To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu!
Hosté ve druhém poločase herně zcela propadli a z Dánska si nakonec odvezou zasloužený debakl! Po bezbrankovém prvním poločase Kodaň ve druhé půli jasně dominovala a k vidění byly dlouhé pasáže hry, při nichž se Bruggy vůbec nedostávaly k balónu. Gólovou kanonádu navíc nešťastně odstartoval hostující Stefano Denswil, který si vstřelil "ukázkový" vlastňák, a aby toho nebylo málo, o pět minut později zavinil pokutový kop. Ten sice Augustinsson neproměnil, ale Kodaň to nemuselo mrzet, protože domácí hráči se nakonec začali prosazovat a gólovou trefu si postupně připsali Delaney, Santander a v nastaveném čase Jørgensen. Navíc Delaneyho branka byla naprosto nádherná a zajisté bude aspirovat na titul nejkrásnějšího gólu tohoto kola LM.
90+3
90+2
Kodaň právě vstřelila branku!
Hosté ještě jednou kapitulují! Obrana Brugg si při rohovém kopu nepohlídala na malém vápně MATHIASE JØRGENSENA, který se zblízka prosazuje hlavou. Asistence: Ludwig Augustinsson.
90+1
Pavlovičovu střelu nebezpečně přizvedl bránící hráč a oblouček nakonec zapadl do zámezí. Kodaň bude zahrávat roh.
90+1
Skotský rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec klasických devadesáti. Domácí v tuto chvíli kombinují na útočné polovině.
90
Další zbytečný faul ve středu hřiště, u míče bude Kodaň.
89
Ani hostující brankář už příliš nepospíchá s odkopem od brány. Na hřišti už se spíš tak trochu čeká na konečný hvizd.
88
Claudemir vidí zcela zbytečnou žlutou kartu, poté co na polovině hřiště viditelně držel Pavloviče za dres.
86
Kodaň drží míč na svých kopačkách, do kombinace zapojuje i Olsena a už se nikam nežene.
85
Zdá se, že hosté už jsou trochu smířeni se svým osudem. Na tribunách už se oslavuje a těžko si představit, že by ze závěrečných minut zápasu bylo drama.
84
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Rasmus Falk, přichází Danny Amankwaa.
82
Roh si vzal na starost Vormer, který svým centrem nenašel nikoho ze spoluhráčů.
81
Nově nastoupivší Gedoz centroval do šestnáctky, kde však balón odvrátil hlavou Jørgensen. Hosté získali alespoň rohový kop.
79
Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází José Izquierdo, přichází Felipe Gedoz.
79
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Federico Santander, přichází Andrija Pavlović.
77
Wesley se nerozpakoval a zkusil vypálit zdálky, jenže ani zdaleka se mu nepodařilo napodobit Delaneyho, jelikož trefil hned prvního bránícího hráče.
75
Před hostující bránu zkoušel centrovat Toutouh, ale míč našel jen připraveného Butelleho.
73
Mohlo být ještě veseleji, protože Cornelius se ve vápně dostal ke střele, jenže bohužel pro domácí trefil jen boční síť.
71
Tribuna v Telia Parku bouří radostí domácích příznivců, kteří jsou nyní opravdu hodně slyšet. Atmosféra na stadionu odpovídá průběžnému výsledku a dominanci domácího týmu.
69
Hosté jsou zralí na ručník! Augustinssonův centr propadl ve vápně k FEDERICO SANTANDEROVI, který se levačkou opřel do balónu a dělovkou pod břevno zvyšuje na 3:0. Asistence: Ludwig Augustinsson.
69
Domácí pěkně zakombinovali na hranici vápna a Falkova tečovaná střela znamená rohový kop.
68
Kodaň je teď absolutně při chuti a hraje se pouze na jednu bránu. Hosté se vůbec nedostávají k balónu.
67
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Youssef Toutouh.
66
Cornelius se ve vápně dostal k centrovanému míči, ale hlavou poté poslal míč jen vedle brány.
64
Tak tohle byla opravdová nádhera! Do odraženého míče se přibližně 25 metrů od brány opřel THOMAS DELANEY, jehož dělovka se kroutila směrem do brány a od tyče se odrazila za záda zcela bezmocného Butelleho. Nádherná rána domácího kapitána!
63
Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Jelle Vossen, přichází Wesley.
61
Pokutový kop si vzal na starost Augustinsson, který kopl penaltu mizerně! Míč nešel dostatečně k tyči a navíc byl ve výšce, která je pro gólmana ideální, takže Butellemu stačilo skočit na správnou stranu a míč bez potíží vyrazil.
60
Santander si chvíli poležel v pokutovém území Brugg, takže s exekucí pokutového kopu se pochopitelně musí chvíli počkat.
59
Denswil dnes rozhodně nemá svůj den! Hostující stoper šel ve vápně vysokou nohou proti hlavičkujícímu Santanderovi a rozhodčí po konzultaci s kolegy nařizuje pokutový kop ve prospěch Kodaně!
58
Dlouho se hrálo bez žlutých karet, ale po vstřelené brance vidíme během dvou minut rovnou dvě. Prvním napomenutým z hostujícího týmu je Ruud Vormer.
56
Žlutou kartu dostává Mathias Jørgensen (FC Kodaň).
55
Na druhé straně se rychle pokusil o vyrovnání Izquierdo, který se dostal ke střele, tu však zlikvidoval brankář Olsen.
54
Kuriózní branka posílá Kodaň do vedení! Ankersen poslal přízemní centr do malého vápna, tam nebyl nikdo z domácích hráčů, jenže hostující STEFANO DENSWIL se zcela nepochopitelně do centru vložil a balón usměrnil nechytatelně k tyči vlastní brány.
52
Centrovaný míč odvrátil jeden z bránících hráčů do autu. U míče zůstanou domácí.
51
De Bock poslal k zemi Augustinssona a rozhodčí musel odpískat nedovolený zákrok. Domácí budou rozehrávat přibližně třicet metrů od brány.
50
Butelle přizvedl centrovaný míč, který se poté dostal k Santanderovi, paraguayský útočník se pokusil zakončit efektně nůžkami, ale byla z toho slabá střela, která nemohla brankáře ohrozit.
49
Ankersen centroval do šestnáctky, kde obrana belgického týmu odvrátila míč do zámezí. Rohový kop pro Kodaň.
