Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Lille - 25. dubna 2021   21:00

Lyon
20' Slímání (Caqueret) • 35' J. Fonte(vl.)
2:3
(2:1)
Lille
45+1' B. Yılmaz   • 60' David  (B. Yılmaz) • 85' B. Yılmaz  (Yazıcı)
Lyon
A. Lopes – Dubois (79. Binlamrí), Marcelo, Bard, De Sciglio – Mendes, Caqueret (79. Aouar) – Toko Ekambi (73. Kadewere), Paquetá (64. Bruno), Depay – Slímání (73. Cornet).
Pollersbeck – Cherki, Gusto, Denayer, Cornet, Binlamrí, Aouar, Kadewere, Bruno.
Letexier – Rahmouni, Viala
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Lille
Maignan – Çelik, Botman, J. Fonte, D. Bradarić (46. Reinildo) – André (61. Bamba), Sanches (74. Xeka), Soumaré, Ikoné (74. Araújo) – B. Yılmaz, David (80. Yazıcı).
Karnezis – Xeka, Lihadji, Bamba, Djaló, Reinildo, Araújo, Yazıcı, Pied.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:13.
Je konec! Lille slaví neskutečný obrat v jednom z nejdůležitějších zápasů sezóny! O úvodní branku se po dvaceti minutách hry postaral Islám Slímání. Deset minut před přestávkou navíc přišel vlastní gól Fonteho. Lille se vrátilo do hry v nastavení, kdy se krásně z přímého kopu prosadil Burak Yilmaz. Lille vstoupilo aktivněji do druhého poločasu. Po hodině hry chyboval Lucas Paquetá a Jonathan David obstaral vyrovnání. V 67. minutě střílel z velké dálky Thiago Mendes, jehož ránu musel brankář vyrazit na roh. Rozhodující moment pak přišel v 85. minutě, kdy Burak Yilmaz svým druhým zásahem v utkání zařídil hostům vítězství.
90+4'
90+3'
Bard ještě odcentroval z levé strany do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila v zámezí. Hosté s rozehrávkou rozhodně spěchat nebudou.
90+2'
Žlutou kartu dostává Yusuf Yazıcı (Lille OSC).
90+2'
Houssem Aouar s vypětím všech sil ve sprintu ještě udržel míč ve hře, ale Lille balón dokázalo odkopnout do bezpečí. Hosté jsou hodně blízko k důležitému triumfu.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Kadewere si chtěl udělat prostor na levé straně, ale Celik se před něj fantastickým způsobem natlačil tělem a nechal míč propadnout do zámezí.
89'
Lyon zahrával další rohový kop. Depay poslal pobídku na malé vápno, ale jeden z hráčů Lille míč akrobaticky odkopl ven z pokutového území.
88'
Bard vhazoval na levé straně, jenže fotbalisté v červeném stojí v pevném bloku na hranici velkého vápna a nepouští soupeře do zakončení.
87'
Domácí Lyon se ihned po rozehrávce tlačí do útoku a chce z dnešního souboje vytěžit alespoň bodík za remízu. José Fonte však centr z levé strany odhlavičkoval.
86'
Yilmaz při oslavě sundal dres a vyfasoval žlutou kartu.
85'
Lille právě vstřelilo branku!
Neskutečná otočka! Lille sice prohrávalo o dvě branky, ale pět minut před koncem dnešního souboje se dostává do vedení! Yazici hlavou přizvedl míč za obranu Lyonu a BURAK YILMAZ svůj únik zakončil chytrým dloubákem kolem Lopese.
84'
Depay sklepl míč patičkou na hranici velkého vápna, jenže dobíhající Aouar jej nechal za sebou. Oba týmy se snaží hrát ofenzivě a chtějí zvítězit.
83'
Araujo se uvolnil skvělou kličkou ve středovém kruhu. Lille poté zaútočilo po levé straně, jenže Bamba vrátil přihrávku Araujovi jen do autu.
82'
Tino Kadewere se hnal za pobídkou na levou stranu, ale podle rozhodčího si míč zpracoval až za postranní čárou. Vhazovat bude Lille.
