Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : Petrohrad - 2. listopadu 2017   21:05

Rosenborg BK
55' Bendtner
1:1
(0:0)
Petrohrad
Petrohrad
90+3' Kokorin  (Rigoni)
André Hansen – Konradsen (86. Gersbach), Reginiussen, Skjelvik, Meling – Jensen (C), Rasmussen, Trondsen – Helland (71. Jevtović), Bendtner, Adegbenro (88. Björdal).
Östbö – Björdal, Levi, Helmersen, Gersbach, Jevtović, Botheim.
Lerkendal Stadion, Trondheim (NOR)
Petrohrad
Lunev – Mammana, Smolnikov, M. Mevlja, Criscito (C) – Šatov (75. Driussi), Noboa (87. Dzjuba), Paredes – Jerochin (82. Kranevitter), Rigoni, Kokorin.
Lodygin – Poloz, Kranevitter, Driussi, Žirkov, Dzjuba, Ivanović.

Alexandr Kokorin hluboko v nastaveném čase jen několik sekund před koncem zápasu odpověděl na úvodní branku Nicklase Bendtnera, který se deset minut po přestávce prosadil z penalty, a Zenit si po remíze na hřišti Rosenborgu zajistil postup mezi nejlepších 32 týmů. Senzační vítězství se nekonalo. Konečný výsledek. Rosenborg 1 Zenit Petrohrad 1.
90+4'
90+3'
Petrohrad právě vstřelil branku!
ALEXANDR KOKORIN si na přední tyči naběhl na krásný centr z pravého křídla a placírkou míč v posledních sekundách zápasu uklidil k pravé tyči! Útočník Zenitu v samostatném závěru zápasu vstřelil svůj pátý gól během čtyř utkání a za pět minut dvanáct odvrátil hrozbu porážky. Stav zápasu: 1-1! Asistence: Emiliano Rigoni.
90+2'
Rosenborg je blízko senzačního vítězství a Roberto Mancini se může na střídačce rozčilovat jak chce.
90+1'
Nad rámec dnešního duelu byly nastaveny 3 minuty.
90'
Domenico Criscito napřáhl na levé straně k nádherné přízemní střele zpoza šestnáctky, kterou před bránou usměrnil k levé tyči skvělou tečí Arťom Dzjuba, jenže kvůli ofsajdu gól neplatil! Absolutně správné rozhodnutí.
90'
Alexandr Kokorin na levém křídle zalepil míč po diagonálním pasu a na vzdálenější pravou tyč čechral pěkný centr, jenže domácí dokázali míč odhlavičkovat do bezpečí.
89'
Samuel Adegbenro dnes odehrál fantastické utkání a krátce po přestávce vybojoval klíčovou penaltu.
88'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Samuel Adegbenro, přichází Johan Björdal.
87'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Christian Noboa, přichází Arťom Dzjuba.
86'
Leandro Daniel Paredes krásně odcentroval z pravé strany a Sebastián Driussi na přední tyči hlavou těsně minul pravý horní roh brány!
86'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Morten Konradsen, přichází Alex Gersbach.
85'
Rosenborg drží senzační jednobrankový náskok a na střídačce už se připravuje Johan Björdal.
84'
Zenit Petrohrad potřebuje k zajištění postupu bod z Norska, což se zdálo být před zápasem samozřejmostí, necelých šest minut před zápasem už to tak jisté není.
83'
Alexandr Jerochin mohl před odchodem ze hřiště vstřelit gól, jenže obrovskou šanci neproměnil.
82'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Alexandr Jerochin, přichází Matías Kranevitter.
81'
Rosenborg se pokusil odpovědět centrem z pravé strany, který Andrej Lunev snadno stáhl ze vzduchu.
80'
Střídající Sebastián Driussi na vzdálenější pravé tyči po krásném centru z levé strany zakončoval patou přes hlavu a míč mířil do pravého horního rohu brány, jenže měl slabou razanci a André Hansen ho stáhl ze vzduchu. Snadný zákrok.
79'
Zenit má rohové kopy velmi nebezpečné a v hledišti to jen zahučelo poté, co míč na vzdálenější pravé tyči zamířil do území nikoho a žádný z hostů se do zakončení nedostal.
