Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Clermont Foot - 20. dubna 2024   21:00

Lens
3' Sotoca
1:0
(1:0)
Lens
Samba (C) – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, el-Ajnawí, N. Mendy, Machado (85. Haïdara) – Sotoca, Fulgini (77. da Costa) – Wahi (89. Guilavogui).
Leca – Chusanov, A. Diouf, Samed, Sishuba, Thomasson.
B. Bastien – H. Zakrani, A. Berthomieu
Stade Bollaert-Delelis, Lens
Clermont Foot
Diaw – Caufriez, Matsima, Pelmard, Neto Borges – H. Keita (63. Bela), Gastien, Magnin (C) – Cham (86. Boutobba), Virginius (62. Kyei), Rašani.
M. Ndiaye – Zifán, Ogier, Armougom, Jacquet, Nicholson.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:17.
Ve druhé půli se fanoušci gólu nedočkali, třebaže šance na něj měly oba mančafty. Více jich bylo na domácí straně, Lens dokonce dvakrát skórovalo, ovšem oba zásahy nebyly uznány, napřed pro předchozí faul a poté pro ofsajd. Mrzet jej to ve finále příliš nemuselo, těsný náskok přeci jen uhájilo a vybojovalo cenné tři body. Clermontu se nepovedlo Sambu překonat ani jednou a bez gólu nemůže být výhra.
90+6'
90+5'
Tohle už vypadá pro Lens hodně nadějně, Elba Rašani se snažil hlavičkovat, míč ale tečoval mimo bránu a Brice Samba bude šetřit čas.
90+2'
Nepříjemný centr do vápna odvrátil bránící Kevin Danso hlavou do zámezí. Tlak soupeře pokračuje.
90'
Hosté mohli zahrozit, ještě pokaženou přihrávkou přišli o míč, kterého se zmocňuje domácí mančaft.
89'
Mohlo být definitivně rozhodnuto, Florian Sotoca střílel bez přípravy po zemi pouze do vzdálenější tyče.
89'
Střídání v týmu Racing Lens:
ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Morgan Guilavogui.
86'
Brice Samba pohlídal míč v cestě do zámezí a s rozehrávkou pospíchat nebude.
86'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Muhammed Cham, přichází Bilal Boutobba.
85'
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Massadio Haïdara.
83'
Hosté v posledních minutách zvyšují aktivitu, domácí to nebudou mít snadné.
81'
Velká možnost Clermontu, Grejonh Kyei se ocitl sám před brankářem, ovšem střílel z úhlu a strážce domácí svatyně mu dobře zmenšil prostor. Nakonec to nebude ani roh.
79'
Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Yohann Magnin). Kartu dostává za faul na el-Ajnawího.
77'
ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází David da Costa.
75'
Příliš dlouho to ale netrvalo, oba dva pokračují dál ve hře.
75'
Dva hráči nyní zůstávají ležet na trávníku, a sice Níl el-Ajnawí a Yohann Magnin.
73'
Muhammed Cham střílel levačkou z hranice velkého vápna, bránu však netrefil.
71'
Který pohrdl obrovskou možností. Elye Wahi šel úplně sám na gólmana, měl dost času si vše promyslet, nakonec zkusil kličku, kterou však vyběhnutý Mory Diaw vystihl a balón sebral soupeři od kopaček. Jen aby tohle domácí ve finále ještě nemrzelo.
71'
Přetažený centr hostujícího celku znamená ztrátu balónu a dopředu vyráží soupeř.
69'
Habib Keita vyrazil s míčem do útoku, ve středovém kruhu si vynutil faule a jeho tým tak zůstane u balónu.
66'
Podruhé není domácím uznán gól, ovšem v tomto případě okamžitě, neboť hned tři hráči stáli v ofsajdu.
65'
Velká příležitost Lens, jeden z hráčů se dostal do samostatného úniku, přízemní střelou však nechal vyniknout pouze brankáře Clermontu.
63'
ze hřiště odchází Habib Keita, přichází Jérémie Bela.
62'
ze hřiště odchází Alan Virginius, přichází Grejonh Kyei.
61'
Je to tak, Medina sice dorazil volný míč do prázdné brány před sebou, ovšem předtím se jeho tým provinil faulem, takže gól není uznán.
61'
Domácím se povedlo skórovat podruhé, hlavní arbitr se jde ale podívat na video, zda gólu nepředcházel faul.
60'
Jonathan Gradit nic nevymýšlel a volný míč okamžitě napálil směrem na bránu, střela mu ale vůbec nesedla a balón letí vysoko nad.
58'
Facundo Medina vystihl špatný centr hostů, jeho následná snaha o rozehrávku končí autem.
