Koubek – Zeffane, Da Silva, Mexer, Doumbia – André, Grenier (90+4. Nyamsi) – Sarr, Ben Arfa, Bourigeaud (72. Hunou) – Niang (85. Gelin).
Amiens
Gurtner – Krafth, P-D. Gouano, Lefort, Dibassy – Monconduit, Blin – Otero, Bodmer (69. Gnahoré), Timite – Guirassy (59. Mou. Konaté).
Dreyer – Adénon, El Hajjam, Gnahoré, Mou. Konaté, Pieters, G. Traoré.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju vám hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Máme za sebou utkání 23. kola mezi Rennes a Amiens, který přinesl jedinou branku, díky níž Rennes zdolalo svého soupeře nejtěsněším možným rozdílem. Gól padl v 82. minutě, kdy skvělou přihrávku Nianga zužitkoval Mehdi Zeffane. Rennes potvrdilo stoupající formu a tímto vítězstvím se vyšvihlo na deváté místo, Amiens kvůli výhře Monaka kleslo na devatenáctou příčku.
90+6'
90+5'
Damien Da Silva předvedl úspěšný obranný zákrok, tohle už domácí tým nepustí, tři body jsou jeho.
90+4'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Gerzino Nyamsi.
90+3'
Při pokusu navíc došlo k nepříjemné srážce, po které zůstává ležet na hřišti právě Adrien Hunou. Snad bude vše v pořádku.
90+2'
Régis Gurtner drží naděje svého celku na body! Po skvělé přihrávce se před ním objevil střídající Adrien Hunou, gólmana hostí ale neprostřelil!
90+1'
Amiens logicky vykazuje vyšší útočnou aktivitu, než jeho soupeř, avšak Cheick Timite přihrávku od spoluhráče na hrací ploše již nezastihl.
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Ten ovšem skončil velmi brzy, Timiteho snaha vyslat do úniku Konatého se totiž minula účinkem.
88'
Benjamin André si až přílišpředkopl míč a musí okamžitě spěchat zpátky, Amiens má šanci založit rychlý brejk.
87'
Souleyman Doumbia nepřipustil brejk, unikajícího Gnahorého raději bez rozmýšlení poslal k zemi.
86'
Hatem Ben Arfa mohl definitivě rozhodnout o výhře domácíh, jeho technický pokus na zadní tyč jen těsně minul levou tyč.
85'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Jérémy Gelin.
84'
Konečně přišla první branka, která výrazně rozhodila plány Amiens. To teď musí přepnout na útočný mód.
82'
Rennes právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do zaslouženého vedení! Niang si zpracoval centr a poté přízemní přihrávkou našel MEHDI ZEFFANEHO, jenž jemným přiťuknutím poslal míč za bezmocného Gurtnera! Asistence: M'Baye Niang.
81'
Tohle se nepovedlo, Juan Ferney Otero se totiž po přihávce od spoluhráče ocitl v ofsajdu.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka zápasu, Rennes se rozhodně nechce spokojit s bodem a stále tlačí soupeře na jeho vlastní polovině.
79'
Na hřišti se přiostřuje, další nevybíravý zákrok předvedl Damien Da Silva.
78'
Žlutou kartu dostává Hatem Ben Arfa (Stade Rennes FC).
Žlutou kartu dostává Moussa Konaté (Amiens SC).
77'
Po odpískaném faulu se strhla menší rozmíška mezi tábory obou týmů, hlavní rozhodčí uklidňuje celou situaci.
76'
Prince-Desiré Gouano si téměř vstřelil vlastní gól! Centr z pravé strany srazil jen těsně vedle levé tyče!
75'
Hatem Ben Arfa se skvěle zbavil obránce, ve vyložené šanci ale trefil posledního bránícího hráče!
74'
Pas na zadní tyč našel Dibassyho, střela mu ovšem vůbec nesedla, šla hodně vedle levé tyče.
