Rohy: 4 – 1
Fauly: 16 – 12
Žluté karty 1 – 2
Červené karty: 0 – 0
A je dobojováno! Ve druhém poločase si domácí hlídali vytvořený náskok. Hosté se k žádné vážnější akci nedostali. V 70. minutě vystřídal Rouxe Rodelin a ihned za další 2 minuty se stal hrdinou fanoušků Lille, když se sám řítil na branku Évianu. Při zakončení zachoval chladnou hlavu a Jesper Hansen se sice natahoval jak mohl, ale nedokázal zasáhnout. Do konce utkání se již hra odehrávala především ve středu hřiště.
90+3
Zřejmě poslední akce utkání končí nepovedeným centrem Bertoglia.
90+3
Běží poslední minuta nastavení.
90+2
Hosté drží míč na svých kopačkách, ale již se nikam nehrnout.
90+1
Nastavovat se budou 3 minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Nejprve se před brankou Évianu neprosadil Rodelin, který netrefil padající centr levou nohou. Na druhé straně se uvolnil kličkou do středu Bertoglio, jeho střela šla asi 2 metry nad.
89
Ruiz se hnal za vysokým míčem, ten zkrotil, ale již nebyl schopen přejít přes Sabalyho. Hosté ještě jednou vrhající síly do útoku.
88
Ruiz získal míč. Spolu s Rodelinem se dostali až k pokutovému území, ale zde druhý jmenovaný zasekl a zvolil přihrávku zpět. Hrají obránci Lille.
86
Domácí na vlastní polovině zkouší projít po pravé straně, ale došli pouze k půličí čáře, zde jej zastavili hráči v růžovém.
85
Hlavní sudí domlouvá něco trenérovi hostů.
84
Posledním střídajícím hráčem je Salomon Kalou, ten pouští do hry Kostaričana Johna Jairo Ruize Barrantese.
82
Několik nepřesností ve středu hřiště, z toho těží hosté, jmenovitě Nistor vrací hru ke středovému kruhu.
81
Béria postupoval po levé straně, ale přihrávka na Kaloua skončila na kopačkách hráčů Évianu.
80
V probíhající 80. minutě již je o vítězi prakticky rozhodnuto, domácí svého soupeře drží v uctivé vzdálenosti od své branky.
79
Do rozehrávky domácích obránců se zapojil i brankář Enyeama, který již nic nevymýšlel a poslal míč co nejdál od své branky.
78
Rodelin si zaběhl za obranu stáhl si míč ze vzduchu, přehodil na druhou nohu, udělal zasekávačku zpět na pravačku a vystřelil, míč šel vedle pravé tyče Hansenovy branky.
77
Kalou prohrál běžecký souboj s Dja Djedjém, který ihned hraje na polovinu Lille.
76
Když už ji najdou, tak ihned o míč přijdou nepřesnou přihrávkou.
76
Hosté hledají cestu na soupeřovu polovinu.
75
Domácí si už se soupeřem dělájí co chtějí. Teď se nepovedl centr Gueyemu.
72
Lille právě vstřelilo branku!
Tak to je střídání jak hrom! SYLVIO RONNY RODELIN zachytil nepřesný pas hostujících hráčů a pelášil zcela sám na brankáře Hansena, kterému nedal žádnou šanci na zásah – 3:0.
70
Teď odchází i domácí útočník Roux, kterého nahrazuje Sylvio Ronny Rodelin.
70
Nejprve střídají hosté, když odchází Sougou, kterého nahrazuje Dan Nistor.
69
Barbosa teď rozehrál přímý kop lépe. Kjaer musel odvracet na roh.
68
Sidibé na pravé straně dohrál Sabalyho, tentokrát je to bez karty.
67
Salomon Kalou nachytán v postavení mimo hru.
66
Barbosa rozehrál přímý kop na střed hřiště, kde byli rychleji domácí a Évian tak přišel o brankovou příležitost.
66
Kjaer se již zapojil od hry a hned fauluje Sougoua.
64
Vypadá to, že Kjaer je připraen ihned naskočit do hry, trenéru Girardovi bylo potrvzeno kývnutím hlavy, že je v pořádku.
63
Byly povolnány nosítka, ale dánský internacionál nakonec vstal a za postranní čáru odchází po svých.
62
Kjaer se srazil se Sidibém a musí být ošetřován.
60
Cambon dohrál po odehrání míče Rouxe, povalil jej na zem a to se hlavnímu rozhodčímu nelíbilo a ohodnotil tento zákrok žlutou kartou.
58
Nechtěně si utlal na trávníku domácí Sidibé. Hosté solidárně zakopli míč do autu.
57
Střídají i domácí, odchází středopolař Meïté, jeho místo zaujme Rio Antonio Mavuba.
57
Kévin Bérigaud uvolnil místo Nicolasu Benezetovi.
55
Dlouhý míč za obranu dostával Salomon Kalou, ale zastavil jej praporek rozhodčího na znamení ofsajdu.
55
Bérigaud se neprosadil proti dvojici obránců.
54
Hostující hráč to udělal nejhůře jak mohl, jeho centr nenašel nikoho, ani neohrozil domácí branku.
53
Bertoglio obětí dalšího nedovoleného zákroku. Přímý kop asi z 30 metrů bude zahrávat Barbosa.
52
Po rozehraném kopu domácí odvrací do zámezí. Aut Évianu.
51
Béria zatáhl za záchranou brzdu, když se nechal předběhnout Bertogliem. Domácí hráč to má naštěstí bez karty.
50
Na rozehraný rohový kop na rohu malého čtverce vyskočil nejvýše Kjaer, ale jeho hlava neměla potřebný směr.
50
Ve vápně Kalou hledal ještě Rouxe, ale do dráhy míče vstoupil Mongongu a je z toho druhý roh domácích.
48
Po rohovém kopu se dostal ke střele Bertoglio, ale domácí brankář zasahovat nemusel.
48
Hosté vstoupil do druhého poločasu aktivně, opět Baša zastavil jejich postup, tentokrát však za cenu rohového kopu.
47
Bérigaud se neprobil přes Bašu a je z toho odkop od branky Enyeama.
46
Prvním střídajícím je Daniel Wass, kterého nahrazuje na začátku poločasu Cédric Barbosa.