81'
Lille se usadilo na polovině Lyonu a hledá si cestičku do zakončení. Také stopeři Sven Botman a José Fonte jsou vytažení hodně vysoko.
80'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Yusuf Yazıcı.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Džamál Binlamrí.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Houssem Aouar.
78'
Jonathan David znovu rozkmital své hbité nohy po pravém křídle, ale tentokrát se s ním stačil vrátit obránce Bard, který míč odkopl do bezpečí.
77'
Hosté zahodili další obrovskou šanci! Do vápna se dostal Araujo, jehož přízemní pokus zablokoval Marcelo a dorážka skončila vysoko nad břevnem.
76'
Kadewere prohrál souboj na pravé straně a nabídl míč hostům. Jonathan David pelášil vpřed po levé straně, ale vrátil se s ním Bruno.
75'
Bard se s vypětím všech sil snažil udržet míč na levé straně, ale předkopl si jej za postranní čáru a nepomohl mu ani skluz. Rozehrávat bude Lille.
74'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Luiz Araújo.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Xeka.
73'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Islám Slímání, přichází Maxwel Cornet.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Tino Kadewere.
72'
Jonathan David se mohl stát hrdinou hostujícího celku! Autor vyrovnávací branky se zjevil na hranici velkého vápna, ale opět nechal vyniknout Lopese.
71'
Jonathan David hledal přihrávkou na pravou stranu Ikoného, jenže toho odstavil důrazný obránce v bílém dresu Lyonu. Sledujeme opravdu dramatický duel.
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a stále platí nerozhodný stav 2:2. Poslední minuty patří domácímu Lyonu, ale Lille chce kousat z rychlých brejků.
69'
Na opačné straně se do zakončení zpoza velkého vápna položil Jonathan Bamba. Přízemní pokus střídajícího hráče schoval Lopes do rukavic.
68'
Depay zahrával další rohový kop. Na malém vápně se vynořil osamocený Toko Ekambi, jenže trefil míč ramenem a přizvedl jej nad břevno.
67'
Thiago Mendes si troufl na zakončení z úctyhhodné vzdálenosti a hostující brankář jeho dělovku směřující pod břevno musel vyrazit na roh!
66'
Toko Ekambi dostal přihrávku na pravou stranu pokutového území a snažil se procedit míč k Depayovi. Před ním odkopl míč na roh Fonte.
65'
Lyon se po obdržení druhé branky znovu tlačí do útoku a snaží se najít střeleckou pozici. Slímáního centr však neoslovil nikoho v bílém dresu.
64'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Bruno.
63'
Dubois se pohybem přihlásil o přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže pobídka byla příliš dlouhá a míč proskákal do zámezí. Vhazovat bude Lille.
62'
Dubois se prodral do pokutového území, ale střídající Bamba se mu postavil do cesty a odkopl míč mimo nebezpečný prostor.
61'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Jonathan Bamba.
60'
Je vyrovnáno! Lille po hodině hry dotahuje krok! Lyon soupeři tuto branku doslova daroval! Po chybě Paquety dostal míč Burak Yilmaz, který přihrál před branku a JONATHAN DAVID dopravil míč do prázdné branky!
60'
Po další akci si na prudký centr naskočil Benjamin André, jenže jeho hlavička směřovala jen do míst, kde číhal pozorný Anthony Lopes.
59'
Zeki Çelik se chtěl uvolnit na pravé straně, jenže svým prudkým centrem trefil domácího obránce. Lille tak získalo jen vhazování.
58'
Domácí brankář Anthony Lopes nakopl míč na polovinu Lille, ale osamocený Slímání neměl proti obráncům v červeném šanci na úspěch.
57'
Lille zahrávalo rohový kop. Prudký centr z kopačky Jonathana Davida přiletěl na přední tyč, ale Slímání míč odehrál na další roh. Druhý centr už si obrana Lyonu pohlídala.
56'
José Fonte si dal pozor na napadajícího soupeře a pomohl si malou domů. Maignan nakopl míč na levou stranu, kde neměl spoluhráče.
55'
Islám Slímání se snažil udržet ve hře míč po nákopu na pravou stranu. Autor úvodní branky dnešního souboje však balón zasáhl až za postranní čárou.
