Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Montpellier - 14. března 2021   13:00

Nîmes
63' Koné (Ferhat)
1:1
(0:0)
Montpellier
79' Delort  (Mollet)
Nîmes
Reynet – Alakouch (87. Burner), Landre, N. Ueda, Miguel (45+1. Paquiez) – Cubas – Benrahou (72. Eliasson), Fomba, Ripart (C) (87. Roux), Ferhat – Koné (72. Deaux).
Dias – Ahlinvi, Burner, Deaux, Duljević, Eliasson, Paquiez, Guessoum, Roux.
Wattellier – Lombard, Haulbert
Stade des Costières, Nîmes
Montpellier
Omlin – Sambia, Hilton (C), Congré, Ristić – Ferri (74. Wahi) – Mavididi, Mollet, Savanier, Laborde – Delort (90+1. Škuletić).
Carvalho – Dolly, Chotard, Cozza, Le Tallec, Mendes, Škuletić, Wahi, Souquet.

Hráči Nimes tak zůstali na barážové příčce, Montpellierští se zase po třetí remíze v řadě vzdálili pohárové Evropě.
Držení míče: 39% : 61%.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:6.
Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:17.
Nimes a Montpellier se utkaly v Jižanském derby. A po prvním poločase měly oba týmyk výhře stejně daleko. Za bezbrankový stav mohly neproměněné šance, kterých bylo hodně nejen v první půli, ale v celém zápase. Vraťme se však k úvodnímu dějství, kde měli nejblíže ke gólu Andy Delort (Montpellier – břevno) a Sofiane Alakouch (Nimes – tyč).

Do sítí to začalo padat až po změně stran. I když Montpellieru to nebylo nic platné, protože góly Labordeho i Delorta zneplatnily ofsajdy. Po dvou velkých výstrahách se oklepali domácí, které v 63. minutě poslal do vedení Moussa Koné. Jenže v 79. minutě odpověděl nejaktivnější muž na hřišti Andy Delort, jenž dal výsledku konečnou podobu 1:1.
90+3'
90+3'
Z následného rohu už nebezpečí nevzniklo a Jižanské derby tak skončilo smírem.
90+2'
Ve snaze o obrat vypálil Florent Mollet (Montpellier) tvrdě pod břevno! Baptiste Reynet musel převést něco ze svého boxerského umění, aby míč dostal nad horní konstrukci své branky.
90+1'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Petar Škuletić.

Odstoupil střelec vyrovnávací branky.
90'
V Jižanském derby se nastavují 3 minuty.
88'
Hosté rozjeli akci na pravé straně, odkud šikovně prostrčili balon před branku. Obránci Nimes udělali všechno možné (skluzy, bloky...), aby se v nepředvídatelné skrumáži ubránili.
87'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sofiane Alakouch, přichází Patrick Burner.
87'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Nolan Roux.
85'
Niclas Eliasson (Nîmes) v souboji dvou "sedmiček" nepředběhl Mihaila Ristiće.
84'
Domácí roztáhli hru doprava, kde se něco snažil vymyslet Sofiane Alakouch. Stál ovšem proti dvojnásobné přesile, která byla nad jeho síly.
83'
Andy Delort (Montpellier) fauloval uprostřed hřiště.
81'
Teji Savanier (Montpellier) ve snaze o obrat adresoval spoluhráči přihrávku za obranu. Pro tu si ale spolehlivě došel brankář Baptiste Reynet.
79'
Montpellier právě vstřelil branku!
Necelých deset minut před koncem je srovnáno! Zasloužil se o to ANDY DELORT. Alžírský útočník si na malém vápně naskočil na Molletův centr z rohového kopu a trkl balon dolů mimo dosah Reyneta.
78'
Z něj už domácí tým nezahrozil.
77'
Téji Savanier se ve středu hřiště nechal hloupě okrást o míč. Neznámý loupežník z Nimes si pak dobře všiml, že je Omlin daleko před brankou, a tak ho zkusil přelobovat. Švýcarský gólman se stihl vrátit jen tak tak, když konečky prstů vyškrábl míč na roh.
76'
Mihailo Ristić (Montpellier) zamotal nohy obránci, nebezpečí ale zažehnala malá domů.
75'
Statistika držení míče: 46% : 54%.
74'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Elye Wahi.
73'
Střídat budou také hosté.
72'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Yassine Benrahou, přichází Niclas Eliasson.
72'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Moussa Koné, přichází Lucas Deaux.
71'
Dvacet minut před koncem Nîmes drží těsný náskok a připravuje dvojité střídání.
70'
Hosté pokračují v útočení autovým vhazováním.
68'
Jeden takový našel Gaetan Laborde (Montpellier), ale stoper Ueda ho na poslední chvíli ucpal.
67'
Mírnou územní převahou disponující Montpellier trpělivě hledá otvory v domácí obraně.
66'
Žlutou kartu dostává Lamine Fomba (Nîmes).

