Ode mě je to k tomuto utkání vše. Samozřejmě se ale na vás budu těšit u dalších on-line přenosů!
Hlavní rozhodčí nenastavil ani jednu minutu a dnešní utkání je tedy u konce. Domácím se povedl především konec první půle a začátek té druhé, kdy v rámci dvaceti minut hry skórovali čtyři branky. Jako první se ve 39. minutě prosadil Mathieu Valbuena, na kterého ještě do konce poločasu navázal Nabil Fékir. Již po první půli tak měli domácí luxusní pozici a tu navíc potvrdili v úvodu druhé části. Z penalty se totiž ve 54. minutě trefil Alexandre Lacazette a o čtyři minuty později skóre uzavřel Memphis Depay. Domácí tým si tak po zásluze připisuje důležité tři body!
90
90
Gonalons se nepříjemně srazil s Hadjim a zůstává na trávníku. Zdá se, že inkasoval loktem do tváře.
89
Memphis Depay se protlačil do obrovské příležitosti. Střelou na zadní tyč však minul a ještě kousek předtím mu byl odpískán útočný faul.
88
Domácí ale nadále zůstali u míče a zakončení obstaral Memphis Depay. Přízemní střela zpoza pokutového území šla přesně k tyči, jenže Černik byl včas na trávníku.
88
Nyní si to Ferri až do šestnáctky namířil přes střed hřiště, avšak po rychlé narážečce ho zastavil důrazný obránce Nancy.
87
Ferri se málem uvolnil na pravé straně, ale nakonec nevybojoval ani rohový kop. Již předtím byl ale zřejmě faulován.
85
Poslední střídání domácího týmu obstarala dvojice Jérémy Morel – Maciej Rybus. První zmíněný jde na lavičku, druhý naopak na hřiště.
85
Po rychlé akci se aktivní Jallet zjevil v pokutovém území soupeře. Centrem z prvního doteku však našel jen hlavu bránícího hráče.
84
Jeden z hostů se sice v pokutovém území prodral k hlavičce, ale ta šla ze záklonu hodně vysoko nad Lopesovu bránu.
83
Jallet si chtěl vykoledovat další nedovolený zákrok, nicméně tentokrát mu to sudí nezbaštil a výsledkem je rohový kop ve prospěch Nancy.
82
Memphis Depay centrem od rohového praporku našel osamoceného Yangu-Mbiwu, ale ten ze středu pokutového území nedokázal hlavičkovat do brány.
81
Za tvrdý faul na Jalleta je žlutou kartou potrestán Christophe Mandanne (NAN). Nutno říci, že takové nakopnutí zezadu by mohlo znamenat i kartu červenou.
81
Na začátku 81. minuty jsme byli svědky zakončení z nohy Fékira. Přizvednutá střela si to ale namířila na boční síť, pouze kousek za břevno.
79
Ofenzíva Lyonu zastavena čistým způsobem, ale naopak se to nedá říct. Jeden z domácích se totiž provinil útočným faulem.
78
K zakončení z pravé strany pokutového území se sice prodral Anthony Robic, nicméně jeho velmi těžká střela skončila v boční síti.
77
Zdálo se, že Nabil Fékir bude moct zaútočit na svou druhou branku v zápase, ale jeho postup na bránu byl zastaven vinou ofsajdového postavení.
76
Domácí sáhli k druhé změně. Stažen je Alexandre Lacazette a jeho místo zaujme Jordan Ferri.
75
Jeden z hostů si na útočné polovině vybojoval nedovolený zákrok soupeře. Nancy získává volný kop, ale ten bude rozehrán až po střídání.
73
Rychlý výpad domácího celku byl zakončen Depayovým křížným zakončením z levé strany. Ani tentokrát se ale střela nevlezla do brány.
72
Na druhé se k zakončení po krkolomné akci dostal Fékir. Jeho nůžky vypadaly na pohled pěkně, ale míč neletěl do prostoru brány.