54'
Renato Sanches bojoval o míč na polovině hřiště. Portugalec následně přenesl hru na levou stranu, ale pozorný Bard jeho pobídku přizvedl do autu.
53'
Obrovská šance Lyonu! Toko Ekambi odcentroval z pravé strany na malé vápno. Fonte chtěl míč odkopnout, ale srazil si jej těsně vedle vlastní branky!
52'
Mike Maignan nakopl míč na polovinu Lyonu, ale zadáci domácího celku si dali na padající míč pozor a Bard balón odehrál do bezpečí.
51'
Memphis Depay si skvěle zpracoval míč na polovině hřiště a hostující André jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Depay bude potřebovat ošetření.
50'
Toko Ekambi spěchal za přihrávkou na pravou stranu hřiště, jenže skákavou pobídku na trávníku neudržel. Lille bude vhazovat na vlastní polovině.
48'
Boubakary Soumaré dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, jenže místo zakončení raději roztáhl hru na levou stranu. Lille však vlétlo do druhé půle aktivně.
47'
Reinildo ihned po svém příchodu na trávník uspěl v souboji na levé straně a hnal se do velkého vápna. Nakonec o míč přišel. Hostující Benjamin André navíc zůstává se zraněním ležet na trávníku.
46'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Domagoj Bradarić, přichází Reinildo.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce důležitého utkání mohou být spokojenější fotbalisté domácího Lyonu. O úvodní branku se po dvaceti minutách hry postaral Islám Slímání. Deset minut před přestávkou navíc přišel vlastní gól Fonteho. Lille se vrátilo do hry v nastavení, kdy se krásně z přímého kopu prosadil Burak Yilmaz. Do kabin se proto odchází za stavu 2:1.
45+1'
45+1'
Lille se ještě před přestávkou vrací zpátky do utkání! K exekuci přímého kopu se postavil BURAK YILMAZ, který zvolil prudkou střelu nad zdí a vymetl horní roh domácí svatyně!
45'
Jonathan Ikoné byl faulován v blízkosti velkého vápna a v závěru prvního poločasu ještě získal pro Lille přímý kop ze skvělé pozice.
44'
Sanches postupoval vpřed po levé straně, ale na polovině hřiště jej taktickým faulem zastavil dnes zatím výborně hrající Lucas Paquetá.
43'
Mattia De Sciglio si pohlídal dotírajícího Yilmaze a raději si před tureckým útočníkem pomohl malou domů. Lopes následně nakopl míč jen do autu.
42'
Boubakary Soumaré diriguje rozehrávku Lille na polovině soupeře. Zadáci v bílém jsou v první poločasu velmi pozorní a získávají odražené míče.
41'
Bradarič dostal moře volného prostoru na levé straně, odkud dokonce odcentroval do pokutového území a domácí zadák Bard raději přizvedl míč na roh.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut a domácí Lyon bez větších problémů kontroluje průběh hry. Až Jonathan David získal pro Lille vhazování.
39'
Anthony Lopes se musel zapojit do rozehrávky domácího Lyonu. Gólman domácího celku poslal přihrávku na pravou stranu, ale tam neměl nikoho v bílém.
38'
Zeki Çelik hledal Jonathana Davida, ke kterému bleskově vystoupil Lucas Paquetá a nenechal hostující hvězdu rozehrát.
37'
Lille se okamžitě chtělo vydat do útoku s bleskovou odpovědí, jenže přenesení hry na levou stranu bylo nepřesné. Sanches míč nemohl dohnat na trávníku.
35'
Lyon právě vstřelil branku!
Lyon přidává druhou branku! Domácí celek zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Mike Maignan vyrazil pro centr z levé strany, jenže míč mu vypadl a JOSÉ FONTE si dal nešťastný vlastní gól!
35'
Memphis Depay dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, kde jej nedovoleným způsobem zastavil Botman. Pro Lyon se rýsuje zajímavý přímý kop.
34'
José Fonte si podle rozhodčího v souboji s Depayem na polovině hřiště pomohl loktem. Sudí odpískal portugalskému obránci faul a Lyon bude rozehrávat.
