Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Nantes - 29. září 2018   20:00

Lyon
22' Aouar (M. Dembele)
1:1
(1:0)
Nantes
62' Boschilia  (Fábio)
Lyon
A. Lopes – Dubois, Marcelo, Morel, Marçal (75. Rafael) – Aouar, Cheikh Diop (70. NDombèlé) – B. Traoré, Fékir, Depay – M. Dembele (69. Cornet).
Gorgelin – Rafael, Denayer, Ferri, Pintor, Cornet, NDombèlé.
Schneider – Zitouni, Jeanne
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Nantes
Tătăruşanu – Fábio, Mbodji, Miazga, Lucas Lima – A. Touré, Krhin – Evangelista, Rongier, Boschilia (82. Limbombe) – Waris (90+6. K. Coulibaly).
Dupé – Diego Carlos, K. Coulibaly, Moutoussamy, Limbombe, Dabo, Kwateng.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:4. Rohy: 10:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:12.
Je dobojováno! Lyon dnes "ztratil" dva body, ovšem to se dá říci i o hostech. Celek Nantes totiž ve druhém poločase srovnal a měl několik příležitostí, aby šel do vedení. Warise při samostatném úniku vychytal Lopes, ten stejný hráč pak trefil tyč! Domácí Fékir naopak neproměnil pokutový kop, což znamená, že body se budou dělit.
90+8'
90+8'
Míč si vzal na starost Depay, jehož pokus nakonec končí těsně vedle branky, Tătăruşanu si musel pořádně oddechnout!
90+7'
Rozhodčí teď k překvapení všech nechal hru pokračovat. Na začátku sedmé minuty si Evangelista pomohl faulem proti NDombèlému, přímý kop pro Lyon zhruba tři metry za velkým vápnem!
90+6'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Kalifa Coulibaly.
90+5'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Fábio, přichází .
90+4'
Dlouhá přihrávka pro Corneta, který už balón nemohl stihnout na hrací ploše, Tătăruşanu bude odkopávat od branky.
90+3'
Hosté teď většinu rozehrávek řeší konstruktivně a přihrávají si na vlastní polovině, domácí napadají hodně vysoko.
90+2'
Fábio si pomohl jasným faulem, rozhodčí ponechával výhodu. Vzápětí se k celé situaci vrátil, hostující hráč je potrestán žlutou kartou.
90+1'
Hlavní sudí bude přidávat pět minut nad rámec druhého poločasu. Rongier si nyní v souboji s Aouarrem pomohl jasným faulem.
90'
Další obrovská šance pro Warise! Ten dostal přihrávku z pravé strany, z hranice malého vápna však střílel pouze do tyče, hosté mohli znovu do vedení!
89'
Nedorozumění na útočné polovině Lyonu, balón se dostal do zámezí, odkopávat bude Tătăruşanu, který šetří vteřinky.
88'
K odraženému míči se zhruba tři metry za velkým vápnem dostal Evangelista. Jeho střela z první pouze proletěla kolem pravé tyče!
87'
Fékir přišel o balón, poté doslova chytil svého protivníka pod krkem. Domácí fotbalista teď po zásluze vidí žlutou kartu.
86'
Fábio musel za postranní lajnu, už se zase pokračuje. Domácí drží balón na svých kopačkách a kombinují na útočné polovině hřiště.
85'
Hostující brankář zakopává balón do zámezí, na zemi teď zůstal ležet Fábio, který bude muset být ošetřován, nějakou chvíli se hrát nebude.
83'
Další velká šance pro Lyon! Po centru z levé strany se balón dostal až k volnému Traorému, jeho hlavička končí vysoko nad!
82'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Gabriel Boschilia, přichází Anthony Limbombe.
81'
Míč si vzal na starost kapitán Fékir, který střílel na pravou stranu. Jeho úmysl přečetl Tătăruşanu, který balón vyráží na rohový kop!
80'
Hostující Miazga za nedovolený zákrok vidí také žlutou kartu.
80'
Hlavní sudí Schneider podle očekávání ukazuje na značku pokutového kopu, což se pochopitelně líbí domácím příznivcům.
79'
Tak pozor! Opakované záběry ukázaly, že si Miazga pomohl nedovoleně a držel svého protivníka za dres, rozhodčí jde celou situaci zkontrolovat na video!
