Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Rennais - 11. února 2018   21:00

0:2
(0:1)
Rennais
5' Khazri   • 90+2' Siliki
Lyon
A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, F. Mendy – Tousart (46. Aouar), NDombèlé (83. Gouiri) – Cornet, Fékir (C), B. Traoré – Díaz (46. Depay).
Gorgelin – Diakhaby, Aouar, Depay, Ferri, Gouiri, Marçal De Oliveira.
Delerue – Gringore, Jouannaud
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Rennais
Koubek – H. Traoré, Gelin, Gnagnon, Bensebaini – Bourigeaud, Prcić, Siliki, Sarr (90+4. Zeffane) – Khazri (C) (90+4. Amalfitano), D. Sakho (88. Mexer).
Diallo – Zeffane, Mexer, Amalfitano, Maouassa, Hunou, Danzé.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
O účast v evropských pohárech bojující Lyon nečekaně nezvládl domácí zápas s průměrným Rennes a utrpěl třetí porážku v řadě. Mužem zápasu je nepochybně Tomáš Koubek, který zlikvidoval hromadu šancí soupeřova týmu a v letošním ročníku Ligue 1 si připsal už šesté čisté konto. Gratulujeme!
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:8.
90+4'
90+4'
Závěrečné dvojité střídání v týmu Stade Rennes FC: výherní atmosféru nasají také Morgan Amalfitano a Mehdi Zeffane, potlesk hostujících fanoušků naopak vyprovází ze hřiště Wahbi Khazriho a Ismaïlu Sarra.
90+2'
Rennes právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Domácí vsadili vše na jednu kartu a nechali otevřená zadní vrátka. Do nich vešel Hamari Traoré a zpětnou přihrávkou našel JAMESE LEA SILIKIHO, ten napoprvé sice neuspěl, ale z dorážky už Lopese překonal a společně se svými spoluhráči může začít slavit.
90+1'
Hosté se pochopitelně snaží udržet balon co nejdále od své brány, to se jim však příliš nedaří.
90'
Na vyrovnání zbývájí Lyonu závěrečné tři minuty.
89'
Jedna z posledních akcí končí ofsajdem. V postavení mimo hru se ocitl Morel (Olympique Lyon).
88'
Taktické střídání v týmu Stade Rennes FC: z travnatého povrchu vůbec nepospíchá Diafra Sakho, přestože u postranní čáry už přešlapuje Edson Mexer.
86'
K zakončení sice došlo, ale Marcelo (Olympique Lyon) hlavičkoval hodně nepřesně.
85'
Po Mendyho sraženém centru rozehraje Lyon další rohový kop, v pořadí již desátý.
83'
Třetí a zároveň poslední výměna v týmu Olympique Lyon: dohrál Tanguy NDombèlé, udělat něco s dosavadním výsledkem má za úkol Amine Gouiri.
80'
Dva rohové kopy a zase nic. Nemohoucnost lyonských fotbalistů pokračuje.
78'
Po jednom z tvrdších soubojů se nechává ošetřovat Bourigeaud (Stade Rennes FC).
75'
Olympique Lyon rozpoutal útočnou smršť, ale zatím nedokáže najít recept na vyrovnání. To platí i po Fékirově nadějné střele, která prosvištěla těsně vedle levé tyčky. Skoro to vypadá, jako by Koubek svou bránu očaroval.
73'
Hostující defenziva musela čelit rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
70'
Lyon pokračuje v obléhání pokutového území.
69'
Po neúspěšném rohovém kopu domácí opět odcentrovali míč do pokutového území. Fékirův pas nalezl mezi penaltovým puntíkem a malým vápnem hlavičkujícího Depaye, který odrazem balonu o zem málem rozezvučel břevno. Ke gólové radosti scházely jen centimetry.
66'
Nad Gnagnonem sklapla ofsajdová past, tu na něj nastražila obranná řada Lyonu.
64'
Domácí znovu zazlobili! Cornetův lahodný centr zprava dolétl k Depayovi a po odrazu od jeho hrudi zamířil míč kousíček od pravé tyčky.
61'
Koubek předvedl výtečný zákrok! Strážce hostující pokladnice dnes už poněkolikáté vychytal Bertranda Traorého, tentokrát po přihrávce na penaltový puntík po zemi zakončujícího k levé brankové konstrukci.
60'
Tete (Olympique Lyon) si nepohlídal ofsajdovou linii.
58'
Stejný trest za nesportovní chování dostal rovněž frustrovaný Nabil Fékir (Olympique Lyon).
58'
Bertrand Traoré (Olympique Lyon) se po Fékirově pádu uvnitř vápna tak mohutně dožadoval odpískání penalty, až mu hlavní arbitr ukázal žlutý kartonek.
56'
Hra se přemístila doprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o balon.
54'
Roh měl k dispozici také Lyon, ale Depayův nekvalitní centr nikoho v bílém neoslovil.
52'
U čáry ohraničující pokutové území se k odraženému míči dostal Gnagnon (Stade Rennes FC) a z hlubokého záklonu ho napálil někam do diváků.
51'
Hosté se osvobodili dlouhým nákopem a dokonce mají možnost rozehrát rohový kop.
49'
K dorážce se dostal Cornet (Olympique Lyon), který z hranice vápna vysoko překopl břevno.
48'
