Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Hannover - 20. září 2017   20:30

Freiburg
83' Petersen (Höfler)
1:1
(0:0)
Hannover
65' Harnik  (Füllkrug)
Freiburg
Schwolow – Lienhart, Schuster, Söyüncü – Stenzel, Höfler, Frantz (74. Petersen), Günter – Haberer (74. Kent), Niederlechner, Terrazzino (87. Kath).
Gikiewicz – Kath, Kent, Kleindienst, Koch, Kübler, Petersen.
Stieler T. (Ger)
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Hannover
Tschauner – Korb, Sané, Hübner (46. Bebou), Ostrzolek – Anton, Schwegler (62. Schmiedebach) – Harnik, Bakalorz, Klaus – Füllkrug (84. Karaman).
Esser – Bebou, Benschop, Karaman, Maier, Schmiedebach, Sorg.

SESTŘIH: Freiburg - Hannover 1:1. Domácí dál čekají na výhru

Tohle je pro dnešní den ode mně vše, díky za pozornost a s přáním krásného zbytku středečního večera, se s vámi loučím, někdy příště na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 12:7. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:19.
A máme tu závěrečný hvizd! Utkání dvou týmů z rozdílných konců tabulky končí remízou 1:1! Domácí Freiburg potvrdil dobrou formu na domácím hřišti a už po třetí si nechal ve svém městě bod. Hannover naopak potvrdil celkovou formu a neprohrál už pátý zápas v řadě!

Domácí byli lepším týmem, v první půli si i přes vytvořené šance žádný z celků nedokázal vytvořit tu gólovou a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, i přes mnohé šance se ale o první pořádné pozdvižení postarali domácí. Těm se totiž v 55. minutě naskytla možnost pokutového kopu. K němu se postavil sám faulovaný Niederlechner a míč poslal vedle soupeřova branky! To se chvíli poté mohlo zdát rozhodující, jelikož 10 minut na to se dostal do šance Martin Harnik a poradil si s ní na jedničku. V 83. minutě ale zachránil domácímu celku alespoň bod Nils Petersen, který tak završil toto dvoubrankové utkání.

V samém závěru jsme mohli vidět další gólové šance, žádná z nich ale nedostala míč až do sítě. Kromě šancí jsme byli svědky i velmi tvrdé hry od obou celků, což přineslo žluté karty a menší potyčky mezi hráči.

Hannover 96 kvůli výhrám Dortmundu i Hoffenheimu zůstává na čtvrté pozici. Freiburg SC se posunul díky bodu za remízu na pozici šestnáctou.

