Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Paris SG - 17. března 2024   20:45

Montpellier
30' Nordin  • 45+2' Savanier
2:6
(2:2)
Paris SG
14' Vitinha  (K. Mbappé) • 22' K. Mbappé  (Kolo Muani) • 50' K. Mbappé  (Barcola) • 53' I Kang-in  (Kolo Muani) • 63' K. Mbappé  (Vitinha) • 89' Mendes  (Vitinha)
Montpellier
Bertaud – Tchato, Omeragić, Kouyaté, Mincarelli Davin (70. Sacko) – Ferri, Leroy – Nordin (59. Fayad), Savanier (C) (90. Jullien), T. Coulibaly (59. Adams) – Chazrí (59. Al-Taamari).
Dizdarević – Sagnan, Delaye, I. Sylla.
Batta – Mouysset, Favre
Stade de la Mosson, Montpellier
Paris SG
Donnarumma – Hakimí, Pereira, Beraldo (70. Mukiele), Hernández (46. Mendes) – Vitinha, Ugarte, I Kang-in (70. Mayulu) – Barcola (62. Zaïre-Emery), Kolo Muani (62. Ramos), K. Mbappé (C).
Letellier, Tenas – Ruiz, Soler.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:13.
Fotbalisté PSG nakonec vítězí na hřišti Montpellieru 6:2 a náskok na čele tabulky Ligue 1 navýšili už na 12 bodů.