73'
Propadnuvší balón skvěle zachytil Régis Gurtner. Nebýt jeho zákroku, Edson Mexer by se ocitl ve stoprocentní šanci.
72'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Adrien Hunou.
71'
Znovu dobře postavený M'Baye Niang, jenže opět pouze přestřelil.
70'
Žlutou kartu dostává Jordan Lefort (Amiens SC).
69'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Mathieu Bodmer, přichází Eddy Gnahoré.
68'
Fintičky Ben Arfy opět nadělaly neplechu v defenziv soupeře, nedovoleným zákrokem vše řeší Thomas Monconduit.
67'
Domácí jsou i nadále ajsně aktivnějším týmem, jenže ne a ne to zužitkovat gólově.
66'
Centr z rohového kopu propadl až k Niangovi, ten ale ve slibné příležitosti trefil pouze boční síť!
65'
Po pasu z levé strany se do nůžek snažil trefit Benjamin Bourigeaud, jenže Francouz úplně minul balón.
64'
Centr z přímého kopu se nepovedl, M'Baye Niang ani Ismaïla Sarr na něj nedosáhli.
63'
Žlutou kartu dostává Alexis Blin (Amiens SC).
62'
M'Baye Niang si perfektně pokryl míč, Jordan Lefort ho následně poslal k zemi, ani tentokrát ale nepřijde první žluté napomínání.
61'
Nadýchaný centr mířil na Bourigeuda, před ním však na poslední chvíli zakročil Jordan Lefort.
60'
Máme za sebou hodinu utkání a stále nebyl k vidění jediný gól. Dočkáme se ho?
59'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Moussa Konaté.
58'
Damien Da Silva to myslel dobře, nákop na Nianga ovšem nevyšel, jelikož si Senegalec nepohlídal ofsajdové postavení.
57'
První úspěšný zákrok Tomáše Koubka. Nutno podotknout, že s pokusem Monconduita neměl příliš starostí.
56'
Pas z druhé strany byl rovněž nepřesný, tentokrát ale skončil v rukavicích brankáře.
55'
To bylo až příliš dlouhé, centr Doumbii proletěl nějaké dva metry nad hráči připravenými ve vápně hlavičkovat.
54'
Juan Ferney Otero si pěkně pokryl balón, Doumbia situaci nezvládl a protihráče poslal k zemi.
53'
Nejlepší střelec domácího celku, Ismaïla Sarr, se uvolnil na levé straně a střelou k bližší tyči se pokusil překvapit Gurtnera, ten byl ovšem pozorný a pokus útočníka vykopl.
52'
Sarr vyhnal Nianga z ideální pozice, Senegalec tak musel pouze vrátit dozadu.
51'
Clément Grenier si zpracoval míč a z nějakých 25 metrů vypálil, mířil však příliš vysoko.
50'
Hatem Ben Arfa napříhl ke střele z dálky, trefil ale hned prvního stojícího hráče, Blina.
49'
Rohové kopry v dnešním utkání vůbec nejsou účinné. Další takový končí výbornou hlavičkou Kraftha do bezpečí.
48'
Závra v domácím pokutovém území, pokus Otera zblokován obráncem.
47'
Ani jeden z trenérů nesáhl ke změně, oba týmy tak začínají ve stejných sestavách, jako na začátku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
Skončil první poločas utkání mezi Rennes a Amiens, který branku nenabídl. K vidění nebyla ani žádná vyložená šance. Doufejme, že oba týmy předvedou ve druhé pětačtyřicetiminutovce o něco lepší podívanou.
45'
44'
Ani druhý rohový kop Rennes nebezpečí nepřinesl, do vzduchu se nejvýše vyšplhal Prince-Desiré Gouano.
43'
Hatem Ben Arfa skvěle našel na hranici šestnáctky Borigeauda, avšak i jeho zradil první dotyk.
42'
Mehdi Zeffane předvedl špatné zpracování, prakticky zadarmo tak věnoval aut soupeři.