SC Freiburg zajíždí k příštímu utkání na hřiště Brém, Hannover 96 hostí na svém stadionu beznadějně poslední Kolín nad Rýnem.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Pascal Stenzel (SC Freiburg).
90+3'
O přízemní centr do pokutového území hostů se pokusil Stenzel, na jeho nabídku si ale žádný z jeho spoluhráčů nepřišel a tato šance vyšla na prázdno.
90+2'
K exekuci nadějné standardní situace v podání hostů se postavil Klaus, jeho rána ale pozdravila pouze fanoušky někde v horních řadách tribuny za brankou.
90+1'
Žlutou kartu dostává Ryan Kent (SC Freiburg).
90'
Nyní se aktivní hrou prezentují i hosté, stále jim ale chybí finální přihrávka a také nějaká pořádná koncovka.
89'
Obrovskou příležitost měl nyní Niederlechner, ten se dostal do bezprostřední blízkosti brankáře soupeřova týmu, tvrdou ránou nártem ale přestřelil branku o pořádný kus!
88'
Další vynikající pas za obranu hostů vyřešil perfektní hrou hlavou jeden z obránců soupeře. Dvě minuty do konce základní hrací doby to tak vypadá, že se týmy rozejdou smírně.
87'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Marco Terrazzino, přichází Florian Kath.
86'
Do hry se dostali také hostující hráči. Přetažený centr od půli hřiště ale pevně semknul v náruči Schwolow.
85'
Domácí branka rozhodně nakopla, možnost další standardní situace ale Gunter vyřešil podobně jako vždy a trefil prvního hráče ve zdi.
84'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Kenan Karaman.
83'
Freiburg právě vstřelil branku!
A opět takřka z ničeho nic tu máme vyrovnáno! na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil Nicolas Hofler, ten hlavou posunul míč za sebe na nabíhajícího NILSE PETERSENA a ten ránou z první vyrovnává stav utkání na 1:1!
82'
Gunter poslal míč ze standardní situace přímo na hlavu Ostrzolka, který si poradil a míč odrazil do bezpečí.
81'
Na vlastní polovině hřiště byl faulován Soyuncu, který tak může rozehrát další útočnou kombinaci svého celku.
80'
K exekuci nadějné standardní situace se postavil opět Gunter, z pozice výhodné na střelu ale pouze centroval, což nedopadlo podle jeho představ. Obrana hostujícího celku tento míč bez potíží odvrátila do bezpečí.
79'
Žlutou kartu dostává Salif Sané (Hannover 96).
78'
Autor zatím jediné branky dnešního utkání Harnik, se dostal ke střele hlavou po centru z levého křídla. Na míč si ale nevyskočil ideálně a střele tak nedokázal přidat potřebnou razanci. Pro brankáře opravdu lehký zákrok!
77'
S následným centrem od rohového praporku domácí obrana neměla sebemenší potíže a míč odvrátila do bezpečí.
76'
Hosté měli nyní šanci na navýšení svého vedení již na dvoubrankové! Střílený, přízemní centr Beboua, ale jeho spoluhráč nedokázal trefit a bude z toho pouze roh.
74'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Mike Frantz, přichází Nils Petersen.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Ryan Kent.
73'
Ten, stejně jako několik dalších před ním, vyšel domácí celek na prázdno. Obrana hostujícího celku je zatím pevná jako skála!
72'
Po vynikajícím uvolnění se o střelu ze střední vzdálenosti pokusil domácí Gunter, jeho rána ale byla tečována a zřejmě i kvůli tomu skončila daleko od Tschaunerovy svatyně. Následovat bude rohový kop pro Freiburg.
71'
Další nakopnutý míč cílený za obranu domácího celku ale vyšel na prázdno, vše zastavil pomezní sudí, který zvedl praporek a zamával ofsajdové postavení.
70'
Hostující obrana i s nutnou dávkou štěstí ale zatím funguje na jedničku. Nyní si poradila bez větších potíží i s centrem od rohového praporku.
69'
