Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Metz - 30. září 2017   20:00

Tătăruşanu – Lucas Lima, Diego Carlos, Djidji, Dubois (73. Gandi) – El Ghanassy (62. Awaziem), Rongier (82. Girotto), A. Touré, Thomasson – Nakoulma, Sala.
Dupé – Iloki, Awaziem, Girotto, Krhin, K. Coulibaly, Gandi.
Metz
Kawašima – Balliu, Biševac (36. Diagné), Niakhaté, Assou-Ekotto – Philipps (46. Cafú), Poblete (55. Udol) – Dossevi, Cohade, Nguette – Roux.
Didillon – Maziz, Diagné, B. L. Fernández, Udol, Cafú, Jouffre, V. Thill.

Máme za sebou utkání, které se rozhodlo už ve třetí minutě, kdy Sala dorazil odražený míč. Méty byly poté daleko lepší, ale to vše skončilo v 52. minutě. V té totiž Ekotto uviděl druhou žlutou kartu a zamířil do sprch. Šance na body se tak velmi ztenčily. Nantes začalo hrát daleko lépe, drželo míč a nepouštělo soupeře do větších šancí. Naopak samo mohlo udeřit, ale to se nepovedlo. V poslední minutě byla odpískána penalta, kterou proměnil Roux, ale rozhodčí gól neuznal pro vběhnutí hráčů do pokutového území. Roux znervózněl a opakování již neproměnil. Métám zbyly očí pro pláč a Nantes mělo obrovské štěstí.