78'
Střílený centr Fékira nakonec žádné nebezpečí pro hostující branku nepřinesl, brankář Tătăruşan byl faulován.
77'
Čerstvý Rafael teď dělá hostující obraně obrovské problémy svým pohybem. Rozhodčí píská faul, následovat bude standardka pro Lyon!
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Fernando Marçal, přichází Rafael.
74'
Dobrá šance také na druhé straně hřiště, zpoza velkého vápna zakončoval Fékir, jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče!
73'
Stoprocentní příležitost pro Nantes! Domácí zaspali v obraně, čehož potrestal Waris, který postupoval úplně sám na hostujícího gólmana. Lopes šel ven z branky, připsal si nesmírně důležitý zákrok!
72'
K následné hlavičce se dostal nikým nehlídaný Mbodji. Hostující hráč byl v těžké pozici, jeho pokus skončil vysoko nad brankou!
71'
Domácí hráči i příznivci se dožadovali odpískání faulu marně, na druhé straně je tu rohový kop pro hosty, který rozehraje Rongier.
70'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Pape Cheikh Diop, přichází Tanguy NDombèlé.
69'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembele, přichází Maxwel Cornet.
68'
Dlouhý balón za obranu, Dembele vybojoval rohový kop. Poté se ke střele dostal Traoré, který pouze minul hostující branku!
67'
To byla obrovská šance pro Lyon! Střelu Fékira teď Tătăruşanu vyrazil před sebe, Dembele následně střihl nůžky, balón končí těsně vedle branky!
66'
Na druhé straně hřiště zahrozili také hosté, Lucas Lima se dostal do dobré pozice, na poslední chvíli však výborný obranný zákrok předvedl Marcelo.
64'
Na centrovaný míč Depaye si naběhl Aouara, který hlavičkoval z malého vápna. Jeho pokus končí pouze vysoko nad brankou!
63'
Domácí se vydali rychle dopředu, hosté si pomohli jasným faulem, dobrá standardní situace pro Lyon zhruba sedm metrů za velkým vápnem.
62'
Nantes právě vstřelili branku!
Hosté zhruba třicet minut před koncem utkání vyrovnávají! GABRIEL BOSCHILIA převzal míč, se kterým se následně otočil a z nějakých dvaceti metrů zakončoval k bližší tyči. Lopes byl u tyče pozdě! Asistence: Fábio.
60'
Příznivci Lyonu se po centru Depaye z levé strany dožadovali odpískání pokutového kopu. O ruku bránícího hráče míč nezavadil, roh pro domácí.
59'
Další nedovolený zákrok ze strany hostujícího hráče, rozhodčí nechává výhodu, Lyon totiž postupuje na útočnou polovinu hřiště.
58'
Domácí se snaží kombinovat na polovině hřiště, ovšem soupeř napadá hodně vysoko a Lyon musí volit dlouhé nákopy.
57'
Ostrých zákroků ve středu hřiště přibývá, což rozhodně neprospívá hře. Ta se v posledních minutách hodně kouskuje.
55'
Rychlý kontr na druhé straně, Traoré dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jeho následná střela skončila vedle branky, bylo to s tečí.
54'
Akce pokračovala, centroval Lucas Lima Diop zahrál rukou. Rozhodčí přerušuje hru, zajímavá standardní situace pro hosty.
53'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, také fotbalisté ve žlutých dresech vybojovali rohový kop, ten budou rozehrávat z pravé strany.
52'
Dobrý balón za obranu, před Fékirem na poslední chvíli zasáhla pozorná obrana soupeře. Po následném rohovém kopu přišel útočný faul.
50'
Sudí Schneider píská další faul, opět u toho byl Marçal. Ten si ve vzdušném souboji s Depayem pomáhal rukama.
49'
Fábio si v souboji s Marçalem počínal nedovoleně, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu, který vzápětí ihned přerušil hru.
48'
Vzápětí další dobrá příležitost pro Lyon! Do té se dostal Dembele, který střílel na bližší tyčku. Tătăruşanu musel na zem, balón dokázal vyrazit!
47'
Výborný vstup domácích do druhého poločasu, za obranu soupeře se dostal Fékir, který střílel na zadní tyč. Balón končí pouze na brankové konstrukci!
46'
První poločas je za námi, hosté měli výbornou příležitost hned v desáté minutě, ovšem Miazga přestřelil. Domácí se následně dostali do vedení v podstatě z první vážnější příležitosti, trefil se Aouar. Celek Nantes nehraje vůbec špatně, Lyon to ještě nemusí mít úplně snadné!