Do další šance se ale opět překvapivě dostali hosté, jeden z jejich hráčů si naskočil na centrovaný míč z levého křídla, hlavou ale poslal míč jen do náruče soupeřova brankáře.
68'
Žlutou kartu dostává Felix Klaus (Hannover 96).
67'
Domácí ale inkasovaná branka nakopla a nyní opět kombinují na soupeřově polovině, kde hledají další možnosti na finální přihrávky, kterých bylo v druhé půli dost. Stále jim ale chybí koncovka.
65'
Hannover právě vstřelil branku!
A hosté se celkem překvapivě dostávají do vedení! Niclas Fullkrug dostal vynikající přihrávku za obranu domácích, poté hned vybídl další krásnou přihrávkou před bránu svého spoluhráče MARTINA HARNIKA, který si s nabídnutou šancí poradil na jedničku a míč i s nutnou dávkou štěstí poslal za Tschaunerovy Schwolowovy záda!
64'
Hosté se nyní snaží kombinovat na své polovině, jejich důsledné přihrávky ale napadá tvrdě útočná lajna domácích borců.
63'
Tentokrát další útočnou snahu hostujícího celku zhatilo ofsajdové postavení, pokračovat tak mohou opět domácí v kombinační hře, která jim v druhé půli zatím vychází na jedničku.
62'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Pirmin Schwegler, přichází Manuel Schmiedebach.
62'
O snad první pořádnou útočnou akci hostujícího celku se pokusil Klaus, jeho průnik obranou soupeře byl ale zastaven ještě před vápnem.
61'
K jeho exekuci se postavil kapitán Schuster, jeho rána ale minula Tschaunerovu svatyni o pořádný kus!
60'
Domácí nyní budou mít možnost zahrávat přímý volný kop z nějakých 20 metrů!
60'
Žlutou kartu dostává Matthias Ostrzolek (Hannover 96).
58'
O střelu po odraženém míči se pokusil domácí Haberer, jeho přízemní pokus byl ale tečován a následně míč odkopnut jedním z obránců do bezpečí.
57'
Hosté se po inkasovaném tlaku od hráčů Freiburgu na chvíli osvobodili, nyní už ale míč zpět na jejich polovině, kde čelí rychlé kombinační hře soupeře.
56'
Žlutou kartu dostává Pirmin Schwegler (Hannover 96).
55'
Sám faulovaný se postavil k exekuci pokutového kopu a při snaze o technický obstřel brankáře po jeho pravé ruce vůbec netrefil branku!
54'
Byla nařízena penalta. Po faulu na Niederlechnera budou mít domácí možnost pokutového kopu!
53'
Ti se ihned po té dostali do přečíslení 4 na 3, to ale nevyřešili podle jejich představ.
52'
K její exekuci se postavil kapitán domácího celku Schuster, jeho následný, ne příliš razantní centr ale nenadělal obraně hostů žádné potíže.
51'
Po brejkové situaci a následném faulu hostů, budou mít domácí zajímavou příležitost standardní situace z nějakých 23 metrů od branky Hannoveru.
50'
Domácí si nyní musí pomoct, při snaze dostat se na polovinu soupeře, odkopem brankáře. Kombinační hru jim totiž hatí velkým presingem útok soupeře.
49'
Další útočný výpad hostujícího celku musel hasit až vynikajícím zákrokem ve skluzu Lienhart.
48'
O další nebezpečnou střelu se postarali hostující borci, jeden z nich ale přízemní ránou našel pouze brankáře Schwolowa.
47'
Druhý poločas začal ve velkém tempu, hostující hráči vidí možnost na časté útočné akce, jejich kombinační hru ale zatím hatí vynikající obranná činnost domácího celku.
46'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Florian Hübner, přichází Ihlas Bebou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
První půle utkání pátého kola německé Bundesligy, mezi domácím Freiburgem a hostím z Hannoveru, končí za bezbrankového stavu! K vidění byly ojedinělé šance na obou stranách, ani jeden z týmů ale nedokázal nabídnutou šanci využít. Domácí byli lehce lepším týmem, chyběla jim ale potřebná přesnost přihrávek, proto také jejich kombinace často končili brejkem soupeře.