Hosté si duel zkomplikovali v prvním poločase, když nedokázali udržet dvougólový náskok a do šaten se šlo za stavu 2:2. Po změně stran však Pařížané neponechali nic náhodě. Nejprve se zpoza šestnáctky krásně trefili Kilian Mbappé s I Kang-inem a v 63. minutě opět Kilian Mbappé zkompletoval hattrick. Pak už šlo tempo hry znatelně dolů. Až v závěru pak pečetil výsledek Nuno Mendes.
90+5'
90+4'
Hosté drží míč na kopačkách a čekají na konec duelu.
90+3'
Domácí už rezignovali. Musa Al-Taamari táhl míč do otevřenější obrany PSG a pokud by měl podporu zejména z pravého křídla, mohl z toho být nebezpečný brejk. Nikdo mu však nenaběhl.
90'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Christopher Jullien.
89'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
Hosté přidávají šestý gól! Vitinha táhl jejich akci na levém křídle. Do šestnáctky mu naběhl NUNO MENDES, dostal přihrávku a tvrdou ranou do horní části brány propálil gólmana.
88'
Na druhé straně mohl navýšit skóre Warren Zaïre-Emery, který trefil tyč!
87'
Téji Savanier u postranní čáry doslova vykoupal Mayulua a zažongloval si s míčem na hlavě. Dostal se více na střed hřiště a svou střelou trochu postrašil Donnarummu. Gólman Paříže situaci raději jistil skokem, balón však přeci jen směřoval vedle jeho bližší tyče.
85'
Domácí zahrávali rohový kop. Centr Téjiho Saveniera však obrana PSG odvrátila.
83'
A rozhodčí Batta pokutový kop odvolává! Rozehrává se tedy od brány PSG.
82'
Ale pozor! Sudí Batta byl povolán k monitoru! Je pravda, že Al-Taamari padal hodně ochotně.
81'
Penalta pro Montpellier! Bruno Mendes podrazil Musu Al-Taamariho a rozhodčí je nekompromisní!
80'
Hosté se dostali do dobré pozice, ale asi to překombinovali. Warren Zaïre-Emery mohl z hranice šestnáctky zakončovat. Ještě ale posouval na Mbappého, kterému se připletl do cesty mladičký spoluhráč Mayulu.
78'
Tempo hry po pátém gólu Pařížanů výrazně pokleslo. Hosté už chtějí spíše kontrolovat situaci.
76'
Čtvrthodina do konce zápasu. Vypadá to, že se bude dohrávat spíše v klidu.
74'
Akce Musy Al-Taamariho na pravém křídle domácím nic nepřinesla. Míč skončil v autu bez přispění bránícího hráče a tak se kope od brány PSG.
72'
Nuno Mendes zasáhl rukou do obličeje domácího kapitána Téjiho Saveniera a dostal za to žlutou kartu.
70'
ze hřiště odchází Lucas Mincarelli Davin, přichází Falaye Sacko.
70'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Lucas Beraldo, přichází Nordi Mukiele,
ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Senny Mayulu.
69'
Se zutou pravou kopačkou skončil Ašraf Hakimí. Musíme tedy počkat, než se si ji zase nasadí. Navíc se zdá, že bojuje s uzlem na tkaničce.
68'
Z dálky to zkusil Vitinha. Tentokrát balón směřoval do rukavic Dimitryho Bertauda. Ten chytá první utkání v sezóně a má to proti ofenzivě PSG těžké.
67'
Držení míče – 33 % : 67 %
66'
Hosté hrají ve velké pohodě. Nyní vidíme v jejich podání různé patičky a další parádičky.
63'
Hosté navyšují na rozdíl tří gólů! Vitinha adresoval pas za obranu KYLIANOVI MBAPPÉMU, který si v šestnáctce balón šikovně zpracoval a pravačkou nechytatelně vystřelil k pravé tyči z pohledu Bertauda. Hvězdný útočník PSG tak dovršuje hattrick.
63'
Střely na bránu – 6:6
62'
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Warren Zaïre-Emery,
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Gonçalo Ramos.
61'
Po hodině hry kráčejí svěřenci Luise Enriqueho k vítězství. To by znamenalo navýšení náskoku na čele tabulky už na 12 bodů před Brestem.
59'
ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Akor Adams,
ze hřiště odchází Wahbí Chazrí, přichází Musa Al-Taamari,
ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Khalil Fayad.
57'
Wahbí Chazrí dokázal zpracovat míč po dlouhém nákopu a sklepl si ho na střelu. Ta ale skončila vedle vzdálenější tyče. Pro domácí škoda, že si Chazrí ještě nevšiml nalevo nabíhajícího Tanguye Coulibalyho.
55'
Hosté nahlodali soupeře dvěma krásnými střelami z pozic mimo pokutové území a Montpellier tak podruhé v zápase ztrácí dva góly.
53'
Další nádherný gól hostí! I KANG-IN si před pokutovým územím vyměnil míč s Randalem Kolem Muanim. Poté vystřelil z blízkosti půlkruhu před velkým čtvercem a zamířil do pravé šibenice z pohledu Bertauda.
52'
Randal Kolo Muani dostal v pokutovém území takovou menší facičku od Ferriho a zůstal ležet na trávníku. Rozhodčí po chvíli hru přerušil, útočník PSG bude v pořádku.
50'
Les Parisiens si berou vedení zpět! Bradley Barcola předal míč KYLIANOVI MBAPPÉMU. Ten nic nevymýšlel, z nějakých 20 metrů pravačkou vypálil a o moc lépe to už trefit nemohl. Balón se odrazil od břevna a zapadl do sítě. Bertaud letěl vzduchem marně – 2:3.
49'
Hosté napadali rozehrávku soupeře a rychle získali míč zpět, když donutili brankáře Bertauda k dlouhému nákopu.
47'
Hráči PSG určitě budou chtít získat zpět ztracené vedení. Domácí naopak cítí naději na nějaký zisk.
46'
ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Nuno Mendes.
46'