78'
Do šestnáctky Rosenborgu mířil z pravé strany nebezpečný centr, který na vzdálenější levé tyči odvrátil hlavou do zámezí pozorný Morten Konradsen. Rohový kop pro Zenit.
77'
Do konce utkání zbývá odehrát necelých 15 minut a Rosenborg překvapivě vede nad Zenitem 1:0.
76'
Zenit Petrohrad vybojoval na levém křídle rohový kop, po jeho rozehrání se ale k ničemu nedostal.
75'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Oleg Šatov, přichází Sebastián Driussi.
74'
Domenico Criscito nádherně odcentroval na levém křídle v blízkosti brankové čáry a na jeho přízemní centr si na vzdálenější pravé tyči naběhl Alexandr Jerochin, který si míč zpracoval a přízemní střelou ze druhého doteku vybíhajícího brankáře Andrého Hansena propálit nedokázal!
74'
Rosenborg na pravé straně rozehrál standardní situaci a na vzdálenější levé tyči stáhl míč Andrej Lunev.
73'
Střídající Milan Jevtović se po pravé straně snažil vniknout do šestnáctky a Domenico Criscito ho sestřelil. Za ostrý faul následovala žlutá karta.
72'
Pål André Helland si během odchodu ze hřiště vysloužil obrovské ovace. Dnes má splněno.
71'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Pål André Helland, přichází Milan Jevtović.
70'
Pål André Helland se pokusil všechny zaskočit prudkou střelou, která z ostrého úhlu zamířila do zdi a odrazila se do zámezí.
69'
Domenico Criscito stáhl jednoho z protihráčů v blízkosti šestnáctky k zemi a následovat bude standardní situace Rosenborgu z velmi ostrého úhlu. Je to takový zkrácený roh.
68'
Pål André Helland rozehrál na levé straně rohový kop a na přední tyči vznikl obrovský závar! Andrej Lunev nedokázal míč vyboxovat a potrestat ho za to mohl Tore Reginiussen, přes obrovskou snahu vstřelit gól se ale do zakončení nedostal! Rosenborg mohl vstřelit druhý gól.
67'
Samuel Adegbenro předvedl podél levé postranní čáry nádherný sprint a po úniku dvěma protihráčům se na přední tyči dostal ke střele z ostrého úhlu, která byla sražena na roh.
66'
Leandro Daniel Paredes si naběhl na přihrávku z levého křídla a bez přípravy napřáhl ze střední vzdálenosti k přízemní střele, která byla tečována a minula pravý horní roh brány.
65'
Samuel Adegbenro po dlouhém nákopu vpřed vyhrál hlavičkový souboj a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, která byla sražena vedle levé tyče na rohový kop. Následný centr byl odvrácen.
64'
Následný rohový kop z levé strany hřiště žádné nebezpečí nepřinesl a André Hansen odkopával od brány.
63'
Oleg Šatov se na levé straně snažil mezi dvěma protihráči proniknout do šestnáctky a vybojoval pro Zenit rohový kop.
62'
Oleg Šatov se hnal na levé straně pokutového území za prudkým míčem, jenže na něj nedosáhl.
61'
Morten Konradsen se snažil prosadit na pravém křídle, kde mu byl vzápětí odpískán útočný faul.
60'
Leandro Daniel Paredes si rozehrávku rohového kopu zopakoval a na přední tyč posílal pěkný centr, který byl tentokrát vysoký a na přední tyči opět odvrácen.
59'
Morten Konradsen odvedl v pokutovém území dobrou práci, když míč odvrátil na rohový kop. Leandro Daniel Paredes posílal na přední tyč střílený centr, který byl odvrácen.
58'
Rosenborg se po celý zápas prezentuje velice dobrým výkonem a před pár okamžiky za něj byl odměněn.
57'
Nicklas Bendtner unikal podél levé postranní čáry a Alexandr Jerochin předvedl ostrý zákrok. Domácí se dožadovali udělení žluté karty, která by znamenala vyloučení. Marně.
56'
Oleg Šatov si na levé straně šestnáctky pěkně hodil míč do pohybu a jeho prudká rána z úhlu těsně minula bližší levý horní roh brány!
