To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
FC Lorient doma prohrává s Paris Saint-Germain 0:1. Rozhodující okamžik utkání se odehrál ve 41. minutě, to když Thiago Motta překonal Audarda důrazem u brankové čáry. PSG bylo v úvodu utkání hodně nevýrazné, s postupem času si ale čím dál více získávalo herní i územní převahu. Jeho vítězství je nakonec zasloužené.
90+3
Následný roh PSG už zdarem nekončí.
90+3
Matuidi vypálil ze střední vzdálenosti, Audard vyboxoval balon nad břevno! Skvělý zákrok.
90+2
Nastavují se 3 minuty.
90
Hosté nyní už jen šetří čas, Lorient se přes obranu hostů prokousává jen velmi obtížně.
88
Gól Lorientu neplatí. Aboubakar stál v ofsajdu, Lorient tak má smůlu.
86
Pařížané kontrolují balon na obranné půli, nyní je zásadní neudělat chybu.
85
Ten zakončil nepřesnou hlavičkou Aboubakar, od brány tak bude rozehrávat Sirigu.
84
Roh pro Lorient...
83
Na obranné půli vhazuje domácí obránce Manga, balon ale rychle vybojovalo zpět PSG.
81
Matuidi vybojoval balon pro hosty, od brány bude rozehrávat Sirigu.
80
Do konce utkání zbývá 10 minut, PSG vede po zásluze 1:0 gólem Motty.
79
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Ezequiel Lavezzi, přichází Lucas.
78
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Mathieu Coutadeur, přichází Bryan Pelé.
77
PSG si vytváří velký tlak, své vedení brání aktivně.
75
Velkou příležitost měl na kopačce Lavezzi, z velkého úhlu ale jeho střelu do prázdné brány fantasticky chytil Audard. Tohle byl neuvěřitelný zákrok, jehož součástí byla pochopitelně i velká dávka štěstí.
74
Cavani kombinuje se spoluhráči na levém křídle, Lorient je pod tlakem.
73
Od brány rozehrává Sirigu, Lorient se na balon už dobrých pár minut vůbec nesáhl.
72
Do konce zápasu zbývá 20 minut hry, dosud jediná branka přisouvá vítězství hostům – zatím.
71
Matuidi je faulován na útočné půli, balon zůstane PSG.
70
Ibrahimovič si potáhl balon na střed hřiště a předává ho spoluhráčům, Pařížané pokračují v útočné kombinaci.
69
Šancí výrazně ubylo, oba soupeři spoléhají především na pevnost svých obran.
68
Pokračuje se ve hře, PSG kombinuje na útočné půli, vhazuje Cavani.
65
Na trávníku leží poraněný Paquet, hra je přerušena.
64
Lorient se ve druhé půli dostává hodně málo na balon, za posledních deset minut je výrazně pasivní.
63
Hosté kombinují na útočné půli, zatím však bez lepšího zakončení.
62
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Yohan Cabaye.
61
Žlutou kartu dostává Marco Verratti (Paris Saint-Germain).
60
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Jérémie Aliadiére, přichází Sadio Diallo.
60
Hosté vhazují na útočné půli, Lorient je nasáčkován do vlastního vápna.
59
Po další ztrátě balonu Lorientu budou rozehrávat hosté.
58
O centr na pravé křídlo se pokusil domácí záložník Paquet, tento balon ale nebyl dostatečně přesný.
57
Balon si posouvají obránci PSG, Pařížané zatím nikam nespěchají.
56
Domácí hráč padá v pokutovém území k zemi, pokutový kop se však pískat nebude.
55
Po rychlé akci Lorientu kryje balon Sirigu, který pohotově rozehrává akci svého týmu.
54
O zakončení není nouze. Z hranice vápna vypálil nad břevno domácí forvard Aboubakar.
53
Tuto standardní situaci však Pařížané nevyužili, míč mají domácí.
52
Roh pro PSG...
52
Ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele Ibrahimovič, jeho povedené dělo k levé tyči vyráží Audard na roh.
51
Aliadiére měl další velkou šanci Lorientu na své kopačce, ve velké šanci uprostřed vápna však střílí nad!
50
Balon kontrolují domácí, na levém křídle však balon ztratil pronikající Coutadeur.
48
Centr Traorého za obranu soupeře se nevydařil, balon tak získává relativně snadno PSG.
46
Druhá půle začne cca ve 21:35.
O jedinou branku prvního poločasu se postaral v 41. minutě Motta, Pařížané tak vedou prozatím 1:0. PSG se dlouho nedokázalo lépe prosadit do tlaku, natožpak do šancí. Utkání je stále otevřené, rozhodne druhá půle.
45+2
45+1
Domácí útok zastavuje ofsajd, balon budou mít Pařížané.
45
Nastavují se 2 minuty.
44
Od brány odkopává Audard, poločas směřuje ke svému konci.
43
PSG pokračuje v tlaku, konec první půle Lorientu vůbec nevychází dobře.
42
Domácí zkusili překvapit soupeře dlouhým centrem za obranu, ten je však nepřesný.
41
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen se hostům podařilo Audarda v bráně překonat. Ibrahimovič krásnou patičkou našel Cavaniho, po jeho střele se míč ocitl ve shluku hráčů na brankové čáře. Balon nakonec do brány uklidil THIAGO MOTTA.
40
Dlouhý míč za obranu na Lavezziho kryje připravený Audard.
39
Cavani opět zakončuje, ani tentokrát však bránu netrefil.
39
38
Cavani mohl poslat PSG do vedení, jeho hlavička "na koníčka" však jde těsně nad!
37
Na útočné půli vhazuje Motta, PSG přeci jen začíná soupeře tlačit.
36
Střelu ze střední vzdálenosti zkusil Verratti, branku ale netrefil.
35
Na hranici vápna k trávníku upadl Verratti, faul domácího hráče se ale nepíská.
34
Po rohu Lorientu se ke střele z hranice vápna dostal Aliadiére, balon však letí těsně nad břevno!
34
Rohový kop budou po zásahu Alexe zahrávat domácí...
33
PSG se ale nedaří vytvořit si šance. Od brány bude tak rozehrávat Sirigu.
32
Hosté kombinují u středového kruhu, faul soupeře vybojoval Motta.
31
Centr z levého křídla na Mahmutoviče nebyl přesný, balon získávají domácí.
30
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Thiago Silva, přichází Alex.
29
Rychlý protiútok domácích končí nezdarem, PSG tak může pokračovat v pokusu o založení kloudného útoku.
28
Pařížané mají problém s přechodem k pokutovému území soupeře, šance si zatím PSG nevytváří.
27
Centr na nabíhajícího Matuidiho likviduje včasným zásahem obránce Lorientu Manga.
26
Od brány bude rozehrávat Sirigu, Pařížané mají mírnou herní převahu.
25
Silva odchází za postranní čáru, ve hře se pokračuje.
24
Hra je přerušena, ošetřován je kapitán hostů Silva.
23
Po faulu soupeře bude z obranné půle rozehrávat domácí gólman Audard.
22
Ibrahimovič si v útočné kombinaci nerozuměl se spoluhráčem, i tak však hosté pokračují ve hře s míčem na kopačkách.
21
Balon však rychle vybojovali Pařížané zpět na své kopačky.
21
20
Rychlý protiútok Aliadéreho nekončí střelou, soupeři míč odkopl na rohový kop dobíhající obránce Jallet.
19
Cavani ztratil balon na útočné půli, vhazuje tak obránce Lorientu Lautoa.
18
Centrovaný balon však hlavou odvrací obránce Lorientu Manga.
17
16
PSG se snaží na velkou šanci odpovědět, prokousat se do vápna soupeře se ale zatím nedaří.
15
Lorient mohl jít do vedení! Po krásném průniku Aboubakara, který nabídl míč na zlatém podnosu Jouffremu, vyráží gólovou střelu pohotový Sirigu.
14
Na větší příležitosti stále čekáme, hraje se především okolo středového kruhu.
13
Sirigu vyráží střelu ze střední vzdálenosti, Lorient pokračuje v ojedinělém ohrožování branky soupeře.
12
Cavani odcentroval z pravé strany, balon ale letí zcela mimo, Ibrahimovič zakončovat nemohl.
11
Pokus o dlouhý centr za obranu na Aboubakara je až příliš dlouhý, balon tak kryje Sirigu.
10
Úvodní desetiminutovka je minulostí, na první branku, stejně jako i na první velkou šanci, zatím čekáme. U středového kruhu kombinují hosté.
9
Od brány rozehrál Audard, balon vybojovali však zpět na své kopačky hosté z Paříže.
8
Tato standardní situace se ale nepovedla, Monnet netrefil balon ideálně.
7
Sirigu vyráží balon na rohový kop, který bude zahrávat domácí Lorient.
6
Z necelých 38 metrů budou zahrávat přímý kop hosté...
5
Obránce domácích Doukouré obehrál soupeře na pravé straně obrany, do protiútoku se ženou domácí.
4
Hosté z Paříže zatím soupeři balon takřka nepůjčují, do tlaku se ale zatím fotbalisté PSG nedostávají.
3
Hra je zatím oboustranně opatrná, nikdo nechce udělat první chybu.
1

