Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Le Havre : Rennais - 11. února 2024   13:00

0:1
(0:0)
Rennais
60' Bourigeaud  (Terrier)
Le Havre
Desmas – Sangante (C), Youté, Lloris – Operi, A. Touré, Kechta, Négo (76. Ngoura) – Casimir (65. Grandsir), Sabbi (65. Ayew) – Bayo (77. Joujou).
Gorgelin – el-Hadžám, Confais, R. Ndiaye, Salmier.
Millot – Pasqualotti, Zakrani
Stade Océane, Le Havre
22 702 diváků
Rennais
Mandanda (C) – Truffert, Theate, Omari, G. Doué (61. Seidu) – D. Doué (61. Saláh), Matusiwa, Santamaría, Bourigeaud (85. Blas) – Terrier, Kalimuendo (76. Gújrí).
Gallon – Belocian, Nagida, Yıldırım, Wooh.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:7.
Jak by zněla výstižná fráze z českého fotbalu – dnešnímu utkání by více slušela remíza. O vítězství Stade Rennes rozhodla obrovská efektivita, když střelu Kalimuendeho ještě zastacvilo břevno, ale následnou akci o třináct minut později již proměnil Bourigeaud.

Oproti tomu Le Havre AC zahodil hned tři dobré brankové možnosti. Lloris trefil jen tyč, Baya a Tourého vychytal velezkušený Mandanda.
90+6'
90+6'
Nepřesný nákop místo napravo mířil pouze do středu hřiště, kde se nacházeli poure obránci stade rennes.
90+5'
Jenže po centru z přímého kopu se zavěsil Ayew, ale zakončoval značně nepřesně.
90+4'
Až Joujou donutil faulovat na hranici pokutového území Matusiwu.
90+3'
Postupný útok Le Havre marně hledá okénka v obraně Stade Rennes.
90+2'
Hráči Stade Rennes dle plánu hrají co nejdále od své branky, což jim nejlépe vyhovuje.
90+1'
Mandanda s výkopem od své branky rozhodně nespěchá.
90'
O pár desítek vteřin pozdjěi po centru zprava si velmi podobně vedl Ayew.
90'
Zakončující Joujou hlavičkoval pouze do brankáře Mandandy.
88'
Theate odvrátil balon pouze k Joujoujovi, který z voleje napálil míč pouze mezi diváky na tribunu za brankou.
87'
Grandsir na sebe navázal dokonce dva protihráče, ale nezvládl již dobrou finální přihrávku v pokutovém území.
86'
Centr Grandsira vyšel až na druhý pokus, ale nikdo z jeho spoluhráčů ho netrefil potřebně kvalitně, aby mohl ohrozit branku Mandandy.
85'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Ludovic Blas.
84'
Polosedící Bourigeaud nevypadá zrovna příliš zdravě a svěže.
82'
Vítězem je pro tuto chvíli brankáře Mandanda jenž třímá mičudu ve svých rukavicíchpo centru Ayewa.
81'
Sudí Millot odpustil hostím jasný faul, nicméně Le Havre i nadále pokračuje ve hře ve snaze ohrozit branku soupeře.
80'
Hráči Stade Rennes své soupeře do žádného závěřečného tlkau za vyrovnáním nepouštějí.
79'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Alidu Seidu) za faul.
79'
I po rohu se hráči Le Havre udrželi na útočné polovině hřiště až do přerušení hry kvůli tvrdému faulu.
78'
Grandsirova akce po zásahu bránícího Theateho končí rohem pro hráče v modrých dresech dvou odstínů.
77'
Střídání v týmu Le Havre AC:
ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází Antoine Joujou.
76'
ze hřiště odchází Loïc Négo, přichází Steve Ngoura.

ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Amín Gújrí.
75'
Střela či centr Bourigeauda z přímého kopu logicky mířila na vzdálenější tyč, kde ji však nikdo z hráčů nezasáhl.
74'
Theate ukázal rychlé nohy a nyní ukázkový biodyček Sangantemu již u rozhodčího neprošel, výborná pozice pro ohrožení branky.
73'
Akce domácího týmu byla přerušena taktickým faulem ve středu hřiště.
73'
Desmas musel honem rrychle z branky jelikož jeho spoluhráč hrál pouze pozičně a ne míč.
72'
Theate je ošetřován přímo na hrací ploše.
71'
Žlutá karta pro tým Le Havre AC (André Ayew) za úder loktem.
71'
Hlavičkový souboj Ayewa proti Theatemu končí odpískáním faulu.
69'
Santamaria vyslal ze střední vzdálenosti pouze srdečný pozdrav brankáři Le Havre.
67'
Dle rozhodčího nebyl pronikající hráč domácích faulován Saláhem.
65'
ze hřiště odchází Emmanuel Sabbi, přichází André Ayew,
ze hřiště odchází Josué Casimir, přichází Samuel Grandsir.
64'
Míč bude rozehrávat od branky Mandanda a po dalším přerušení hry proběhne další střídání.
63'
Jak bývá zvykem Stade Rennes dokáže z minima vytěžit maximum, což se zatím potvrzuje i dnes.
61'
ze hřiště odchází Guéla Doué, přichází Alidu Seidu,
ze hřiště odchází Désiré Doué, přichází Ibráhím Saláh.
60'
Rennes právě vstřelilo branku!
Celá obrana Le Havre zaspala, nejvíce Operi, čehož ukázkově využívá umístěnou střelou o tyč BENJAMIN BOURIGEAUD, která navíc prošla mezi nohy brankáře Desmase po ukázkovém pasu od svého spoluhráče Martina Terriera – 0:1! Asistence: Martin Terrier.
58'
Většina akcí Stade Rennes má za úkol dostat balon ke Kalimuendovi, což domácí obrana již dokáže včas rozklíčovat.
56'
Po dobré kombinaci zakončoval Matusiwa pouze mimo domácí branku.
54'
Obrana Stade Rennes přežila i tento útok, po kterém zůstali pouze dva sedící hráči Le Havre v pokutovém území.
53'
Bayo se zbavil účinou kličkou obránce a následně napálil míč do bránícího Theateho, což by znamenalo rohový kop, kdyby se asistent rozhodčí nerozhodl zvednout praporek nad svou hlavu – ofsajd.
52'
Dobrá akce Stade Rennes hraná na jeden dotek končí pouze nepřesným centtrem Trufferta.
51'
To byl až příliš dlouhý pas, který měl původně za cíl najít Kalimuenda.
50'
Po rohovém kopu Bourigeauda marně hráči a lavička Stade Rennes reklamovali hru rukou v pokutovém území.
49'
Kalimuendo udělal kličku dvou obráncům, jeho střela lízla břevno a končí rohovým kopem. Překvapivě se nepískal ofsajd zakončujícího hráče.
48'
Centr z ruhého rohu Operiho ukořistil brankář Mandanda.
47'
Centr Operiho srazil na další roh bránící Omari.
46'
Z obrovské dálky napřáhl svou pravačkou Touré a brankář Mandanda výtečně vyrazil tuto nebezpečnou střelu rukou na rohový kop!
46'
Herně byl první poločas vyrovnání, výsledkově taktéž 0:0, nicméně pouze proto, že fotbalisté Le Havre spálili dvě velké šance – ve dvanácté minutě oratzítkoval tyč Lloris a o pět minut později vychytal zakončujícího Baya velmi výtečně brankář Mandanda!
45+1'
45+1'
Le Havre bylo v krátkém nastavení aktivnější na míči, ale nic kloudného nedokázalo vymyslet.
44'
Poté co míč skončil pouze za koncovou čárou hodil útočník Stade Rennes Terrier ukázkový kyselý obličej plný zmaru.
43'
Hlavní rozhodčí Millot odpískal faul kapitána Le Havre Sanganteho na aktivního Kalimuenda.
42'
Négo zprava opět nedokázal vyslat přesný centr do pokutového území.
41'
Bayo skvělou patičkou uvolnil do druhé vlny jenže Sabbiho projektil ze střední vzdálenosti pouze proletěl vysoko nad břevnem.
40'
Bayo prodloužil míč na Casimira, ale jejich dalšís poluhráč napálil jen bránícího hráče.
38'
Truffert musí sprintovat rychle dozadu jelikož neobelstil bránící hráče Le Havru.
37'
Žlutá karta pro tým Le Havre AC (Abdoulaye Touré) za tvrdý faul ve formě skluzu.
37'
Po nepřesném pasu z prava musel skluzem zasáhnout Touré a za kosu proti rychlejšímu terrierovi správně za chvíli obdrží žlutý kartónek.
36'
Hra nicméně stále trvá až do přerušení kvůli faulu.
35'
I inverzní opar nad Ostravou je průhlednější než to co se děje nyní v Le Havru.
35'
Theate raději kombinuje s míčem na své polovině hřiště, zahrálo si i brankář Mandanda.
34'
Hráči se opět musí vypořádat se zhoršenou viditelností na hrací ploše.
33'
Doué vypomohl své obraně a přerušil útok týmu Le Havre AC.
32'
Kalimuendo parádním sprintem zachytil míč ještě na hrací ploše, ale po jeho přihrávce velmi špatně zakončoval mimo branku Doué.
30'
Přízemní pas zleva vyslán Doué mířící na branku končí pouze v rukavicích brankáře Desmase.
29'
Terrier se neprosadil v souboji na hranici pokutového území a balon letí rychle zpět až na polovinu hřiště.
28'
Tentokráte byl při útočném postupu Le Havre odpískán nedovolený zákrok.
27'
Martin Terrier byl chycen v ofsajdovém postavení.
26'
Casemir zezadu velmi nepřijémně přišlápl Douého, který se zatím jednoznačně stává otloukánkem tohoto zápasu.
25'
Hráči obou týmu ukazují, že i pod tlakem na malém prostoru na jeden dotek dokáží zahrát velmi dobře a účinně.
24'
Doué v osobním souboji nepříjemně narazail na tvrdou skálu jménem Sangante a to muselo bolet, domácí kapitán to zahrál ukázkově a hokejově.
23'
Lloris je dnes hodně vidět, nyní ale spíše v horším světle, když nedovoleně zastavil postupujícího Kalimuenda.
22'
Akci Stade Rennes podél levé čáry zastavilo ofsajdové postavení.
22'
Operi a následně ani jeho spoluhráč nedokázali projít přes hradbu těl na hranici pokutového území.
20'
Další útočné snažení Le Havru zmařil zvednutým praporkem asistent rozhodčího – ofsajd.
19'
Lloris má hodně sebevědomí a obešel hned dva napadající protihráče.
18'
Le Havre zatím dokázal promarnit dvě skvělé příležitosti, které měli vést ke změně skóre.
17'
Skvělý zákrok předvedl brankář Mandanda proti střele z pravé strany pokutového území, kterou vyslla Bayo!
15'
Postupující hráč Stade Rennes byl nedovoleně zastaven, když ho nedovoleně zastavil Bayo.
14'
Ani jeden z týmu zatím nedokáže získat trvalý tlak nad soupeřem.
12'
Po centru Operiho dokázal jeho spoluhráč Lloris trefit hlavou pouze levou tyč branky soupeře!
11'
Omari zablokoval postupujíícho soupeře a je z toho rohový kop pro fotbalisty Le Havru.
10'
Sudí přeci jen po krátkém váhání odpískal faul hráče Santamaria na pronikajícího Sabbiho.
9'
Operi své defenzivní úkoly zvládl na podrtrženou jedničku.
8'
Bayo posunul míč doprava, ale Négo nedokázal vyslat přesný centr do pokutového území na své nabíhající spoluhráče.
7'
Sprintující Martin Terrier byl zastaven v pokutovém území na poslední chvíli čistým skluzem vracejícího se obránce.
5'
Po chybě skluzujíícho hráče z pravé strany vyslal nevyzpytatelný dloubáček Casimir ale velezkušený Mandanda se nenachal zaskočit touto záludnou situací.
4'
Hostující obrana velmi snadno zlikvidovala centr z rohového kopu.
3'
Bayo napálil míč pouze do bránícího Theateho a je z toho pro Le Havre rohový kop.
2'
Z branky musel na poslední chvíli rychle vysprintovat Desmas a naštěstí byl u míče dříve než atakující Kalimuendo.
1'
Záložník Sanatamaria na výtečnou ovládl hlavičkový souboj ve středu hřiště.
1'
Viditelnost je mírně lepší, může se začít.
Začátek utkání se opozdí a navíc hráči si příliš čerstvého vzduchu v těchto momentech určitě příliš neužijí, nic pro jejich zdraví.
Dýmovnice od domácích fanoušků příliš nepomohli tomu, aby viditelnost byla na potřebné úrovni.
Hráči Le Havre AC budou hrát v dresech, které jsou napůl kombinované světle a tmavě modrou barvou. Fotbalisté Stade Rennes budou hrát v bílých dresech s malým podílem černé barvy.