Po prvním poločase hraje Montpellier s PSG 2:2. Hosté si přitom zásluhou Vitinhi a Kiliana Mbappého vytvořili dvougólový náskok, který však neudrželi. Ve 30. minutě prošel míč po nešťastném přizvednutí bránícího Danila k Arnaudovi Nordinovi, který hlavou skóroval. V samotném závěru úvodního dějství pak opět chyboval Portugalec Danilo Pereira, který nepovedenou malou domů vyslal do šance Coulibalyho. Toho podle sudího fauloval brankář Donnarumma a nařízenou penaltu proměnil Téji Savanier.
45+6'
45+5'
Hakimí se napravo dobře uvolnil a zapojil do hry Bradleyho Barcolu. Ten nahrál pod sebe Kolovi Muanimu, který trefil protihráče. Následně se míč dostal k Vitinhovi, jehož nedůrazné zakončení skončilo v rukavicích Bertauda.
45+2'
Gianluigi Donnarumma ještě dostal žlutou kartu za protesty.
45+2'
Montpellier právě vstřelil branku!
TÉJI SAVANIER proměňuje pokutový kop suverénně! Donnarumma sice vystihl stranu, ale míč, který směřoval do jeho pravé šibenice, chytat nemohl – 2:2.
45'
Penaltu potvrdilo zřejmě i video. Rozhodčí se ani nejde podívat. Zlobě Donnarummy se docela nedivím. Nejprve udělal zákrok a teprve pak došlo ke srážce. Brankář v takové situaci nemůže uhnout.
44'
Penalta pro domácí! Danilo Pereira dal špatnou malou domů Donnarummovi. Tím namazal Tanguyovi Coulibalymu, který nejprve zakončil do vybíhajícího gólmana PSG a vzápětí se oba srazili. Sudí to posoudil jako faul gólmana Paříže, který se hodně zlobí.
43'
Savanier odcentroval z pravé strany. Na balón nedosáhl Chazría Hakimí ho zahrál do náruče svého gólmana.
42'
Na hrací ploše zůstal ležet Manuel Ugarte. Hostující záložník už ale je připraven pokračovat.
41'
Mohlo být vyrovnáno! Arnaud Nordin z pravé strany adresoval přihrávku před bránu na volného Wahbího Chazrího. Ten chytře zakončoval do protipohybu Donnarummy, ale za toho na malém vápně zaskočil Danilo Pereira!
40'
Chazrí se pokusil prohnat Danila Pereiru. Portugalec ale využil počáteční náskok a stihl odehrát míč brankáři Donnarummovi.
39'
Žlutou kartou je potrestán stoper PSG Lucas Beraldo.
37'
Hráči PSG kontrolují míč na svých kopačkách. Čekají na nějakou další příležitost.
36'
Hosté zahrávali dva rohové kopy v krátkém sledu. Ten druhý točil Hakimí směrem do brány, obrana Montpellier si však poradila.
34'
Důrazné varování od rozhodčího obdržel domácí kouč Michel Der Zakarian, který před tím protestoval.
33'
Sevanierův centr na přední tyč se snažil prodloužit za sebe Nordin. Balón však nepropadl k žádnému z jeho spoluhráčů.
32'
Nordin nyní na pravém křídle prohnal Lucase Hernándeze, který byl nucen odehrát míč na roh.
30'
Domácí snižují! Po centru z levé strany zasáhl zasáhl před bránou nešťastně Danilo Pereira, který balón přizvedl na zadní tyč. Tam vběhl ARNAUD NORDIN a prudkou hlavičkou nedal Donnarummovi šanci – 1:2.
29'
Lucas Beraldo vystoupil k postranní čáře proti Savenierovi. Domácího kapitána fauloval a HSC tak zůstanou u balónu.
27'
Tohle opět vypadalo pro hosty nadějně. Na pravém křídle byl rozběhnutý Ašraf Hakimí. Ten posílal balón před bránu na Randala Kola Muaniho, který byl však příliš rychlý a přihrávka mu směřovala na paty.
25'
Hosté to mají výborně rozehrané. Ukazují, že dokáží skórovat i z mála.
22'
Hosté rychle přešli do útočné akce. Přenesení hry na Mbappého, který balón předal Randalovi Kolovi Muanimu a z levé strany se rozběhl do šestnáctky. Kolo Muani mu pak balón vrátil a KYLIAN MBAPPÉ z ostrého úhlu skóroval i s pomocí odrazu míče od zadní tyče – 0:2.
21'
Na druhé straně obrana hostí srazila mimo bránu střelu Jordana Ferriho. Roh pro Montpellier.
20'
Ze střední vzdálenosti to zkoušel I Kang-in. Jeho rána ale neprošla až na domácí bránu.
19'
Možnost jít dopředu měl Wahbí Chazrí. Zkušený útočník si s tím však neporadil ideálně.
17'
Centr Hakimího si pohlídal Tchato, který míč sklepl do rukavic brankáře Bertauda.
16'
Vypadá to, že vstřelený gól by mohl PSG posadit na koně. Hosté opět hrají s míčem na útočné polovině.
14'
Hosté se ujímají vedení! VITINHA si navedl míč k pokutovému území a technickou střelou pravačkou ho poslal k levé tyči z pohledu marně se natahujícího Dimitryho Bertauda.
13'
Fotbalisté HSC hrají s velkým nasazením a tím se zatím svému soupeři celkem vyrovnávají.
12'
Wahbí Chazrí převzal míč u pravé postranní čáry a z dálky zkusil Donnarummu přehodit. Úmysl hezký, ale provedení horší. Balón bránu vysoko přelétl.
10'
Lucas Hernández na levé straně hřiště propadl a do šestnáctky se vřítil Arnaud Nordin. Ten po nárazu do Beralda upadl, ale na pokutový kop to dle sudího nebylo.
9'
Sevanier táhl útočnou akci Montpellieru. Byl zastaven, ale míč se dostal k Léovi Leroyovi, který z dálky prověřil pozornost Donnarummy. Ten na alkoholický nápoj, který jeho příjemení českému příznivci jistě evokuje, ale před zápasem zřejmě nešel a balón u své pravé tyče pohodlně zachytil.
7'
Hostující hráči se teď ale usazují s balónem na svých kopačkách.
6'
Domácí v úvodu zkoušejí hrát aktivně. Nechtějí se nechat Pařížany až příliš zatlačit.
4'
Téji Savanier to kopl velmi dobře! Centr směřující na zadní tyč zastavil stoper Lucas Beraldo tak, že balón směřoval na vlastní bránu. Naštěstí pro PSG neměl razanci na to, aby zaskočil brankáře Gianluigiho Donnarummu.
4'
Ašraf Hakimí odstrčil za lajnu pronikajícího Tanguye Coulibalyho. Tentokrát budou rozehrávat domácí.
3'
Leo Leroy šel nešetrně do souboje s Kylianem Mbappém a hosté tak budou rozehrávat na útočné polovině.
1'
Úvodní výkop měli k dispozici domácí hráči.
1'