Do druhé půle vstoupí oba týmy jakoby od začátku, zda uvidíme i nějaké branky, se dozvíme po přestávce.
45+1'
45+1'
V té ještě přišel pokus o nákop za obranu hostů, obrana Hannoveru ale takhle na konec poločasu překvapit nenechala a míč odvrátila do bezpečí.
45+1'
Sudí nastavil 1 minutu nad rámec hrací doby prvního poločasu.
45'
Očekávané se zřejmě stane skutečností a do kabin se půjde za bezbrankového stavu. Obou celkům chybí přesnost a potřebný klid v koncovce.
44'
Nyní předvedli domácí hráči pohlednou kombinační hru na polovině soupeře, finální přihrávka ale postrádala přesnost, čehož využila obrana Hannoveru a nebezpečí odvrátila.
43'
Domácí kombinují na své polovině, nechtějí před koncem prvního dějství připustit žádné komplikace, ale vypadá to, že žádné potíže nechtějí způsobit ani soupeři.
42'
Chvíli se hrálo, přišel nadějný nákop za obranu domácího celku, následně byl ale přišlápnut kotník kapitána Freiburgu a hra byla opět přerušena.
40'
Hra se nyní na chvíli přerušila poté, co jeden z hráčů hostujícího celku v hlavičkovém souboji vyskočil příliš vysoko a při dopadu si ublížil.
39'
Obranná činnost domácího celku je velmi důsledná, útočné akce soupeře hatí ještě před jejich pokutovým územím. Pálit se tak musí z dálky, jako to teď zkusil Schwegler, jeho přízemní pokus ale skončil daleko od branky Freiburgu.
38'
Na centrovaný míč z levého křídla si nejvýše naskočil zřejmě Haberer, do střely hlavou ale dal přílišnou razanci a míč skončil vysoko nad Tschaunerovou svatyní.
36'
Hra se nyní celkem uklidnila poté, co hosté dostali míč na své kopačky a tam jej necelou minutu udrželi. Pomohli si ale také s brankářem, z čehož vyplývá pouze kombinace na vlastní polovině.
35'
Další střela – nestřela, překvapit brankáře hostí se pokusil Hofler, jeho pokus ze střední vzdálenosti by ale zřejmě nepřekvapil ani lepšího brankáře mladších žáků.
34'
Další střelecký pokus od domácích hráčů! Tentokrát tato střela byla ale zřejmě jen pozdravem fanoušků sedících někde kolem desáté řady sektoru za brankou.
33'
Koncovka bude asi ten zádrhel v dnešním utkání. Do další šance se dostal Haberer, jeho střela zpoza vápna ale zřejmě letí ještě teď.
32'
Domácí jsou stále nastěhováni na polovině soupeře, dostávají se do velkých šancí, chybí tomu ale přesná koncovka.
31'
Po krásné přihrávce za obranu měl vynikající šanci Frantz, tvrdou střelou ale z velké blízkosti brankáře Hannoveru nepřekonal. Ten zatím drží svůj tým v šancích na dobrý výsledek!
30'
Domácí přidali na tlaku na útočné polovině, jejich akce jsou již nápadité a šance přicházejí s nimi.
28'
Velkou šanci na vstřelení branky měli nyní domácí, o střelu z velké dálky se pokusil jeden z jejich borců, zatím vynikající Tschauner byl ale proti!
27'
Ani z další standardní situace hostů žádné pozdvižení nebylo, míč se přesouvá na polovinu Hannoveru, kde rozjíždí kombinaci jeho soupeři.
26'
Ve vápně domácích nyní můžeme vidět lehké potyčky mezi domácím Soyuncu a hostujícím Fullkrugem, vše ale řeší sudí důraznou domluvou.
25'
Další rohový kop pro hosty dokazuje, že se hra obrátila na úplně jiné rozměry. Opět se ale zdá, že tato standardní situace je způsobena špatným rozhodnutím jednoho z arbitrů.
24'
Po rohovém kopu z pravé strany si na centrovaný míč nejvýše vyskočil Fullkrug, jeho pokus hlavou ohrozit branku domácích ale vyšel na prázdno.
23'
Hosté jsou nyní více na míči, stále jim ale v útočné snaze chybí nějaký nápad a pořádná střela. S útoky si tak důsledná obrana domácích těžkou hlavu nedělá.
21'
Po centru z křídelního prostoru se ke střele hlavou dostal zřejmě Fullkrug, jeho pokus se ale také do prostoru mezi tři tyče nevlezl!
20'
Hra se ze středu pole přesunuje ze strany na stranu, obou celkům ale chybí potřebné štěstí a také nějaký nápad na finální přihrávku, bez které se střílí branky jen těžce.
19'
O střelu ze střední vzdálenosti se také pokusil jeden z domácích borců, jeho přízemní a tvrdá rána ale skončila jen kousek od Tschaunerovy svatyně!
17'
Po vynikajícím uvolnění se nejdříve o střelu zpoza vápna pokusil hostující Klaus, jeho rána ale byla zablokována jedním ze soupeřů, načež se k dorážce z podobného místa dostal Bakalorz, jeho následná technická střela, kterou chtěl obstřelit brankáře Schwolowa, ale minula cíl o pěkný kus!
16'
Opět se hra uklidňuje na polovině hostujícího celku, ti se kombinací snaží najít možné skulinky v obraně soupeře, zatím ale marně.
15'
Domácí se pokusili o rychlý brejk po nepovedené kombinaci hostů, následné zpomalení hry Guntera ale zhatilo jejich šance na branku z této příležitosti.
14'
Hraje se především na středu hřiště, ani jednomu z celků se nyní zřejmě nechce dopředu. Stále ale převažují jejich snahu obránci na obou stranách.
12'
Stále stejný obrázek, kombinující tým hostů na své polovině dokáže divy, fotbal se ale hraje na góly, které mohou na své polovině tak maximálně inkasovat. Občasná útočná snaha je zhacena pozornou obranou soupeře.
11'
Nyní se k míči na delší dobu dostali i hosté, kteří ale rovněž kombinují pouze na své polovině a do útoku se nehrnou.
10'
Domácí se cítí rozhořčeni po nedovoleném zákroku a zřejmě chybném výroku sudího, to ale nic nemění na tom, že by se měli začít opět snažit i směrem dopředu. Jejich kombinace na vlastní polovině jsou bez nápadu.
8'
Sudí nyní upřel domácímu celku jasný pokutový kop! Po samostatném průniku hostující obranou byl sejmut ve vápně Frantz. I když soupeř chtěl viditelně trefit míč, trefil jen soupeře. Sudímu ale tento faul zůstal zaslepený!
7'
Ta ale pro hráče domácího celku nedopadla podle představ, na centrovaný míč si sice naskočil jeden z jejich hráčů, míč ale poslal hlavou mimo prostor tří tyčí.
6'
Tvrdá hra na středu hřiště, především od hráčů Hannoveru, má za důsledek další standardní situaci.
5'
Domácí si v rozehrávce pomohli i s vlastním brankářem, který následně rozjel útočnou akci svého celku, ta ale skončila v pokutovém území soupeře, kde byl čistě odebrán o míč Gunter.
4'
K jeho exekuci se postavil hostující Schwegler, následně se stříleným centrem pokoušel najít Fullkruga, ten sice míč trefil, bohužel pro hosty ale z ofsajdového postavení.
3'
Hosté budou mít zajímavou příležitost na vstřelení úvodní branky dnešního utkání. Po faulu na jednoho z hráčů Hannoveru se bude zahrávat přímý volný kop.
2'
Do hry se dostali i hosté, jejich rychlý protiútok ale skončil pouze v zámezí po vynikajícím zákroku soupeře.
1'
Domácí hráči zlobí hned ze začátku utkání, rychlou akcí na levém křídle se dostali až do vápna soupeře, následná střílená přihrávka blíž Tschaunerově brance ale nenašla nikoho z červených.
1'