57'
Elye Wahi se hnal do šance, od míče byl v poslední chvíli čistě odstaven a Mory Diaw tak nemusel zasahovat.
55'
Rozehrávka po zemi Clermontu vůbec nevyšla, dopředu vyráží domácí tým.
54'
Žlutá karta pro tým Racing Lens (Deiver Machado).
54'
Domácí si počínali nedovoleně, čímž nabízejí možnost soupeři, jenž rozehraje standardku v blízkosti vápna.
52'
Angelo Fulgini střílel pravačkou z dálky přímo do rukou hostujícího gólmana.
50'
Domácím nevyšla kombinace na útočné polovině, míč získává soupeř.
48'
Maximiliano Caufriez poslal centr k pravé hranici vápna, kde hlavičkoval Yohann Magnin, ovšem příliš mimo.
47'
Po následném rohu je pískán faul, rozehrávat budou hosté.
46'
Elye Wahi mohl hned v úvodu druhého dějství poslat svůj tým do dvoubrankového trháku, jeho přízemní střelu však dokázal bravurně vyrazit Mory Diaw do zámezí.
46'
První půle přinesla velmi rychlý gól, když hned v úvodu proměnil domácí tým pokutový kop a svůj náskok následně uhájil až do odchodu do kabin. Několikrát jej mohl i navýšit, v největší šanci trefil tyč. To hosté se do příležitostí příliš nedostávali, mohou být rádi, že prohrávají pouze o gól, což se dá dohnat.
45+2'
45'
Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Habib Keita).
45'
Muhammed Cham se snažil levačkou centrovat z levého křídla, v tom mu zabránil jeden z protihráčů.
42'
Hosté zastavili útočnou akci soupeře a nyní kombinují na své polovině.
40'
Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Elba Rašani).
39'
Rohový kop rozehrál hostující tým, Brice Samba byl připraven a balón vyboxoval.
37'
Florian Sotoca mohl zvýšit náskok svého mužstva, jeho střela se otřela o vzdálenější tyč, od níž se míč odrazil do zámezí.
35'
Jonathan Gradit se po faulu těžce zvedá z trávníku, karta v tomto případě udělena nebude, Lens rozehraje standardku.
34'
Dobrá kombinace Clermontu přinesla hostům šanci, jenže je máván ofsajd.
33'
Mory Diaw si pohlídal situaci, vyběhl z brankové lajny a letící míč uklidil do rukavic.
33'
Rohový kop pro Lens, dočkáme se dalšího gólu?
30'
Domácím je pískán faul, vinou čehož přicházejí o balón.
29'
Elye Wahi se sice dostal ke střele ve vápně, tu však adresoval pouze do protihráče.
29'
Lens dlouho kombinuje mezi sebou, tahle poněkud nudná pasáž nemůže fanoušky moc bavit.
26'
Na hřišti se nyní nic neděje, děj se odbývá daleko od obou gólmanů, domácí drží svůj těsný náskok.
23'
Útočným faulem se provinil Alan Virginius, Lens rozehraje ze své poloviny.
21'
Další příležitost pro Lens, stejný hráč vystihl špatnou rozehrávku soupeře, levačkou však zblízka pálil pouze nad břevno.
20'
Angelo Fulgini mířil do bližšího horního rohu brány, ten však minul.
18'
Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Johan Gastien). Kartu vidí za skluz, jeho tým bude navíc čelit přímému kopu.
17'
Angelo Fulgini se prodral k hlavičce, tu však adresoval vysoko nad soupeřovu bránu.
15'
Florian Sotoca přetáhl vzdušný pas za postranní čáru, hosté se postarají o autové vhazování.
13'
Také Brice Samba musel být ve střehu, letící balón sebral na hranici vápna do rukou a uklidnil hru.
11'
Mory Diaw musel ven z velkého vápna, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
8'
Na druhé straně střílel bez přípravy Habib Keita, zblokovaný míč však skončil mimo.
8'
Další nastřelená přihrávka, kterou si jeden z domácích fotbalistů nezpracoval, míč mu utekl ke gólmanovi Clermontu.
6'
Přetažený centr Lens letí za postranní čáru, rozehrávat bude Mory Diaw.
4'
Domácí se dostávali do další příležitosti, kterou zmařil Andy Pelmard, jenž zblokoval míč do zámezí.
3'
Lens právě vstřelilo branku!
FLORIAN SOTOCA adresoval míč po zemi ze svého pohledu na pravou stranu, zatímco strážce hostující svatyně volil opačný kout.
2'
Hned v úvodu mají domácí velkou šanci jít do vedení, zahrávat budou pokutový kop.
1'