Fauly: 14:9.
90+6'
90+6'
Balliu (MTZ) vidí za protesty žlutou kartu.
90+5'
Roux znervózněl a penaltu poslal vysoko nad branku. To je ale konec zápasu!
90+4'
Roux dal gól, ale není uznán pro vběhnutí hráčů do penaltového území. Budeme se opakovat.
90+3'
Žlutou kartu dostává Andrei Girotto (FC Nantes).
90+3'
Byla nařízena penalta pro hosty!
90+2'
Domácí zbrzdili útok a vrátili míč až na svou polovinu. Odtud vyslali další útok a vybojovali volný přímý kop. S jeho rozehráním určitě spěchat nebudou.
90+1'
Centr prolétl vápnem a domácí běží do protiútoku, to už navíc ubíhají tři nastavené minuty.
90'
Ještě ale volný kop pro hosty a žlutá pro Lucase Limu (NAT). Možná poslední šance Mét na bod z tohoto klání.
89'
Nantes drží hru daleko od brány a s tím se nejspíše spokojí.
88'
Další nepřesný pas a míč je znova v zámezí. Nantes čeká odkop od brány. Času už moc soupeři nezbývá.
87'
Hosté vybojovali volný kop. Centr dopadl do vápna, kde jej našel jeden z obránců a odkopl jej do bezpečí.
86'
Nguette dlouhý pas nemohl doběhnout. Míč je v zámezí a domácí tým tak díky tomu našetří další cenné vteřinky.
85'
Času už je málo a Méty navíc ne a ne vytvořit si závěrečný tlak. Ztráta jednoho hráče je pro ně velmi citelná.
84'
Centr na bližší tyč našel Gandiho, ale jeho pokus o střelu patičkou byl opravdu hodně nepovedený.
83'
Fau hostů na pravé straně. Volný přímý kop pro Nantes, které s rozehráním spěchat rozhodně nikam nebude.
82'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Andrei Girotto.
81'
Nakoulma utekl po pravé straně, předložil míč Awaziemu a ten vystřelil. Nevměstnal svou ránu ale mezi tři tyče.
80'
Dossevi našel míč ve vápně, ovšem od jeho nohy se odrazil do zámezí a to znamená odkop od brány.
79'
Do kombinace se zapojil i Kawašima, Nantes ale postavilo nepropustný obranný val.
78'
Pokus o centr hostům vyšel, ale ten nikoho ve vápně nenašel. Méty však zůstávají u míče a bojují o bod.
76'
Nantes nikam nespěchá a šetří čas. Tři body jsou blízko.
75'
Ten už se tolik nepovedl a Nantes tak znova pokračuje kombinací na své polovině.
74'
Nakoulma měl na hlavě uklidňující gól. To by ale Kawašima nesměl vytáhnout skvělý zákrok, kterým vytěsnil míč na rohový kop.
73'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Najib Gandi.
71'
Obraz hry se nemění. Domácí těží z převahy a jsou jasně lepším týmem.
70'
Útočný faul a tedy šance na protiútok pro Méty.
69'
Domácí tlačí svého soupeře, v posledních minutách přidali, ale pořád je to bez větší šance.
68'
Konečně nějaká kloudná střela. Dubois se opřel do míče, který letěl hodně razantně, ovšem přímo na Kawašimu, který se tak nemusel moc nadřít aby míč vytěsnil.
67'
Diváci se asi moc nebaví. Nantes hraje velmi spořivě. Sem tam pošle nějaký nepřesný pas či centr a všechny pokusy oslabeného soupeře bez potíží eliminuje.
65'
Teď ovšem utekli po pravé straně a vybojovali volný přímý kop. Že by nás končeně čekalo něco zajímavého?
64'
Domácí kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají. Aby se jim to nevymstilo...
63'
Centr do vápna sice doplachtil, ale tam nikoho nenašel a Cohade (MTZ) navíc podrazil soupeře a vidí za to žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Yassine El Ghanassy, přichází Chidozie Awaziem.
62'
Volný přímý kop pro hosty. Vypadá to na centr do vápna.
61'
Ne. Obrana se rychle stáhla a zamezila problémům. Tohle je asi jediná šance hostů na to, aby vyrovnali.
60'
Centr do vápna nepropadl a Méty vyráží do protiútoku, podaří se jim vyrovnat?
59'
Nantes kombinuje na své polovině a nikam nespěchá. Čas plyne a to jim stačí.
58'
Útočný faul Nakoulma. Hra je tedy pozastavena a Kawašima rozehraje volný kop ve svém vápně.
57'
Od červené karty se Méty nedostaly k míči. Zdá se, že pokud se nestane nic nečekaného, tři body si dnes odnesou domácí.
56'
Hosté mají za sebou poslední střídání. Kdyby se, nedejbože, někdo zranil, museli by dohrávat v devíti.
55'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Gerónimo Poblete, přichází Matthieu Udol.
55'
Z něj ale domácí branku soupeře neohrozili. Skóre se tedy měnit nebude.
54'
Dlouhý centr do vápna soupeře, kde byl Kawašima a tuto hrozbu odvrátil. Poté ale přichází rohový kop pro Nantes.
53'
Hra již pokračuje, domácí kombinují s míčem a pochopitelně nikam nepospíchají.
52'
Assou-Ekotto zajel do spoluhráče a protože už jednu žlutou měl, tak po druhé rovnou vidí i červenou. S šancemi Mét to tak vypadá hodně špatně.
51'
Další příliš dlouhý centr. Tentokráte jej nedoběhl Nakoulma. Ta samá situace, Kawašima znova rozehraje odkop od brány.
50'
Hosté stále ne a ne přijít na něco, čím by překvapili soupeře. Jejich pas na Rouxe končí v zámezí.
49'
Těžko říct. Zdá se ovšem, že to bude znova velmi vyrovnaný poločas.
48'
Domácí jsou daleko aktivnější než v prvním poločase, povede to k další brance?
47'
Ekotto si v souboji pomohl loktem a dopřál tak soupeři volný kop. Po něm se domácí dostali ke střele, která trefila Salu a div, že útočník Nantes znova nedal rychlý gól.
46'
Žlutou kartu dostává Benoît Assou-Ekotto (FC Méty).