55'
Rosenborg právě vstřelil branku!
NICKLAS BENDTNER vzal odpovědnost na svá bedra a z penalty napřáhl k prudké přízemní střele, která těsně nad zemí zamířila k levé tyči! Andrej Lunev vystihl stranu, ale nedosáhl.
54'
Samuel Adegbenro si na levé straně šestnáctky naskakoval na míč a Miha Mevlja ho povalil k zemi! Rosenborg bude kopat pokutový kop!
53'
Morten Konradsen poslal do šestnáctky z pravého křídla krásný přízemní centr, na který si na přední tyči naběhl Nicklas Bendtner a z úhlu napřáhl k prudké střele, kterou Andrej Lunev vyrazil, stejně jako dorážku jeho spoluhráče!
52'
Hra je po přestávce mnohem atraktivnější než v úvodu zápasu, ale gól jsme stále neviděli.
51'
Leandro Daniel Paredes napřáhl zpoza šestnáctky k prudké přízemní střele, která zamířila pouze doprostřed brány. André Hansen si připsal snadný zákrok.
50'
Další akce Rosenborgu nic nepřinesla a směrem vpřed se mohou vydat hráči Zenitu Petrohrad.
49'
Mike Jensen na pravé straně šestnáctky doběhl míč po dlouhé kolmé přihrávce a z ostrého úhlu pohotově napřáhl pravačkou k přízemní střele, která uprostřed brány našla Andreje Luneva!
48'
Domenico Criscito poslal do šestnáctky z levého křídla nebezpečný přízemní centr a po odraženém míči se ocitl na přední tyči v obrovské šanci Oleg Šatov, z blízkosti ale Andrého Hansena nepropálil a byl pískán ofsajd!
47'
Hlavní rozhodčí Serdar Gözübüyük během prvního poločasu udělil dvě žluté karty, které viděli hostující Alexandr Jerochin a krátce před přestávkou domácí Pål André Helland.
46'
Rosenborg se ihned po přestávce vrhl po pravé straně do útoku, zpětný centr na hranici šestnáctky ale našel pouze hráče hostujícího Zenitu Petrohrad.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
Rosenborg hraje na domácí půdě s favorizovaným Zenitem velice vyrovnanou partii a krátce před přestávkou navíc mohl po rychlém protiútoku udeřit, jenže míč byl těsně před Nicklasem Bendtnerem odvrácen a následný lob z téměř nulového úhlu Andrej Lunev s obtížemi vytáhl mimo. Také Zenit se dostal k několika střelám, zatím ale nemá seřízená mířidla. Skóre po prvním poločase. Rosenborg 0 Zenit Petrohrad 0.
45+1'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45'
Samuel Adegbenro byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle z ostrého úhlu posílal do šestnáctky jemný oblouček, a Andrej Lunev měl co dělat, aby ho vytáhl u své pravé tyče mimo!
44'
Rosenborg na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a na zpětný přízemní centr z pravé strany šestnáctky si nabíhal Nicklas Bendtner, jeden z hráčů Zenitu ale těsně před ním ve skluzu míč odvrátil do bezpečí!
44'
Emiliano Rigoni na levém křídle rozehrával standardní situaci, jeho centr ale skončil pouze na zdi.
43'
Rozehrávka standardní situace se oddaluje, protože Alexandr Kokorin zůstal ležet na hřišti.
42'
Pål André Helland rozehrál na levé straně rohový kop a po jeho přetaženém centru ve středu hřiště vyrážel do protiútoku Alexandr Kokorin, kterého tvrdě sestřelil Tore Reginiussen, a následně viděl žlutou kartu.
41'
Domácí jsou v závěru poločasu při chuti a po další akci na levém křídle vybojovali rohový kop.
40'
Rosenborg mohl udeřit po rychlém protiútoku, jenže domácí akci zastavil před pár okamžiky ofsajd.
39'
Samuel Adegbenro předvedl na levé straně pěkný sprint a krátkou kolmou přihrávkou našel v pokutovém území Nicklase Bendtnera, jehož technická střela z úhlu minula vzdálenější pravý horní roh brány! Kvůli ofsajdu ale byla zbytečná.