48
Izquierdo potáhl míč po levé straně a dostal se až do zakončení, které však postrádalo přesnost.
48
Domácí mají evidentně pokyn napadat soupeřovu rozehrávku hodně vysoko a aktivně, ale teď to Kvist s důrazem přehnal a je mu pískán nedovolený zákrok.
47
Kodaň vstoupila do druhé půle hodně aktivně a hraje se zatím výhradně u šestnáctky hostů.
46
Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Hans Vanaken, přichází Anthony Limbombe.
46
Domácí začnou druhý poločas ve stejné sestavě jako ten první, zatímco hosté provedou jednu změnu.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
První poločas branku nenabídl. Na obou stranách byla k vidění jedna velká šance, ale Cornelius ani Claudemir se hlavou nedokázali prosadit. O něco aktivnější byli v určitých pasážích hry domácí, ale postupem času se do hry začali více dostávat také hosté.
45
45
Hosté ztrácí míč na polovině hřiště v době, kdy již začíná 45. minuta, první poločas se tak chýlí ke konci a zdá se, že oba týmy odejdou do šaten za bezbrankového stavu.
43
Na oblouček za domácí obranu si zabíhal Izquierdo, který však nakonec nezkrotil míč na hrací ploše, takže z toho bude odkop od brány Kodaně.
42
Znovu se jeden z domácích hráčů dostal k hlavičce, ale Delaney tentokrát poslal míč nad bránu, takže Butelle nemusel zasahovat.
41
Augustinsson našel od rohového praporku Federica Santandera, který vyskočil ze všech hráčů nejvýše a hlavou donutil Butelleho k zákroku. Kodaň bude mít další rohový kop.
40
Ankersen zkusil přímo ohrozit bránu, jeho střela nejspíš mířila těsně vedle, ale Butelle raději zasáhl a vyrazil míč na roh.
38
Izquierdo se dopustil faulu přibližně deset metrů před vlastní šestnáctkou, čímž nabídl Kodani nebezpečnou standardku.
37
Balón má ve své moci domácí brankář, který volí dlouhý odkop na polovinu soupeře.
36
Hráči v modrých dresech hodně dobře zakombinovali, rozhodčí jim ponechal výhodu a nakonec z toho vzešel prudký centr, který Olsen raději jen vyboxoval do bezpečí.
34
Domácí příznivci pískají vždy, když hostující tým drží míč déle než několik sekund.
33
Z optického hlediska se hra v posledních deseti minutách zcela vyrovnala. Míč se teď pohybuje takřka výhradně ve středu hřiště a ani jeden z týmů se nehrne bezhlavě do útoku.
31
Máme za sebou první půlhodinu hry, oba týmy jednou vážněji zahrozily po centrovaných míčích, ale gól z toho ani na jedné straně nebyl, takže stav zápasu zůstává bezbrankový.
30
Souboj ve středu travnaté plochy se nelíbil rozhodčímu Thomsonovi, který přisoudil míč hostům z Belgie.
29
Po centru z levé strany hlavičkoval v těžké pozici Cornelius, jehož zakončení nenadělalo Butellemu žádné větší potíže.
27
Domácí dlouho drželi míč ve středu hřiště, poté zkusili dlouhý balón do vápna, ale tam byla jen připravená obrana Brugg. Kodaň však poté předvedla dobrý presink na polovině soupeře a míč rychle vybojovala zpět.
25
"Zajímavě" teď rozehrál autové vhazování Vanaken, který hodil míč zpátky do autu, takže rozehrávat budou domácí.
23
Vormer rozehrál nakrátko a hosté poté vlastní nepřesností o balón přišli. Postupný útok se teď snaží založit Kodaň.
22
Po faulu domácího kapitána zůstanou u míče hosté, kteří se teď osmělují a poprvé v zápase drží hru delší dobu na polovině Kodaně.
21
První velká šance v podání hostů! Prudký centr se ve vápně zakroutil přesně na hlavu Claudemira, který z hranice malého vápna hlavičkoval jen přímo do náruče Olsena.
19
Augustinsson svůj centr až příliš přetáhl, Cornelius sice hlavou balón tečoval, ale vrátit před bránu ho nedokázal.
17
Ankersen byl faulován napravo od pokutového území hostů, takže k vidění bude další nebezpečná standardní situace.
15
Domácí Cornelius je v úvodu zápasu při chuti, ale teď to na útočné polovině přehnal s důrazem, takže rozhodčí píská útočný faul.
13
Následoval rohový kop, jehož rozehrávky se opět ujal Augustinsson, kterému se centr příliš nepovedl.
12
První velká šance zápasu! K centrovanému míči se v hostující šestnáctce dostal Cornelius, který hlavičkoval na zadní tyč a míč už byl za brankářem, jenž trochu neuváženě vyběhl z brány, takže hostující tým musel na brankové čáře zachránit Poulain.
11
Izquierdo si mezi obránci naběhl pro kolmou přihrávku a z více než dvaceti metrů zkusil překvapit Olsena přízemní střelou, která však minula bránu.
10
Poprvé se k souvislejší kombinaci dostali hosté, kteří si rychle vyměňovali balón na polovině hřiště a domácí příznivci ihned reagovali hlasitým pískotem, který se změnil v potlesk ve chvíli, kdy se míče zmocnila Kodaň.
8
Rohový kop rozehrál Augustinsson, jehož centr našel pouze bránícího hráče, který poslal míč pryč ze šestnáctky.
7
Centr z levé strany odvrátila obrana hostů jen k Delaneymu, který zkusil vypálit z halfvoleje a jeho tečovaná střela končí v zámezí. Rohový kop pro Kodaň.
6
Domácí se teď snaží zklidnit hru a podržet míč na svých kopačkách.
5
Rozehrávky se ujal Augustinsson, který volil přímé ohrožení brány, jenže střelu poslal přesně do místa, kde stál připravený Butelle.
4
Kodaň se postarala o první postupný útok, na jehož konci byl Ankersen faulován těsně před šestnáctkou, takže z toho bude hodně zajímavý přímý kop.
3
Johansson chyboval v rozehrávce, když poslal míč přímo na soupeře, jenže ten nic takového nečekal a balón se od něj odrazil zpátky přímo na Johanssonovu kopačku.
2
Oba týmy již několikrát stihly ztratit balón, který je zatím častěji ve vzduchu než na zemi.
1