Domácí středopolař podrazil Téjiho Savaniera.
63'
Nîmes právě vstřelil branku!
Po dvou neuznaných trefách Montpellieru dává Nimes regulérní gól! Ferhat dostal na levé straně přihrávku za obranu a co se týče ofsajdu, bylo všechno v pořádku. Ze strany pak postupoval na Omlina, kterého vytáhl z branky a přihrál na zadní tyč, kde ve skluzu zakončoval MOUSSA KONÉ do prázdné.
60'
Statistika držení míče: 47% : 53%.
59'
To je neuvěřitelné, druhý neuznaný gól Montpellieru během tří minut! Záda obráncům opět ukázal Andy Delort a tentokrát sám chladnokrevně prostřelil Reyneta. Gól však znovu (tentokrát po komunikaci VAR) zneplatnil ofsajd.
56'
Andy Delort si naběhl za obranu a zády k bráně sklepl míč pro Gaëtana Labordeho, který vstřelil gól! Z něj se hosté ale neradovali dlouho, protože je odmáván ofsajd.
54'
Andy Delort (Montpellier) pokračuje ve své aktivitě z první půle. Tentokrát převzal míč na hranici vápna a přízemní střelou pod obráncem ve skluzu přinutil Reyneta k dvojitému zákroku na zemi.
53'
Ten hosté hravě odvrátili a pak i uháněli do brejku, který měl bohužel pro ně jepičí život.
52'
Teprve teď se domácí dostali do kombinace. Při ní se po křídle rozběhl Moussa Koné a jeho přizvednutá rána znamená roh pro Nîmes.
51'
A další nedovolený zákrok. Tentokrát se jím provinil Gaëtan Laborde (Montpellier).
50'
Ve druhé půli hru kouskují fauly. Jedním takovým se u pravé lajny provinil Vitorino Hilton (Montpellier).
49'
Ofsajd a v něm Zinedine Ferhat (Nîmes).
48'
Z nařízené standardky posadil Téji Savanier míč na hlavu Gaëtana Labordeho, jehož oblouček dopadl na horní síťku domácí branky.
47'
Žlutou kartu dostává Sofiane Alakouch (Nîmes).

První trest padl za podražení Andyho Delorta poblíž rohu šestnáctky.
46'
V poločasové přestávce se nestřídalo.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
K výhře v Jižanském derby mají po první půli oba týmy stejně daleko. Za bezbrankový stav můžou neproměněné šance, kterých v uplynulém dějství bylo požehnaně. Nejblíže ke gólu měl Andy Delort (Montpellier), který trefil břevno, a Sofiane Alakouch (Nimes), jenž chvíli před pauzou mířil do tyče.
Držení míče: 46% : 54%.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:3.
Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:12.
45+3'
45+2'
V nastaveném čase vnikl neohroženě na pravou stranu vápna Florent Mollet a rozvlnil boční síť! Velká škoda pro Montpellier.
45+1'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Florian Miguel, přichází Gaëtan Paquiez.