39'
Rosenborg se prezentoval po několikáté v zápase přihrávkou do území nikoho. Hosté v klidu rozehráli.
38'
Nicklas Bendtner zpoza šestnáctky zamířil pouze doprostřed brány a Andrej Lunev snadno zasáhl.
38'
Leandro Daniel Paredes posílal dopředu z poloviny hřiště krásný diagonální pas, jeho spoluhráč ho ale na levé straně v blízkosti šestnáctky nedokázal zpracovat.
37'
Domenico Criscito se snažil prosadit podél levé postranní čáry, jenže to přehnal s důrazem. Faul.
37'
Náznaky šancí už jsme zaznamenali, nějakou velkou, po které by to zavánělo gólem, ale nikoliv.
36'
Nicklas Bendtner u postranní čáry podstoupil tvrdý souboj, během něhož ho protihráč nepříjemně nakopl. Faul se ale nepískal a domácí útočník to musí rozběhat.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát něco málo přes deset minut a zatím čekáme na první gól.
34'
Pål André Helland se postavil k volnému přímému kopu a přízemní střelou mířil k levé tyči, jenže ne dostatečně a Andrej Lunev si připsal snadný zákrok! Vůbec první v zápase.
33'
Alexandr Jerochin ostrým skluzem a oběma nohama napřed střelil Nicklase Bendtnera a po faulu v blízkosti šestnáctky Zenitu viděl žlutou kartu.
32'
Nicklas Bendtner se dostal k odraženému míči, který mu v blízkosti šestnáctky nepříjemně skákal, přesto ho pravačkou pohotově napálil nad bránu Zenitu a roztleskal domácí fanoušky!
31'
Samuel Adegbenro se hnal za vysokým míčem, který v blízkosti šestnáctky nedokázal zpracovat, a vzápětí tvrdě narazil do jednoho z obránců Zenitu Petrohrad.
31'
Svěřenci Roberta Manciniho musí zrychlit přechod do útoku, protože Rosenborg se stačí vracet za míč.
30'
Zenit opět poměrně dlouho obléhal pokutové území domácích hráčů, jenže poté přišla nepřesná kolmá přihrávka, po které brankář André Hansen v klidu rozehrál nohou.
29'
Hra se odehrává během posledních minut mezi oběma šestnáctkami a ani jeden z týmů se nemůže dostat do šance.
28'
Rosenborg v rychlém sledu dvakrát středem hřiště vyrazil do protiútoku, oba ale byly rozbity.
27'
Zenit Petrohrad má územní převahu, jenže Rosenborg zatím brání bezchybně, což platí i o hostech.
26'
Emiliano Rigoni se na levé straně šestnáctky ocitl v šanci, po kolmé přihrávce ale jednoho z domácích fotbalistů zezadu přistrčil loktem a byl mu odpískán faul.
25'
Leandro Daniel Paredes nádherným diagonálním pasem ze středu hřiště hledal na levé straně rozeběhnutého Domenica Criscita, který se ocitl v deseticentimetrovém ofsajdu.
25'
Alexandr Jerochin si ve středu hřiště chtěl narazit míč se svým spoluhráčem, ten o něj ale přišel.
24'
Nicklas Bendtner na pravém křídle nedosáhl na prudkou kolmou přihrávku a Domenico Criscito v klidu rozehrál.
23'
Fotbalisté Zenitu rozehráli na pravé straně rohový kop a střílený centr byl na přední tyči odvrácen.
22'
Igor Smolnikov si zpracoval míč a ze střední vzdálenosti napřáhl k utažené střele, která nebyla špatná, ale nakonec nabrala příliš velkou výšku a minula levý horní roh domácí brány!
21'
Emiliano Rigoni měl v pokutovém území problémy s Jørgenem Skjelvikem a následoval rohový kop, Andrej Lunev ostrý centr z pravé strany ale stáhl ze vzduchu.
20'
Také Rosenborg rychle přišel o míč a ze střední vzdálenosti zkoušel štěstí po zpracování míče prudkou střelou pravačkou Leandro Daniel Paredes, jeho střela ale nabrala opačnou faleš a minula vzdálenější pravý horní roh brány.