FC Kodaň: Olsen – P. Ankersen, Jørgensen, E. Johansson, Augustinsson – Verbič, Delaney (C), Kvist, Falk – Santander, Cornelius.
Náhradníci: Andersen – Antonsson, Høgli, Kusk, Amankwaa, Pavlović, Toutouh.

Club Brugge KV: Butelle – van Rhijn, Poulain, Denswil, De Bock – Vormer, Claudemir, Simons (C), Vanaken – Vossen, Izquierdo.
Náhradníci: Bruzzese – Cools, Diaby, Wesley, Gedoz, Limbombe, Pina.

Rozhodčí: Craig Thomson – Alan Mulvanny, David McGeachie (všichni Skotsko).

Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Liga mistrů nám dnes nabídne osm porcí toho nejlepšího evropského fotbalu, a o jednu z nich se postarají dánský FC Kodaň s belgickým Club Brugge KV.

Dánové prošli do skupinové fáze přes tři předkola, v prvním zápase pak ve skupině G remizovali 1:1 na půdě portugalského favorita FC Porto. Dá se tedy rozhodně říct, že Kodaň vstoupila do LM úspěšně. Jedinou výraznější kaňkou bylo vyloučení slovenského reprezentanta Jána Greguše, který tedy do dnešního zápasu jistě nenastoupí.

Úřadující mistr Belgie si vítězstvím v lize zajistil přímou účast ve skupinové fázi, do níž vstoupil hůře než jeho dnešní soupeř. Bruggy na úvod přivítaly na domácím hřišti Leicester City a překvapivý vítěz anglické ligy si z Belgie odvezl jasnou výhru 3:0. Dnes by tedy belgický celek nutně potřeboval body, aby mu konkurenti ve skupině neutekli hned na začátku soutěže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.