Le Havre AC: Desmas – Sangante (C), Youté, Lloris – Operi, A. Touré, Kechta, Négo – Casimir, Sabbi – Bayo.
Náhradníci: Gorgelin – Ayew, el-Hadžám, Confais, R. Ndiaye, Joujou, Grandsir, Salmier, Ngoura.
Trenér: Luka Elsner

Stade Rennes FC: Mandanda (C) – Truffert, Theate, Omari, G. Doué – D. Doué, Matusiwa, Santamaría, Bourigeaud – Terrier, Kalimuendo.
Náhradníci: Gallon – Belocian, Nagida, Blas, Gújrí, Saláh, Seidu, Yıldırım, Wooh.
Trenér: Julien Stephan

Rozhodčí: Millot – Pasqualotti, Zakrani.
Předpokládané absence:

Le Havre AC

Kuzjajev (červená karta)
Targhalline a Logbo (oba nespecifikované zranění)

Stade Rennes

Le Feé (svalové zranění)
Rieder (nespecifikované zranění)
Le Havre AC měl sice také slušný leden jako soupeř, ale následně dorazil "suchý" únor co se týče bodové sklizně. Remíza s Monacem má sice svou váhu, ale zůstala nepotvrzena, když v Coupé de France byl tento tým vyřazen průměrným Štrasburkem 1:3.
Stade Rennes naposledy prohrálo v polovině prosince v EL s Villarealem 2:3. Od té doby napříč soutěžemi marně hledá přemožitele. Navíc kromě dvou zápasů, jde pouze o smaé výhry. Parádní formu potvrdila ligová výhra nad Montpellierem 2:1, tak zejména pohára v CDF nad Sochaux 6:1, která znamená vstupenku do čtvrtfinále této soutěže.
Le Havre AC (11) přivítá na svém hřišti soupeře hrajícího ve skvělé formě v podobě Stade Rennes FC (9) Oba soupeře dělí pouze čtyři body,a le hosté míří k pohárovým pozicím na které se pravidelně umis´tovali v posledních letech.