46'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Chris Philipps, přichází Cafú.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl rychlou branku, ale od té doby vůbec nic. Aktivnější jsou Méty, které tlačí svého soupeře, jenž se soustředí hlavně na protiútoky. Zatím je ve hře spousta nepřesností a to se projevu na předvedené hře. Doufejme, že se to zlepší a druhý poločas přinese nějaké šance.
45+2'
45+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty, s míčem operují Méty.
45'
Z hranice velkého vápna střílel Roux, jeho střela letící po zemi však postrádala rychlost a Tătăruşanu si s ní v poklidu poradil.
44'
Bohužel ne. Pas na Nakoulmau byl příliš dlouhý a dostal se k němu dříve obránce než hráč domácího týmu.
43'
Volný kop pro domácí mužstvo kousek před polovinou hřiště. Podaří se jim něco vymyslet?
42'
Nantes se dostalo do protiútoku, ale Sala podklouzl a míč po jeho posunutí skončil v zámezí. Odkop od brány soupeře.
40'
Konec druhého poločasu je jasně v režii týmu, který zatím prohrává. Obranný val je ale nepropustný a nenechává ani kousek volného místa.
39'
Dobré napadání domácích donutilo soupeře zahrát i s Kawašimou.
38'
Méty stále překvapivě drží míč, který ne a ne půjčit soupeři. Ten se tak nemůže dostat k míči a rozkouskovat tlak hostů.
37'
Domácí tým spoléhá hlavně na protiútoky, které Méty jen s těží brání. Hosté naopak drží míč, se kterým se jim však nedaří.
36'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Milan Biševac, přichází Fallou Diagné.
36'
Nepovedla se jim však rozehrávka a mohlo být hodně špatně. Střela z pravé strany ale zamířila těsně vedle.
35'
Už se hraje, Méty začínají kombinací na své polovině, kterou by chtěli přetavit v gólovou šanci.
34'
Na zemi zůstal po tvrdém zákroku ležet Cohade. Hra je tak na pár okamžiků přerušena.
33'
Méty to zkouší ze všech pozic, ale někdy je to na škodu a míče končí hodně mimo branku. Tătăruşanu tak rozehraje další odkop od brány.
32'
Rohové kopy ale dnes nejdou ani jednomu týmu a tento nebyl výjimkou. Hosté ale zůstali u míče.
31'
Centr do vápna od Ekotta našel Rouxe. Ten si dobře naskočil na hlavičku, ale poslal ji těsně mimo. Po pokračování akce ale Méty získaly rohový kop.
30'
Méty jsou znova v útoku a snaží se vytvořit si tlak.
29'
Byla z toho hlavička, ale Sala ve špatné situaci nedokázal nasměrovat míč do branky. Odkop od brány Kawašima.
28'
Naopak to ale mohl být on, kdo mohl zahrozit. Konečný centr byl ale sražen na rohový kop.
27'
Méty kombinují na vlastní polovině a hledají skulinku v obraně soupeře.
26'
Hra se poněkud uklidnila. Bojuje se ve středu hřiště a nikomu se nedaří dlouho u míče vydržet.
25'
Nakonec z toho byla střela z velké dálky, ale ta hodně minula branku a skončila hodně vedle.
24'
Navíc Sala zahrozil protiútoku a vybojoval po své zblokované střele alespoň rohový kop.
23'
Méty drží míč, snaží se prosadit, ale obrana soupeře je pevná a zatím funguje skvěle.
22'
Míč se dostal k hostům, ale od nich se odrazil pouze k Tătăruşanuaovi. Ten uklidnil hru a začne další útok svého celku.
21'
Volný přímý kop pro Méty po stáhnutí protihráče na levé straně hřiště.
20'
Nakoulma na druhé straně neprošel mezi dvěmi obránci a ani Nantes se tak nedostává k šanci na zakončení.
19'
K úspěchu ovšem nepovede. Centr proletěl vápnem a nenašel nikoho z cílových hráčů.
18'
Nguette táhl akci po levém křídle a vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop. Dočkáme se nějaké dobré šance?
17'
Do šance se tak naopak na druhé straně znova dostal Sala, ovšem tentokráte z voleje zamířil hodně mimo.
16'
Tak nakonec po diskuzi s rozhodčím roh nebude. Pravděpodobně asistent poukázal na útočný faul.
15'
Další rohový kop pro hostující tým, který v posledních minutách opravdu hodně zlobí.
14'
Obránci Nantes se dostali k míči a urychleně jej odkopli až na polovinu hřiště. Nebezpečí je zažehnáno. Prozatím.
13'
Méty začínají vystrkovat růžky. Odměnou jim za to je zatím jen rohový kop.
12'
Hosté vybojovali volný přímý kop. Z něj poslali míč do vápna, ovšem tam přilétl Tătăruşanu a vyboxoval balón do bezpečí.
11'
Fanoušci na stadionu se bouří. Mysleli si totiž, že tento zákrok ve středu hřiště se měl odpískat. To se ovšem nestalo a Méty pospíchají do útoku.
10'
A když už se k němu dostanou, rychle o něj opět přijdou. Nantes zatím hraje opravdu velmi dobře, koncentrovaně a nenechává soupeře vrátit se do utkání.
9'
Hosté se ne a ne dostat k míči. Domácí dobře kombinují s míčem a snaží se přidat další branku.
8'
Tătăruşanu si s přehledem došel pro vysoký míč, jenž se vznášel do jeho vápna.
7'
Rongier byl na polovině hřiště jasně stažen k zemi a rozhodčí byl pozorný. Píská volný kop.
6'
Přetažený centr Nantes na vzdálenější tyči nikoho nenašel a skončil pouze v zámezí.
5'
Nepodaří, střela z velké vzdálenosti totiž zamířila úplně mimo a domácí brankář tak v poklidu rozehraje odkop od brány.
4'
Hosté ihned získali rohový kop. Podaří se jim odpovědět?
3'
Nantes právě vstřelili branku!
EMILIANO SALA bleskurychle otevírá skóre dnešního utkání. Střelu z pravé strany Kawašima pouze vyrazil před sebe a tam byl nachystaný domácí hráč, který pohotově poslal míč do sítě a rozradostnil tak své fanoušky. Bez asistence.
2'
Ti kombinují kolem poloviny hřiště a nedaří se jim najít skulinku v obraně soupeře.
1'
Začalo nám dnešní utkání, které rozehráli domácí. Jejich přihrávka však nedopadla nejlépe a k míči se tak dostali hráči Nantes.
1'