Žluté karty 1 – 1
Je za námi první poločas utkání Lille s Évianem, které probíhá dle papírových předpokladů. Domácí drží míč častěji na svých kopačkách a dlouhými centry hledají nabíhající útočníky. Poprvé se domácí prosadili po rozehramém přímém kopu, když Kalou osvědčil svoji orientaci. Podruhé výborně hlavičkoval Nolan Roux a brankář Hansen si srazil odražený míč za svá záda. Domácí na konci poločasu mohli přidat i třetí branku, ale Roux tentokrát selhal v zakončení.
45
Kalou podskočil centr z levé strany, za ním nabíhal Nolan Roux, který trefil těžký míč. Jesper Hansen však vytáhl zázračný zakrok, dorážka domácího útočníka už šla těsně vedle.
44
Držení míče je 59 – 41 %. I zde je vidět převaha domácích.
43
Ale jejich kombinace je zahnala mimo střelecké pozice až téměř u rohu velkého čtverce o míč vlastní vinou přišli.
42
Hosté získali na polovině míč od Balmonta.
41
Po krátké intervenci v pokutovém území Évianu se borci z Lille rozhodli míč vrátit až k půlící čáře.
40
Balmont to zkoušel asi ze 30 metrů, když mu předtím míč připravil Roux s Martinem.
39
Roux se mezi dvěma protihráči uvolnil navedl si míč na svoji silnější nohu, ale ta neměla seřízená mířidla.
38
Hra je přerušena, několik nedovolených zákroků na polovině Lille, ale ani jeden rozhodčí nepovažoval za odpískáníhodný.
37
Domácím zaskočili svého soupeře dvěma brankami a ten není schopen vymyslet nic směrem k brance Enyeama.
35
Facundo Bertoglio nestihl dohrát Sidibého, skluzem jej prošlápl a hlavní sudí Thual vytahuje žlutý kartonek.
32
Balmont dostal do běhu rychle vhození míč, u brankové čáry centroval do vápna, kde nejvýše vyskočil Roux, od jeho hlavy se míč odrazil do břevna, odsud do zad brankáře JESPERA HANSENA, a pak do sítě. Hostující brankář s tím mohl pramálo dělat – 2:0.
31
Mensah na levé straně zastavil dovoleně Rouxe, Lille bude vhazovat.
30
Roh pro domácí, když se neprosadil přes obranu Roux. Bohužel se domácí vyhnali ze střeleckých pozic.
30
Téměř půlhodina hry za námi, domácí vedou o jednu branku, ale nutno říci, že v současné době mají hosté navrh, domácí spíše kombinují na půlící čáře a zkouší dlouhé pasy za obranu.
28
Prvním napomínaným fotbalistou utkání je domácí Kjaer, který skluzem sestřelil, a to doslova, Bertoglia.
27
Meite po Sidibého přistrčení nepřešel přes Bertoglia.
26
Nepřesná rozehrávka hostů na polovině hřiště dává šanci opět domácích potkat se alespoň na chvíli s míčem.
25
Hosté přenesli hru zleva doprava, kde byl volný Dja Djedjé, ten ihend hledal někoho v pokutovém území, ale jeho polovysoký centr sebrali hráči Lille a sám kapitán Baša jej vyváží do bezpečí.
23
Bérigaud přišel do souboje s Bériou pozdě a poslal jej k zemi, hlavní sudí mu důrazně domlouvá.
22
Évan to zkouší nakopávanými balony, ale to je voda na mlýn domácích, kteří je lehce sbírají.
21
Roux se po odraženém míči dostával přes čáru označující polovinu hřiště, bohužel jej neposlechl kulatý nesmysl.
19
Domácí kapitán Baša fauluje pronikajícího Sougoua. Z rozehraného přímého kopu nic hosté nevytěžili.
19
Míč se přes Balmonta dostal až k Sidibému, který z velkého čtverce vystřelil na bližší tyč, brankář Hansen jeho pokus vystihl.
19
A domácí opět nikam nespěchají.
17
A mohlo být vyrovnáno! Cambon se protáhl podél postranní čáry od brankové hledal na penaltě spoluhráče, který si naběhl na míč. Jmenovitě to byl Bertoglio, ale jeho pokus minul jen o centimetry levou tyč domácí branky.
16
Hosté se po delší době dostanou k míči, když se faulem provinil Béria.
16
Domácí již jsou klidnější a jejich snaha směrem vpřed již není taková, jako v předchozích minutách a kombinují okolo středového kruhu.
14
Évan se zdá evidentě vývojem zaskočen.
12
Po rozehraném přímém kopu se míč dostal na velké vápno, kde z voleje střílel Balmont, před brankou stál na malém vápně osamocen SALOMON KALOU, který patičkou překonal bezmocného Hansena, který reagoval na první střelu – 1:0.
10
Hosté se nemohou dostat na polovici Lille, jehož fotbalisté jsou při presinku úspěšní a získávají prakticky ihned míč do své moci.
9
Bertoglio skluzem trefuje nohu Roxu, a je pískán nedovolený zákrok.
8
Ve kluzu trefil Meite Sorlina do obličeje, rozhodčí to jako faul neposoudil, byl to spíše neumyslný zákrok. Následovat bude míč rozhodčího.
7
Évan si míče příliš neužil, domácí opět přesouvají těžiště hry na jejich polovici.
6
První šance domácích, po rozehraném přímém kopu nejvýše na malém vápně vyskočil Kjaer, ale jeho hlavička trefila pouze horní tyč a od ní se odráží do zámezí. Odkop od branky Hansena.
5
Další faul hostů, tentokrát poblíž šestnáctky, vpravo od branky Hansena.
4
Faul na Balmonta poblíž půlící čáry, domácí rychle rozehrávájí.
3
Centr Wasse do ohně odvrací domácí až na půlící čáru.
2
Poprvé se k míči dostali i hosté, kteří si dnes přivezli růžové dresy.
1
Kombinace na polovině hřiště, končí přihrávkou na nabíhajícího Meiteho, ale tomu zastoupil cestu jeden ze soupeřů, domácí však budou vhazovat.
1
Rozehrávku maji na starosti domácí hrající v červených dresech.
1