70
Nancy se sice snaží něco vymyslet, avšak defenzíva Lyonu zatím nadále kontroluje hru a nepouští soupeře k přímému ohrožení brány.
69
Domácí hru bezpečně kontrolují kombinací na vlastní polovině. Občas sice Lyon zamíří dopředu, ale už rozhodně nemá důvod k nějaké zběsilé ofenzívě.
68
Neuvěřitelně hodně místa měl před sebou Mammana, který si to v pohodě namířil až k šestnáctce hostujícího týmu. Následně se ale k centru dostal Jallet a ten přihrával jen daleko za bránu.
66
Tak tohle se moc nepovedlo. Rozehrávka sice nebyla myšlena špatně, ale následná střela zpoza pokutového území vylétla několik metrů nad bránu.
65
A další přestupek proti pravidlům v podání Memphise Depaye. Nyní by už hosté mohli ohrozit Lopesovu bránu.
64
Nancy kombinuje na polovině soupeře. Sudí ale akci přerušuje a ač se to Depayovi nelíbí, právě nizozemskému hráči je odpískán nedovolený zákrok.
63
Naopak mohla přijít další trefa domácích. Alexandre Lacazette se zjevil za obranou soupeře, položil se do vzduchu, avšak hlavičkou těsně minul Černikovu bránu.
61
Hosté se nastěhovali na útočnou polovinu. Nic zajímavého si ale nevypracovali a Lyon se naprosto bez problémů ubránil.
59
Dalším střídaným hráčem je Maurice Dalé a třetím pak Youssef Aït Bennasser. Místo těchto dvou hráčů se na hřišti objevuje Karim Coulibaly s Anthonym Robicem.
59
58
Hosté reagují hned trojnásobným střídáním. Jako první jde na hřiště Christophe Mandanne, který nahradil Juliena Cétouta.
58
Lyon právě vstřelil branku!
Ofenzíva domácího celku je teď nezastavení. Pohlednou kombinací se Lyon vymanil z pravé strany, Gonalons akci vyšperkoval kolmicí za obranu soupeře a MEMPHIS DEPAY už měl zdánlivě jednoduchou práci. Zakončnením po zemi se trefil přesně mezi nohy gólmana. Asistence: Maxime Gonalons.
57
Pomalu se chystá střídání hostujícího celku. K tomu ale zatím nedochází a po nepřesnosti soupeře mohou kombinovat domácí.
56
Na útočné polovině se po dlouhé době připomněli také hosté. Neuspěli, ale následně byl odpískán ofsajd Lyonu a Nancy bude pokračovat v ofenzívě.
54
Hostující gólman sice vystihl směr penalty, ale ALEXANDRE LACAZETTE míč nakop dostatečně razantně a střelou k tyči gólmanovi nedal šanci. Troufnu si říct, že je rozhodnuto.
53
Depay si parádně zpracoval dlouhý nákop z pravé strany, v pokutovém území se chtěl vysmeknout Guidileyemu, ale ten ho stáhl na trávník. PENALTA!
51
Lyon dobře kombinoval v hloubi útočné poloviny. Pokus o vysunutí Depaye sice nebyl úspěšný, avšak poté se míč odrazil k Lacazettovi, jenž to zkoušel technickou střelou. Černik připraven!
50
Maxime Gonalons (LYO) po vlastní ztrátě nedovoleně zastavil Diarru. Hosté dostali výhodu, ale v přerušené hře je kapitán Lyonu potrestán žlutou kartou.
49
Prudký centr z pravé stany prolétl před Lopesovou bránou. Nikdo na něj nereagoval, ale hosté ještě pokračoval v ofenzívě. Další přihrávku však ze vzduchu stáhl Lopes.
48
Hezky to teď vymyslel Depay, jenž si rychle narazil s Lacazettem a mohl ohrozit Černika. V rozhodujícím momentu mu ale míč odskočil od nohy.
47
Velká nepřesnost v rozehrávce domácího celku. Jeden ze stoperů chtěl hru roztáhnout na Jalleta, nicméně místo toho šel míč až do zámezí.