O vyrovnání usilující domácí vstoupili do druhé půle velmi nebezpečně. Fékir už po několika desítkách vteřin protáhl Koubka přízemní bombou směřující k pravé tyčce.
46'
S výkonem svých svěřenců nespokojený Bruno Génésio (Olympique Lyon) provedl během poločasové přestávky dvě změny. Zpátky na hřiště nepustil Lucase Tousarta a Mariana Díaze, nahradila je dvojice Houssem Aouar, Memphis Depay.
46'
Fotbalisté se vracejí z útrob stadionu, aby společně vstoupili do druhého dějství.
Statistika držení míče v první půli: 62% : 38%.
První poločas přinesl překvapivý vývoj. Domácí obrana v páté minutě vyrobila hrubku, kterou potrestal Khazri. Favorizovaný Lyon se pak až do přestávky snažil o vyrovnání a nejblíže měl k němu při pumelici Bertranda Traorého, která vyprášila Koubkovy rukavice. Aktivní Traoré mířil na českého brankáře také o chvíli později, ale Koubek jeho žádost o gól i napodruhé odmítl. Olympique tak bude po změně stran dotahovat.
45+1'
45'
Nastavená doba hry činí jedinou minutku.
44'
Hosté uklidňují hru kombinací na vlastním území.
43'
Tato pasáž hry patří Lyonu. Tentokrát se do palebné pozice snažil dostat Mendy, ale souboj proti dvojnásobné přesile byl předem prohraný.
41'
Koubka podruhé během čtyř minut zaměstnal Bertrand Traoré (Olympique Lyon). Znovu střílel z hranice vápna a znovu do přesného středu brány.
38'
Domácí zůstali u míče a po krátké kombinační souhře vystřelil Fekir vysoko nad branku.
37'
Koubkem otřásla rána jako z děla! Z hranice pokutového území ji vypustil Bertrand Traoré (Olympique Lyon). Kdyby mířil kdekoliv jinam než doprostřed brány, mohlo být vyrovnáno.
35'
Mimo zorné pole rozhodčího Prcić (Stade Rennes FC) přišlápl nárt NDombèlého a může být rád, že to muž s píšťalkou neviděl.
34'
Průnikovou přihrávku, kterou sestrojil B. Traoré (Olympique Lyon), zachytil jeden z obránců.
33'
Ofsajd a v něm Khazri (Stade Rennes FC).
32'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného a oba hráči budou nadále schopni pokračovat ve hře.
31'
Hra je přerušena. Po srážce Morela se Sakhem probíhá ošetřování obou fotbalistů.
30'
B. Traoré zahrál jednomu z protivníků na jesličky. Parádní melodii diváci ocenili potleskem.
28'
Útočný faul. Spáchal ho Cornet (Olympique Lyon).
27'
Bezprostředně po uvedení míče do hry však hrací předmět ztratili a musejí se vracet zpátky.
26'
Domácí znovu rozvinuli akci po pravé straně a získali výhodu autového vhazování.
24'
Tousart (Olympique Lyon) obdržel míč k pravému okraji vápna a odtamtud ho nabízel na penaltový puntík, tam se ale nikdo z jeho kolegů nenacházel.
22'
Protiútok, který středem hřiště táhl Siliki (Stade Rennes FC) zastavila záložní řada soupeřova týmu.
21'
Během krátké chvíle kopali domácí dva rohy, ani po jednom z nich se však výrazně neprosadili.
19'
V tuto chvíli se hra přelévá ze strany na stranu.
18'
Khazri (Stade Rennes FC) se dožadoval odpískání penalty za údajnou ruku. U rozhodčího ale nepochodil a po zakroucení hlavou se vrátil na svou pozici.
16'
Na opačné straně zase byo rušno uvnitř pokutového území. K volnému míči se tam dostal Díaz (Olympique Lyon) a napálil prvního z bránících soupeřů.
15'
Hosté kontrovali sólo akcí Khazriho, který zpoza šestnáctky trefil jednoho z obětavých obránců.
13'
Na centrovaný balon si v klubku hráčů naskočil Marcelo (Olympique Lyon) a hlavičkovým pokusem směřujícím k pravé tyči donutil Koubka k zákroku na zemi.
12'
A tak mohl zaútočit Lyon. Po pravém křídle běžící Tete odcentroval míč před bránu a po zásahu obránce nařídili rozhodčí kop od rohového praporku.
10'
Hosté mají problém projít středem hracího pole.
9'
Od postranní čáry centrující B. Traoré (Olympique Lyon) našel pouze náruč brankáře Koubka.
7'
Prvním karetně napomenutým hráčem je za držení Hamari Traoré (Stade Rennes FC).
5'
Máme tady překvapivý vývoj. Po dlouhém výkopu Koubka využil WAHBI KHAZRI chybu hlavičkujícího obránce, za jeho zády sebral volný míč a tváří v tvář vyběhnuvšímu Lopesovi neselhal. Takový vstup do zápasu si Lyon nepřál.
4'
Hned při dalším útoku domácího klubu Fékir nepřesnou přihrávkou hledal Corneta.
2'
Jeden z prvních útoků táhli domácí po pravém křídle, kde se marně snažil probít vpřed B. Traoré.
1'
Zahajovacího výkopu se ujal Olympique Lyon.
1'
Hlavní aktéři právě přicházejí na hřiště. Místo v bráně Rennes tradičně zaujme reprezentační gólman Tomáš Koubek, který do týmu Sabri Lamouchiho přestoupil na začátku sezony z pražské Sparty.

