Máme za sebou první utkání skupiny A Ligy mistrů mezi domácím Realem Madrid a hostující Šachtarem Doněck. Sledovali jsme zajímavé utkání, ve kterém domácí bílý balet potvrdil roli favorita a vyhrál zaslouženě 4:0. Hvězdou utkání byl Cristiano Ronaldo, který zaznamenal hattrick. Naopak špatnou zprávou pro domácího trenéra Rafu Beníteze je to, že zápas kvůli zdravotním problémům nedohráli Gareth Bale, Raphaël Varane a Sergio Ramos.
90+3
90+2
Po zajímavé narážečce hostů se ke střele dostal Alex Teixeira, jehož střelu nadzvedl Nacho a míč padající do brány musel vyrážet pozorný Navas. Je to vůbec první zákrok domácího gólmana v dnešním zápase.
90+2
Z velké dálky nyní vystřelil Kovačić, gólman Pjatov jeho střelu v pohodě pokryl.
90+1
Tak přeci jen se budou nastavovat ještě tři minuty.
90
Začala poslední minuta normální hrací doby. Druhý poločas se asi o moc nastavovat nebude.
88
Rakyckyj nyní fauloval Isca, avšak následovala výhoda. K balonu se dostal Benzema, jehož rána ale mířila doprostřed brány, kde byl Pjatov.
87
Zápas spěje do finále, u míče jsou nyní hráči Šachtaru, kteří budou rozehrávat po faulu Isca.
85
Po rohu Isca se ke střele dostával Ronaldo, jeho pokus tentokrát zblokoval Fred.
85
Po centru Marcela Ronaldo hlavou vrátil balon na hranici vápna na Benzemu, jehož parádní ránu vyrazil Pjatov na rohový kop.
84
O výsledku je již definitivně rozhodnuto a domácí s velkým klidem drží balon na polovině soupeře.
82
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Oleksandr Hladkij, přichází Bernard.
81
Real právě vstřelil branku!
Po dobrém signálu domácího celku vypálil zpoza vápna Marcelo, Pjatov vyrazil míč jen před sebe a dorážející CRISTIANO RONALDO poslal hlavou míč do odkryté brány – hattrick pro portugalského kanonýra.
81
Následný přímý kop Ronalda se otřel o zeď a skončil v zámezí.
80
Malyšjev zajel nyní hodně ostře do Carvajala a dostává žlutou kartu.
78
Na druhé straně se ke střele dostal Malyšjev, svůj pokus zpoza vápna poslal ale mimo.
77
Isco poslal do vápna ideální centr na hlavu Benzemy, ten ale ve stoprocentní gólové šanci selhal a míč poslal nad bránu.
76
Po rozehrávce nakrátko zkoušel Modrić poslat do vápna soupeře střílený centr, Azevedo míč dokázal opět odvrátit do zámezí. Tentokrát z toho bude jen autové vhazování.
76
Z pravé strany zkoušel do vápna posílat centr Carvajal, před Benzemou míč odehrál do zámezí Azevedo. Následuje rohový kop.
75
Kučer nyní zastavil faulem rodící se útočnou akci v podání Marcela a dostává žlutou kartu.
74
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Viktor Kovalenko.
73
Až do zakončení se nyní dostal Ronaldo, svou střelu levačkou ale poslal mimo.
72
Čas rychle běží a do konce zápasu chybí něco málo přes dvacet minut.
71
Isco posílal do vápna další pas na Ronalda, ten se ale k míči opět nedostal a hosté se ubránili.
70
Na hranici vápna se dobře uvolnil po pasu od Kroose Karim Benzema, v tísni ale poslal míč mimo.
69
Isco nyní vymýšlel pas do vápna na Ronalda, ten ale jeho úmysl nepochopil a domácí tak o balon přišli.
68
Nyní se hraje ve středu pole. U míče jsou hráči Šachtaru.
67
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Maxim Malyšjev.
65
Hosté i v deseti a za stavu 3:0 zkoušejí něco vymýšlet. Očividně nechtějí svou kůži prodat lacino a rádi by výsledek alespoň zkorigovali.
63
CRISTIANO RONALDO zakončil z penaltového puntíku hodně podobně jako před pár minutami a pohodlně zvyšuje vedení svého týmu na 3:0!
63
Další penalta pro Real! Azevedo nyní zahrál ve vápně očividně pravou rukou a tentokrát je pískáno správně.