46
Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a domácí jsou zatím výrazně spokojenější. Jednoznačnou převahu Lyon dokázal zužitkovat ve 39. minutě, kdy se náramně trefil Mathieu Valbuena. Ten sice musel okamžitě vystřídat, ale na hře Lyonu se to vůbec neprojevilo. Ve 43. minutě si totiž Nabil Fékir pěkně narazil s Lacazettem a Černika překonal elegantním lobem. Před druhou půlí má favorit rázně nakročeno ke třem bodům.
45+1
45+1
Domácí závěr poločasu kontrolují. Pohodová kombinace na vlastní polovině teď hostům vůbec nedává šanci na zisk míče.
45
Hosté si vybojovali rohový kop, nicméně ten obrana Lyonu s velkým přehledem ubránila. Mezitím bylo oznámeno minutové nastavení.
43
A je to 2:0! Pokračující tlak vyústil v kombinaci mezi Lacatezzem a NABILEM FÉKIREM, jenž postoupil do pokutového území a krásným lobem přehodil vyběhnuvšího gólmana. Asistence: Alexandre Lacazette.
43
Lyon nadále pokračuje ve velkém tlaku a vůbec soupeře nepouští k míči. Uvidíme, zda si domácí vypracují ještě nějakou šanci.
42
Další akce domácích málem dospěla k finální kolmici na nabíhajícího se Depay. Ten by byl ale stejně v ofsajdu.
40
Jenže Mathieu Valbuena si při zakončení ublížil a okamžitě je střídán. Na hřišti se objevuje posila z Manchesteru United, Memphis Depay.
39
Domácí celek jde zcela po zásluze do vedení! Míč se po kombinaci na hranici šestnáctky dostal až k nohám MATHIEUA VALBUENY, který si kulatý předmět nachystal na pravou nohou a parádním zakončením poslal míč pod břevno. Asistence: Nabil Fékir.
38
S blížícím se koncem poločasu se obraz hry stále moc nemění. Domácí mají jasnou převahu, nicméně do gólových šancí se dostávají jen velmi zřídka.
37
Velmi kvalitní centr Valbueny sice našel Lacazettovu hlavu, ale ten nebyl dobře zpevněný a míč se odrazil vysoko nad bránu.
36
Rychlý protiútok Lyonu byl zastaven jen za cenu důrazného faulu. Cornet byl hodně tvrdě atakován Badilou a následuje tak volný kop.
35
Odvrácený centr od rohového praporku se dostal k nohám Corneta, jenž na nic nečekal a okamžitě pálil zpoza pokutového území. Točená střela se jen těsně nevlezla do prostoru brány.
34
Na druhé straně Lyon sevřel soupeře a Valbuena ve finále akce krásně centroval na Lacazetta. Těsně před ním však hostující obránce přizvedl míč na roh.
33
Rychlonohý Dalé se výborně protlačil před nejistého stopera Lyonu a zprava šel sám na Lopese. V tísni musel zvolit rychlé zakončení a domácí gólman vytáhl výborný zákrok.
32
Jenže ani ze strany Lyonu ofenzivní činnost není zrovna dokonalá. Domácí míč opět ztrácejí ještě před potenciálním prúniku hlouběji na polovinu soupeře.
31
Nancy rozehrávalo další volný kop, ale poté byl odpískán jen ofsajd. Hosté jsou v útoku naprosto bezzubí.
30
Dalé byl faulován u postranní čáry, avšak následně byl v pokutovém území při rozehrávce volného kopu prakticky sám. Z toho vyplynula ztráta míče.
29
Až teď se k míči protlačil razantní Fékir, který zvolil přihrávku na dobíhajícího Lacazetta. Domácí forvard mohl zakončovat do odkryté brány, nicméně těžké zakončení moc nezvládl
28
Domácí byli zatlačeni až na vlastní polovinu hřiště. Postupným útokem se snaží prodrat dopředu, avšak to se zatím nedaří.