45+3'
45+2'
Centrovaný míč Limy teď nenašel adresáta, balón skončil v zámezí. Víc už se v úvodní pětačtyřicetiminutovce nejspíše nestane.
45+1'
Hlavní rozhodčí Schneider přidal dvě minuty nad rámec prvního poločasu, z dlouhé vzdálenosti zakončoval Touré, rohový kop pro hosty.
45'
Lyon chyboval v rozehrávce, Lucas Lima pak při pokusu o zakončení trefil pouze prvního bránícího fotbalistu před sebou.
44'
Závěr prvního poločasu se blíží, hlavní rozhodčí pískal faul na polovině hřiště, fotbalisté ve žlutých dresech rychle rozehrávají.
42'
K zakončení se nakonec odhodlal Lucas Lima, který balón poslal přes zeď a vypadalo to, že míč letí do branky. Parádní zákrok vytáhl brankář Lopes, který se dočkal hlasitého potlesku!
41'
To je slušná příležitost pro Nantes! Aouar si zhruba dva metry za velkým vápnem počínal nedovoleně, fauloval Tourého, přímý kop pro hosty!
40'
Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, hosté kombinují na polovině hřiště a snaží se něco vymyslet.
39'
Na rozhodčího se nyní zlobí Lucas Lima, který se dožadoval odpískání faulu. Hlavní sudí zůstává klidný, odkopávat bude Lopes.
38'
Dembele míč převzal v plné rychlosti, následně střílel na bližší tyč. Tam byl připravený Tătăruşanu, který musel vyrážet na roh!
36'
Už se zase pokračuje, z branky teď musel dvakrát brankář Lopes, který v obou případech celou situaci vyřešil na jedničku.
34'
Rozhodčí ponechával výhodu, vzápětí odpískal faul. Následně udělil další žlutou kartu, tu vidí domácí fotbalista Cheikh Diop.
33'
Skvělé sklepnutí Depaye na Marçala, který střílel na zadní tyč. Výborný zákrok předvedl Tătăruşanu, který vyrazil na rohový kop!
32'
Dlouhá přihrávka na levou stranu hřiště, za balónem se rozeběhl Depay, který byl bez šance, tohle se nedalo stihnout.
31'
Třicet minut hry za námi, domácí zatím vedou nejtěsnějším možným rozdílem, Depay byl v tuto chvíli faulován na polovině hřiště.
29'
Ostrý skluz Morela proti Boschiliovi, tohle nemohlo dopadnout jinak, domácí hráč vidí zaslouženou žlutou kartu, svému protihráči se omlouvá.
28'
Útočný faul také na druhé straně, Warisovi se tohle rozhodnutí vůbec nelíbí, Lyon rychle rozehrává a kombinuje na vlastní polovině.
27'
Dubois se dostal do velkého vápna soupeře, poté si pomohl nedovoleně, rozhodčí Schneider pískal třetí faul domácího celku.
26'
Fotbalisté ve žlutých dresech teď během krátké chvíle vybojovali další dva rohové kopy, Lyon se v obou případech ubránil.
25'
Opět z toho mohl být brejk na druhé straně! Depay však nedokázal předběhnout bránícího hráče, poté si pomohl faulem.
24'
Hostující celek se pokusil o rychlou odpověď, vybojoval rohový kop, který za malou chvíli rozehraje z pravé strany Boschilia.
22'
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí opět dostali spoustu prostoru na levé straně, Marçal přihrával pod sebe, Marçal posunul na HOUSSEMA AOUARA, který vzápětí překonal hostujícího brankáře. Tătăruşanu měl smůlu, na poslední chvíli přišla jemná teč bránícího fotbalisty! Asistence: Moussa Dembele.
21'
Jasný faul Rongiera na pronikajícího Diopa. Fanoušci si přejí žlutou kartu, ta nakonec nepřichází, rozhodčí pouze domlouvá hostujícímu hráči.
20'
Obrovské problémy zatím dělá domácí defenzivě Waris. Na poslední chvíli teď zasáhl Dubois, který už je zpátky ve hře.
19'
Hra se zatím hodně kouskuje, rozhodčí opět přerušuje hru, píská útočný faul domácího Marcela, hosté rychle rozehrávají.