62
Domácí hrají nyní hodně aktivně a očividně by rádi přidali třetí gól. Z levé strany centroval Marcelo, jeho pas do vápna ale hostující defenziva odvrátila.
61
Ronaldo zkusil zakončit technicky, svou ránu otřel pouze o horní síť brány, kterou střeží Pjatov.
60
Kučer nyní kousek za vápnem fauloval Ronalda a následovat bude přímý kop pro domácí. U míče pochopitelně portugalský kanonýr.
60
Také třetí střídání Realu bylo vynucené. Real bude zápas dohrávat se zcela jinou stoperskou dvojicí, než s jakou zápas začínal.
59
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Nacho Fernández.
59
Zpoza vápna pálil Isco, míč skončil těsně mimo.
58
Po centru z pravé strany se k hlavičce na zadní tyči dostal Hladkij, v těžké pozici poslal míč ale mimo.
57
Modrić poslal skluzem k zemi Taisona a je pískáno. Byl to zákrok, který zaváněl žlutou kartou, přesto je z toho jen slovní napomenutí pro domácího středopolaře.
55
CRISTIANO RONALDO se z pokutovým kopů příliš často nemýlí a také dnes tvrdou ranou k tyči skóruje. Domácí navyšují své vedení na 2:0!
54
Ronaldo po přihrávce od Benzemy napálil míč do zad obránce Srny a hlavní rozhodčí na popud gólového rozhodčího odpískal ruku. Je z toho neoprávněná žlutá karta pro Srnu a penalta pro Real.
54
Penalta pro Real!
54
Modrićův rohový kop mířil na přední tyč, kde zaúřadovala domácí hostující obrana.
54
Azevedo nyní raději odvrátil pas mířící do vápna na rohový kop.
53
Domácí se již jednou v deseti mužích dnes prosadili. I nyní drží balon a tlačí se na polovinu soupeře.
52
Ramos je v zámezí, takže se nyní bude chvilku hrát deset proti deseti.
51
Sergio Ramos si při pádu na trávník poranil rameno a musí být ošetřovaný.
50
Nyní ale pozor! Stěpaněnko zcela nesmyslně na polovině Realu skluzem sestřelil Ramose a dostává druhou žlutou, a tedy červenou kartu.
50
Kroos ve snaze vybojovat balon na polovině hřiště fauloval Freda a je pískáno.
50
Nyní míč dobře drží hosté, zatím ale jen na vlastní polovině.
48
Domácí sice rychle získali balon zpět, rukou ale zahrál Kovačić a je pískáno. Rozehrávat budou hosté.
47
Ronaldo ve sprinterském souboji lehce zavadil o Srnu a je pískáno.
46
Z pravé strany tvrdě do vápna centroval Benzema, gólman Pjatov míč dobře vyrazil.
46
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Raphaël Varane, přichází Pepe.
46
Domácí trenér Rafa Benítez bude muset očividně podruhé v zápase vynuceně střídat. Na trávník se chystá Pepe.
Hráči obou týmů se již pomalu trousí zpět na hrací plochu. Zápas může pokračovat druhým poločasem.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Je tu konec prvního poločasu zápasu mezi Realem Madrid a Šachtarem Doněck. Sledovali jsme spíše průměrnou podívanou, po které vede domácí favorit nad svým soupeřem 1:0. Hosté vstoupili do zápasu s velkým odhodláním a Real do šancí příliš nepouštěli. Domácí bílý balet se do vedení dostal až ve 30. minutě, kdy velkého zaváhání gólmana Pjatova využil Karim Benzema.
45+1
45+1
V první pětačtyřicetiminutovce se již nic zvláštního nestane. Poločas dohrávají hosté s míčem na kopačkách.
45+1
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45
Již se hraje poslední minuta první půle. Domácí hledají cestu, jak založit poslední útočnou akci prvního poločasu.
44
Marcelo odcentroval z levé strany do vápna a nikým nehlídaný Ronaldo nedokázal míč poslat do brány. Nutno dodat, že Ronaldo snad ani nečekal, že k němu míč od Marcela přes tři obránce doputuje.
43
První poločas spěje ke svému konci. Hráči Realu jsou nyní u balonu, zatím ale jen na vlastní polovině.
43
Hosté nyní předvedli pěknou kombinaci, jenže do vápna centrující nebo zakončující Azevedo byl v ofsajdu.
41
Míč se pohybuje v okolí velkého vápna Šachtaru. Teď zkoušel pálit Modrić, jeho rána prolétla těsně mimo.