Lille OSC: Enyeama – Sidibé, Kjaer, Baša (C), Béria – Meïté, Balmont, Gueye – Roux, Martin, Kalou.
Náhradníci: Elana – Rozehnal, Souaré, Delaplace, Mavuba, Ruiz, Rodelin.

Évian Thonon Gaillard: Hansen – Dja Djedjé, Mongongu, Mensah, Sabaly – Wass, Cambon, Sougou, Sorlin (C), Bertoglio – Bérigaud.
Náhradníci: Laquait – Angoula, Koné, Benezet, Barbosa, Nistor, Escobar.

Rozhodčí: Thual – Henninot, Saint-Cricq Lompre.

Hlavním rozhodčím dnešního střetnutí je pan Olivier Thual, na čarách mu budou asistovat pánové Nicolas Henninot a Cyril Saint-Cricq Lompre. Jako čtvrtý rozhodčí je určen pan Alexandre Perreau Niel.
Absence

Na straně domácích bude pravděpodobně scházet Ryan Mendes, který má vymknutý kontík.
Za hosty nemusí nastoupit duo Marco Rubén, Fabrice Ehret. Prvně jmenovaný má natažený lýtkový sval, druhý laboruje s třísly.
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně oba dnešní soupeři dokázali vyplenit soupeřovu půdu. Nejprve se to podařilo Lille, když vyhrálo 2:0. Odveta na stadionu, kde dnes proběhne další bitva, dopadla lépe pro Évian v poměru 1:2. V ročníku 2011/2012 dokázali hosté na hřišti OSC uhrát bod za remízu 1:1, ale v domácí odvetě prohráli jednoznačně 0:3.
Lille OSC

Domácí jsou na tom o něco lépe a okupují osmou příčku, když získali deset bodů za 3 vítězství, jednu remízu a 2 prohry. Lille dokázalo nastřílet svým soupeřům pouze 5 branek, ale dokázalo také jen čtyřikrát inkasovat.

Évian Thonon Gaillard

Hostům se zatím v nové sezoně poměrně daří a na svém kontě mají osm bodů, což znamená, že se nachází na jedenáctém místě. Évian doposud vstřelil devět branek, přičemž inkasoval desetkrát. Hosté uhráli ze šesti zápasů 2 výhry, 2 remízy a 2 prohry.

Évian – Montpellier 2:2
Ajaccio – Évian 2:3
Évian – Lyon 2:1
Évian – Rennais 1:2
Marseille – Évian 2:0
Évian – Sochaux 1:1
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu zápasy 7. kola, my se dnes zaměříme na střetnutí, ve kterém na sebe narazí Lille a Évian. Favoritem tohoto zápasu je domácí celek, ale každé utkání začíná od stavu 0:0 a vyhrát může každý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.