FC Nantes: Tătăruşanu – Lucas Lima, Diego Carlos, Djidji, Dubois – El Ghanassy, Rongier, A. Touré, Thomasson – Nakoulma, Sala.
Náhradníci: Dupé – Iloki, Awaziem, Girotto, Krhin, K. Coulibaly, Gandi.

FC Méty: Kawašima – Balliu, Biševac, Niakhaté, Assou-Ekotto – Philipps, Poblete – Dossevi, Cohade, Nguette – Roux.
Náhradníci: Didillon – Maziz, Diagné, B. L. Fernández, Udol, Cafú, Jouffre, V. Thill..
Vzájemné zápasy

Méty 1:1 Nantes
Nantes 0:3 Méty
Nantes 0:0 Méty
Nantes 2:2 Méty
FC Méty

Méty jsou na tom naprosto odlišně. Sezóny jim zatím absolutně nevychází a odráží se to i na tabulce. Pouze jediná výhra a jen tři body odsunuly hosty na poslední pozici. Navíc s hrůzostrašným skóre 3:13. V předminulém kole se Métám podařilo zaskočil soupeře a vyhrát na půdě Angers 1:0, v minulém kole ovšem znova přišla prohra a zdá se, že znovuzrození jen tak nepřijde. Proti týmu, který navíc hraje ve skvělé formě, to budou mít hosté opět opravdu hodně těžké.

Méty mají nejhorší útok v celé lize, tři góly je opravdu málo. Dva z nich dal Nolan Roux a třetí si připsal Emmanuel Riviere, který je ovšem zraněn. Pomůže někdo Rouxovi a pomůže Métám k lepším výsledkům?
FC Nantes

Domácí za sebou mají parádní vstup do nové sezóny a navíc hrají ve skvělé formě. A to i přes to, že dávají opravdu hodně málo gólů. NA druhou stranu jich málo i dostávají a to je zatím klíč k úspěchu. Nantes vyhrálo čtyři utkání, v jednom remizovalo a dvě prohrálo. První prohry přišly na úplném začátku soutěže. Pak ovšem domácí porazili Troyes, remizovali s Lyonem a poté vyhráli za sebou proti Montpellieru, Caen a Štrasburku.

Nantes je tak šesté a překvapuje většinu fotbalových fanoušků. Pokud se ovšem bude chtít domácí tým udržet tak vysoko, bude muset začít střílet góly. To je zatím jejich největší problém. Pouze pět gólů je vskutku málo, v týmu navíc není nikdo, kdo by dal více než jeden gól.
Dobrý den u dalšího kola francouzské ligy. V dnešním zápase změří své síly Nantes a Méty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.