40
První poločas rychle spěje ke svému konci. Domácí kontrolují své jednobrankové vedení.
38
Hostům se po inkasování gólu již tolik v ofenzivě nedaří. Hraje se spíše na polovině hřiště a u balonu jsou více domácí.
37
Carvajal se dostal až do vápna, tam ale nedokázal přejít přes Azeveda.
36
Do vápna Realu se protlačil Azevedo, až do zakončení se ale nedostal.
35
Domácí se snaží hrát s velkým nasazením a drží soupeře na jeho polovině.
34
Ronaldo možná pro někoho překvapivě nestřílel, ale pouze centroval do vápna. Míč mířil na Ramose, který byl ale velice důsledně bráněný.
33
U míče je Ronaldo. Je to zajímavá palebná pozice.
32
Stěpaněnko fauloval Ronalda a dostává žlutou kartu.
31
Přestože se rozcvičoval Jesé, na hrací plochu nastupuje místo zraněného Balea Mateo Kovačić.
31
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Mateo Kovačić.
30
Domácím se podařilo skórovat v deseti hráčích na hřišti.
30
Domácí se prosazují po obrovské chybě brankáře Pjatova! Isco centroval z levé strany do vápna, Pjatov si očividně ve vápně zakřičel, ale míč neudržel v rukavicích a dobíhající KARIM BENZEMA v pohodě dopravil míč do odkryté brány!
29
Zdá se, že Bale v zápase skončil. Domácí nyní hrají v deseti mužích.
28
Na trávníku zůstal sedět bez cizího zavinění Gareth Bale a netváří se, že by mohl pokračovat ve hře. Rozcvičovat se začal Jesé.
27
Do vápna soupeře vnikl po pravé straně Carvajal, jeho zpětnou přihrávku ale nikdo ze spoluhráčů ve vápně zakončit nedokázal.
26
Zatím se rozhodně nedá říci, že by Real v zápase nějak výrazně dominoval. Sledujeme naprosto vyrovnanou partii.
25
Stěpaněnko přesně na půlící čáře fauloval Benzemu a rozehrávat tak mohou domácí fotbalisté.
24
Po ofsajdu, ve kterém byl Ronaldo, budou nyní rozehrávat opět hosté.
23
Hosté stále drží balon, což se nelíbí domácímu publiku. Z tribun se začíná ozývat nesmělý pískot fanoušků.
22
Hráči Šachtaru se po získání míče nikam neženou a v poklidu kombinují na vlastní polovině.
21
Carvajal ve snaze získat balon fauloval Azeveda a balon tak budou mít hosté.
20
Hosté úvodní dvacetiminutovku přežili bez úhony a mohou tak nadále vymýšlet, jak se dostat k bráně Realu.
19
Slibnou kombinaci Šachtaru nyní dobrým zákrokem zastavil Luka Modrić. Balon mají domácí hráči.
17
Ze střední vzdálenosti zkusil štěstí Toni Kroos, jeho rána se ale také mezi tři tyče nevešla.
16
Slabší chvilku si na druhé straně vybral Navas, kterému proklouzl neposedný balon. Domácí gólman ale celou situaci ustál a míč ještě stihl na hrací ploše.
15
A další šanci Realu měl Ronaldo. Ten naznačil po centru z levé strany střelu, čímž obelstil Azeveda. Pak měl dostatek prostoru k zakončení levou nohou, jenže balon špatně trefil a zamířil mimo.
14
Ronaldo nyní vyslal do vápna geniální pas na Benzemu, ten si parádně pustil balon do strany, čím obešel brankáře Pjatova. Nedostal se sice ani do příliš velkého úhlu, avšak jeho zakončení bylo hodně nepovedené a mířilo vysoko nad bránu!
13
Po přihrávce z pravé strany zkoušel elegantní patičkou efektivně zakončit Gareth Bale, gólman Pjatov si připsal první ostrý zákrok!
13
Po delší odmlce jsou u balonu také domácí, jejich útočné snažení je mnohem přímočařejší.
12
Další pokus o útočný výpad hostujícího celku skončil ofsajdem, ve kterém byl Alex Teixeira.
12
Varane nyní poslal na pravou stranu hodně nepovedený pas na Carvajala a hosté budou moci vhazovat aut.
11
U balonu jsou opět hosté, jejich kombinace ale zatím k ničemu nevedou a hraje se ve středu pole.
10
Rakyckyj poslal do vápna parádní pas na Azeveda, ten ale ve slibné pozici dobře nevystřelil ani neodcentroval. Míč skončil v zámezí a je z toho jen odkop.