33'
Jonathan David se po přiklepnutí Yilmaze dostal na hranici velkého vápna, jenže jeho rána postrádala razanci a ještě mířila přímo do rukavic Anthonyho Lopese.
32'
Burak Yilmaz svedl na levé straně sprinterský souboj s Marcelem, ale domácí obránce dokázal tureckého útočníka odstavit bez nedovoleného zákroku.
31'
Renato Sanches si z levé strany navedl míč do pokutového území, kde zakončil pravačkou. Ránu portugalského hráče zablokoval obětavý Maxence Caqueret.
30'
Další rohový kop sehráli domácí fotbalisté rozehrávkou do kombinace. Maxence Caqueret následně vrátil míč Depayovi, který stál v ofsajdu.
29'
Marcelo si naběhl na přetažený centr z pravé strany, jenže musel hlavičkovat v záklonu a trefil jen svého strážce Botmana. Další roh pro Lyon.
28'
Lyon zahrával rohový kop. Depay vykouzlil nadýchaný centr na malé vápno, kde však kralovali zadáci Lille. Depay následně centroval ještě jednou, ale Marcelo zakončit nestačil.
27'
Jonathan Ikoné dostal přihrávku na polovinu hřiště a bez váhání roztáhl hru na pravou stranu. Burak Yilmaz si míč dobře pokryl a Bard jej fauloval.
26'
Zeki Çelik chtěl zrychlit rozehrávku hostujícího celku, jenže nákopem pravačkou trefil jen prvního hráče v dresu domácího Lyonu.
25'
Lille je po obdržení úvodní branky mnohem aktivnější a tlačí se na polovinu Lyonu. Fotbalisté hostujícího celku před chvílí ukázali, že umí hrozit.
24'
Hostující celek sice dokázal po rychlém protiútoku vyrovnat, ale branka platit nemůže, jelikož Burak Yilmaz si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu.
23'
Marcelo si v souboji s Yilmazem pomohl nedovoleným zákrokem a poslal tureckého fotbalistu k zemi. Rozhodčí faul viděl a nařídil rozehrávku pro hosty.
22'
Lille se ihned po obdržení úvodní branky vydalo na polovinu Lyonu, jenže domácí se postavili do pevného bloku a nenechali soupeře rozehrát.
20'
Domácí celek se po krásné akci ve dvacáté minutě dostává do vedení! Na pravé straně pokutového území udržel míč Maxence Caqueret, který jej kolem Fonteho poslal pod sebe a dobíhající ISLÁM SLÍMÁNÍ jej napálil pod břevno!
20'
Melvin Bard dostal přihrávku na levou stranu a potáhl míč na polovinu Lille. Krajní obránce Lyonu se v úvodu snaží podporovat domácí ofenzivu.
19'
Lille zahrávalo přímý kop na polovině Lyonu. Sanches centroval z levé strany, ale jeho pobídka doplachtila do rukavic domácího brankáře.
18'
Zadáci Lille si dali pozor na napadajícího Depaye a uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Aktivní hráči Lyonu však pokračují v napadání rozehrávky Lille.
17'
Islam Slimani zahodil obrovskou šanci! Po krásné přihrávce z levé strany se zjevil sám před brankářem, ale lobem poslal míč nad břevno!
16'
Aktivnější Lyon už se znovu dostal na polovinu Lille. Na pravé straně kouzlil s míčem Ekambi, ale musel si pomoci zpětnou přihrávkou. Následný centr si obrana pohlídala.
15'
Bard dostal přihrávku na levou stranu, odkud chtěl odcentrovat na Slimaniho, ale jeden z obránců Lille si dal na pobídku pozor a odehrál míč do autu.
14'
Lucas Paquetá si po rohovém kopu domácího celku pomohl v hlavičkovém souboji s Andrém nedovoleným zákrokem. Rozehrávat bude Lille.
13'
Ikoné prošel po pravé straně na polovinu domácího celku, jenže nedokázal přihrát na nikoho ze spoluhráčů. Domácí hráči skvěle napadají rozehrávku soupeře.
12'
Paqueta střílel po přihrávce na hranici velkého vápna, jenže do jeho rány se postavil domácí obránce, který míč srazil mimo nebezpečný prostor.