41'
Zajímavý signál zahrání přímého kopu nevyšel, Edson Mexer si totiž náběh protihráče pohlídal.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se úvodní branky, nebo půjdou celky do kabin za bezbrankového vedení?
39'
Ismaïla Sarr se zbavil obránce a následně vystřelil, Régis Gurtner si připisuje první úspěšný zákrok.
38'
Centr z levé strany výborně přečetl Tomáš Koubek, který sebral míč před naskakujícím Konatém.
37'
Ukázkový obranný skluz Mehdi Zeffaneho, Juan Ferney Otero se na zemi válí naprosto zbytečně.
36'
Centr z pravé strany našel Sarra, nejlepší střelec Rennes v této sezóně ovšem z těžkého úhlu nezamířil mezi tři tyče.
35'
Balón po neočekávaném odrazu doputoval až ke Konatému, jenž neuspěl. Nemusí ho to mrzet, protože se nacházel v ofsajdu.
34'
Ten byl rozehrán nakrátko a možná to byla chyba, jelikož následný centr Otera zblokoval hned první bránící hráč.
33'
Pěkná individuální akce Timiteho končí faulem, zajímavý přímý kop pro Amiens.
32'
Ben Arfa se po nepřehledné situaci dožadoval rohového kopu, hlavní rozhodčí však nakonec nařizuje odkop od branky.
31'
Snad poprvé v dnešním utkání zasáhl Tomáš Koubek, avšak nebyl to zákrok, nýbrž zachycený centr Kraftha.
30'
Půl hodina zápasu je pryč a zatím stále nebyla k vidění žádná střela na branku.
29'
Souboj u rohového kopu dopadl bolestně pro Doumbiu, jemuž při dopadu přišlápnul nohu jeden z protihráčů.
28'
Damien Da Silva si jako jeden z posledních hráčů pořádně zahrával. Měl štěstí, Otero ho totiž obral za pomoci nedovoleného zákroku.
27'
Souleyman Doumbia si prohodil balón kolem Gouana, při pokusu protihráče předskočit ale fauloval.
26'
Lobovaný centr z pravé strany se nepovedl, skončil totiž v zámezí.
25'
Oterův centr z levé strany vážnější nebezpečí nepřinese, na přední tyči výborně zasáhl Edson Mexer.
24'
Střela z nouze. Jinak se ani pokus Dibassyho nazvat nedá. Není to ani odkop od brány, pouze autové vhazování.
23'
Juan Ferney Otero se snažil z první vyslat do běhu Dibassyho, jenž však s pobídkou spoluhráče vůbec nepočítal a za pasem se tak vůbec nerozběhl.
22'
Bakaye Dibassy sice oklamal Bourigeauda, pak ovšem nepřesně nahrál Blinovi.
21'
Emil Krafth poslal do vápna pas z pravé strany, ten ale odehrál obránce Edson Mexer.
20'
Velmi špatný centr z přímého kopu, Clément Grenier ho zatočil přímo do rukavic brankáře.
19'
Zbytečný faul na polovině hřiště, Thomas Monconduit se Grenierovi sportovně omlouvá.
18'
Clément Grenier na pravé straně zkušeně podržel míč, poté se pokusil přihrát Bourigeaudovi, jenže na něj byla nahrávka příliš dlouhá.
17'
Role se alespoň na chvíli obrátily, o kombinaci se momentálně snaží hostující Amiens.
16'
Přihrávka na Konatého rozhodně měla oči, ovšem útočník ze Senegalu se nacházel v postavení mimo hru.
15'
Opět v akci francouzský záložník. Tentokráte po levé straně vyslal Sarra, jenž si zasekl na střed, ale svou střelu následně poslal pouze nad bránu.
14'
Hatem Ben Arfa opět předvedl svoje technické dovednosti, když obehrál tři hráče. Jenže ten čtvrtý, Bakaye Dibassy, už na něj byl příliš.