FC Lorient: Audard – Doukouré, Ecuele Manga, Lautoa, Baca – Jouffre, Traoré, Coutadeur, Monnet-Paquet – Aliadiére, Aboubakar.
Náhradníci: Chaigneau – Koné, Wachter, Diallo, Abdullah, Reale, Pelé.

Paris Saint-Germain: Sirigu – Jallet, Marquinhos, Silva (C), Maxwell – Cavani, Verratti, Motta, Matuidi, Lavezzi – Ibrahimović.
Náhradníci: Douchez – Alex, Digne, Cabaye, Pastore, Lucas, Ménez.

Rozhodčí: Turpin – Moreau, Danos – Miguelgorry.

2009: Remíza 1:1, výhra PSG 1:0
Pařížský klub vyhrál posledních sedm utkání v řadě a pohodlně míří za titulem. Druhé Monako ztrácí na svého podobně kapitálem disponujícího soupeře osm bodů. Třetí Lille, které má na kontě třiapadesát bodů, ztrácí na vedoucí PSG sedmnáct bodů.

To Lorient zaujímá v tabulce jinou pozici. Klidný střed, momentálně jedenáctá příčka. Z posledních pěti utkání jedna výhra, remíza a tři prohry.
Příjemný dobrý večer, srdečně Vás vítám u sledování textového online přenosu z francouzské Ligue 1. Dnes se v rámci třicátého kola střetne tým FC Lorient s týmem Paris Saint-Germain.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.