11'
Memphis Depay si na hranici velkého vápna naběhl na přihrávku ze středu, jenže dostal pobídku na paty a nestačil se dostat před obránce.
10'
Renato Sanches obdržel přihrávku na polovinu hřiště a přenesl hru na pravou stranu. Celik následně našel Yilmaze, ale turecký ostrostřelec nezakončil.
9'
Bard sprintoval za přihrávkou na levou stranu, jenže si prudký míč nedokázal zpracovat a předkopl si jej pouze do zámezí. Vhazovat bude Lille.
8'
Fonte nepřesným nákopem odevzdal míč fotbalistům Lyonu, kteří uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Pokračuje hodně opatrný úvod duelu.
7'
Dubois se po pravé straně prosmýkl do pokutového území a takřka z brankové čáry hledal Ekambiho. Před domácím fotbalistou zasáhl na poslední chvíli obránce.
6'
Mike Maignan se musel znovu zapojit do rozehrávky Lille. Hosté se tentokrát vydali vpřed po pravé straně, ale Zeki Çelik nenašel recept na Barda.
5'
Burak Yilmaz poslal nákop na pravou stranu, kam si naběhl Celik, jenže si v klíčovou chvíli předkopl míč příliš daleko před sebe a nestačil odcentrovat.
4'
Mike Maignan se musel zapojit do rozehrávky svého celku. Hostující brankář nakopl míč na levou stranu, jenže jeho nákop prosvištěl až do autu.
3'
Lille se usadilo na polovině Lyonu a rozjíždí svůj první útok v dnešním utkání. Hostující celek ukazuje, že bude chtít hrát proti Lyonu trpělivě.
2'
Slimani chvíli kouzlil s míčem na pravé straně, ale Renato Sanches se mu postavil do cesty a čistým zákrokem získal míč pro hostující Lille.
1'
Domácí Lyon obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Oba týmy jsou v letošním ročníku aspirantem na zisk titulu a dnešní duel může jeden z nich k poháru výrazně přiblížit.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Lyon bude hrát na domácí půdě v bílém, zatímco Lille oblékne červenou sadu.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Bard, De Sciglio – Mendes, Caqueret – Toko Ekambi, Paquetá, Depay – Slímání.
Náhradníci: Pollersbeck – Cherki, Gusto, Denayer, Cornet, Binlamrí, Aouar, Kadewere, Bruno.

Lille OSC: Maignan – Çelik, Botman, J. Fonte, D. Bradarić – André, Sanches, Soumaré, Ikoné – B. Yılmaz, David.
Náhradníci: Karnezis – Xeka, Lihadji, Bamba, Djaló, Reinildo, Araújo, Yazıcı, Pied.

Rozhodčí: Letexier – Rahmouni, Viala.
LILLE OSC

Boj o titul ve Francii je vyrovnaný a slibuje se nám drama až do úplného konce. Lille v posledním zápase podlehlo Montpellieru, který hraje v klidném středu tabulky. Tím pádem spadlo na druhé místo za PSG, ovšem v případě dnešní výhry by ho opět mohlo alespoň o jeden bod předběhnout, protože PSG už svůj zápas čtyřiatřicátého kola dohrálo. Pokud by ale vítězství Lille dnes nezaznamenalo, znamenalo by to, že si PSG vedení ponechá, když už budou do konce zbývat pouze čtyři zápasy. Navíc by tým mohlo v případě výhry předskočit i třetí Monaco, které na druhou pozici nyní ztrácí dva body a taky si ještě dělá choutky na titul.

OLYMPIQUE LYON

Lyon nehraje v nejlepší formě. Z posledních pěti zápasů sice poslední dva vyhrál, ale předtím zaznamenal jen dvě remízy a jednu prohru. Vysněný titul se mu tak docela vzdálil. I on je ale ještě stále kandidátem, protože v případě dnešní výhry by náskok PSG snížil na dva body. Taky by se určitě ještě rád procpal alespoň do Ligy mistrů. Poslední postupovou pozici do ní drží nyní Monaco, na které Lyon ztrácí pouhý jeden bod.

Forma: V -V – R – P – R