SC Freiburg: Schwolow – Lienhart, Schuster, Söyüncü – Stenzel, Höfler, Frantz, Günter – Haberer, Niederlechner, Terrazzino.
Náhradníci: Gikiewicz – Kath, Kent, Kleindienst, Koch, Kübler, Petersen.

Hannover 96: Tschauner – Korb, Sané, Hübner, Ostrzolek – Anton, Schwegler – Harnik, Bakalorz, Klaus – Füllkrug.
Náhradníci: Esser – Bebou, Benschop, Karaman, Maier, Schmiedebach, Sorg.

Rozhodčí: Stieler T. (Ger).
SC Freiburg se nyní nachází na předposlední pozici v ligové tabulce a se ziskem pouhých dvou bodů ani výhra v dnešním utkání nijak nezvýrazní jejich šance na postup směrem nahoru. Máme ale teprve začátek sezóny, stát se může cokoli.
Hannover 96 je na tom o poznání lépe, než jejich dnešní soupeř. Se ziskem deseti bodů z dvanácti možných obsazují čtvrtou příčku, která zajišťuje skupinovou fázi Ligy Mistrů. Po skalpech Schalke, Mohuče a Hamburku jim toto místo patří oprávněně!

Hannover neprohrál 4 utkání v řadě, Freiburg jich v řadě už 6 nevyhrál! Oba týmy dávají spíše důraz na kvalitní obranu, což dosvědčuje statistika Hannoveru, v jehož posledních čtyřech zápasech nepadly více jak dvě branky. Snad se dnes tato střelecká absence změní a fanoušci ofensivního fotbalu si přijdou na své.
Přeji krásný středeční večer. V rámci pátého kola německé nejvyšší fotbalové ligy, se mimo jiné odehraje i utkání, ve kterém SC Freiburg hostí Hannover 96!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.