Racing Lens: Samba (C) – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, el-Ajnawí, N. Mendy, Machado – Sotoca, Fulgini – Wahi.
Náhradníci: Leca – Chusanov, da Costa, A. Diouf, Guilavogui, Samed, Sishuba, Haïdara, Thomasson.
Trenér: F. Haise.

Clermont Foot: Diaw – Caufriez, Matsima, Pelmard, Neto Borges – H. Keita, Gastien, Magnin (C) – Cham, Virginius, Rašani.
Náhradníci: M. Ndiaye – Zifán, Ogier, Armougom, Jacquet, Boutobba, Nicholson, Bela, Kyei.
Trenér: P. Gastien.

Rozhodčí: B. Bastien – H. Zakrani, A. Berthomieu.
Vzájemné zápasy

Lens se na svém hřišti proti Clermontu daří, hosté si všechny body odvezli naposledy 23. února 2018, kdy v rámci Ligue 2 vyhráli těsně 1:0.

Hosté uzavírají tabulku s pouhými dvaadvaceti body, leč stále ještě mají o co hrát. Mimo své hřiště odehráli čtrnáct zápasů a přivezli jedenáct bodů, když brali dvě výhry a pět remíz, skórovali jen v jedenácti případech a o dvanáct gólů více dostali. V posledním mači mimo svůj stadion vyválčili velmi cenný a překvapivý bod na hřišti PSG, kde ještě v 85. minutě dokonce vedli.
V čele tabulky střelců mužstva je díky pěti brankám Rakušan Muhammed Cham.
Racing Lens

Domácí tým drží šesté místo, které ještě zaručuje postup do kvalifikace o EKL, jenže sedmý Lyon, jenž se v úvodu sezóny trápil, se mohutně dotahuje a je horší už jen o dva body. Na svém hřišti si hráči Lens ze čtrnácti klání odnesli čtyřiadvacet bodů díky sedmi výhrám a třem remízám, vstřelili dvaadvacet branek a o šest méně inkasovali. Z posledních čtyř domácích utkání však zvítězili pouze v jednom.
Nejlepším střelcem je se sedmi góly Francouz Elye Wahi.
Dobrý den, dvěma zápasy dnes pokračuje 30. kolo nejvyšší francouzské fotbalové soutěže. Jako druhý přijde na řadu mač týmů z vrchní a spodní části tabulky, jsou to Racing Lens a Clermont Foot. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.