Levého beka odstavilo ze hry zranění.
45'
Éric Wattellier nastavil 3 minuty.
44'
Dvě šance Nîmes v jedné minutě! Nejprve Sofiane Alakouch trefil levou tyč a zanedlouho poté překonal brankáře Zinedine Ferhat. Míč směřující do brány stihl na poslední chvíli odkopnout vracející se Vitorino Hilton!
43'
Florian Miguel (Nîmes) odkráčel za postranní čáru, těžko říct, zda se vrátí na hřiště.
42'
Zatímco Gaëtan Laborde (Montpellier) už je na nohou, Florian Miguel zůstává v péči lékařů. Už se však aspoň posadil.
41'
Ou, Florian Miguel a Gaëtan Laborde se střetli ve výskoku hlavama, oba potřebují ošetřit.
39'
Díky rohovému kopu dostali hosté šanci na reparát. Nic takového ale nepřipustil Baptiste Reynet, jenž balon obouruč vyboxoval do bezpečí.
38'
Zanedlouho poté kopal Montpellier standardku, kterou Teji Savanier příliš přetáhl.
37'
Další akci založili hosté na pravé straně. Odtamtud se blýskl centrem Junior Sambia, jenže soupeřova defenziva byla připravená.
35'
Florent Mollet (Montpellier) ho rozehrál zbytečně, protože ve strkanici uvnitř vápna došlo k útočnému faulu.
34'
Mihailo Ristić (Montpellier) při krkolomné kombinaci zachytil míč u postranní čáry, načež ho adresoval na zadní tyč. Tam svého strážce přehlavičkoval Andy Delort a bude z toho roh.
33'
Moussa Koné si naběhl pro přihrávku do pokutového území a po zpracování tělem zkusil štěstí z voleje. Bohužel pro Nimes mířil doprostřed branky, čímž Jonasi Omlinovi práci usnadnil.
32'
Florian Miguel (Nîmes) je naštěstí v pořádku, dokonce ani nebylo potřeba ošetření.
31'
Gaëtan Laborde (Montpellier ) naložil u lajny Miguelovi, který se jen těžce zvedá ze hřiště.
30'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
29'
Standardní situaci jsme viděli i na druhé straně. A znovu to byl Vitorino Hilton (Montpellier), kdo se dostal nad všechny okolo. Jeho hlavička u přední tyče však měla k přesnosti hodně daleko.
27'
Vylepšený roh šel zahrát Yassine Benrahou (Nîmes). Balon zakroutil směrem k brance, kde nejvýše vyskočil stoper Hilton.
26'
Po Ferriho faulu mezi bokem vápna a postranní čárou bude Montpellier čelit přímáku.
24'
Andy Delort je evidentně při chuti! Před čtyřma minutama si na Reyneta nepřišel, ale tentokrát už ho rychle padajícím obloučkem překonal. Domácí gólman však míč ze sítě neloví, od inkasované branky ho zachránilo břevno!
22'
Po Fombově faulu na vlastní polovině zahrávalo Nimes standardku. Florent Mollet z ní rovnou vystřelil, ale bohužel pro domácí neměl přesnou mušku.
20'
Andy Delort (Montpellier) si naběhl na skvěle načasovanou přihrávku, po které tvrdě vypálil. Situaci dobře vyhodnotil Baptiste Reynet, jenž včasným výběhem zmenšil střelci úhel a tím ho vychytal.
18'
Následný kontr zakončoval z úhlu Junior Sambia (Montpellier). Těžko říct, zda to byla nepovedená střela, nebo špatný pokus o přihrávku. Míč každopádně proskotačil předbrankovým prostorem a skončil v autu.
17'
Opět u míče Zinedine Ferhat (Nîmes). Tentokrát táhl akci středem, kdy posunul doprava na Koného. Jeho přízemní pas byl snadno odvrácen.
16'
Zinedine Ferhat (Nîmes) v souboji muž proti muži vybojoval roh. Pak ho i sám rozehrál, jenže uvnitř vápna nikoho v červeno-bílém dresu nenašel.
15'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
14'
Andy Delort (Montpellier) přistižen v ofsajdu.
13'
Prosadit se kombinačně domácím nešlo, a tak to Zinedine Ferhat možná trošku sobecky zkusil z dálky. Hodně uspěchaná střela skončila daleko od pravé tyče.
12'
Oproti úvodním minutám se hra uklidnila. Na míči je znovu Nimes, které hledá nové skuliny soupeřově obraně.
11'
Při dalším tažení chtěl Zinedine Ferhat vyslat do úniku Koného. Přihrávku do uličky ale přečetl Jonas Omlin (Montpellier), který vyběhl z brány včas.
10'
Ten získali domácí. Hráči Nimes pak zakombinovali na levé straně, odkud do vápna poslali nízký centr. Ten odkopával do bezpečí stoper Hilton.
9'
Oťukávaná se přesunula doprostřed hřiště, kde probíhají usilovné bitvy o míč.
8'
Když to nešlo vzduchem, tak to Florent Mollet (Montpellier) zkusil po zemi. Do míče se opřel z velké dálky a chyběl mu tak metr, aby ho zavěsil pod břevno. I když gólman Reynet by s největší pravděpodobností ránu vyrazil.
6'
I napodruhé to zkoušel Teji Savanier (Montpellier). Balon kopl do stejného místa jako předtím, ale znovu našel pouze hlavu jednoho ze soupeřů.
5'
Jeho exekuce se ujal Teji Savanier (Montpellier) a podle předpokladů nasměroval balon před branku. V houfu hráčů vyskočil nejvýše Loïck Landre, po jehož obranném zákroku se bude roh opakovat.
4'
Konečně se osmělili hosté, kteří po výpadu Sambiho rozehrají roh.
3'
Z něj už domácí sice nezahrozili, ale další střelu si připravili hned v následné akci. To když se do vzduchu pověsil Renaud Ripart, aby vysokým obloučkem přehlavičkoval branku.
1'
Výkop provedl Montpellier a hned se vydal do útoku. Ten domácí spolehlivě odvrátili a z brejku si hned v první minutě vytvořili šanci! Na levou stranu vápna dostal přihrávku Zinedine Ferhat, který bez přípravy zamířil k přední tyči. Jonas Omlin míč s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop.
1'
Domácí nastoupili v červeno-bílých dresech, zatímco hosté oblékli tmavě modré komplety.
Základní jedenáctky už míří na hřiště.