19'
Alexandr Kokorin operoval s míčem ve středu útočné poloviny Zenitu, čistě a rychle mu ho ale sebral Jacob Rasmussen.
18'
Fotbalisté Zenitu se po přízemním centru z levé strany dostali na přední tyči do zakončení, to ovšem bylo příliš slabé a André Hansen si musel pro míč doběhnout.
17'
Oleg Šatov u levé postranní čáry zastavil útok Rosenborgu. Domácí poté mohli alespoň vhazovat.
16'
Rosenborg po zisku míče vyrazil do rychlého protiútoku, finální kolmá přihrávka se ale nepovedla.
15'
Zenit Petrohrad ve středu hřiště rozjel zajímavou kombinační akci, která těsně před vápnem ztroskotala.
14'
A další centr Zenitu, tentokrát z levé strany hřiště. André Hansen na přední tyči stáhl míč ze vzduchu.
13'
Oleg Šatov si naběhl na krásnou přihrávku z levé strany hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl k prudké přízemní diagonální střele, která nabrala opačnou faleš a po pořádný kus minula vzdálenější levou tyč.
12'
Christian Noboa si naběhl na pravé straně na kolmou přihrávku a posílal do šestnáctky přízemní centr, který ukryl vleže ve svém náručí André Hansen.
11'
Morten Konradsen byl zřejmě hráčem, který na levém křídle předvedl krásný sprint a v blízkosti šestnáctky si chtěl obhodit jednoho z protihráčů, míč ale nedoběhl.
10'
Oleg Šatov spěchal na pravém křídle za prudkým kolmým pasem a byl jemně přistrčen, k zemi se ovšem poroučel příliš ochotně a následoval odkop od brány.
9'
Jeden z hráčů Rosenborgu se po autovém vhazování dostal v blízkosti pravého rohového praporku k přízemnímu centru, který našel pouze jednoho z obránců Zenitu.
7'
Zenit Petrohrad má s napadáním domácích fotbalistů obrovské problémy a těžko se dostává přes polovinu hřiště.
6'
Jørgen Skjelvik se snažil na útočné polovině vybojovat zpět ztracený míč, jenže fauloval.
5'
Nicklas Bendtner, bývalý útočník londýnského Arsenalu, se ocital s míčem v blízkosti šestnáctky a už to vypadalo, že napřáhne ke střele, nakonec se tak ale nestalo.
4'
Rosenborg vstoupil do utkání překvapivě aktivněji, zatím se ale do žádné příležitosti nedostal.
2'
Zenit Petrohrad je jedním ze čtyř stoprocentních týmů v základní části a nyní se skvělou formu bude snažit potvrdit na hřišti Rosenborgu. Pokud se mu to podaří, zajistí si postup mezi nejlepších 32 týmů.
1'
Hráči už jsou připraveni a zápas může být zahájen.

Rosenborg BK: André Hansen – Konradsen, Reginiussen, Skjelvik, Meling – Jensen (C), Rasmussen, Trondsen – Helland, Bendtner, Adegbenro.
Náhradníci: Östbö – Björdal, Levi, Helmersen, Gersbach, Jevtović, Botheim.

FK Zenit Petrohrad: Lunev – Mammana, Smolnikov, M. Mevlja, Criscito (C) – Šatov, Noboa, Paredes – Jerochin, Rigoni, Kokorin.
Náhradníci: Lodygin – Poloz, Kranevitter, Driussi, Žirkov, Dzjuba, Ivanović.

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük. Asistenti: Davie Goossens, Bas van Dongen. Čtvrtý rozhodčí: Jan de Vries. Brankoví rozhodčí: Dennis Higler, Allard Lindhout (všichni NED).
Zenit Petrohrad je jedním ze čtyř týmů UEFA Europa League, který je v základní skupině stoprocentní a ve čtvrtek večer si v Rosenborgu může předčasně zajistit postup, k němuž mu stačí remíza. Oba týmy se střetly poprvé ve skupině v Petrohradu, kde Zenit před svými fanoušky potvrdil své vysoké ambice a zvítězil 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.