Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : St. Etienne - 17. ledna 2021   15:00

Štrasburk
29' Ajorque (Lala)
1:0
(1:0)
Štrasburk
Kawašima – Lala, Djiku, S. Mitrović (C), Caci – Sissoko, Aholou (88. Prcić) – Diallo (88. Waris), Thomasson (75. Liénard), Bellegarde (67. Zohi) – Ajorque.
Pierre – Carole, L. Koné, Chahiri, Liénard, Prcić, Siby, Waris, Zohi.
Gauthier – Annonier, Pasqualotti
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
St. Etienne
Moulin (C) – Trauco, M. Camara, Sow, Sissoko – Douath, Gabard (89. Tormin) – Boudebouz (64. Aouchiche), Moueffek (64. Rivera), Nordin – Krasso (89. Benkhedim).
Souici, Tshibuabua, Aouchiche, Gabriel Silva, Benkhedim, Rivera, Tormin.

RC Štrasburk poctivou hrou dokázal udržet jednogólové vedení po trefě Ajorqueho a vítězí tak nad AS Saint-Étienne 1:0! Na hostujícím týmu s eneblaze podpsala zahozená penalta Boudebouzem z úvodu zápasu. RC Štrasburk tak poskočil na třináctou příčku v ligové tabulce, AS Saint-Étienne je se čtyřbodovou ztrátou šestnácté. Mějte hezký a pohodový zbytek dne.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 23:9.
90+3'
90+2'
Centr zprava byl opět bez nějakého ohledu odpálen daleko mimo pokutové území Štrasburku.
90+1'
AS Saint-Étienne nemá kudy, Štrasburk velmi pečlivě a soustředeně hájí svůj hubený náskok.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jean-Philippe Krasso, přichází Bilal Benkhedim.
89'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Baptiste Gabard, přichází Tyron Tormin.
88'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Sanjin Prcić.
88'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Majeed Waris.
87'
Zohi srazil míč mimo hrací plochu.
85'
Centr z přímého kopu nalezl pouze rukavice japonského brankáře.
84'
Přímý kop pro hostující tým z velmi slušné pozice poblíž pokutového území.
83'
Krasso byl sice nalezen v pokutovém území zprava, ale jeho nedůsledné zakončení nedokázalo zaskočit připraveného brankáře Kawašimu.
81'
Hráč Štrasburku vyvážející míč do středu hřiště pak byl nemilosrdně zfaulován.
80'
Aouchihe ukázal vytřívbenou techniku, nicméně v pokutovém území neprošel přes Djika, kterého navíc zdvojil vracející se Ibrahima Sissoko.
78'
Stalé je to bitva o každý metr hřiště a o každý míč. Zatím o jednu branku stále vede RC Štrasburk.
77'
Sudí si vybral ze série vzdušných soubojů jeden, který označil jako nedovolený.
76'
Diallo nedokázal dle situace potřebně zpracovat balon, načež díky tomu neuspěl v následném souboji.
75'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Dimitri Liénard.
73'
U pravé postranní čáry byl podražen jedne z hráčů AS Saint-Étienne.
72'
Tlak hostí za vyrovnáním zatím stále nepříchází.
71'
U střídajícího Rivery začne další ofenzivní snahu u hráčů v zelenobílých dresech.
70'
Koncovka hostí halvou po centru z rohovém kopu již nemířila mezi tři tyče.
69'
Jean-Philippe Krasso si našel místo za obranou, dostal s ek zakončení a Kawašima musle předvést hbitý zásah u tyče – rohový kop pro AS Saint-Étienne!
68'
Centr Rivery se taktéž otřel o riku bránícího Alexandra Djika.
67'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Kévin Zohi.
65'
Mitrović si sice nešikopně trefil míčem svou ruku v pokutovém území, ale má štěstí, že se již před tím pískal ofsajd hostí.
64'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Adil Aouchiche.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Aimen Moueffek, přichází Maxence Rivera.
63'
Před Aholou dokázala zakročit obrana tudíž s eke střele nedostal, následná dorážka Diallo byla krajně nepřesná.
62'
Thomasson vybojoval téměř jistě ztracený míč a těží z toho jeho spoluhráči.
61'
Ve středu hřiště se nachází v polosedě jeden z hráčů AS Saint-Étienne.
60'
Ale pouze na kopačku Adriena Thomassona, který vyslal neskutečný projektil navíc tečovaný obráncem Miguelem Traucem se štěstím do brankáře Moulina – rohový kop pro RC Štrasburk!
59'
Rohový kop byl odvrácen mimo pokutové území.
58'
Kanonýr Ludovic Ajorque je každopádně největší nebezpečí pro hostující defenzívu.
56'
Žlutou kartu dostává Lucas Douath (AS Saint-Étienne).
56'
Několik ostrých soubojů proběhlo ve středu hřiště, za jeden nedovolený zákrok bud eudělena žlutá karta.
55'
Hráč hostí byl podkopnut na útočné polovině hřiště.
54'
Centr na bližší tyč byl odvrácen mimo pokutové území, jenže následná střela byla sražena na další roh, který rozehraje zprava Kenny Lala.
53'
Roh Štrasburku z levé strany.
52'
Přízemní střela mířící pouze doprostřed branky nemohla v žádném případě japonského brankáře Kawašimu ve službách Štrasburku překvapit.
51'
Žlutou kartu dostává Jean-Eudes Aholou (RC Štrasburk) nevhodně okomentoval dění utkání a za nemístné protesty je tak po zásluze potrestán.
49'
Rohový kop pro AS Saint-Étienne od levého rohového praporku.
48'
Míč byl šikovně prodloužen na Krassona, který podstoupil v pokutovém území tvrdý souboj. Sudí byl velmi blízko inkriminovamé situaci a jednoznačně rozpažil na znamení, že se nejednalo o faul.
47'
Zdá se, že nakonec ani jeden tým o přestávce nešáhl k možnosti střídání.
46'