17'
Po kratším přerušení už se zase hraje, Dubois je na nohou a vypadá to, že bude pokračovat, u balónu jsou domácí fotbalisté.
16'
Lucas Lima se dostal do vzdušného souboje s Duboisem. Podle všeho si počínal nedovoleně, rozhodčí vytahuje úvodní žlutou kartu.
15'
Lyon se dostával do zajímavého kontru, parádní návrat předvedl hostující Rongier, který o míč čistě obral kapitána Fékira.
14'
Přenesení hry na pravou stranu, Fábio centroval na bližší tyč. Domácí zadáci se osvobodili jen za cenu rohového kopu.
12'
Fékir je v úvodních minutách rozhodně nejaktivnějším hráčem. Pro jeho centrovaný míč si bez problémů vyběhl Tătăruşanu.
11'
Úvodní desetiminutovka tohoto utkání je za námi, na první branku stále čekáme. Domácí teď rozvíjejí další útočné snažení až od brankáře Lopese.
10'
Hosté rozehrávali svůj první rohový kop, vzápětí se dostali do obrovské příležitosti. Nikým nehlídaný Miazga střílel z nějakých deseti metrů, jeho pokus však končí vysoko nad brankou!
8'
Waris předběhl bránícího Morela a dostal se k míči. Od něj se balón nakonec odrazil do zámezí, vhazovat tak budou domácí.
7'
Míč skončil v zámezí, byla to hodně nepřehledná situace. Hlavní rozhodčí Schneider však znovu ukazuje na rohový praporek.
6'
Dobrou přihrávku na levou stranu dostal znovu volný Fékir. Domácí kapitán vybojoval úvodní rohový kop tohoto utkání
5'
Rychlý kontr na druhé straně hřiště, na pravé straně zůstal volný Touré, jehož následný centr byl nepřesný a skončil v zámezí.
4'
První vážnější ohrožení hostující branky. Spoustu prostoru dostal na levé straně Fékir, který míč posílal do malého vápna. Celou situaci nakonec vyřešil Tătăruşanu.
3'
Celek Nantes v úvodu tohoto utkání možná překvapivě drží balón na svých kopačkách a kombinuje, fanoušci Lyonu hlasitě pískají.
2'
Rozhodčí pískal faul ve středu hřiště. Hosté si pomáhají s brankářem, Tătăruşanu volí dlouhý nákop na útočnou polovinu.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Morel, Marçal – Aouar, Cheikh Diop – B. Traoré, Fékir, Depay – M. Dembele.
Náhradníci: Gorgelin – Rafael, Denayer, Ferri, Pintor, Cornet, NDombèlé.

FC Nantes: Tătăruşanu – Fábio, Mbodji, Miazga, Lucas Lima – A. Touré, Krhin – Evangelista, Rongier, Boschilia – Waris.
Náhradníci: Dupé – Diego Carlos, K. Coulibaly, Moutoussamy, Limbombe, Dabo, Kwateng.

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Jeanne.
FC Nantes
Nantes se krčí na spodku tabulky s pěti body a patří jim předposlední místo. Minulý zápas prohráli 2:1 s Nice. Na venkovních hřištích odehrálo Nantes prozatím tři zápasy a pouze jeden vyhrálo – 3:2 se Štrasburkem. Nantes hlavně táhne E. Sala, který se zatím zasloužil o čtyři branky, což je většina branek, které Nantes zatím dalo. Celkem dalo šest branek a rovných 12 jich dostalo.
Olympique Lyon
Lyon se nachází na třetí pozici se ziskem třinácti bodů. Lyon prozatím na svém hřišti vyhrál tři utkání, jedno ztratil, když prohrál 1:0 s Nice. Jinak své soupeře pokaždé porazil o dvě branky. V posledním utkání vyhrál poměrem 3:0 nad Dijonem, kdy se prosadil dvakrát Dembele a o třetí branku se postaral Terrier. Všechny branky spadly v prvním poločase.
Co se týká pohledu do vzájemných zápasů, tak Nantes už hodně dlouho nad svým soupeřem nevyhrálo. Pokud nebudeme počítat vítězství v poháru (v roce 2015), tak v rámci Ligue 1 dokázalo Nantes naposledy porazit Lyon v roce 2008! Tehdy zápas skončil výsledkem 2:1. Od té doby Lyon vyhrával, případně s Nantes remizoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.