9
U míče jsou nyní hráči Šachtaru. Ti samozřejmě nikam nespěchají a snaží se držet balon.
8
Ronaldův přetažený centr si na zadní tyči našel Marcelo, ve skluzu ale zamířil hodně mimo.
7
Osmělili se i hosté, centr Srny ale v pohodě odvrátil Sergio Ramos.
6
Po rohu Kroose se pokoušel hlavičkovat Varane, byl ale ve složité situaci a míč poslal mimo.
6
Z velké dálky zkusil vystřelit Ronaldo, Stěpaněnko mu ale do střely vložil nohu a míč zblokoval na roh.
6
Jenže bílý balet si balon vzal rychle zpět a již opět postupným útokem míří na polovinu Šachtaru.
5
Stěpaněnko fauloval na polovině Isca a o pár chvil později se na stejném místě dopustil faulu také Kroos. Míč mají hosté.
4
Na druhé straně se pokusili do vápna Realu vniknout také hosté, pozorný Navas ale šanci pro hosty nepřipustil.
3
Kroos trochu překvapivě rozehrál roh rychle nakrátko na Isca, který byl ve vápně zcela nestřežený. Španělský středopolař okamžitě vypálil, mířil ale mimo.
3
Z levé strany dobře centroval do vápna Bale, míč na roh odhlavičkoval Azevedo.
2
Domácí začali podle očekávání náporem a hned od úvodu jsou nastěhovaní na polovině soupeře.
1
Ronaldo se hned po pěti vteřinách ocitl na trávníku, po zákroku Srny se ale faul nepískal a je z toho jen aut.
1
Na řadu přišly tradiční předzápasové oficiality. I ty proběhly bez jakýchkoliv problémů a zápas může začít.
Hráči jsou již na hrací ploše a stadionem zní hymna Ligy mistrů.
Tak hráči jsou již v tunelu a za pár okamžiků vběhnou na hrací plochu. Na hráčích je patrné velké napětí a koncentrace.
Do začátku zápasu chybí několik posledních minut. Čekáme na příchod hráčů obou týmů na hrací plochu.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Isco, Kroos – Bale, Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Pepe, Kovačić, Nacho Fernández, Casemiro, Čeryšev, Jesé.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Azevedo – Fred, Stěpaněnko – Marlos, Teixeira, Taison – Hladkij.
Náhradníci: Kanibolockij – Ordec, Dentinho, Malyšjev, Bernard, Eduardo, Kovalenko.

Rozhodčí: Bebek – Petrović, Grgić (všichni Chorvatsko).
Loňské účinkování v milionářské soutěži vyznělo výrazně lépe pro Real Madrid, který dokráčel do semifinále, kde nestačil nakonec po boji na Juventus Turín. Šachtar Doněck se prokousal do osmifinále, kde narazil na Bayern Mnichov. První zápas sice přinesl na Ukrajině remízu 0:0, odveta v Mnichově se ale změnila ve vraždění neviňátek, když Bayern svého soupeře doslova rozstřílel v poměru 7:0.
Real Madrid po úvodní bezbrankové remíze s Gijónem v dalších dvou ligových zápasech naplno bodoval a navíc nastřílel málo vídaných jedenáct branek! Nejprve v domácím zápase proti Realu Betis vyhrál 5:0 a následně pak na půdě Espanyolu vyhrál 6:0. V prvních dvou zápasech střelecky mlčel Cristiano Ronaldo, vše si ale vynahradil proti Espanyolu, jehož konto zatížil pěti (!) vstřelenými góly a jednou gólovou asistencí.
Ukrajinská liga má za sebou již sedm kol a Šachtar se aktuálně drží na druhém místě za vedoucím Dynamem Kyjev. Šachtar uhrál v sedmi zápasech šestnáct bodů a na Dynamo ztrácí tři body. Ve víkendovém zápase proti Metalistu Charkov si svěřenci kouče Mircei Lucescu s chutí zastříleli a vyhráli také vysokým rozdílem 5:0.
Hezký úterní večer všem fanouškům špičkového evropského fotbalu při sledování online reportáže z 1. kola základní skupiny A Ligy mistrů mezi domácím Realem Madrid a hostujícím Šachtarem Doněck. Real Madrid sice začal ligovou sezonu remízou s nováčkem s Gijónu, pak ale dvakrát drtivě vyhrál a navíc neinkasoval a do zápasu se Šachtarem půjde v pohodě jako velký favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.