřelili jen čtyři góly, zatímco dvojnásobek inkasovali. V první utkání sezóny mimo svůj stadion sice zvítězili, porazili 1:0 Hannover, avšak v dalších dvou duele podlehli svým soupeřům, Bayernu a Dortmundu, vždy shodně 0:3. Zatím nikdo z hráčů Leverkusenu nevstřelili více než jeden gól.
Werder Brémy

Domácí tým si z šesti utkání, které zatím v sezóně odehrál, odnesl dvě výhry, jednu remízu a tři porážky, sedm branek vstřelil a devět inkasoval, což zatím stačí na třináctou pozici. Před svými fanoušky ze tří duelů vyhrál zatím jeden, 2:1 nad Mönchengladbachem, přestože v utkání neproměnil pokutový kop. O pozici nejlepšího střelce týmu se dělí hned tří hráči, A. Johannsson, Z. Junuzovic a A. Ujah, všichni vstřelili shodně tři branky.
Dobrý den, německá Bundesliga pokračuje 7. kolem, na pořadu dne je šest duelů, mezi nimi i střetnutí dvou celků ze spodní části tabulky, Werderu Brém a Bayeru Leverkusenu. Favoritem je hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.