Montpellier HSC: Bertaud – Tchato, Omeragić, Kouyaté, I. Sylla – Ferri, Leroy – Nordin, Savanier (C), T. Coulibaly – Chazrí.
Náhradníci: Dizdarević – Sagnan, Jullien, Mincarelli Davin, Sacko, Delaye, Fayad, Adams, Al-Taamari.
Trenér: Michel Der Zakarian

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Pereira, Beraldo, Hernández – Vitinha, Ugarte, I Kang-in – Barcola, Kolo Muani, K. Mbappé (C).
Náhradníci: Letellier, Tenas – Mukiele, Mendes, Ruiz, Zaïre-Emery, Mayulu, Ramos, Soler.
Trenér: Luis Enrique

Rozhodčí: Batta – Mouysset, Favre.
Montpellier HSC (14. místo, 6 – 9 – 10, skóre 29:34, 26 bodů)
Fotbalisté Montpellieru se nečekaně nacházejí v boji o záchranu. Nacházejí se pouze bod od šestnáctého místa, které by znamenalo účast v baráži. Na přímý sestup mají k dobru tři body. Naposledy však La Paillade zabrali, když dokázali vyhrát 2:1 v Nice, které přitom bojuje o pohárové pozice. To by snad mohla být pro svěřence kouče Michela Der Zakariana určitá vzpruha. Nejlepším střelcem týmu je se sedmi góly Akor Adams.

Posledních 5 zápasů Montpellieru:
Montpellier – Lyon 1:2
Montpellier – Méty 3:0
Marseille – Montpellier 4:1
Montpellier – Štrasburk 2:2
Nice – Montpellier 1:2
Paris Saint-Germain (1. místo, 16 – 8 – 1, skóre 56:21, 56 bodů)
Bohatý pařížský klub směřuje k obhajobě titulu. Dosud prohrál jediné ligové utkání a před druhým Brestem má desetibodový náskok. V posledních třech ligových duelech však vždy jen remizovali, naposledy doma 2:2 s Remeší. V týdnu pak zvládli utkání čtvrtfinále domácího poháru. V Parku princů přehráli 3:1 Nice. Hráči PSG jsou ve hře také v Lize mistrů. V osmifinále postoupili přes Real Sociedad a ve čtvrtfinále bude jejich soupeřem Barcelona. Nejlepším střelcem týmu, i celé Ligue 1, je s 21 zásahy Kylian Mbappé. Ten pařížský celek po sezóně patrně opustí.

Posledních 5 zápasů PSG:
PSG – Rennes 1:1
Monaco – PSG 0:0
R. Sociedad – PSG 1:2 (LM)
PSG – Remeš 2:2
PSG – Nice 3:1 (Coupe de France)
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Program 26. kola francouzské Ligue 1 uzavře souboj Montpellieru a Paris Saint-Germain. Domácí se jako čtrnáctý tým tabulky nacházejí jen těsně nad pásmem sestupu. PSG podle očekávání vede s poměrně luxusním desetibodovým náskokem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.