Fauly: 13:5
V mrazivém počasí předvádí obě družstva poměrně atraktivní fotbal. AS Saint-Étienne mohlo jít bleskově do povedení po faulu na Mouffeka, jenže Boudebouz naložil s penaltou prachbídně. A tak po sporném souboji s brankářem anásledném opakovaním centru udeřil šikovnou tečí Ajorque a určil tak směr prvního poločasu. Veškeré důležité momenty z prvního poločasu pro Vás připravil v gifech kolega Jan Hochman.
45'
45'
Anthony Caci to u rohového praporku udělal opravdu na výtečnou.
44'
Ajorque sice ukázal jak je široký a hlavně dlouhý nicméně ani přes tuto snahu rohový kop nedokázal získat.
43'
RC Štrasburk zkušeně a účinně drží míč pokud možno co nejdéle na svých kopačkách.
42'
Zvednutý praporek asistenta rozhodčího nalezl Krassa v ofsajdovém postavení.
41'
Dlouhé autové vhazování Kenynho laly bylo na bližší tyči odehráno, jenže pouze k Jean-Ricner Bellegardemu, který jen těsně svým hlavičkovým pokusme minul branku soupeře!
39'
Sissoko si parádně pokryl míč tělem načež tedy musel být nedovoleně zastaven silovým povalením od protihráče.
38'
Obětí faulu ve středu hřiště se pro tento moment stal hráč defenzivního ražení Alexander Djiku.
37'
Rohový kop Štrasburku do vývoje utkání výrazně nepromluvil.
36'
Žlutou kartu dostává Ibrahima Sissoko (RC Štrasburk).
36'
Tento ostrý faul skoro vypadal, že si Baptiste Gapard předplatil letecké hodiny u faulujícího Sissoka.
34'
Stále se hraje poměrně tvrdě což spíše svědčím hráčům v modrých dresech.
32'
Hostující trenér není spokojen s průběhem utkání a výkonem svých hráčů, načež poslal početnou skupinků náhradníků rozcvičovat. Tudíž se dají o přestávce čekat změny v hostujícím týmu.
31'
Dokáže hostující celek adekvátně reagovat na nepříznivý vývoj utkání?
29'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Kenny Lal avracel míč do pokutového území, kde se tečí parádně prosadil na sprívném místě v rozhozené obraně nejlepší střelec Štrasburku LUDOVIC AJORQUE – 1:0! Asistence: Kenny Lala.
28'
Centrovaný míč nadělal velké problémy brankáři Moulinovi, který prohrál souboj s urostlým Ajorquem. Rozhodčí nepíská faula hra pokračuje dále. Odražený míč Diallo vrací mimo pokutové území.
26'
Přízemní přihrávku před branku nekompromisně odkopl na rohový kop vracející se Kenny Lala.
25'
Už to vypadalo, že se Sissoko dokáže uvolnit, nicméně jeho chystaný centr byl velmi brzo perfektně zablokován.
23'
Ryad Boudebouz zařadil ve sprintérském souboji rychlostní stupeň minimálně číslo tři pro což neměl žádné pochopení jeho soupeř a odeslal ho faulem k zemi.
22'
Ačkoli si každá obrana připsala po jendom velkém kiksu, centry ze stran zejména ta štrasburská má pokryté velmi dobře.
21'
Centr zprava našel v pokutovém území pouze připravené rukavice brankáře Moulina.
20'
V početním obležení přesily hráčů v modrých dresech se ocitl Arnaud Nordin a celkem neúmyslně bohužel pro něj, ale jasně zahrál nedovoleně rukou.
18'
AS Saint-Étienne volí zdlouhavý, postupný útok.
17'
Zleva se snažil uvolnit Ludovic Ajorgue svého spoluhráče na ose hřiště v pokutovém území, ale Thomassonovi zakončení vůbec nesedlo.
16'
I po rozehrání rohového kopu zůstává Štrasburk na své útočné polovině hřiště.
15'
Bellegarde zaměstnal na plný úvazek obranu As Saint-Étienne a poté co mu přišel na pomoc spoluhráč Adrien Thomasson, tak to bude rohový kop pro RC Štrasburk.
14'
Kombinace Štrasburku podél pravé postranní čáry, nebyla pranic úspěšná a povedená.
12'
Žlutou kartu dostává Baptiste Gabard (AS Saint-Étienne) za faul.
12'
Obránce zelených zvolil nejhorší malou domů co mohl tzv. špekovou, nicméně brankář Moulin stihl odehrát míč skluzem mimo pokutové území. Následný lob skončil pouze na horní síti jeho opuštěné branky!
11'
Tento ostrý a celkem zbytečný skluz ve středu hřiště potrestá sudí žlutou kartou. Nejvyšší čas je začít rozdávat.
10'
Po zákroku Mitroviće to bude další přímý kop pro AS Saint-Étienne ve středu hřiště.
9'
K penaltě se postavil Ryad Boudebouz, velmi dlouho se připravoval k exekuci, ale jen proto, aby pokutový kop poslal vysoko nad domácí branku!
7'
Krasso vyslal perfektní oblouček, ten měl hlavou odvrátiti obránce což se vška nestalo a tak Aimen Mouffek hezkým lobem, překvapil Kawašimu, který ho posléze fauloval – pokutový kop!
5'
Kenny Lala předvedl velmi tvrdý zákrok i ve vlastním pokutovékm území.
4'
Ve středu hřiště byl nedovoleně zastaven pronikající Jean-Ricner Bellegarde,
3'
Od začátku dnešního zápasu se hraje pořádně od podlahy, nyní byl do nohy po odehrání míče nepříjemně zasažen Ryad Boudebouz.
2'
Baptiste Gapard byl nemilosrdně v osobním souboji odeslán k zemi nekompromisním Stefanem Mitrovićem.
1'
Na levé straně hřiště se velmi dobře uvolnil Jean Krasso stačil ještě i udržet balon na hrací ploše, nicméně následně neprošel v souboji jeden proti jednomu, ve kterém byl úspěšnější protihráč Kenny Lala.
1'
AS Saint-Étienne bude hrát v bílozelené kombinaci barev, RC Štrasburk zvolil pro dnešní utkání modré dresy.