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, F. Mendy – Tousart, NDombèlé – Cornet, Fékir (C), B. Traoré – Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Diakhaby, Aouar, Depay, Ferri, Gouiri, Marçal De Oliveira.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Gelin, Gnagnon, Bensebaini – Bourigeaud, Prcić, Siliki, Sarr – Khazri (C), D. Sakho.
Náhradníci: Diallo – Zeffane, Mexer, Amalfitano, Maouassa, Hunou, Danzé.

Rozhodčí: Delerue – Gringore, Jouannaud.
Přibližně půl hodiny před výkopem probíhá na hřišti Parc Olympique Lyonnais rozcvička, už zanedlouho vám představíme sestavy obou mužstev.
Vážení sportovní přátelé, ještě jednou vás vítám u textové on-line reportáže z utkání 25. kola Ligue 1 mezi týmy Olympique Lyon a Stade Rennes FC.

Stade Rennes FC

Klub ze severozápadu země se pohybuje v nevyzpytatelných vodách středu tabulky s pouhým šestibodovým náskokem na barážovou hlubinu. Také Rennes své poslední dva duely nezvládl, těsnou prohru utrpěl v Dijonu a o gól prohrál i doma s Guingampem. Remíza v Lyonu by pro něj měla cennou hodnotu.
Olympique Lyon

Stejně jako na konci předchozí sezony se Olympique nachází na čtvrté pozici se čtyřbodovým odstupem od Marseille, která ovšem odehrála o jedno utkání více. Lyon má za sebou neúspěšnou pouť na hřištích soupeřů, porážku si odvezl jak z Bordeaux, tak z Monaka a v neděli se pokusí si své fanoušky udobřit.
25. kolo Ligue 1 uzavře souboj mezi Olympiquem Lyon a Stade Rennes FC, který se uskuteční v neděli od 21 hodin. U textového přenosu se na vás bude těšit Lukáš Jasoněk. Přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.