27
Jedovatý centr z kopačky Valbueny šel příliš blízko Černika a ten míč posunul do bezpečí. Hrát ale bude stále Lyon.
26
Fékir si netroufl na zakončení zpoza šestnáctky a tak se rozhodl pro přihrávku na Valbuenu. Zkušený francouzský hráč vybojoval rohový kop.
25
Po dlouhé době se v útoku drží hostující fotbalisté, kteří se ale zatím vůbec nedostávají k možnosti zakončení. Lyon hraje velmi precizně.
24
Maxime Gonalons si z důraznějšího souboje odnesl nějaký šrám. Není to ale nic vážného a domácí kapitán se okamžitě zvedá z trávníku.
23
Domácí jsou nadále hluboko na útočné polovině a snaží se dostat k přímému ohrožení Černikovy brány. Kolem šestnáctky je ale hned devět bránících hostů.
22
Další akce aktivnějšího Lyonu byla vedena na pravé straně. Jallet přízemní přihrávku tlačil k Lacazettovi, avšak následovat bude opět jen roh.
21
Opravdu výborně se do vzduchu vyšplhal Yanga-Mbiwa, jenž z rychlého náběhu trefil centr a jeho hlavička šla jen pár decimetrů vedle brány.
20
Na levé straně se k míči po akci Valbueny snažil prodrat Gonalons. Výsledkem je zisk rohového kopu.
19
Tak rozehrávky se nakonec ujali domácí fotbalisté. Tomu osobně moc nerozumím, ale Lyon to samozřejmě uvítal a kombinuje na útočné polovině.
18
Už druhý nedovolený zákrok soupeře v tomto utkání teď vybojoval Hajdi, jehož tentokrát povalil Emanuel Mammana. Ještě ale dochází k nějakým debatám.
17
Výborný centr Valbueny za obranou našel Corneta, který provedl rychlý manévr, ale rychle vyběhnuvší Černik soupeři zmenšil střelecký úhel a zakončení šlo zcela mimo bránu.
17
Nancy po ztrátě soupeře rychle postupovalo vpřed. Míč se dostal k nohám Dalého, avšak ten byl zastaven pozorným obráncem Lyonu.
16
Dobrý obranný zákrok si u postranní čáry připsal Tousart, který bez větších problémů zastavil Maouassovu akci. Domácí navíc budou vhazovat.
15
V ofsajdu byl nyní nachytán Alexandre Lacazette. Francouzský útočník se vůbec nediví a spořádaně se vrací na svou pozici.
14
Další rohový kop už nepřinesl nic zajímavého. Jallet navíc posléze ztratil míč u poloviny hřiště a musel sáhnout k riskantnímu skluzu.
14
Zajímavý centr našel hlavu Gonalonse, který míč prodloužil na zadní tyč. Obrana Nancy však kombinaci přizvedla nad bránu.
13
Ofenzivní choutky Nancy byly zastaveny ještě před půlící čárou. Na druhé straně se Cornet pokusil vybojovat aspoň rohový kop a to se také povedlo.
12
Dobrá Cornetova akce na pravé straně byla zakončena prudkou přízemní přihrávkou. Ta ale letěla příliš blízko hostujícího gólmana, jenž se chopil míče.
11
Na pravé straně se teď jeden z domácích záložníků dopustil útočného faulu. Nancy si ale v útoku nevedlo o moc lépe než domácí.
10
Jenže Lyon si zatím v útoku příliš neví rady. Znovu z akce vyplynula pouze nepřesnost, po které hrají hosté.
9
Napravo se chtěl uvolnit jeden z hostů. Mammana byl ale proti a poměrně brzy po dobrém zákroku hru přenesl na polovinu soupeře.
8
Hodně nepovedený centr se stal kořistí domácího gólmana. Ten míč rychle rozehrál na spoluhráče, avšak potenciální bleskový výpad končí dobrým obranným zákrokem.