Nîmes Olympique: Reynet – Alakouch, Landre, N. Ueda, Miguel – Cubas – Benrahou, Fomba, Ripart (C), Ferhat – Koné.
Náhradníci: Dias – Ahlinvi, Burner, Deaux, Duljević, Eliasson, Paquiez, Guessoum, Roux.

Montpellier HSC: Omlin – Sambia, Hilton (C), Congré, Ristić – Ferri – Mavididi, Mollet, Savanier, Laborde – Delort.
Náhradníci: Carvalho – Dolly, Chotard, Cozza, Le Tallec, Mendes, Škuletić, Wahi, Souquet.

Rozhodčí: Wattellier – Lombard, Haulbert.
Dobré odpoledne! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování zápasu Nimes – Montpellier, který se za několik desítek minut odehraje v rámci 29. kola Ligue 1. Na Stade des Costières v Nimes už probíhá rozcvička.
Podzimní duel

Říjnový zápas skončil překvapivou výhrou Nîmes. Tehdejší hosté vsadili na pevnou obranu s rychlým přechodem do útoku. Po jednom takovém skóroval v závěru Ripart a jeho krokodýlí parta se vrátila domů s parádním úlovkem.

Montpellier – Nîmes 0:1 (0:0)
Branka:
84. Ripart.
ŽK: Souquet, Savanier – Briancon.

Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 5:4.
Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:14.
Montpellier HSC

Hérault Sport Club, jak zní celý název týmu, se pyšní vynikající formou. V lize neprohrál už šestkrát v řadě (3 výhry a 3 remízy) a za tu dobu vystoupal tabulkou až na osmou příčku. Úspěšný je i v národním poháru, kde minulý týden postoupil do osmifinále. A dnes bude plnit roli mírného favorita.

Nejlepší střelec: Gaetan Laborde – 9 gólů
Nîmes Olympique

Krokodýli bijí na poplach. Deset kol před koncem zůstávají v červeném poli, ačkoliv od Valentýna třikrát po sobě vyhráli. Důvodem je výsledkový útlum, který záchrannou misi výrazně zkomplikoval. Nejprve doma při remíze 1:1 s předposledním Nantes a naposledy v Nice, kde Nîmes prohrálo 1:2.

Nejlepší střelec: Renaud Ripart – 7 gólů
První zápas pestrého nedělního programu Ligue 1 začne už ve 13 hodin, utkají se v něm Nîmes a zeměpisně nedaleko vzdálený Montpellier.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.