Štrasburk: Kawašima – Lala, Djiku, S. Mitrović (C), Caci – Sissoko, Aholou – Diallo, Thomasson, Bellegarde – Ajorque.
Náhradníci: Pierre – Carole, L. Koné, Chahiri, Liénard, Prcić, Siby, Waris, Zohi.
Saint-Étienne: Moulin (C) – Trauco, M. Camara, Sow, Sissoko – Douath, Gabard – Boudebouz, Moueffek, Nordin – Krasso.
Náhradníci: Souici, Tshibuabua, Aouchiche, Gabriel Silva, Benkhedim, Rivera, Tormin.

Rozhodčí: Gauthier – Annonier, Pasqualotti
Ve vzájemných zápasech se v posledních duelech daří více domácím celkům. Poslední zápas se odehrál v září loňského roku a vyhrálo 2:0 Saint-Étienne. Bude se v tradici pokračovat a zvítězí dnes Štrasburk?

Saint-Étienne – Štrasburk 2:0
Štrasburk – Saint-Étienne 2:1
Saint-Étienne – Štrasburk 2:1
Štrasburk – Saint-Étienne 1:1
Štrasburk – Saint-Étienne 0:1
Oba celky se nacházejí ve druhé polovině tabulky a bojují o přežití v nejvyšší francouzské soutěži. Favoritem duelu bude Štrasburk, kterému se v posledních týdnech daří. Vždyť RC v posledních pěti zápasech hned třikrát vyhrálo, naposledy si totiž vyšláplo na nováčka z Lens. Domácí mužstvo najdeme na patnáctém místě, když získalo dvacet bodů. V zápasech Štrasburku padá hodně branek, což dokazuje také skóre 28:32. Pouze bod za domácí je Saint-Étienne, které se pochopitelně nachází na šestnácté pozici, což je pro fanoušky "zelených" obrovské zklamání. V posledních pěti duelech ASSE uhrálo šest bodů, za jedno vítězství tři remízy, naposledy ale nestačilo na Reims. Hostující celek má problémy se střílením branek, vždyť se prosadil jen dvacetkrát. ASSE se musí dívat pod sebe, protože má jen čtyřbodový náskok na Nimes, jenž je týmem, který zatím míří do baráže o nejvyšší soutěž.

Nejlepší střelci

Ludovic Ajorque (RC Štrasburk) 8 gólů
Romain Hamouma (AS Saint-Étienne) 4 góly
Hezké nedělní odpoledne, které patří opět fotbalu. Na programu je totiž dvacáté kolo francouzské Ligue 1 Uber Eats, v němž se střetnou RC Štrasburk a AS Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.