13'
Který dopadl neúspěšně, Juan Ferney Otero při pokusu o akrobatické nůžky vůbec netrefil míč.
12'
Z velké dálky se do balónu opřel Thomas Monconduit. Jeho střela byla tečovaná, budeme tak svědky prvního rohového kopu v zápase.
11'
Přenesení hry odvrátil Prince-Desiré Gouano, avšak pouze za cenu autového vhazování.
10'
Hráči Rennes jsou zatím jednozančně aktivnějším celkem, Amiens prakticky nepouští k míči.
9'
Útok domácích zastavil útočný faul, kterého se dopustil M'Baye Niang.
8'
Jakmile se Moussa Konaté dostal k míči, okamžitě ho začal napadat Edson Mexer a vyplatilo se, stoper Rennes získal balón.
7'
Nákop Souleymana Doumbii byl příliš dlouhý, míč sebral Régis Gurtner.
6'
Hatem Ben Arfa se na malém prostoru pokusil nahrát Niangovi, to se mu ale nepodařilo.
5'
Po pravé straně se marně snažil prodrat Juan Ferney Otero, skvělým obranným zákrokem mu odebral balón Damien Da Silva.
4'
Benjamin Bourigeaud vyslal Nianga, ten přesně odcentroval na Andreho, avšak domácí kapitán netrefil balón ideálně, jeho pokus tak skončil vedle branky.
3'
Domácí fotbalisté nastoupili do utkání s velkou vervou, okamžitě uzamkli soupeře na jeho vlastní polovině.
2'
Rennes obléklo pro dnešní zápas tradiční červené dresy, Amiens navléklo dresy barvy bílé.
1'
Před úvodním výkopem právě probíhá minuta potlesku pro Emiliana Salu, jehož letadlo se zřítilo a šance na přežití bývalého útočníka Nantes jsou minimální.

Stade Rennes FC: Koubek – Zeffane, Da Silva, Mexer, Doumbia – André, Grenier – Sarr, Ben Arfa, Bourigeaud – Niang.
Náhradníci: Gertmonas – Lauriente, Siebatcheu, Del Castillo, Nyamsi, Hunou, Gelin.

Amiens SC: Gurtner – Krafth, P-D. Gouano, Lefort, Dibassy – Monconduit, Blin – Otero, Bodmer, Timite – Mou. Konaté.
Náhradníci: Dreyer – Adénon, El Hajjam, Gnahoré, Guirassy, Pieters, G. Traoré.

Rozhodčí: Thual – Lombard, Viala.
Amiens SC

Amiens je na tom o poznání hůře, než jeho sobotní soupeř, aktuálně totiž okupuje osmnácté čili vstupenku do baráže zajišťující příčku. Svěřencům trenéra Pelissiera se letos zkrátka nedaří, druhá nejhorší ofenziva a třetí nejhorší defenziva v lize hovoří za vše. Z posledních pěti ligových duelů Amiens vyválčilo pouhé dva body. Nejlepším střelcem je pak Eddy Gnahore, jemuž se podařilo rozvlnit síť soupeře čtyřikrát.
Stade Rennes FC

Rennes po nepříliš povedeném úvodu sezóny stopá výsledkově i tabulkově vzhůru, aktuálně se nachází ve středu tabulky, na desátém místě. Svěřenci trenéra Stephana mají solidní formu, z posledních pěti ligových zápasů odešli dvakrát vítězně, jednou remizovali a dvakrát prohráli. Poslední prohra přišla s PSG, se kterým Rennes hodinu drželo remízu, poté ale obrana v čele s českým brankářem Koubkem inkasovala třikrát v krátkém časovém sledu a bylo po nadějích. Nejlepším střelcem týmu Ismaila Sarr, ten se letos prosadil pětkrát.
Krásný sobotní večer! Vítám vás při lsedování 23. kola francouzské Ligue 1, ve kterém Rennes přivítá na domácím hřišti Amiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.