7
Jallet se dopustil nedovoleného zákroku, když zezadu přistrčil skákajícího Hajdiho. Hostující kapitán pád doprovodil hlasitým výkřikem a sudí píská!
7
Prudký centr z levé strany byl odvrácen za cenu rohového kopu. Následnou přihrávku vzduchem pak odvrátil pozorný Černik.
6
Hodně rozvážná kombinace domácího celku je odměněna pískotem fanoušků. Lyon se ale posléze rychle dostal hluboko na útočnou polovinu.
5
Jenže v ofenzívě to je zatím z obou stran hodně nevýrazné. Míč míří opět pouze do zámezí.
5
Pokus o vysunutí Lacazetta zažehnal Diagne, nicméně jeho malá domů teď Černika hodně prohnala a po nepřesném odkopu bude vhazovat Lyon.
4
Na pravé straně byl poměrně rychle zastaven postupující Cornet. Hosté ale budou pouze vhazovat a zůstanou tak nadále na vlastní polovině.
3
Jallet při kombinaci v blízkosti pokutového území našel Lacazetta, ale ten si míč napálil do ruky. Volný kop ve prospěch Nancy.
3
Do hry se dostal znovu Černik, jenž musel zvolit okamžitý odkop míče do bezpečí. Lyon hru naváže vhazováním.
2
Rozvážnou kombinaci ukončil Yanga-Mbiwa, který se odhodlal k dlouhému nákopu. Do Lacazetta napálený míč jde ale přímo k Černikovi.
1
Ofenzíva hostů byla tažena po levé straně, nicméně vše končí pouze odkopem od Lopesovy brány. Postupný útok rozehrává Olympique Lyon, jenž je dneska jednoznačným favoritem.
1
Domácí první poločas zahájili výkopem. Velmi záhy se ale dopustili poměrně velké nepřesnosti a do kombinace se dostává hostující celek Nancy.
1

Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet, Mammana, Yanga-Mbiwa, Morel – Gonalons, Tousart – Cornet, Fékir, Valbuena – A. Lacazette.
Náhradníci: Gorgelin – Depay, Ferri, Darder, Gaspar, Aouar, Rybus.

AS Nancy-Lorraine: Černik – Cuffaut, Diagne, Badila, Cétout – Aït Bennasser, Diarra, Guidileye – Dalé, Hadji, Maouassa.
Náhradníci: N'Dy Assembé – Robic, Marchetti, Dia, Coulibaly, N'Guessan, Mandanne.

Rozhodčí: B. Varela – T. Philippe, J. Aube.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

14.8.2016 Nancy – Lyon 0:3
5.5.2013 Nancy – Lyon 0:3
12.12.2012 Lyon – Nancy 1:1
AS NANCY-LORRAINE

Hosté jsou na tom o něco hůře a momentálně se nachází na jedenáctém místě tabulky. Vypadá to sice na poklidný střed, ale od poslední pozice Nancy dělí pouhých šest bodů. Celek z města ze severozápadu Francie má navíc obrovské problémy především v ofenzívě, která dosud nastřílela jen 18 branek a je druhou nejhorší v celé lize. Z posledních pěti ligových zápasů však hosté prohráli jen jednou!

OLYMPIQUE LYON

Domácí fotbalisté patří každoročně k největším favoritům francouzské Ligue 1 a to zatím jakžtakž potvrzují i letos. Se čtvrtým místem ale Lyon zřejmě stoprocentně spokojený není, neboť tato pozice nezajišťuje postup do Ligy Mistrů a na třetí Nice domácí ztrácí propastných dvanáct bodů. Svěřenci kouče Bruna Génésia sice nastříleli již 40 branek, ale v posledních utkáních se trápí a v roce 2017 vyhráli jen jeden ligový zápas.

5.2.2017 St. Etienne – Lyon 2:0
31.1.2017 Marseille – Lyon 2:1 pp. (pohár)
28.1.2017 Lyon – Lille 1:2
22.1.2017 Lyon – Marseille 3:1
15.1.2017 Caen – Lyon 3:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.